ترس از مکالمه زبان انگلیسی

ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنید

ترس، یکی از ابزارهایی است که ما آدم‌ها به طور طبیعی برای در امان ماندن از خطر به آن نیاز داشته و وجود آن در ما اصلا چیز بدی نیست.

ترس به هیچ وجه به طور طبیعی در وجود ما قرار ندارد. یک کودک هیچ گاه از بدو تولد درکی از ترسناک بودن ارتفاع، حیوانات وحشی یا آتش نداشته و این موضوع را با دیدن رفتار والدین یا اطرافیان خود از آنها می‌آموزد.

به همین خاطر است که علاوه بر ترس منطقی، انواعی از ترس هم می‌توانند در ما به جود بیایند که نه تنها هیچ کمکی به ما نکرده بلکه تنها نقش یک مانع را در مسیر پیشرفت ما بازی می‌کنند.

راههای غلبه بر ترس در مکالمه زبان انگلیسی:

یکی از این ترس ها، ترس از مکالمه زبان انگلیسی است.

کاملا برای ما قابل درک است که این ترس، ترسِ از اشتباه کردن است و شاید بتواند به افراد کمک کند که در صحبت کردن بیشتر دقت کنند.

اما احتمالا شما همین حالا هم می‌دانید که این ترس هیچ کمکی به شما نکرده و تنها جلوی صحبت کردن شما را می‌گیرد.

امیدواریم این ترس گریبانگیر شما نباشد، اما اگر هست، توصیه می‌کنیم ادامه این نوشته را از دست ندهید!

ترس از مکالمه زبان انگلیسی

 • شناخت ریشه ترس از مکالمه زبان انگلیسی

مشخص کنید که دقیقاً شما از چه چیزی می‌ترسید؟ ترس از مکالمه زبان انگلیسی معمولاً به خاطر این است که فکر می‌کنید که احتمالا مرتکب اشتباهی به زبان انگلیسی شوید. یا یک برخورد منفی ببینید.

وقتی فردی به این شکل می ترسد، در هر شرایطی، ذهن او از کار می ایستد. یعنی اینکه دیگر نمی‌تواند به چیز دیگری فکر کند. این موضوع فقط مخصوص زبان انگلیسی نیست. ممکن است قبلاً به یک مصاحبه‌ شغلی رفته باشید و این موضوع برای شما هم پیش آمده باشد. شاید یک ارائه در حضور جمع داشته‌اید. خیلی‌ از افراد در مقابل دوربین، وقتی کسی با آن‌ها مصاحبه می‌کند درمانده می شوند و واقعا نمی دانند که چه کنند. هر جایی که با این ترس رو به رو شوید ذهن شما کاملاً بسته می‌شود و عملکردتان بسیار ضعیف می شود.

برای اینکه ترس خود را بهتر متوجه شوید، از خود بپرسید که عکس‌ العمل شما زمانی ‌که شخصی خارجی، می‌خواهد تلاشی بکند که به زبان فارسی صحبت کند چیست؟ آیا او را مسخره می‌کنید یا هر چند بار هم که اشتباه کند خوشحال می‌شوید و او را بیشتر تشویق می‌کنید. احتمالاً پاسخ شما مورد دوم است. همین شرایط برای شما نیز صدق می کند. بیشتر افراد با روی باز با این موضوع رو به رو می شوند. اگر هم کسی شما را مسخره کند واقعاً مشکل از شما نیست. بلکه آن فرد تعادل روحی و روانی ندارد و باید تا جایی که می‌شود از او دور شوید.

 • گرامر نازی در مکالمه زبان انگلیسی

دسته‌ی دومی از افراد که باید از آن‌ها دوری کنید افرادی هستند که به‌ صورت ناخودآگاه هر اشتباه گرامری که ببینند تصحیح می‌کنند. به این افراد به‌ اصطلاح گرامر نازی(grammar nazi) گفته می شود. گرامر نازی‌ها واقعاً یک گفتگوی خوب و دلچسب را خراب می‌کنند. بنابراین از این نوع افراد هم تا جایی که می‌توانید دوری کنید.

