مقایسه آزمون تافل و آزمون ماک آیلتس آزمایشی

تا امروز افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که به صورت دقیق، مهم ترین تفاوت آزمون ماک آیلتس و تافل چیست؟ اصلا چرا ما باید نسبت به شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس اقدام نماییم؟ مسلما یکی از مباحث پر اهمیتی که کاربران قبل از اقدام برای مهاجرت باید به آن توجه کنند، وضعیت زبان است. اقدام برای دریافت مدرک زبان، مزایای گسترده ای را به همراه خواهد داشت. آزمون های ویژه ای همچون آزمون ماک آیلتس و آزمون تافل از جمله مواردی به حساب می آیند که کاربران آنها را برای سنجش و بررسی سطح زبان خود مورد استفاده قرار می دهند. امروز ما قصد داریم تا به چیستی و تفاوت های آزمون ماک آیلتس و آزمون تافل نگاهی بیندازیم. پس در ادامه با ما همراه شوید.

آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون ماک آیلتس چیست؟

بیایید مقایسه را با بررسی دقیق چیستی آزمون ماک آیلتس شروع کنیم. به صورت کلی، آزمون ماک آیلتس یکی از تست های آمادگی برگزار شده برای افزایش اطلاعات داوطلبان در مورد امتحان آیلتس به حساب می آید. این آزمون شبیه سازی شده به شما اجازه می دهد تا وضعیت خود را قبل از اقدام برای شرکت در امتحان اصلی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

 به خاطر داشته باشید که نمره کسب شده در آزمون ماک آیلتس، نمره ای نیست که در مدرک درج می شود! این نمره حتی برای محاسبه نمره آیلتس اصلی هم مورد استفاده قرار نمی گیرد. همانطور که گفتیم، تنها کاربرد ماک برای اطلاع یافتن داوطلبین از شرایطشان می باشد. امروزه مراکز زیادی هستند که نسبت به برگزاری آزمون ماک اقدام می نمایند. برای کسب بیشترین بازدهی ممکن از شرکت در این امتحان، شما لزوما باید خدمات بهترین تیم های ایرانی یا خارجی فعال در این زمینه را مورد استفاده قرار دهید تا با مشکلی مواجه نشوید.

بررسی اجزای مختلف آزمون ماک آیلتس

حتما شما هم از خود می پرسید که به صورت دقیق، آزمون ماک آیلتس چه قسمت ها و اجزایی را در خود جای داده است؟ همچون آزمون عادی آیلتس، امتحان شبیه سازی شده ماک هم می تواند نسبت به بررسی اطلاعات مختلف متقاضیان اقدام نماید. اولین قسمت این آزمون، به موارد عمومی یا جنرال اشاره می کند. آزمون ماک جنرال دو قسمت اصلی یعنی شفاهی و کتبی دارد. متقاضیانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، باید به سوالات Listening، Reading و Writing طی 3 ساعت پاسخ دهند. ماک تست های مربوط به Speaking را نیز در خود جای داده است اما در یک بازه زمانی دیگر اجرا می شود.

اجزای مختلف این آزمون

اجزای مختلف این آزمون

دومین قسمت پر اهمیت آزمون ماک آیلتس، به تست های آکادمیک اشاره دارد. آزمون آکادمیک برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که به دنبال تحصیل در کشور های انگلیسی زبان هستند. سطح سوالات این آزمون دقیقا برابر با امتحان آیلتس اصلی بوده و تیم های فعال در زمینه برگزاری آن هم با کیفیت بالایی نسبت به تصحیح اقدام می نمایند. دقیقا همچون آزمون جنرال، داوطلبانی که این تست را پشت سر می گذارند باید به سوالات Listening، Reading و Writing به صورت کامل پاسخ دهند.

آزمون تافل چیست؟

حال که با آزمون ماک آیلتس به صورت دقیق آشنا شدیم، بیایید تا چیستی و ویژگی های آزمون تافل را زیر ذره بین قرار دهیم. به صورت کلی، تافل یکی دیگر از آزمون های مطرح برگزار شده برای ارائه مدرک معتبر زبان به حساب می آید که ویژگی های مثبت زیادی را در خود جای داده است. تافل یا TOFEL در همه کشور های انگلیسی زبان به رسمیت شناخته می شود. به عقیده خیلی از کارشناسان، این آزمون رقیب جدی آیلتس به حساب می آید. در صورتی که متقاضیان بتوانند نمره مورد نیاز را از تافل کسب کنند، روند مهاجرتشان خیلی راحت تر خواهد شد.

اعتبار آزمون تافل برابر با 2 سال می باشد. یعنی پس از 2 سال، شما باید مجددا نسبت به شرکت در امتحان و کسب مدرک جدید اقدام نمایید. این آزمون حاوی قسمت های مختلف بوده و سوالات استاندارد زیادی را در خود جای داده است. اگر شما هم به دنبال یک مدرک زبان معتبر برای مهاجرت هستید، با خیال راحت می توانید از تافل هم استفاده کنید.

آزمون تافل

آزمون تافل

بررسی اجزای مختلف آزمون تافل

همچون آزمون ماک آیلتس، تافل هم قسمت های زیادی را در خود جای داده است. این آزمون به بررسی مباحث جنرال یا عمومی می پردازد. قسمت عمومی تافل از چند زیر شاخه اصلی یعنی ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ و رایتینگ تشکیل شده است. همانطور که از نام این اجزا پیداست، هر کدام از آنها یکی از مهارت های چهارگانه خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن را مورد بررسی قرار می دهند. پس از اتمام هر بخش، داوطلبان می توانند 10 تا 15 دقیقه استراحت نمایند و وارد قسمت بعدی شوند. به خاطر داشته باشید که آزمون تافل شهرت کمتری در مقایسه با آیلتس داشته و همین مسئله هم باعث شده تا خیلی از کاربران، به استفاده از آن علاقه ای نداشته باشند. بر خلاف آزمون های خاصی همچون آیلتس، تافل حاوی تست های آکادمیک و خاص نیست. همین مسئله هم باعث شده تا روند شرکت در آن ساده تر شود.

آزمون ماک آیلتس یا تافل؛ کدام یک بهتر است؟

حال که مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید به یک جمع بندی در مورد آزمون ماک آیلتس و تافل برسیم. همانطور که گفته شد، آزمون ماک آیلتس برای ارائه مدرک معتبر زبان یا سنجش وضعیت متقاضیان مورد استفاده قرار نمی گیرد! آزمون ماک، آزمایشی بوده و فقط به داوطلبین اجازه می دهد تا با پرداخت هزینه ای معقولانه، وضعیت خود را مورد بررسی قرار دهند.

البته که میان آزمون تافل و ماک آیلتس تفاوت های دیگری هم دیده می شود. به عنوان مثال، نحوه محاسبه نمره و مدت زمان اعتبار این دو مدرک، با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. اگر شما به دنبال مهاجرت کاری یا تحصیلی هستید، بهتر است به سایت کشور مقصد خود مراجعه کنید و ببینید که از نظر آنها، کدام یک از این دو آزمون اعتبار بیشتری دارند.

مقایسه آزمون ماک آیلتس با آزمون اصلی آیلتس

آزمون آیلتس یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که مدرک آن برای فعالیت در بسیاری از دانشگاه‌ها و شرکت‌های معتبر جهان یک شرط اساسی می‌باشد. آزمون ماک آیلتس، همان آزمون شبیه ساز آیلتس می‌باشد که جهت کسب آمادگی‌های لازم برای شرکت کنندگان این آزمون طراحی شده است. در این مقاله قصد داریم این آزمون را با آزمون‌ آیلتس مقایسه نماییم. بنابراین اگر قصد شرکت در این آزمون‌ها را دارید با ما همراه باشید.

آزمون ماک آیلتس

آزمون ماک آیلتس

شباهت‌های آزمون ماک آیلتس با آزمون آیلتس

آزمون ماک آیلتس یک آزمون استاندارد و مناسب برای کسب آمادگی جهت شرکت در آزمون اصلی می‌باشد. به همین علت آزمون ماک باید شباهت‌های بسیار زیادی با آزمون اصلی داشته باشد. در ادامه این بخش به این شباهت‌ها خواهیم پرداخت.

ساختار آزمون

مهم‌ترین لازمه استاندارد بودن یک آزمون شبیه‌سازی، ساختار مشابه آن با آزمون اصلی می‌باشد. اگر در گذشته در آزمون‌های آزمایشی کنکور شرکت کرده باشید، می‌دانید که در آزمون‌های جامع، تعداد و تایم سوالات با کنکور سراسری یکسان می‌باشد. آزمون ماک آیلتس نیز همین شرایط را دارا می‌باشد. یعنی تعداد سوالات، انواع سوالات و نحوه پاسخ دهی به آنها کاملا مشابه آزمون آیلتس می‌‍‌باشد.

آزمون ماک آیلتس همانند آزمون آیلتس از 4 بخش لیسنینگ (مهارت شنیداری)، رایتینگ (مهارت نوشتاری)، ریدینگ (مهارت خواندن) و اسپیکینگ (مهارت گفتاری) تشکیل شده است. تمامی بخش‌های این آزمون، به غیر از بخش گفتاری، در یک روز و پشت سر هم برگزار می‌شوند. تعداد سوالات و زمان هر بخش از این سوالات کاملا مشابه آزمون اصلی می‌باشد.در ادامه می‌توانید بخش‌های مختلف این دو آزمون را مشاهده نمایید.

 • 40 سوال مهارت لیسنینگ در 4 بخش طی مدت زمان 30 دقیقه
 • 40 سوال ریدینگ در 3 بخش طی مدت زمان 60 دقیقه
 • 400 کلمه رایتینگ در قالب 2 متن با موضوعات مختلف در 60 دقیقه
 • یک مصاحبه تشکیل شده از 3 بخش برای ارزیابی مهارت اسپیکینگ در حضور ممتحن
بخش‌های مختلف آزمون ماک آیلتس

بخش‌های مختلف آزمون ماک آیلتس

شرایط آزمون

یگی دیگر از مهم‌ترین لازمه‌های استاندارد بودن یک آزمون شبیه‌ساز، شرایط مشابه آن با آزمون اصلی می‌باشد. اگر در گذشته در آزمون‌های آزمایشی کنکور شرکت کرده باشید، می‌دانید که در آزمون‌های جامع، شرایط برگزاری آزمون با کنکور سراسری تقریبا یکی می‌باشد. آزمون ماک آیلتس نیز همین شرایط را دارد. یعنی این آزمون‌ها در موسسات خاص، با رعایت فاصله مناسب بین داوطلبان، با حضور مراقبین آموزش دیده، با دفترچه سوالات جداگانه برای هر بخش و همچنین جدول زمان بندی برگزار می‌گردد. به همین دلیل داوطلبان با شرکت در این آزمون‌ها نه تنها با ساختار آزمون اصلی آشنا می‌شوند بلکه در شرایط مشابه با آزمون نیز قرار می‌گیرند و از اضطراب آنها کاسته می‌شود. البته امروزه آزمون ماک آنلاین نیز توسط بسیاری از موسسات طراحی و برگزار می‌شود که از این مزایا برخوردار نیست و صرفا ساختار مشابهی با آزمون اصلی دارد.