ترس از مکالمه زبان انگلیسی

اگر شما به ‌تازگی آموختن زبان انگلیسی را شروع کرده‌اید خیلی مهم است که قبل از اینکه مکالمه به زبان انگلیسی را شروع کنید، برای مدت‌ زمان خیلی زیادی به تنهایی بخوانید و بشنوید. دلیل این موضوع به این دلیل است که بهتر است مکالمه زبان انگلیسی را تا وقتی که چیزی برای گفتن داشته باشید عقب بیندازید. در غیر این صورت مکالمه‌ی شما محدود به صحبت‌های کلیشه‌ای مانند احوالپرسی ساده می‌شود. ضمنا اگر دایره‌ی لغات شما محدود باشد ممکن است که صحبت ‌های طرف مقابل را کلا متوجه نشوید.

برای تقویت مهارت شنیداری باید از منابع مختلفی استفاده نمایید تا شرایط مختلف را تجربه کنید. به عنوان مثال یک ‌بار فیلم ببینید. بار دیگر اخبار گوش کنید و یک ‌بار هم به موسیقی گوش دهید. برای خواندن هم همین روش را در پیش بگیرید. زیرا تغییر شرایط خیلی می‌تواند در بهتر شدن یادگیری کمک کند.

کودکان قبل از شروع مکالمه تا مدت‌ها به دیگران گوش می‌دهند.

 • مکالمه زبان انگلیسی دو نفره

اگر کمی ترس از مکالمه زبان انگلیسی دارید و یا تازه‌کار هستید، صحبت کردن در یک جمع می‌تواند ترسناک ‌تر باشد. چون تمرکز بر صحبت‌های تمامی افراد با لهجه‌ها و سرعت‌های مکالمه‌ای مختلف بسیار سخت و دشوار است و ممکن است موضوع را به ‌طور کلی از دست بدهید.

در کل مکالمه در جمع به هر زبانی که باشد سخت‌تر از مکالمه‌ی دونفره است. بنابراین پیشنهاد می‌شود با رعایت مواردی که در اولین پیشنهاد گفته شد مکالمه‌ را دونفره به زبان انگلیسی شروع کنید. وقتی مکالمه دو نفره باشد شخص مقابل می‌تواند شرایط شما را بهتر بفهمد و اگر سطح شما پایین است آرام‌تر و شمرده تر صحبت کند.

ترس از مکالمه زبان انگلیسی

یکی دیگر از راه های کاهش ترس از مکالمه زبان انگلیسی مکالمه دو نفره است، در مکالمه‌ی دونفره باید همواره به این نکته دقت کنید که شخص مقابل مدرس زبان انگلیسی شما نیست که سؤالات درسی و اشکالات گرامری خود را از او بپرسید. این موضوع نه ‌تنها کمکی به شما نمی‌کند، بلکه در یک مکالمه دوستانه را به‌ شدت اشکال ایجاد می‌کند. سعی کنید که تنها به گفتگوی دوستانه و عادی توجه کنید تا مسائل درسی و گرامری.

برای شروع، مکالمه‌ی دو نفره به زبان انگلیسی کارآمدتر از مکالمات گروهی است.

 • برای شروع مکالمه زبان انگلیسی قبلا چیزی در ذهن خود آماده کنید.

خیلی اوقات شروع یک موضوع جرات خیلی زیادی می‌طلبد. اگر بتوانید آغاز کننده‌ خوبی باشید، ادامه‌ی راه برای شما آسانتر می‌شود و شما در آن راه با اطمینان بیشتری قدم می گذارید. مکالمه به زبان انگلیسی نیز همین‌طور است.

اگر سطح شما زیاد بالا نباشد، ممکن است برای شروع یک مکالمه به مشکل بخورید. اما می‌توان این مشکل را تا حد زیادی برطرف کرد. برای این کار قبلا موضوعات احتمالی که ممکن است در آغاز یک مکالمه به وجود بیاید را تمرین کنید. به عنوان مثال برای ما فارسی زبان‌ها سلام و احوالپرسی جزء پر تکرارترین موضوعاتی است که در مکالمه به وجود می‌آید. اما به عنوان مثال تصور کنید که در خارج از کشور هستید و می‌خواهید به یک رستوران بروید. از قبل چیزهایی در ذهن خود برای سفارش غذا آماده کنید. با این کار به خودتان اطمینان بیشتری خواهید داشت.