تفاوت‌های آزمون ماک آیلتس و آزمون آیلتس

آزمون ماک آیلتس یک آزمون شبیه‌سازی برای شرکت کنندگان آزمون آیلتس می‌باشد که علاوه بر شباهت‌ها، تفاوت‌هایی نیز با این آزمون دارد. در ادامه این بخش به مهم‌ترین تفاوت‌های این دو آزمون خواهیم پرداخت.

هزینه آزمون ماک و آزمون آیلتس

 

آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی است که در سراسر جهان برگزار می‌شود. به همین علت این آزمون دارای یک قیمت بر پایه دلار در همه کشورها می‌باشد. این آزمون در بیشتر کشورهای جهان با میانگین قیمت 250 دلار برگزار می‌گردد.  این مبلغ برای کسانی که در خارج از ایران زندگی می‌کنند، یک قیمت مناسب تلقی می‌شود. اما اگر بخواهیم قیمت این آزمون را به واحد پول ایران تبدیل کنیم، معادل پس انداز چندماه یک جوان ایرانی خواهد شد. بنابراین منطقی است تا زمانی که از قبولی خود در آزمون اطمینان ندارید، برای این آزمون اقدام نکنید. زیرا با هر بار شرکت در این آزمون، باید مجددا این مبلغ را صرف نمایید. بهترین راه برای اطمینان از کسب نمره قبولی برای شما، شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس می‌باشد. شما می‌توانید با شرکت در این آزمون که تنها چند صد هزار تومان هزینه دارد، از ضرر حدودا 10 میلیون تومانی جلوگیری کنید.

پرداخت هزینه آزمون ماک آیلتس

پرداخت هزینه آزمون ماک آیلتس

سوالات آزمون

درست است که ساختار سوالات آزمون ماک آیلتس با ساختار آزمون اصلی یکی است، اما خود این سوالات کاملا متفاوت با آزمون اصلی هستند. یعنی شما نمی‌توانید با حفظ کردن پاسخ این سوالات نمره قبولی خود را تضمین کنید. این سوالات در واقع سوالات استاندارد طراحی شده در آزمون‌های پیشین هستند و بسیار بعید است که از دو سوال 100 درصد مشابه در دو آزمون آیلتس متفاوت استفاده شود. با این حال پاسخ دهی به سوالات این آزمون می‌تواند نشان دهنده توانایی شما در پاسخدهی به سوالات آزمون اصلی باشد.

همچنین درجه سختی سوالات آزمون ماک آیلتس می‌تواند کمی متفاوت با درجه سختی آزمون اصلی باشد. به همین علت یک اختلاف یک تا یک و نیم نمره‌ای بین آزمون ماک و آزمون آیلتس کاملا طبیعی است. پیشنهاد ما این است که چندین بار پیش از آزمون اصلی در این آزمون‌ها شرکت کنید و با توجه به میانگین نمرات خود تصمیم به شرکت یا عدم شرکت در آزمون اصلی بگیرید. این کار می‌تواند اختلاف نمره آزمون ماک و آزمون اصلی را به طور چشمگیری کاهش دهد.

کارنامه تحلیلی آزمون ماک

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آزمون ماک آیلتس نسبت به آزمون اصلی، ارائه کارنامه تحلیلی از تمامی بخش‌های آزمون می‌باشد. کارنامه تحلیلی عملکرد شما را در بخش‌های مختلف آزمون ارزیابی کرده و به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. با توجه به تحلیل‌های ارائه شده در این کارنامه، شما امکان برنامه ریزی درست و اصولی برای عملکرد بهتر در آزمون اصلی را خواهید داشت.

کارنامه تحلیلی ماک آیلتس

کارنامه تحلیلی ماک آیلتس

ارائه مدرک

آزمون ماک آیلتس یک آزمون آزمایشی است و جنبه رسمی ندارد. به همین دلیل مدرک و گواهی معتبری برای شرکت در این آزمون‌ها به شما ارائه نخواهد شد. این آزمون تنها به شما نشان می‌دهد که در صورت شرکت در آزمون اصلی باید حدودا انتظار چه نمراتی را بکشید. اگر قصد دریافت مدرک آیلتس را دارید، باید در آزمون اصلی شرکت کنید و نمره قبولی خود را دریافت کنید.

کلام آخر

شرکت کردن در آزمون ماک آیلتس می‌تواند یک قدم بزرگ برای کسب موفقیت در آزمون آیلتس باشد. شما می‌توانید از همین حالا در آزمون ماک شرکت کنید و آمادگی خود را برای آزمون آیلتس بسنجید.

مزایای آزمون ماک آیلتس آزمایشی

آزمون ماک آیلتس چیست؟ و چرا باید در آن شرکت کنیم؟ شرکت در این آزمون چه مزایایی دارد؟ با ورود به دنیای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی، مسئله‌ای که ممکن است هر دانش‌آموز یا علاقه‌مند به یادگیری این زبان با آن مواجه شود، تسلط بر مهارت‌های آزمون‌های بین‌المللی معتبر مانند آزمون آیلتس است. این آزمون، به عنوان یکی از مهم‌ترین واسطه‌ها در مسیر تحقق آرزوهای تحصیلی و شغلی، همواره توجه ویژه‌ای از سوی داوطلبان جلب کرده است. اما آیا تا به حال به این فکر افتاده‌اید که چگونه می‌توانید اعتماد به نفس خود را در مقابل این چالش افزایش دهید؟ گاهی اوقات، شاید یک راهکار جذاب و موثر، سنجشی میان تمرین و عدم اطمینان در آزمون‌های واقعی باشد، و آن راهکار، آزمون ماک آیلتس یا همان “آزمون آزمایشی یا شبیه‌سازی شده آیلتس” است.

آزمون ماک آیلتس یا آزمون آزمایشی یا شبیه‌سازی شده آیلتس چیست؟

در این مقاله، با مفهوم و اهمیت آزمون ماک آیلتس آشنا می‌شویم و به بررسی چگونگی تأثیر آن در بهبود توانایی‌های زبانی و اعتماد به نفس داوطلبان می‌پردازیم. همچنین نگاهی دقیق‌تر به مزایای این نوع آزمون خواهیم داشت و راهنمایی‌هایی را برای استفاده بهینه از آن در مسیر آمادگی برای آزمون آیلتس ارائه خواهیم داد. پس با ما همراه شوید تا در این سفر به سمت ارتقای مهارت‌های زبانی و دستیابی به نتایج بهتر در آزمون آیلتس، با راهی نوین و جذاب آشنا شویم.

آزمون ماک آیلتس چیست؟

آزمون ماک آیلتس به یک نوع از آزمون‌های تمرینی یا شبیه‌سازی‌شده آیلتس اشاره دارد. در واقع، این آزمون‌ها به منظور تمرین و آمادگی برای آزمون واقعی آیلتس طراحی شده‌اند. کلمه “ماک” مخفف Mock Test می‌باشد و به معنای آزمون تمرینی است که طبق قوانین و ساختار آیلتس تدوین شده است. در این آزمون، سوالات و وظایف آزمون واقعی آیلتس، به همان شیوه و سطح دشواری، برای داوطلبان ارائه می‌شود. این آزمون‌ها به داوطلبان کمک می‌کنند تا با محیط آزمون و نحوه پاسخگویی در زمان محدود آشنا شوند. به عبارت دیگر، این امکان به شما داده می شود تا قبل از آزمون واقعی، با شرایط آشنا شده و عملکرد خود را بهبود بخشید.

مزایای شرکت در آزمون ماک آیلتس

مزایای شرکت در آزمون ماک آیلتس

چرا باید آزمون ماک بدهیم؟ مزایای شرکت در آزمون ماک آیلتس

شرکت در آزمون ماک آیلتس دارای مزایای فراوانی است که می‌تواند به شما در آمادگی بهتر برای آزمون واقعی آیلتس کمک کند. آن یک ابزار قدرتمند برای ارتقای آمادگی شما در مسیر تسلط بر آزمون آیلتس است. برخی از مزایای شرکت در این آزمون‌ عبارتند از:

 • ارزیابی توانایی‌ها و ضعف‌ها: این به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف شما در مهارت‌های مختلف زبانی مشخص شود. این ارزیابی به شما اجازه می‌دهد تا روی تقویت نقاط ضعف خود تمرکز کنید و از توانایی‌های قبلی خود بهره‌برداری نمایید.
 • تجربه‌ی واقعی‌تر از آزمون: شرکت در آزمون ماک به شما فرصت می‌دهد تا با محیط آزمون، فشار زمانی و نحوه پرسش‌ها آشنا شوید. این تجربه می‌تواند از اضطراب و نگرانی شما در آزمون واقعی کاسته و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.
 • تقویت استراتژی‌های پاسخگویی: با شرکت در آزمون ماک آیلتس، می‌توانید استراتژی‌های مختلف پاسخگویی را تست کنید و بهبود بخشید. این امر به شما کمک می‌کند تا بهترین روش‌ها برای پاسخ دادن به سوالات مختلف را شناخته و به کار بگیرید.
 • افزایش اعتماد به نفس: با دستیابی به نتایج مثبت در ماک، اعتماد به نفس شما به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت. این اعتماد به نفس می‌تواند در زمان آزمون واقعی به شما کمک کند تا بهترین عملکرد را ارائه دهید.
 • تعیین سطح آمادگی: آزمون ماک آیلتس می‌تواند به شما کمک کند تا سطح آمادگی خود برای آزمون واقعی را تعیین کنید. اگر نتایج آزمون ماک نشان دهنده این باشد که نیاز به تقویت بیشتری دارید، می‌توانید در مدت زمان باقی‌مانده تمرکز خود را بر تقویت مهارت‌های مورد نیاز بگذارید.
زمان مناسب برای شرکت در آزمون ماک