ترس از مکالمه زبان انگلیسی

 • عجله نکنید.

در آموختن زبان زیادی عجله نکنید. آهستگی و پیوستگی رمز موفقیت در آموختن زبان انگلیسی است. چون زمان زیادی باید بگذارید که ذهن شما به ساختارهای جدید زبان انگلیسی عادت کند. برای مکالمه به زبان انگلیسی نیز همین‌طور است. اگر احساس می‌کنید هنوز آماده‌ی مکالمه به زبان انگلیسی نشده اید. صبر کنید تا زمانی که احساس قدرت بکنید. فراموش نکنید که یادگیری زبان انگلیسی مثل یک مسابقه نیست.

شما می توانید برای تقویت مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ خود (بعبارتی مهارت گفتاری و شنیداری) در کلاس های جانبی رایگان که بصورت آنلاین در موسسه زبان ایران اروپا برگزار می شود مانند کلاس ها Free Discussion شرکت نمایید. در این کلاس ها تمرکز بر روی مکالمه و نحوه صحبت کردن زبان آموزان می باشد.

4.9/5 - (42 امتیاز)
94 پاسخ
 1. اتوسا
  اتوسا گفته:

  سلام ممنون از زحمات شما من دو پیشنهاد دارم
  1-متن کتابهای درسی بسیار ریز میباشد خواهشا رعایت کنید من با ذره بین بعضی لغات را میخوانم 2- کانون زبان ایران یک سایت باز کزده به اسم iliplus که تمام متن کتاب را با صوت و ترجمه گذاشته دیکشنری فازسی هر درس با ویس هر لغت که خیلی جالبه حتما برید گوگل سرچ کنید iliplus
  ببینید چقدر جالبه ؟
  ممنون میشم شما هم اینکار را بکنید

  پاسخ
  • علیرضا بلوری
   علیرضا بلوری گفته:

   سلام آتوسای عزیز، ممنونیم از توجهتون و خوشحالیم که دیدگاهتون را با ما در میون گذاشتید.
   درباره سایز متن‌ها باید خدمت شما عرض کنیم که کتاب‌ها درست با قطع و اندازه فونت نسخه اصلی کتاب چاپ می‌شوند و البته چاپ این کتاب‌ها توسط ناشر انجام می‌شود نه موسسه ایران اروپا. با این وجود، پیشنهاد شما رو با ناشر مطرح خواهیم کرد.
   از پیشنهاد شما در مورد گذاشتن پاسخنامه و فایل‌های صوتی کتاب‌ها بسیار ممنونیم و حتما برای اینکه متریال‌های آموزشی را از طریق سایت با زبان آموزان به اشتراک بگذاریم برنامه‌‌هایی داریم. برای مثال، امکان دانلود Worksheet های کلاس های بحث آزاد در صفحه Idea Box سایت وجود دارد.

   پاسخ
 2. mobina keramati
  mobina keramati گفته:

  میتونیم با گفتن یه داستان تو کلاس زبان این مورد رو برای خودمون تقویت کنیم که هم اعتماد به نفسمون افزایش پیدا کنه هم راحت تر مکالمه انگلیسی داشته باشیم

  پاسخ
 3. حمید بهرامفر
  حمید بهرامفر گفته:

  فیلم های آموزشی که تو کلاس زبان ارائه میشن و میشه بعنوان رفع اشکال هم در نظر گرفت خیلی کلاسای متنوع و خوبی هستند که تو موسسه بهش پرداخت میشه

  پاسخ
 4. یاسی کرم زاده
  یاسی کرم زاده گفته:

  ترس از صحبت کردن به انگلیسی یه مقوله و بلد نبودن زبان یه مقوله دیگه‌س با شرکت تو بهترین موسسه های زبان میتونیم قابلیت های خودمونو افزایش بدیم کاری که موسسه ایران اروپا برای ما میکنه
  با تشکر

  پاسخ
 5. گیسو
  گیسو گفته:

  بحث آزادایی که تو موسسه در حال انجامه خیلی کمک به مکالمات راحت تر برامون میکنه

  پاسخ
 6. Sahel
  Sahel گفته:

  بنظر من ترس از انگلیسی صحبت کردن ربطی به دانش ما نداره هستند کسایی که دانش زبانشون بالاست ولی اعتماد به نفس کافی رو ندارن راهکارهایی که میشه ازش استفاده کرد اینه که کم کم وارد جمع هایی بشیم که انگلیسی صحبت میکنن و روند مکالمات ما هم بهبود پیدا میکنه

  پاسخ
 7. Danyal V.v
  Danyal V.v گفته:

  زبان انگلیسی زبان اصلی ما نیست پس طبیعی که حتی کسایی که خیلی خوب آموزش دیدن گاهی لغاتی رو فراموش کرنن بخاطرهمین بهتره خونسردی خودمونو حفظ کنیم مثلا با حرکات زبان بدن بتونیم مفهوممون رو به مخاطبمون برسونیم و با شرکت تو کلاسای ایران اروپا این موفقیت رو برای خودمون راحت تر دستیافتنی کنیم

  پاسخ
 8. Nader ghorbani
  Nader ghorbani گفته:

  راهکارهای زیادی تو موسسه زبان هست مثل بحث آزاد ، فیلم دیدن ، گوش دادن به موسیقی ، مکالمات ۲نفره یا گروهی که اساتید تو کلاساشون بنا به نیاز هر کسی بهش پیشنهاد میدن کدوم رو شرکت کنه
  ممنون از سایت و موسسه خوبتون

  پاسخ
 9. ستایش
  ستایش گفته:

  چیزی که خیلی خیلی صدق میکنه ما اعتماد به نفسمون رو در رابطه با زبان از دست بدیم اینکه یه مدت از زبان دور بمونیم این فاصله زمانی باعث میشه ما یکم از اطلاعاتمون رو فراموش کنیم و اون اعتماد به نفس لازمه رو نداشته باشیم

  پاسخ
 10. رضازاده_علی
  رضازاده_علی گفته:

  وقتی موسسه های خوبی تو تهران مخصوصا موسسه زبان ایران اروپا هستند و ما میتونیم تو کلاسای گروهی شرکت کنیم و باهم مکالمه داشته باشیم به تقویت گفتارمون کمک میکنه
  باتشکر

  پاسخ
 11. Atusa
  Atusa گفته:

  چه جلو ۱نفر و چه جلو یه گروه بخوایم صحبت کنیم اگه اون ترس رو داشته باشیم مکالمه برامون سخت میشه پس بهتره با شرکت تو کلاسای ایران اروپا نقاط ضعف خودمون رو تقویت کنیم

  پاسخ
 12. شکیبا الله وردی
  شکیبا الله وردی گفته:

  البته که صحبت کردن مثل دویدن نیست که به سرعا زیادی احتیاج داشته باشه پس با تمرکز درست هر چیزی با تکرارو تمرین قابل حل

  پاسخ
 13. مجتبی حسن نژاد
  مجتبی حسن نژاد گفته:

  بنظرم برای افزایش اعتماد به نفس تو مکالماتمون بهتره از روش های مختلف استفاده کنیم مثلا یکبار اخبار گوش بدیم فیلم ببینیم از کتاب بخونیم فقط به یه روش بسنده نکنیم

  پاسخ
 14. Aysan
  Aysan گفته:

  شرکت تو کلاسای بحث آزاد تو موسسه باعث افزایش اعتماد به نفس میشه

  پاسخ
 15. زیبا کریمی
  زیبا کریمی گفته:

  درسته که صحبت تو جمع یخورده باعث استرس بخاطر همین میتونیم از گروه های ۲ نفره شروع کنیم و خودمون رو ارتقا بدیم

  پاسخ
 16. حسن آقایی
  حسن آقایی گفته:

  از اینکه سایت خوبی دارید و همینطور کلاس های خوبی برگزار میکنید تشکر میکنم من واقعا دنبال آموزش زبان بصورت حرفه ای هستم و کلاسای شما خیلی کمکم کردن

  پاسخ
 17. محبوبه حقانی
  محبوبه حقانی گفته:

  اینکه ریشه یابی کنیم ترسمون از کجا نشات میگیره و با استادمون تو موسسه زبان در میون بگذاریم و براش وقت بگذاریم مطمئنا حل خواهد شد

  پاسخ
 18. نگین جوانمردی
  نگین جوانمردی گفته:

  ترس از مکالمات انگلیسی چیزی رو حل نمیکنه فقط مشکل رو بیشتر میکنه

  پاسخ
 19. نیلی شفیعی
  نیلی شفیعی گفته:

  تا وقتی موسسه زبان به این خوبی دردسترس هست چرا باید زبان انگلیسی رو یک ضعف بدونیم

  پاسخ
 20. پژمان فقیهی
  پژمان فقیهی گفته:

  همونطور که تو متن بالا گفته شده شروع مکالمات با مکالمات ۲ نفره در ابتدا خیلی بهتر و باعث رشد میشه
  ممنون از آموزشگاه زبان ایران اروپا

  پاسخ
 21. Arad
  Arad گفته:

  سلام من وقتی خودم تنهام و با خودم صحبت میکنم خیلی روون و خوب صحبت میکنم اما تو جمع خیلی استرس میگیرم هول میکنم

  پاسخ
 22. Jafari
  Jafari گفته:

  سلام من خیلی مشکل شنیداری دارم
  وقتی طرف مقابلم باهام صحبت میکنه اصلا متوجه نمیشم که داره چی میگه خیلی هم فایل های صوتی گوش دادم اما تقریبا بی فایده

  پاسخ
 23. لاله اسماعیلی
  لاله اسماعیلی گفته:

  برای تقویت مهارت مکالمه چه راهکارایی رو پیشنهاد میدید

  پاسخ
 24. Eskandari
  Eskandari گفته:

  سلام من زبانم در حد متوسط هست و تصمیم گرفتم در حد پیشرفته روش کار کنم و میخواد بصورت خودآموز خودم ادامه بدم سایت آموزشگاه زبان ایران اروپا رو دیدم و از اطلاعاتش استفاده کردم ایشالا که بتونم با کمک شما ادامه بدم

  پاسخ
  • سید حمید
   سید حمید گفته:

   شرکت در کلاسهای موسسه زبان خوب خودش بزرگترین و مهمترین عامل موفقیت در مکالمه و ریخته شدن ترس است

   پاسخ
 25. مهران
  مهران گفته:

  مهمترین و بزرگترین مشکل من تلفظ غلط کلمات و ترس از به کار بردن غلط واژگان هستش با راهکارهایی ک موسسه زبان معرفی کرده امیدوارم بتونم حلش کنم

  پاسخ
 26. مهدی پور محمدی
  مهدی پور محمدی گفته:

  به نظر من مکالمه خوب و بدون اشتباه بعد از یادگیری خوب و آنهم در کلااس و موسسه زبان صورت می گیرد و نباید زود نا امید شد

  پاسخ
 27. شیوا
  شیوا گفته:

  اعتماد به نفس میخواد که نوی جمع کامل انگلیسی صحبت کنی
  البته با شرکت توی کلاس زبان مکالمه تا حد زیادی این مهارت به دست میاد

  پاسخ
 28. A.M
  A.M گفته:

  من از اینکه در جمع به اشتباه انگلیسی صحبت کنم خیلی ترس دارم و امیدوارم با استفاده از این 6 نکته که فرمودید ترس هام به موفقیت روز افزون تغییر کنه

  پاسخ
 29. Leylii
  Leylii گفته:

  سلام، من در مورد مکالمه های متقابل و دو طرفه مشکل و ترس دارم مطالبتون رو مطالعه کردم و درخواست دارم اگر نکته و راه حل دیگری ام دارید به مطالب اضافه کنید تا استفاده کنیم. تشکر

  پاسخ
 30. Sanaz
  Sanaz گفته:

  یکی از مشکلات من در یادگیری زبان انگلیسی این بود که با افرادی برخود داشتم که میخواستن خودشون رو از من بهتر نشون بدن توی مکالمه و مدام اشتباهات گرامری ام رو بهت یاد اوری میکردن و الان ایران اروپا سطح مکالمه ام رو با استفاده از تیم حرفه ای ک داره عالی کرده‌.
  سپاس گذارم از این همه احترام و اهمیت

  پاسخ
 31. Sohrab
  Sohrab گفته:

  یکی از ۶ نکته کلیدی که در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی فرمودید تمرین و تقویت مهارت شنیداری قبل از مکالمه زبان انگلیسی بود، من واقعا نتیجه تمرین رو دیدم و معتقدم هیچ چیز غیر ممکن نداره و برای یادگیری زبان باید از یک جایی شروع کنیم.