زمان مناسب برای شرکت در آزمون ماک

زمان مناسب آزمون آزمایشی آیلتس

انتخاب زمان مناسب برای شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس امری حائز اهمیت است که باید با دقت انجام شود. در اینجا به برخی نکات برای تعیین زمان مناسب برای آزمون آزمایشی آیلتس اشاره می‌کنیم:

 • در مراحل نهایی آمادگی: بهتر است آزمون آزمایشی را کم مانده به وقت آزمون واقعی برنامه‌ریزی کنید. در این زمان، تقریباً با مطالب آموزشی آشنا هستید و می‌توانید عملکرد واقعی‌تری از خود نشان دهید.
 • پیش از مهلت ثبت‌نام آزمون واقعی: آزمون آزمایشی را به طوری برنامه‌ریزی کنید که قبل از مهلت ثبت‌نام آزمون واقعی برگزار شود. این به شما این امکان را می‌دهد که پس از ارزیابی عملکرد خود در آزمون آزمایشی، در صورت نیاز به تقویت مهارت‌های خاص، وقت کافی برای تمرین داشته باشید.
 • زمان‌بندی مطابق برنامه روزانه: آزمون آزمایشی را در زمانی انتخاب کنید که برای برنامه روزانه‌تان انرژی و تمرکز بیشتری دارید. بهتر است در زمان‌هایی که خسته یا دلسرد نیستید، به آزمون بپردازید.
 • زمان کافی برای تحلیل نتایج: بعد از شرکت در آزمون آزمایشی، زمان کافی برای تحلیل نتایج را در نظر بگیرید. این تحلیل می‌تواند به شما کمک کند تا نقاط قوت و ضعف خود را بهتر شناخته و برنامه مطالعه خود را به‌طور موثرتر تنظیم کنید.
 • آزمون آزمایشی مکرر: بهتر است چند بار آزمون آزمایشی را تکرار کنید. این اقدام به شما این امکان را می‌دهد که پیشرفت خود را در طول زمان مشاهده کنید و بهبودهای لازم را انجام دهید.

با توجه به این نکات، زمان مناسب برای شرکت در آزمون ماک آیلتس، زمانی است که انرژی و تمرکز بیشتری دارید و می‌توانید با آرامش و تمام تمرکز به آزمون مشغول شوید.

دوره های آنلاین آزمون ماک

دوره های آنلاین آزمون ماک

آزمون ماک MOCK کجا برگزار می شود؟

آزمون‌های ماک (Mock) معمولاً در مراکز آموزشی، مدارس زبان، وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های آموزشی آنلاین برگزار می‌شوند. این مکان‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا به صورت تمرینی به آزمون‌های شبیه‌سازی شده آیلتس شرکت کنید و عملکرد خود را ارزیابی کنید. همچنین، برخی از موسسات آموزشی نیز آزمون‌های ماک را در قالب دوره‌های آموزشی خود به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند. این آزمون‌ها می‌توانند در محیط‌های واقعی یا مجازی برگزار شوند و به شما امکان تجربه‌ی شبیه‌سازی‌شده از آزمون واقعی را می‌دهند.

انواع آزمون های ماک آیلتس IELTS

آزمون‌های ماک آیلتس (IELTS) به شکل‌ها و نوع‌های مختلفی برگزار می‌شوند که هدفشان تقویت مهارت‌های زبانی و آشنایی با ساختار آزمون واقعی آیلتس است. با شرکت در انواع مختلف آزمون‌های ماک آیلتس، می‌توانید مهارت‌های زبانی خود را بهبود داده و آمادگی خود برای آزمون آیلتس را افزایش دهید. در ادامه، به برخی از انواع آزمون‌ ماک آیلتس اشاره می‌کنیم:

آزمون شفاهی یا آزمون اسپیکینگ ماک آیلتس: در این نوع آزمون ماک، شما با یک ممتحن یا اپلیکشن‌های ضبط‌کننده صوتی در موضوعات مختلف مکالمه می‌کنید. این آزمون به شما کمک می‌کند تا تسلط خود را بر روی مکالمه با تاکید بر اصول زبانی بهبود دهید.

 • آزمون ریدینگ ماک آیلتس: در این نوع آزمون، سوالات ریدینگ مشابه ساختار آزمون اصلی آیلتس خواهند بود. معمولاً شما در عرض یک ساعت باید به 40 سؤال پاسخ داده و توانایی‌های زبانی خود را در ریدینگ و پاسخ به سوالات نشان دهید.
 • آزمون رایتینگ ماک آیلتس: در این نوع آزمون، شما با نوشتن تکه‌های متنی مانند مقاله، نامه یا گزارش موضوعات مختلف، توانایی‌های نگارشی خود را بهبود می‌بخشید. این آزمون‌ها به شما کمک می‌کنند تا ساختار نوشتاری و استفاده از واژگان مناسب را تمرین کنید.
 • آزمون لیسنینگ ماک آیلتس: در این نوع آزمون، شما با گوش دادن به فایل‌های صوتی متنوع، توانایی‌های شنیداری و درک مطلب خود را بهبود می‌بخشید. این آزمون‌ها به شما کمک می‌کنند تا با لهجه‌های مختلف و ساختارهای زبانی متنوع آشنا شوید.
 • آزمون کلی ماک آیلتس: در این نوع آزمون ماک، تمامی مهارت‌های چهارگانه (ریدینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و لیسنینگ) در قالب یک آزمون جامع تمرین می‌شود. این آزمون‌ها به شما کمک می‌کنند تا تجربه‌ی شبیه‌سازی‌شده‌ای از آزمون آیلتس را داشته باشید.
انواع آزمون های ماک آیلتس

انواع آزمون های ماک آیلتس

نکات مهم در جواب دادن به سوالات آزمون ماک

در آزمون ماک آیلتس، جواب‌ها بر اساس سوالات مطرح شده در آزمون تمرینی و شبیه‌سازی شده آیلتس باید تهیه و ارائه شود. این جواب‌ها باید با توجه به موارد زیر، صحیح و کامل باشند:

 • دقت در تفهیم سوال: قبل از ارائه پاسخ، سوال را به دقت تحلیل کنید تا متوجه مفهوم و توصیفات آن شوید.
 • پرهیز از ترجمه حرفی: به جای ترجمه حرفی از زبان مبدأ به زبان مقصد، سعی کنید معنای واقعی سوال را درک کنید و به صورت مناسب به آن پاسخ دهید.
 • ساختار و واژگان مناسب: در نوشتن یا گفتن پاسخ، از ساختارهای گرامری و واژگان مناسب استفاده کنید تا پاسختان به‌طور دقیق و درست منتقل شود.
 • توجه به محدودیت زمانی: در آزمون‌های تمرینی و ماک، معمولاً محدودیت زمانی وجود دارد. به این نکته توجه کنید و سعی کنید پاسخ خود را در محدودیت زمانی مشخص شده ارائه دهید.
 • رعایت ساختار سوالات: بر اساس نوع سوال (مثلاً یک سوال چند گزینه‌ای یا سوال باز)، به نوع پاسخ‌تان توجه کنید و ساختار مناسب را رعایت کنید.
 • رفع اشتباهات پایه‌ای: جمله‌سازی صحیح، املای صحیح و عدم اشتباهات پایه‌ای را هنگام پاسخ‌دهی حتماً رعایت کنید.

همچنین، اگر در موقع تمرین آزمون‌های ماک با مشکل یا سوالی مواجه شدید، می‌توانید از منابع آموزشی یا مشاوران زبانی استفاده کنید تا به پاسخ مناسب دست یابید.

سخن پایانی

در پایان، باید بگوییم که تمرین و آمادگی برای آزمون آیلتس یک مسیر پرچالش و هیجان‌انگیز است. این آزمون می‌تواند در راه به دست آوردن آرزوها و اهداف تحصیلی و شغلی کمک شایانی به شما کند. با شرکت در آزمون ماک آیلتس، می‌توانید تجربه‌های مشابه آزمون واقعی را کسب کنید و از خطاهایی که ممکن است در آزمون اصلی انجام دهید، یاد بگیرید. با تلاش، پشتکار و استفاده از منابع مناسب، قطعاً می‌توانید به بهترین شکل ممکن در آزمون آیلتس عمل کنید. از این زمان تا روز آزمون، به تمرکز بر تقویت مهارت‌های زبانی و اعتماد به نفس خود ادامه دهید. ما آرزوی موفقیت شما را در این مسیر داریم و امیدواریم که با تلاش و پیشرفت‌های خود، به نتایج مطلوب خود دست یابید.

چرا آزمون ماک آیلتس آزمایشی مهم است

در سراسر جهان، آزمون‌هایی وجود دارند که می‌توانند سرنوشت یک نفر را تغییر دهند. به همین دلیل بیشتر افرادی که قصد موفقیت در این آزمون‌ها را دارند، در آزمون‌های شبیه ساز و آزمایشی زیادی پیش از آزمون اصلی شرکت می‌کنند. یکی از این آزمون‌های مهم، آزمون آیلتس است. به آزمون آزمایشی آیلتس، آزمون ماک آیلتس گفته می‌شود. در این مقاله قصد داریم شما را با اهمیت شرکت در این آزمون‌ها آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

آزمون ماک آیلتس

آزمون ماک آیلتس

آزمون آیلتس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کلیه زبان‌های جهان دارای آزمون‌هایی هستند که سطح درک و مهارت‌های شما را می‌سنجند. یکی از معتبرترین آزمون‌های مربوط به زبان انگلیسی، آزمون آیلتس می‌باشد. نمره این آزمون ملاک بسیار مهمی برای اطمینان از تسلط افراد روی زبان انگلیسی می‌باشد. معمولا افرادی که قصد سفر به کشورهای خارجی و مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارند، برای این آزمون ثبت نام می‌کنند. البته این به معنای اختصاصی بودن این آزمون برای این افراد نیست و هر کسی می‌تواند در این آزمون شرکت نماید.