  پاسخ
 32. Zahra. B
  Zahra. B گفته:

  چه خوب ک کامل این ۶ تا نکته کلیدی یادگیری زبان انگلیسی رو گفتید
  تجربه من نشون داده مکالمه دو نفره زبان خیلی در لهجه و گرامر تاثیر داره
  پیشنهاد میکنم انجام بدید

  پاسخ
 33. حدیثه اقا محمدی
  حدیثه اقا محمدی گفته:

  اینکه شما در رابطه با تمام مسائلی که مرتبط با یادگیری زبان هست مطلب میزارید، خیلی برام جالب بود

  پاسخ
 34. سهیل ساجدی
  سهیل ساجدی گفته:

  ترس از هر چیزی اشتباه، بلاخره باید از یک جایی به ترس هامون غلبه کنیم.

  پاسخ
 35. مینا_۲۱
  مینا_۲۱ گفته:

  اینکه چطور یادگیری زبانمون بهبود پیدا کنه، مکالمه خیلی تاثیر داره، چون با صحبت کردن متوجه اشتباهاتمون میشیم

  پاسخ
 36. عباس._'
  عباس._' گفته:

  ضبط صدا و فیلم از خودمون در بهتر شدن زبان انگلیسی خیلی میتونه کمکمون بکنه

  پاسخ
 37. آزاده
  آزاده گفته:

  سلام،
  اگر زبانمون هم مبتدی باشه، یعنی با این کارها خوب میشه؟

  پاسخ
 38. نیره باقری
  نیره باقری گفته:

  نوشته های سایتتون در مورد اینکه ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنید، به نظرم حتی اگر علاقه ای به یادگیری زبان نداشته باشیم مجبور هستیم آموزش بببنیم چون زبان انگلیسی هم جزعی از زندگی و امکان حذف کردنش وجود نداره.

  پاسخ
 39. آزیتا
  آزیتا گفته:

  ممنون از سایت خوبتون
  در مورد ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنیم، مهمترین نکته اینکه باید در یادگیری عجله نکرد و نخواییم ره یک ساله رو یک شبه طی کنیم.

  پاسخ
 40. وحید
  وحید گفته:

  ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنید، ممنون با توضیحات خوبتون. من از زمانی که قبل از اینکه انگلیسی صحبت کنم، اول در ذهنم‌جملات رو مرور میکنم، اشتباهاتم خیلی کم شده..

  پاسخ
 41. ترنم.
  ترنم. گفته:

  از مطالبتون در مورد ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنید، خیلی ممنونم. چون خیلی ها فکر میکنن چون از زبان مدرسه چیزی یاد نمیگیرن آموزشگاه ها هم همینطور، درصورتی که موسسه ایران اروپا عالی.

  پاسخ
 42. FATEMEH
  FATEMEH گفته:

  ممنون از نکات کلیدی که در رابطه با ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنیم. روخوانی مطالب انگلیسی و پرسش و پاسخ خیلی کمکمون میکنه.

  پاسخ
 43. Marjan
  Marjan گفته:

  ترس از هر چیزی برابر با عدم پیشرفت هست، ترس از مکالمه زبان انگلیسی رو باید از وجود خودمون حذف کنیم.

  پاسخ
 44. مهتاب محمودی
  مهتاب محمودی گفته:

  خیلی ممنون از اینکه چطوری ترس یادگیری زبان خودمون رو خوب کنیم، داحل سایتتون مطلب گذاشتید.

  پاسخ
 45. پگاه مرادی
  پگاه مرادی گفته:

  شیوه آموزش مطالبتون درمورد ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنید، عالی بود.