آزمون ماک آیلتس چیست؟

آزمون ماک آیلتس یا آزمون آزمایشی آیلتس، شامل یک آزمون می‌شود که شما می‌توانید پیش از شرکت در آزمون آیلتس در آنها شرکت نمایید تا سطح مهارت خود را بسنجید. امروزه موسسات زیادی در سراسر جهان وجود دارند که این آزمون‌ استاندارد را  برگزار می‌کنند.

بخش‌های مختلف آزمون ماک آیلتس

بخش‌های مختلف آزمون ماک آیلتس مشابه با آزمون اصلی می‌باشد. به همین دلیل این آزمون از 4 بخش زیر تشکیل شده است:

 • listening: 40 سوال در30 دقیقه
 • writing: 2 متن با حداقل 150 و 250 کلمه در 60 دقیقه
 • reading: 40 سوال در 60 دقیقه
 • speaking: یک مصاحبه 15 الی 20 دقیقه‌ای
ساختار آزمون آزمایشی آیلتس

ساختار آزمون آزمایشی آیلتس

فواید شرکت در آزمون ماک آیلتس چیست؟

شرکت در آزمون ماک آیلتس فواید بیشماری دارد. در ادامه این بخش به مهمترین فواید شرکت در این آزمون‌ها خواهیم پرداخت.

سنجش میزان یادگیری

بسیاری از افرادی که قصد شرکت در آزمون‌های آیلتس و تافل را دارند، در کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی مختلفی شرکت می‌کنند تا سطح مطالب آموخته شده خود را بالاتر ببرند. با این وجود بسیاری از این دوره‌ها فاقد یک آزمون نهایی که شبیه به آزمون آیلتس باشد، هستند. به همین دلیل با وجود اینکه این افراد در کلاس‌های مختلفی شرکت کرده‌اند اما معیار مناسبی برای سنجش میزان اثربخشی این کلاس‌ها ندارند. شرکت در آزمون ماک آیلتس یکی از بهترین راه حل‌ها جهت بررسی میزان یادگیری در این افراد می‌باشد.

تشخیص نقاط قوت و ضعف

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های شرکت کردن در آزمون ماک آیلتس، امکان تشخیص نقاط قوت و ضعف می‌باشد. تقریبا تمامی موسساتی که آزمون آزمایشی آیلتس را برگزار می‌کنند، پس از اتمام آزمون، به شما یک کارنامه ارائه می‌کنند که در آن بخش‌های مختلف آزمون شما مورد بررسی قرار گرفته است. داده‌های این کارنامه به خوبی نقاط قوت و ضعف شما را مشخص می‌کنند. در ادامه با توجه به نتایج این آزمون، شما می‌توانید نحوه برنامه ریزی خود را به شکلی تغییر دهید که نقاط ضعفتان بهبود یابند و نقاط قوت‌تان نیز بیش از پیش تقویت شوند.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس

قرار گرفتن در شرایط آزمون آیلتس و کاهش استرس

اضطراب بیش از حد یکی از شایع ترین دلایلی است که افراد مختلف موفق به کسب نمره قابل قبول در آزمون آیلتس نمی‌شوند. یکی از مهم‌ترین دلایل شرکت در آزمون آزمایشی، قرار گرفتن در شرایط مشابه با آزمون اصلی و آشنا شدن با روتین آزمون است. تقریبا تمامی افرادی که در آزمون ماک آیلتس شرکت می‌کنند، استرس کمتری را هنگام شرکت در آزمون اصلی تجربه می‌کنند. این اتفاق به علت قرار گرفتن این افراد در شرایط مشابه با شرایط آزمون رخ می‌دهد.

آشنایی با قالب سوالات در آزمون ماک آیلتس

یکی از مهم‌ترین دلایلی که شرکت کردن در آزمون ماک آیلتس را به یکی ازمهم‌ترین کارها پیش از شرکت در آزمون آیلتس تبدیل می‌کند، آشنایی با قالب سوالات آزمون است. این آزمون از 4 بخش شامل بخش شنیداری (listening)، گفتاری (speaking)، خواندنی (reading) و نوشتاری (writing) تشکیل شده است. در هر یک از این بخش‌ها، انواع مختلفی از سوالات وجود دارند که مهارت‌های تلفظی، درک معنی کلمات و گرامری شما را به چالش می‌کشند.

بهبود مدیریت زمان با شرکت در آزمون ماک

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های شرکت در آزمون ماک آیلتس ، آشنایی با جدول زمان بندی بخش‌های مختلف آزمون و تقویت مهارت مدیریت زمان شما می‌باشد.با شرکت کردن در این آزمون‌های آزمایشی شما می‌توانید به مرور زمان و با کسب تجربیات بیشتر، زمان آزمون را به شکلی معتدل در میان سوالات بخش‌های مختلف تقسیم کنید. البته لازم به ذکر است که بخش‌های مختلف آزمون آیلتس دارای زمان جداگانه می‌باشند و شما نمی‌توانید از زمانی که در یک بخش اضافه می‌آورید در سوالات بخش دیگر استفاده کنید. همچنین آزمون گفتاری که به صورت جداگانه از بخش‌های دیگر برگزار می‌شود نیز دارای یک تایم اختصاصی است که در روز آزمون، ممتحن آن را به اطلاع شما خواهد رساند.

مدیریت زمان

مدیریت زمان

قبولی با هزینه کمتر

همانطور که می‌دانید، با افزایش قیمت دلار در کشورمان هزینه شرکت در آزمون‌های بین المللی به شکل زیادی افزایش یافته است و امروزه این مبلغ علی‌الحساب تا 8 میلیون و 990 هزار تومان رسیده است.  بسیاری از افراد نمی‌توانند چندین بار از پس این مبلغ نسبتا زیاد بر بیایند. به همین دلیل این افراد ترجیح می‌دهند تنها زمانی در آزمون آیلتس شرکت کنند که شانس کسب نمره دلخواه خود را بسیار بالا ببینند. شرکت کردن در آزمون ماک هزینه بسیار کمتری نسبت به آزمون اصلی دارد. به همین دلیل همه شرکت کنندگان در آزمون آیلتس با شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس می‌توانند مهارت‌های خود را بسنجند و با خیال راحت از کسب نمره قبولی در آزمون اصلی ثبت نام کنند. لازم به ذکر است که هزینه آزمون آزمایشی آیلتس در موسسات گوناگون، کمی متفاوت است.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم که مهم‌ترین دلایل شرکت در آزمون ماک آیلتس را برای شما بازگو کنیم. با این وجود شرکت در این آزمون‌ها اجباری نیست و قبولی شما بدون شرکت در این آزمون‌ها غیر ممکن نیست. با این حال شما می‌توانید با یک هزینه جزئی و شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس ، شانس کسب نمره قابل قبول را در آزمون اصلی افزایش دهید.

برای آموزش زبان انگلیسی به صورت حرفه ای به کجا مراجعه کنیم؟

آموزش زبان انگلیسی امروزه به روش های مختلف انجام می شود. با توجه به اینکه یادگیری زبان خارجه جزو پروسه های طاقت فرسا می باشد به همین دلیل بهتر است زبان آموز روشی مناسب را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کند. یادگیری زبان خارجه باید از پایه ای اصولی و صحیح شروع شود تا بتوانید در این زمینه مهارت لازم را بدست آورید.

بررسی آموزش زبان انگلیسی

زبان انگلیسی جزو زبان های بین المللی به شمار می رود به همین دلیل افراد زیادی تمایل به یادگیری این نوع زبان دارند. اولین قدم برای یادگیری زبان خارجه داشتن هدفی مهم می باشد. در صورتی که برای یادگیری زبان انگلیسی هدف مهمی را تعیین کنید بدون تردید انگیزه بیشتری برای یادگیری زبان خواهید داشت. علاوه بر این با داشتن هدف می توانید در زمان و انرژی تان صرفه جویی نمایید و مسیر یادگیری نیز برای شما هموار خواهد شد.

آموزش زبان خارجه

آموزش زبان خارجه

بررسی سطوح زبان انگلیسی

برای اینکه یادگیری زبان خارجه سیستماتیک شود شورا اتحادیه کشور اروپا یک استاندارد مشخص را برای سطح بندی زبان انگلیسی مشخص کرده است. به این استاندارد CEFR گفته می شود که در سراسر دنیا آن را به رسمیت می شناسند.

در حالت کلی 6 سطح مختلف CEFR برای زبان انگلیسی وجود دارد که عبارتند از:

 1. سطح مبتدی:

سطح مبتدی شامل سطوح مختلف A1 تا A2 می باشد.

 1. سطح مستقل:

 این سطح نیز شامل سطوح مختلف B1 تا B2 می باشد.

 1. سطح ماهر:

سطح ماهر که سومین سطح CEFR می باشد شامل سطوح C1 و C2 می باشد.

برای انتخاب روشی مناسب برای آموزش زبان انگلیسی ابتدا باید سطح شما تعیین شود. در صورتی که مبتدی هستید برای یادگیری زبان خارجه باید روی سطوح A1 و A2 تمرکز کنید.

سطوح مختلف زبان خارجه

سطوح مختلف زبان خارجه

بررسی مهارت های مختلف برای یادگیری زبان انگلیسی

زبان انگلیسی از 4 مهارت مهم و اصلی تشکیل شده است که برای یادگیری آن شما باید 4 مهارت اصلی زیر را بیاموزید:

 1. Listening
 2. Reading
 3. Speaking
 4. Writing

شایان ذکر است که کلیه مهارت های ذکر شده مکمل یکدیگر می باشند. در نتیجه شما نمی توانید یک یا سه مهارت را تقویت نمایید و از سایر موارد غافل شوید. با یادگیری 4 مهارت ذکر شده می توانید زبان خارجه را به صورت اصولی یاد بگیرید.

شایان ذکر است که بین 4 مهارت ذکر شده باید تعادل برقرار کنید. در این صورت می توانید در مدت زمان کوتاهی زبان خارجه را یاد بگیرید و تسلط کافی را در زمینه نوشتن و خواندن پیدا کنید.

روش هایی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

اگر تمایل دارید زبان انگلیسی را سریع تر یاد بگیرید باید با بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی آشنایی کامل را داشته باشید. قبل از هر چیز بهتر است در آموزشگاهی معتبر ثبت کنید. امروزه آموزشگاه های زبان خارجه کلاس ها را به دو صورت مختلف آنلاین و حضوری برگزار می کنند.

علاوه بر این در کنار ثبت نام در آموزشگاهی معتبر می توانید به کمک روش های زیر به پروسه یادگیری زبان انگلیسی تسریع ببخشید:

روش های مختلف برای یادگیری سریع زبان خارجه

روش های مختلف برای یادگیری سریع زبان خارجه

 1. استفاده از انواع نرم افزارهای مخصوص آموزش زبان انگلیسی
 2. مطالعه انواع متن ها به زبان انگلیسی
 3. اتجام تمرینات مربوط به تلفظ ( برای یادگیری تلفظ صحیح کلمات باید به تلفظ آن ها با دقت زیادی گوش دهید.)
 4. انجام تمرینات مربوط به نوشتن ( برای اینکه مهارت لازم را برای نوشتن املای صحیح کلمات بیاموزید باید همواره تمرین لازم را داشته باشید.)
 5. ثبت لغات جدید ( برای ثبت لغات جدید می توانید از فلش کارت استفاده کنید.)
 6. تمرین کردن مدام کلمات سخت و دشوار
 7. داشتن برنامه ریزی منظم برای یادگیری زبان انگلیسی

افراد در سطح مبتدی یادگیری زبان انگلیسی را باید از کجا شروع کنند؟

افرادی که در سطح مبتدی هستند آموزش زبان انگلیسی از پایه برای آن ها به صورت زیر انجام می شود:

 1. آشنایی با الفبای انگلیسی اولین مرحله از آموزش زبان انگلیسی برای افراد مبتدی می باشد. علاوه بر این یادگیری اعداد به زبان خارجه نیز مهم است.
 2. یادگیری دستورات زبان مقدماتی نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. دستورات زبان مقدماتی شامل ضمیر، صفت، اسم، قید، ربط، فعل، حرف و حرف اضافه می باشد.
 3. یادگیری املاء کلمات مختلف برای افرادی که در سطح مبتدی هستند از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
 4. قیدها، صفت ها و افعال مهم ترین کلمات در زبان خارجه می باشند. به همین دلیل در زمان انجام آموزش زبان انگلیسی به افراد مبتدی باید به این مرحله از آموزش توجه ویژه ای داشته باشیم. افراد مبتدی می توانند با داشتن مطالعه، تمرین و تمرکز لازم در این مرحله از یادگیری زبان انگلیسی مهارت لازم را بدست آورند.
نحوه آموزش زبان انگلیسی

نحوه آموزش زبان انگلیسی

بررسی مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

بیشتر موسسات برای انجام تبلیغات این وعده را می دهند که یادگیری زبان انگلیسی در مدت زمان 7 روز، 30 روز یا کمتر امکان پذیر است. در واقع یادگیری زبان به صورت حرفه ای در مدت زمان کوتاه امکان پذیر نیست و برای یادگیری زبان خارجه باید به مدت دو تا سه سال زمان صرف کنید.

در حالت کلی مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی به موارد زیر بستگی دارد:

 1. سطح فعلی افراد تعیین کننده مدت زمان لازم یادگیری زبان خارجه می باشد.
 2. سطح زبانی که برای یادگیری انتخاب شده است.
 3. تسلط زبان آموز بر سایر زبان ها و محل زندگی از دیگر عوامل تاثیرگذار روی مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی است.
 4. هر چقدر پشتکار زبان آموز برای مطالعه زبان بیشتر باشد بدون تردید می توانید زبان انگلیسی را زودتر یاد بگیرید.
 5. داشتن تمرین و تکرار لازم از دیگر عوامل تاثیرگذار روی یادگیری سریع زبان خارجه می باشد.
 6. داشتن استعداد در زمینه یادگیری زبان خارجه نیز می تواند روی کوتاه شدن پروسه آموزش زبان انگلیسی و یادگیری زبان خارجه تاثیرگذار باشد.

برای یادگیری زبان انگلیسی در کدام آموزشگاه ثبت نام کنیم؟

آموزشگاه زبان انگلیسی ایران اروپا یکی از معتبرترین موسسه ها در زمینه آموزش زبان انگلیسی به شمار می رود. در این مجموعه آموزش زبان خارجه توسط اساتید معتبر انجام می شود. کلاس ها نیز به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود.

افرادی که تمایل به یادگیری زبان خارجه دارند می توانند از هر کجای کشور یا دنیا در دوره های مختلف آموزش زبان انگلیسی آنلاین موسسه ایران اروپا شرکت نمایند. در موسسه ما آموزش زبان برای افراد در رده سنی مختلف بزرگسال، نوجوانان و کودکان انجام می شود. علاوه بر این آموزش زبان خارجه در موسسه ما با توجه به تخصص حرفه ای افراد نیز انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت نام در کلاس ها و روش های آموزش زبان انگلیسی در مجموعه ما می توانید از کارشناسان ما مشاوره لازم را دریافت کنید.

آموزشگاه زبان انگلیسی ایران اروپا

نتیجه گیری:

افرادی که تمایل به یادگیری زبان خارجه دارند همواره به دنبال بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی هستند. امروزه آموزشگاه های زیادی در زمینه آموزش زبان انگلیسی در حال فعالیت هستند. بهتر است قبل از ثبت نام در آموزشگاه ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید سپس برای انجام ثبت نام اقدام کنید.

جملات شرطی

جملات شرطی

Conditional Sentences

جملات شرطی یک وضعیت مشروط یا یک نتیجه را توصیف میکنند که به وقوع یک رویداد دیگر بستگی دارد . “اگر” یک اتفاق بیوفتد ، “پس”وضعیت مشرط رخ خواهد داد . به عبارت دیگر برای رخ دادن یک اتفاق ، وجود شرایطی خاص یا رخ دادن اتفاق دیگری الزامی است.

هر جمله شرطی از دو قسمت تشکیل می شود:

الف : if clause  یا قسمت شرط که با if شروع میشود ; مانند :

…If you come

ب: Main clause یا عبارت اصلی یا نتیجه شرط ; مانند :

…You will see him

معمولا ابتدا قسمت شرط نوشته شده و نتیجه در ادامه می آید که در این صورت وجود <،> بین دو قسمت ضروری است ، ولی اگر اول قسمت نتیجه و بعد قسمت شرط نوشته شود نیازی به کاما نیست . بنابراین میتوان مثال بالا را به دو شکل زیر بیان کرد :

 

If you come ,you will see him

 

اگر بیایی ، اورا خواهی دید .

.You will see him if you come

اگر بیایی ، او را خواهی دید.

انواع جملات شرطی

جملات شرطی چهار نوع هستند که عبارتند از :

1-نوع صفر : (زمان حال – حقایق کلی )

1-Type 0: (Present – General truths)

2-نوع اول : (زمان آینده – محتمل )

2-Type 1:(Future-probable)

3-نوع دوم :(زمان حال – غیر واقعی )

3-Type 2: (Present-unreal)

4-نوع سوم :(زمان گذشته – غیر واقعی )

4-Type 3 : (Past – unreal)

 

جملات شرطی نوع صفر (Conditionals Type 0)

 

جملات شرطی نوع صفر به زمان حال دلالت کرده و برای بیان حقیقتی است که همواره اتفاق می افتد و برای بیان شرایط و حقایق کلی بکار میرود ، نه یک وضعیت خاص. در این جملات قسمت شرط و نتیجه هر دو در زمان حال ساده هستند.

 

ساختمان گرامری :

 

حال ساده + …. + حال ساده + If

.If water reachers 100 degrees, it boils

اگر آب به 100 درجه برسد ، میجوشد.(همیشه اتفاق می افتد و امکان رخ دادن نتیجه متفاوت وجود ندارد . )

 

جملات شرطی نوع اول (Conditionals Type 1)

 

جملات شرطی نوع اول به زمان آینده دلالت کرده و برای بیان کاری است که احتمال دارد انجام شود . در این جملات ، قسمت شرط در زمان حال ساده و یا به صورت امری بوده و قسمت نتیجه آن در زمان آینده ساده است.

ساختمان گرامری :

1-If + زمان آینده ساده + فاعل +…+ زمان حال ساده+….

If you work hard , you will pass.

اگر سخت کار کنی ، در امتحان قبول خواهی شد.

…+زمان آینده + فاعل +…. + and  + ”  , ” + فعل امر -2

Work hard , and you will succeed . (=If you work hard , you will succeed.)

خوب کار کن ، موفق میشوی.

جملات شرطی نوع دوم (Conditionals Type 2)

جملات شرطی نوع دوم به زمان حال دلالت کرده و  در اینگونه جملات ، مطلب یا موضوعی عنوان میشود که کاملا فرضی بوده و یا غیر محتمل است . لذا احتمال انجام کار در این جملات وجود ندارد و یا بسیار کم است . در این جملات ، قسمت شرط در زمان گذشته ساده و قسمت نتیجه آن با کمک یکی از افعال could , Would , Might  و مصدر ساده ساخته می شود.

 

ساختمان گرامری :

 

…+مصدر ساده + Could , Would , Might + فاعل + … + زمان گذشته ساده + if

If he asked me , I would help him.

اگر از من میخواست ، به او کمک میکردم.

If I were a bird , I would fly in the sky .

اگر پرنده بودم ، در آسمان پرواز میکردم.

جملات شرطی نوع سوم (Conditionals Type 3)

 

جملات شرطی نوع سوم به زمان گذشته دلالت میکند . که اگر کاری انجام میشد یا نمیشه نتیجه آن در زمان گذشته متفاوت می بود.

ساختمان گرامری :

…+Would have + P.P  + فاعل + ” , ” + … + ماضی بعید + فاعل + If

If you had told him , he would have come.

اگر به او گفته بودی ، می آمد.

نکات تکمیلی در رابطه با جملات شرطی

 

 • در قسمت نتیجه به جای will و would میتوان از Shall , Should-might , May-Could , Can نیز استفاده کرد.

If I go , I(Will / can / may) see him.

اگر بروم ، او را ( خواهم دید / میتوانم ببینم / ممکن است ببینم.)

2-برای سوالی کردن جملات شرطی ، قسمت نتیجه سوالی شده و در آغاز جمله نوشته می شود.

What would you do if the train arrived late?

اگر قطار دیر میرسید ، چه میکردی ؟

3-جملات شرطی به صورت امری نیز نوشته می شوند. در این حالت قسمت نتیجه به صورت امری بوده و معمولا اول نوشته می شود .

Don’t tell him the story if you see him .

اگر او را دیدی ، ماجرا را به او نگو .