  پاسخ
 46. هادی میرزا
  هادی میرزا گفته:

  واقعا اینکه فوبیا از انجام دادن یا ندادن کاری داشته باشیم، خیلی سخته. من ترس از مکالمه زبان انگلیسی خودم رو با استفاده سایت شما بر طرف کردم و یک اعتماد به نفسی برای یادگیری پیدا کردم.

  پاسخ
 47. پیام شریفی
  پیام شریفی گفته:

  اینکه چطور ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را بر طرف کنیم، مکالمات دو نفره برای هر دو طرف نتیجه خیلی خوبی داره.

  پاسخ
 48. قرداغی
  قرداغی گفته:

  سپاس از بهترین موسسه خوبه زبان، چون در مورد اینکه چطور ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را بر طرف کنید، اطلاعات برامون تهیه کردید.

  پاسخ
 49. رحمتی
  رحمتی گفته:

  انقدر خفن همه چیز رو درست توضیح میدید که دیگه هیچ شک و شبکه ای برای اینکه ترس از مکالمه زبان انگلیسی خودمون رو بر طرف کنیم، نمیمونه.

  پاسخ
 50. حمیدی
  حمیدی گفته:

  ممنون که این مسئله ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته به خوبی توضیح دادید.

  پاسخ
 51. وحدتی فر
  وحدتی فر گفته:

  مم مطالبتون درمورد ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنید دوبتر خوندم که ملکه ذهنم بشه. ممنون

  پاسخ
 52. آیدا فرخی
  آیدا فرخی گفته:

  من اعتماد به نفسم پایین بود و همیشه از یادگیری ترس داشتم اما بالاخره ترس از مکالمه زبان انگلیسی خودم رو با استفاده از این 6 نکته بر طرف کردم.

  پاسخ
 53. علی اکبر میرزا
  علی اکبر میرزا گفته:

  سلام من وارد مسیر یادگیری زبان به صورت تخصصی شدم و در تلاشم ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنم، امیدوارم از کمک های شما بهترین استفاده رو بکنم.

  پاسخ
 54. الهام عزیزی
  الهام عزیزی گفته:

  اینکه ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنیم کاملا درسته اما به نظرم باید در وجود خودمون ام درونی کنیم این چیزارو و تلاش کنیم به ترس ها غلبه کنیم.

  پاسخ
 55. دنیا دارستانی
  دنیا دارستانی گفته:

  ممنون از اینکه ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته توضیح دادید. واقعا باید از قبل دیالوگ برای مکالمه تهیه کنیم تا روان تر صحبت کنیم.

  پاسخ
 56. شیخی
  شیخی گفته:

  این نکته های ریز برای ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنیم، موثرن. انجام بدید…

  پاسخ
 57. یوسفیان
  یوسفیان گفته:

  خیلی راحت و روان درمورد اینکه ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنیم، توضیح دادید.

  پاسخ
 58. خانم همت زاده
  خانم همت زاده گفته:

  دختر من اصلا هیشه میترسید از اینکه بد صحبت کنه و مکالمه خوبی نداشته باشه اما هم با صحبت های حضوری که باهاش انجام دادید و سایتتون ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده اطلاعاتتون برطرف کرد.

  پاسخ
 59. سوگل پور احمدی
  سوگل پور احمدی گفته:

  انقدر شما خوب درمورد اینکه چطور ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته بر طرف کنیم که من حس یک خانواده خوب بهتون پیدا کردم.

  پاسخ
 60. نیکوییان
  نیکوییان گفته:

  خیلی ممنونم، چون ترس از مکالمه زبان انگلیسی خود را با استفاده از این 6 نکته واقعا بر طرف کردم.