4-Unless  به جای if not به کار میرود و همیشه با فعل مثبت همراه است .

I don’t want to spend unless you ask me.

در را باز نخواهم کرد مگر اینکه صدای زنگ را بشنوم.

5-برای بیان واقعیت و قوانین علمی و یا عادت ، هر دو قسمت جملات شرطی ممکن است در زمان حال ساده یا در زمان گذشته ساده باشد ، که در مورد آخر برای بیان واقعیت یا عادتی در زمان گذشته به کار میرود.

(واقعیت یا حقیقت تغییر ناپذیر) If you heat ice , it melts

اگر یخ را حرارت بدهید ، ذوب خواهد شد .

if you interrupted him , he became angry.(عادت یا واقعیت در گذشته)

اگر حرف او را قطع میکردی ، عصبانی می شد.

6-زمان حال استمراری و یا ماضی نقلی در قسمت شرط برای بیان حال واقعی و یا قراری در آینده به کار میرود .

If you are looking for Ali , you can find him upstairs.

اگر دنبال علی میگردی ، میتوانی او را در طبقه بالا پیدا کنی .

If you have written the letter , I will post it.

اگر نامه را نوشته ای ، آن را پست می کنم.

7- در قسمت شرط هرگز زمان آینده به کار نمیرود. تنها در صورتی در قسمت شرط Will یا Would به کار میرود که بخواهیم یک بیان مودبانه و یا میل و رغبت و اصرار در انجام عملی را برسانیم.

If you will wait,I’ll ask the manager to speak to you .

اگر صبر کنی از مدیر خواهم خواست با شما صحبت کند.

If you would like to come , we would be pleased.

اگر مایل باشید با ما بیایید ، ممنون خواهیم شد.

8-Won’t در قسمت شرط برای امتناع ورزیدن از انجام عملی است.

If he won’t learn his lessons , he’ll never improve his English.

اگر از یاد  گیری درس هایش امتناع کند، هرگز در انگلیسی پیشرفت نخواهد کرد .

9- کلمه Should در قسمت شرط جملات شرطی (معمولا نوع اول ) و “مصدر +were to ” در قسمت شرط جملات شرطی (معمولا نوع دوم)، احتمال ضعیف وقوع عمل را  میرساند.

If I see him , I will invite him.

اگر او را ببینم ، دعوت خواهم کرد . (احتمال دیدن او زیاد است.)

If I should see him , I will invite him .

اگر احیانا او را ببینم ، دعوت خواهم کرد. (احتمال دیدن او کم است .)

If he left his bike here , somebody would take it.

اگر دوچرخه اش را اینجا می گذاشت ، کسی آن را می برد .

If he were to leave his bike here , somebody would take it.

اگر قر ار بود دوچرخه اش را اینجا بگذارد ، کسی آن را می برد.

 

شما میتوانید با مراجعه به این لینک با شرکت در دوره های آیلتس  در ازمون ماک ایلتس در موسسه زبان معتبر شرکت کنید.

Mixed Conditionals

جملات شرطی ترکیبی

Mixed Conditionals

 

از دو بخش If clause و Main clause تشکیل شده است . بسته به مفهومی که میخواهیم به شنونده انتقال بدهیم ، عبارات شرطی متفاوتی برای بیان شفاف منظور خود پیش روی ما قرار دارد . در این بخش به بررسی دو نوع جملات شرطی ترکیبی می پردازیم.

 

شرط در زمان گذشته / نتیجه در زمان حال

 

از این حالت در شرایطی استفاده می شود که میخواهیم بیان کنیم اگر در گذشته شرایط متفاوت بود ، یک نتیجه فعلی وجود داشت .

ساختمان گرامری :

…+مصدر + (would / could / might) + …..+ If+ P.P

If we hadn’t missed our flight we’d be in Spain now .

اگر پروازمان را از دست نداده بودیم ، اکنون در اسپانیا بودیم .

شرط در زمان حال / نتیجه در زمان گذشته

از این حالت برای بیان شرایطی استفاده می کنیم که به دلیل شرایط فعلی خاص ، چیزی قبلا در گذشته اتفاق افتاده است.

 

 

ساختمان گرامری :

 

…+ p.p + (would/could/might)+…+P.P+If

 

If we hadn’t missed our flight we’d be in Spain now.

اگر پرازمان را از دست نداده بودیم ، اکنون در اسپانیا بودیم.

 

 

شرط در زمان حال / نتیجه در زمان گذشته

 

 

از این حالت برای شرایطی استفاده می کنیم که به دلیل شرایط فعلی خاص ، چیزی قبلا در گذشته اتفاق افتاده است .

 

ساختمان گرامری :

…+ p.p +  have(would / could / might) +  گذشته ساده + If

If I was more diligent , I would’ve finished my degree at university.

اگر کوشاتر بودم ، تحصیلاتم را در دانشگاه به پایان می رساندم . ( من یک آدم کوشا نیستم و به دلیل این شرایط فعلی (کوشا نبودن) هیچ وقت تحصیلاتم را به اتمام نرساندم.)

شما میتوانید با مراجعه به این لینک از تعیین سطح آنلاین دوره های مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آزمون دولینگو و هر آنچه باید در مورد آن بدانید

ممکن است در مورد آزمون های سنجش مهارت زبان انگلیسی مانند TOEFL و IELTS مطلع باشید یا قبلا در این آزمون ها شرکت کرده اید، اما در مورد آزمون دولینگو اطلاعاتی ندارید. اگر قصد دارید مهاجرت کنید یا متقاضی ادامه تحصیل در کشورهای ایالات متحده، کانادا یا اروپا هستید، ملزم به شرکت در آزمون های ارزیابی مهارت زبان انگلیسی می باشید. یکی از این آزمون ها که تازگی بر سر زبان ها افتاده و افراد زیادی متقاضی شرکت در آن هستند، آزمون دولینگو می باشد.

آزمون دولینگو چیست؟

آزمون زبان دولینگو - ایران اروپا

آزمون دولینگو، آزمونیست که به صورت آنلاین برگزار می شود و سطح زبان انگلیسی را در چهار بخش (Reading, Writing, Listening, Speaking) مورد ارزیابی قرار می دهد. تکینیک های بکار گرفته شده در این آزمون با آزمون های تافل و آیلتس متفاوت است. دولینگو، آزمونی تطبیقی مبتنی بر کامپیوتر می باشد.

منظور از انطباقی بودن این است که در این آزمون، پرسش ها یکی پس از دیگری مطرح می شود. در طراحی سوالات از تکنولوژی هوشمند استفاده شده است. روند سوالات آن به گونه ایست که از آسان به سخت در حال تغییر می باشد و با توجه به عملکرد داوطلب در پاسخ به سوالات، سوال بعدی انتخاب می شود. اگر فرد بتواند پاسخ صحیح بدهد، سوال بعدی سخت تر خواهد شد و اگر جواب اشتباه باشد، سطح سوال بعدی پایین تر می آید تا داوطلب مجدد بتواند توانایی پیدا کردن پاسخ صحیح را بیابد.

آزمون دولینگو از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

آزمون دولینگو از سه بخش تشکیل شده است:

 1. آمادگی برای تست (زمان 5 دقیقه): ابتدا توضیحاتی از قوانین و مقررات آزمون دولینگو به داوطلب ارائه می شود.
 2. آزمون اصلی (زمان 45 دقیقه): در آزمون اصلی، مهارت‌های Reading، Writing، Speaking و Listening داوطلب بررسی می شود و نمره آزمون از بازه 10 تا 160 داده می‌شود.
 3. مصاحبه ویدئویی (زمان 10 دقیقه): این بخش شامل مصاحبه ویدیویی کوتاه و یک رایتینگ است که برای دانشگاه یا موسسه های خاص ارسال می شود. این بخش فاقد نمره می باشد و مصاحبه ویدیویی به همراه نتایج آزمون به موسسه مورد نظر ارسال می شود.

بخش های آزمون دولینگو - ایران اروپا

داوطلبان می توانند پس از دریافت نمره آزمون به تعداد نامحدودی از موسسات ارسال کنند.

آیا آزمون دولینگو قوانین و مقررات خاصی دارد؟

 1. درست است که آزمون دولینگو به صورت آنلاین برگزار می شود، اما قوانین و مقررات سخت گیرانه ای دارد.
 2. پاسپورت یا گواهی نامه یا هر مدرک شناسایی عکس‌داری که مورد تایید دولت باشد، به همراه داشته باشید.
 3. کامپیوتر شما باید به دوربین جلو، میکروفون و اسپیکر مجهز باشد.
 4. داوطلب باید در اتاق تنها باشد و شخص دیگری حضور نداشته باشد.
 5. گوش ها باید مشخص باشند و پوشیده توسط مو یا هدفون نباشند.
 6. استفاده از قلم و کاغذ ممنوع است.
 7. یادداشت ‌برداری غیرمجاز است.
 8. عینک آفتابی یا هرچیزی که صورت را بپوشاند، مطلقا ممنوع است.
 9. اتاق باید کاملا پرنور باشد.
 10. استفاده از تلفن یا گوشی موبایل آیپد، تبلت و دیگر دستگاه های هوشمند، غیرمجاز است.
 11. تنها می تونید از یک آدرس ایمیل یا حساب کاربری دولینگو استفاده کنید.
 12. استفاده از افزونه های Plug-in یا Add-on مانند (Grammarly) بر روی مرورگر مجاز نیست.
 13. دوربین باید مستقیماً در بالای مانیتور و در مرکز آن قرار بگیرد.
 14. اگر حین آزمون اینترنت قطع یا سیستم دچار مشکل فنی شود، داوطلب می تواند در زمان دیگری در آزمون شرکت کند و آزمون اول حساب نخواهد شد.
 15. در صورت رعایت نکردن به قوانین و مقررات آزمون باطل است و در مواردی ممکن است از شرکت مجدد در آزمون محروم شوید.

قوانین آزمون دولینگو - ایران اروپا

 

ویژگی های آزمون دولینگو

 • افراد متقاضی می توانند در هر زمان و مکانی، از طریق دسترسی به کامپیوتر در آزمون شرکت کنند.
 • شخص متقاضی باید به تنهایی در اتاق حاضر شود و در آزمون شرکت کند.
 • کل زمان آزمون دولینگو 60 دقیقه می باشد و نسبت به آزمون آیلتس و تافل که 3 ساعت زمان می برد، وقت کمتری صرف می شود.
 • این آزمون استرس کمتری نسبت به آزمون های دیگر دارد.
 • برای معلولین امکانات ویژه در وبسایت آزمون دولینگو در نظر گرفته شده است. داوطلبان می‌توانند درخواستشان را از طریق ایمیل ثبت کنند و محل و مکان برگزاری امتحان را مخصوص معلولان انتخاب کنند.
 • مدرک آزمون Duolingo به مدت دو سال اعتبار دارد.

چرا آزمون دولینگو نسبت به آزمون‌های تافل و آیلتس طرفداران بیشتری دارد؟

 • در دسترس بودن این آزمون از مزیت های مهم آن نسبت به سایر آزمون هاست.
 • برای ثبت نام در آزمون دولینگو احتیاج به رزرو آزمون زود هنگام نمی باشد.
 • آزمون زبان دولینگو به صورت آنلاین برگزار می شود و نیاز به حضور فرد در محل آزمون نمی باشد.
 • در آزمون دولینگو امتیازات توسط کامپیوتر انجام می‌‌شود. بنابراین نمره داوطلب در کمتر از 48 ساعت اعلام می شود. اما در آزمون تافل و آیلتس دو هفته طول می کشد تا نمره آزمون مشخص شود.
 • هزینه آزمون در مقایسه با دو آزمون تافل و آیلتس کمتر است.
 • برای اشتراک گذاری نمرات نیازی به پرداخت هزینه اضافی نمی باشد. در حالی که برای آزمون تافل و آیلتس جهت ریپورت نمرات به جز چند مورد ریپورت رایگان، نیاز به پرداخت هزینه می باشد.

سوالات آزمون دولینگو به چه صورت است؟

آزمون زبان دولینگو به هفت بخش که شامل امتیازدهی و دو بخش مصاحبه، مصاحبه شفاهی و نمونه Writing تقسیم بندی می شود.

 • کامل کردن کلمات یا C-Test
 • سؤالات واژگان بله – خیر کتبی
 • سؤالات واژگان بله – خیر شفاهی
 • املا
 • Elicit Imitation (با صدای بلند بخوانید)
 • Speaking طولانی
 • Writing طولانی

بایدها و نبایدهای آزمون دولینگو - ایران اروپا

 1. انتخاب کلمات صحیح در یک لیست نوشته شده که داوطلب باید به املای صحیح کلمات نیز توجه کند.
 2. انتخاب کلمات واقعی از لیست صوتی که در این صورت داوطلب باید به تلفظ صحیح کلمات گوش دهد.
 3. پر کردن جای خالی در یک پاراگراف، داوطلب باید با ساختار دستوری و شکل گیری جملات آشنایی داشته باشد.
 4. تایپ جملاتی که می شنوید. زبان آموز باید با مهارت گوش دادن آشنا باشد و مهارت شنیداری خود را تقویت کند.
 5. با ضبط صدای خودتان در مورد یک جمله معین صحبت کنید. آشنایی با تلفظ صحیح کلمات و به هجاهای طولانی و کوتاه کلمات تسلط داشته باشد.
 6. تصویر به شما نشان داده می شود و داوطلب باید کلمه را بگوید. در این قسمت باید دانش واژگان و تلفظ عمومی را تقویت کنید. داوطلب می تواند در مورد تصویری که می بیند، حدس بزند و این بخش در صورت اشتباه، نمره منفی تعلق نمی گیرد.
 7. از شما خواسته می شود در مورد تصویر داده شده حداقل یک جمله بنویسید. داوطلب باید با توصیف تصویر و بکار گیری علائم نگارشی جمله کاملی را بنویسد.
 8. سوالی به داوطلب داده می شود و در 30 ثانیه باید در مورد آن صحبت کند. با استفاده از وب کم، فیلم شما ضبط می شود و میزان تسلط، دقت و تلفظ و توانایی شما علامت گذاری می شود.
 9. 1 تا 3 دقیقه به دواطلب فرصت داده می شود تا در مورد یک موضوع صحبت کند. سعی کنید از زبان گفتاری انگلیسی به بهترین نحو استفاده کنید. از ترکیب ساختار گرامری پیچیده و ساده در گفتارتان استفاده کنید. این بخش اگر چه تاثیری بر نمره آزمون ندارد ولی در واقع بخشی از امتحان شما را شامل می شود و برای دانشگاهی که درخواست داده اید، فرستاده می شود. بنابراین این 3 دقیقه بهترین فرصت برای شماست تا بتوانید خودتان را معرفی کنید و مهارت انگلیسی تان را نشان دهید.
 10. انتخاب یک موضوع و نوشتن در مورد آن حدود 3 تا 5 دقیقه آخرین مرحله از آزمون است. داوطلب باید بتواند مهارت های نوشتاری خود را تقویت کند و به بهترین نحو آن را بنویسد. حداکثر ۵۰۰ کلمه بنویسید تا بتوانید دانش عمومی انگلیسی خود را نشان دهید. با استفاده از نشانگرهای گفتمان، پیوند کلمات و زبان توصیفی، جملات کامل با ساختارهای گرامری پیچیده بنویسید.

 

چگونه برای شرکت در آزمون دولینگو آماده شویم؟

آزمون انگلیسی دولینگو همانند آیلتس و تافل منابع مشخصی برای مطالعه ندارد. اگر قصد دارید در آزمون دولینگو شرکت کنید بهترین راه این است که زبان عمومی خود را تقویت کنید. موسسه زبان ایران اروپا یکی از بهترین موسسات زبان انگلیسی می باشد. زبان آموزان می توانند با شرکت در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی، همچنین دپارتمان دوره های تخصصی زبان مهارت هایشان را ارتقا دهند. ایران اروپا با کادری مجرب از اساتید کار آزموده و حرفه ای و سیستم آموزشی نوین داوطلبان را راهنمایی و مشاوره می دهند تا در آزمون موفق شوند.

موسسه زبان ایران اروپا چه خدماتی ارائه می دهد؟

آموزشگاه زبان ایران اروپا یکی از معتبرترین موسسات زبان انگلیسی در کشور می باشد. علاقه مندان به زبان انگلیسی می توانند در کلاس های آنلاین این موسسه شرکت کنند و در هر نقطه از کشور که هستند برای آن ها محدودیتی وجود ندارد.

زبان آموزان می توانند در آزمون ماک آیلتس ایران اروپا شرکت کنند و نتایج فوق العاده ای در آزمون آیلتس اصلی کسب کنند.

با ثبت نام در آزمون های آزمایشی آیلتس، داوطلبان می توانند از خدمات ویژه آزمون بهره مند شوند و برنامه منحصر به فردی برای آن ها در نظر گرفته شده است.

دوره های مکالمه زبان انگیسی با توجه به سطح توانایی های افراد برگزار می شود.

دپارتمان تخصصی دوره های زبان انگیسی را می توانید در سایت آموزشگاه زبان ایران اروپا مشاهده نمایید. فرصت را از دست ندهید و با ما تماس بگیرید.

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم به زبان ساده برای همه افراد

برای آموزش بهتر و یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم روش‌ها و نکات ویژه‌ای وجود دارد که با درک و تجزیه‌ و تحلیل بهتر این نکات می‌توان روش مؤثری را برای هر موضوع اتخاذ کرد، ناگفته پیداست که این روش‌ها و نکات هم درروند یادگیری تأثیر می‌گذارند و هم باعث تسریع فراگیر در امر یادگیری می‌شوند، با انتخاب هدف درست و انگیزهٔ بالا و ایمان به خود و حل اشتباهات و تمرین و تکرار تداوم می‌توان روش مطالعهٔ مناسبی مبتنی بر این روش‌ها را در پیش گرفت.

نکات مهم آموزش و یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

در گذشته یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم تنها مختص قشر خاص و سطح بالای جامعه بود و تقریباً امکان «لاکچری» محسوب می‌شد، در حالیکه زبان انگلیسی جزء پرکاربردترین زبان‌ها بود اما امکان یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم برای همه افراد وجود نداشت. ولی در حال حاضر زبان انگلیسی تنها مختص یک قشر نبوده و برای همهٔ ما به یکی از جنبه‌های مهم زندگی بدل شده است و جزو الزامات مهم برای زندگیِ به‌روز و همگام با علم و تکنولوژی است.

 ساعت‌ها سر و کله زدن در کلاس‌های درس و با معلم‌های خصوصی تقریباً به یکی از کارهای روتین تعداد نسبتاً زیادی از مردم تبدیل شده است، گسترش روزافزون رسانه‌ها و وسایل ارتباطی و سیل مهاجرت نیز به این گستردگی دامن زده است و دیگر دو زبانه شدن یا دوزبانه بودن به یک امر ضروری بدل شده است.

 این ضرورت مشکلات و چالش‌های زیاد و همچنین فرصتهای فوق‌العاده‌ای را ایجاد کرده است و حجم زیادی از وقت و انرژی ما را به خود اختصاص داده است.

 در اینجا چند نکتهٔ ضروری که به عنوان یک محرک برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم شما را یاری خواهد کرد را به تفصیل بحث کرده‌ایم.

هدف داشته باشید و با انگیزه شروع کنید.

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

هدف شاکلهٔ اصلی و برانگیزانندهٔ اراده در بشر است، بدون هدف تقریباً هیچ کاری به سرانجام نمی‌رسد و یا بهتر بگوییم بدون هدف سرانجامی در کار نیست، پس برای شروع کار یادگیری ابتدا هدف داشته باشید، این کار به شما انگیزه هم می‌دهد و هر جا که احساس خستگی و دلزدگی کردید با دورنمایی که از هدف خود دارید می‌توانید انرژی مجدد کسب کنید و با قدرت ادامه دهید.

مراحل یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم را بشناسید و در مسیر درست حرکت کنید.

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم همانند هر پروسهٔ دیگری دارای مراحل مختص به خود است، در بررسی‌های علمی صورت گرفته در حوزه زبان‌شناسی و علی‌الخصوص زبان‌شناسی زبان دوم، مغز انسان در هنگام یادگیری زبان غیر مادری در هر دورهٔ زمانی واکنش‌های منحصری به فردی نشان می‌دهد که بخشی از فرایند کامل شدن زبان را تشکیل می‌دهند، این مراحل عبارتند از: پیش ساخت زبانی یا پیش پرداخت، ساخت اولیه، ظهور کلام و گفتار، متوسط گفتار و تکامل گفتار.

هر یک از مراحل ذکر شده ویژگی‌های جالبی دارند که در اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد، دورهٔ پیش پرداخت به دورهٔ سکوت یا بحران هم معروف است و در این مرحله زبان‌آموز صرفاً سعی در یادگیری برخی لغات، مشاهده و درک دست و پا شکستهٔ جملات و مطالعهٔ عکسها و تصاویر می‌پردازد.

 این مراحل بین یک الی شش ماه ممکن است به طول بینجامد و اگر این مرحله بدون ترک و شکست تمام شود بقیهٔ مراحل به مراتب آسان‌تر است.

 در مرحله ساخت ابتدایی امکان بیان عبارات کوتاه و جملات ساده مسیر می‌شود، مرحلهٔ سوم یا همان ظهور کلام با وسعت دایرهٔ لغات همراه است و تکلم به صورت ساده و جملات نسبتاً طولانی به راحتی بیان می‌شوند و در مراحل چهارم و پنجم به اوج می‌رسند و فرایند یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم تکمیل می‌شود، با دانستن این مراحل ادامهٔ مسیر برای شما راحت‌تر می‌شود و مشکلات هر مرحله را به راحتی می‌توانید حل کنید.

ارتباط برقرار کنید و مکالمه را در اولویت قرار دهید.

 

شاید اگر از تعداد زیادی از استادان زبان انگلیسی بپرسید، بهترین راه‌حلی که برای یادگیری سریع و بهتر انگلیسی پیشنهاد کنند، مکالمه و مکالمه و مکالمه است. ارتباط و تعامل با دنیای بیرون رمز موفقیت در زبان انگلیسی است، هر بار که این ارتباط شکل می‌گیرد بخشی از مغز که مربوط به مهارت‌های شنیداری و گفتاری است فعال می‌شود و مقادیر زیادی از داده‌ها به مغز منتقل می‌شود و چون تصویر و صدا برای پردازش راحت‌تر هستند، مغز راحت‌تر و سریع‌تر و با ماندگاری بالاتری این داده‌ها را در خود ذخیره می‌کند.

خودتان و نوع مطالعه‌تان را بشناسید و مهارت‌هایتان را تقویت دهید.

 

می‌دانیم که هر انسانی با دیگری تفاوت دارد و وقتی این تفاوت به حوزه‌های روانشناختی و علی الخصوص روانشناسی یادگیری می‌رسد بسیار گسترده‌تر و تقریباً غیر قابل بررسی است، اما هر یک از ما بهتر از بقیه و یا مشاوران و معلمان خود را می‌شناسیم و بهتر است روش مطالعهٔ زبان انگلیسی را نیز خودمان برای خودمان خلق کنیم.

 ساعت پربازده مطالعه را بشناسیم، مکان‌هایی که یادگیری زبان برای ما در آنجا آسانتر است را برای مطالعه انتخاب کنیم و کتاب‌ها و منابع را متناسب با سلیقهٔ خود انتخاب کنیم، ناگفته نماند که می‌توانید از مشورت‌های بقیه استفاده کنید، اما در نهایت این شما هستید که باید انتخاب کنید چگونه و به چه صورتی مطالعه کنید.

 اگر با نرم‌افزار راحت‌تر یاد می‌گیرید یا فایل‌های صوتی یا فیلم آموزشی برای شما سودمندترند پس آنها را انتخاب کنید و اگر نتیجهٔ مناسبی از آنها نمی‌گیرید می‌توانید به راحتی آنها را کنار بگذارید.

به خود ایمان داشته باشید و مهارت‌هایتان را تقویت کنید، کشف کنید، چالش بسازید و حل کنید.

در روانشناسی مهارتی که بیش از همه شما را به پیشرفت می‌رساند ایمان به خود است، با اطمینان به خود در مسیر حرکت کنید و خواهید دید این مسیر چقدر برای شما لذت بخش است، هر مهارت را یک قله در نظر بگیرید و آن را فتح کنید.

 بهتر صحبت کنید، با اعتماد به نفس کلمات را ادا کنید، نوشتار خود را تقویت دهید، با گوش دادن آهنگ و سریال و … مهارت‌های شنیداری‌تان را تقویت کنید، به تلفظ کلمات دقت کنید و الگوهای تلفظ را کشف کنید و تمام آنچه که می‌دانید برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم لازم است را تقویت دهید.

 در نظر داشته باشید که روش یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم هر کس با بقیه فرق دارد و تنها خودمان می‌توانیم آنها را کشف کنیم، این چالش‌ها را پیش‌روی خود قرار دهید و سعی در حل آنها داشته باشید.

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

اشتباهاتتان را اصلاح کنید و اصولی یاد بگیرید.

می‌دانیم که یادگیری صرفاً برای رفع تکلیف نیست و اگر آن را به عنوان یک مشق و تکلیف در نظر بگیریم در مسیر یادگیری هیچگاه لذت نخواهیم برد.

رفع اشتباهات به معنای کار اضافه نیست بلکه به معنای اصولی یاد گرفتن و زیباتر کردن مسیر است، راه رفتن بر روی اصول در ابتدا کار آسانی نیست ولی همینکه تعادل خود را حفظ کردیم دیگر راحت‌تر می‌شود. برای رفع اشتباهات‌تان می‌توانید از استاد یا معلم‌تان کمک بگیرید و هیچگاه برای این کار خجالت نداشته باشید.

 اگر در بخش تلفظ مشکل دارید می‌توانید از آموزش های آنلاین یا نرم‌افزاری بهره ببرید، اشتباهات شنیداری‌تان را با بیشتر و بیشتر گوش دادن اصلاح کنید و بدانید که هیچ مشکلی حل نشدنی نیست.

 

تمرین و تکرار و تداوم، ۳ رمز برای موفقیت بیشتر

از نظر عصب‌شناسی بخشی از مغز مسئول کنترل مهارت‌های فرازبانی و زبان دوم است، اگر به طور مثال یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم را کنار بگذارید و هیچ وقت یادگیری زبان دوم را پیش نگیرید، این بخش از مغز شما تا ابد بلااستفاده و بدون کارکرد می‌ماند و مهمتر از همه اینکه این بخش هم مانند سایر بخش‌ها روز به روز رشد می‌کند و این به تلاش شما بستگی دارد. تمرین و تکرار کنید، هر جا که فرصتی گیر می‌آورید تمرین کنید.

 در تنهایی جلو آینه چند نصیحت به زبان انگلیسی به خودتان بکنید، برنامهٔ روزانهٔ تان را انگلیسی بنویسید، انگلیسی یادداشت بردارید، جملات عاشقانهٔ انگلیسی یاد بگیرید و استفاده کنید، متناسب با کارتان فعالیت انگلیسی برای خودتان بسازید و مهم‌تر از آن بخشی از روز خود را صرفاً برای تمرین و تکرار و یادگیری بیشتر بگذارید.

 نکتهٔ بعدی که نباید از آن غافل شد تداوم این فعالیت‌ها است، با شل و سفت کردن زیاد یک پیچ بعد از مدتی پیچ هرز و بی‌استفاده می‌شود، یادگیری زبان هم این صورت است تا زمانی که کاملاً مسلط نشده‌اید تلاش و کوشش را رها نکنید.

یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

چند توصیهٔ کوتاه اما کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم ؛

در اینجا تعدادی از فعالیت‌ها و کارهایی که شمارا در یادگیری زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم کمک می‌کنند به‌صورت تیتروار آورده‌ایم تا متناسب باسلیقهٔ یادگیری‌تان آن‌ها را انتخاب کنید.

 • کتاب و مجله بخوانید، زیر کلمات و اصطلاحاتی که نمی‌دانید خط بکشید و بدون مراجعه به دیکشنری سعی کنید معنی و مفهوم جملات را حدس بزنید.
 • از اینترنت و فضای مجازی استفاده کنید، تاپیک‌ها و موضوعات مختلف را به زبان انگلیسی در گروه‌های دوستانه و یا یادگیری زبان به بحث و تبادل‌نظر بگذارید.
 • مقالات علمی و دسته اول روز را مطالعه کنید و اگر درزمینهٔ خاصی تخصص دارید مقالات مربوط به آن حوزه را بخوانید تا علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی در تخصص خود نیز حرفه‌ای‌تر شوید.
 • فیلم و سریال ببینید، این‌ یک توصیه نه‌ تنها برای یادگیری زبان بلکه برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت هم هست، می‌توانید برای تقویت مهارت‌ شنیداری و نوشتاری به‌صورت هم‌زمان فیلم‌ها و سریال‌ها را با زیرنویس انگلیسی ببینید، این کار نحوهٔ تلفظ و ادای صحیح کلمات را نیز به شما آموزش می‌دهد.
 • تصویر نوشته و جملات و جوک‌های تصویری بخوانید و کمیک بوک در خانه داشته باشید تا هم یاد بگیرید و هم بخندید.
 • با معلمان و دوستانتان درصورتی‌که خودشان هم موافق هستند انگلیسی صحبت کنید، این‌یک بازی دو سر برد است، هم شما و هم طرف مقابل شما از آن نفع خواهند برد.
 • روزنامه و خبر بخوانید، جدول حل کنید و با لغات و کلمات درگیر شوید، این‌یک تمرین برای افزایش دایره واژگان شما است.
 • آزمون بدهید و آزمون بگیرید، امتحان و آزمایش تنها راهی هستند که می‌توانید توسط آن‌ها خود را محک بزنید، از آن‌ها نترسید و هرازگاهی خودتان هم سؤال طرح کنید و جواب دهید.

چگونه ایمیل انگلیسی به صورت دوستانه و صمیمی بنویسیم؟

در این مطلب درباره ی نحوه نوشتن ایمیل انگلیسی ، بطور اصولی با شما صحبت میکنیم. البته منظور از نوشتن این ایمیل در این مطلب ، نوشتن ایمیل برای یک دوست است و نه ایمیل اداری و رسمی.

نوشتن یک ایمیل انگلیسی ، علاوه بر ارسال پیامک و یا نوشتن یک پست یا کامنت در هر شبکه اجتماعی نیز می‌تواند ایده ی خوبی برای ارتباط با دوستان و آشنایان باشد.
در این مقاله شما را با نحوه‌ی نوشتن یک ایمیل انگلیسی خوب (استاندارد) به دوستانتان آشنا می‌ کنیم. ادامه مطلب