  پاسخ
 61. هدیه محسنی
  هدیه محسنی گفته:

  دختر من خیلی علاقه ای به یادگیری زبان نداشت اما واقعا مربی های ایران اروپا خیلی خوبن و خیلی تشویق اش کردن برای علاقه پیدا کردن

  پاسخ
 62. ندا شاه رضایی
  ندا شاه رضایی گفته:

  دختر من خیلی ترس و استرس داشت برای مکالمه با اساتیدش و با روش های شما تونست این ترس رو از بین ببره

  پاسخ
 63. Zibaa
  Zibaa گفته:

  چطور میتونم تو جمع جلوی تپق زدنم رو بگیرم و اعتماد بنفس داشته باشم؟

  پاسخ
 64. باران
  باران گفته:

  ترس از صحبت کردن به زبان انگلیسی به عدم وجود اعتماد بنفس و نداشتن آمادگی و تمرین کافی برمیگرده… به نکته خیلی خوبی پرداختید. خسته نباشید

  پاسخ
 65. mina
  mina گفته:

  منم یکی از مشکلاتم برای مکالمه این بود که مهارت شنیداری خوبی قبل از مکالمه نداشتم اما روی این ضعفم کار کردم فیلم و اخبار زیاد دیدم و الان تونستم این مشکلمو تا حدودی رفع کنم و مکالمه هام تقریبا اوکی شدن

  پاسخ
 66. علی شمیرانی
  علی شمیرانی گفته:

  ترس، استرس قاتل یادگیری و افزایش مهارت مکالمه است. نکته های جالبی مطرح کردین

  پاسخ
 67. اکرم قریشی
  اکرم قریشی گفته:

  اگر استاد با تجربه باشه با برقرای یه مکالمه کوتاه به راحتی میتونه متوجه بشه مشکل دانشجو دقیقا از کجاست

  پاسخ
 68. Amir hoseini
  Amir hoseini گفته:

  شش نکته اساسی و راه حل های علمی برای از بین بردن ترس
  تشکر

  پاسخ
 69. بهروز سیدمهدی
  بهروز سیدمهدی گفته:

  مطلب جالبی بود. ممنون از انتشار مقالات علمی و به روز که فقط از عهده سایت ایران اروپا برمیاد

  پاسخ
 70. سحر محمودی
  سحر محمودی گفته:

  من وقتایی ک داشتم همیشه با خواهرم انگلیسی صحبت میکردم و باعث میشد روز امتحان خیلی مسلط تر باشم و استرس نداشته باشم

  پاسخ
 71. یاسمن
  یاسمن گفته:

  من تلاش کردم ک مهارت شنیداری و مکالمم رو قوی کنم و خداروشکر ک تونستم به ترسم علبه کنم و الان خیلی روان و راحت انگلیسی صحبت میکنم

  پاسخ
 72. زهرا سهرابی
  زهرا سهرابی گفته:

  من ترسم از مکالمه این بود ک مسخره بشم حین صحبت کردن رو این نقطه ضعفم لازم بود ک خیلی کار کنم و خداروشکر تونستم به ترسم غلبه کنم

  پاسخ
 73. رادفر
  رادفر گفته:

  هرکسی باید نقطه ضعفشو بشناسه و روش کار کنه قطعا میشه غلبه کرد بر ترس

  پاسخ
 74. Saba Fard
  Saba Fard گفته:

  من ترسمو با مکالمه های دونفره تونستم بریزم هرچقد نتونی تو جمع و با یکی دیگ صحبت کنی ترس صحبت کردن نمیریزه

  پاسخ
 75. محسن کریمی
  محسن کریمی گفته:

  نکات ذکر،شده مهمترین و کاربردی ترین نکات بود امیدوارم منم بتونم ترسم رو برطرف کنم برای مکاامه

  پاسخ
 76. منصوری
  منصوری گفته:

  من خیلی دوست دارم ک بتونم داخل کلاس با لهجه انگلیسی صحبت کنم اما همیشه استرس دارم و دستپاچه میشم

  پاسخ
 77. فرحناز الماسی
  فرحناز الماسی گفته:

  من همیشه ترس از صحبت کردن داشتم انقد جلوی آیینه یا خودم تمرین کردم ک باعث شد ترسم بریره هم تمرین کردم و هم صحبت کردنم رو تقویت کردم

  پاسخ
 78. امیری
  امیری گفته:

  من خیلی میترسیدم از مکالمه همیشه از مباحث های کلاسی کناره گیری میکردم و این باعث شده بود ک خیلی عقب بمونم

  پاسخ
 79. مرتضوی
  مرتضوی گفته:

  اول از همه باید مهارت شنیداری روتقویت کنیم تا بتونیم مکالمه ی خوبی داشته باشیم وترس از مکالمه نداشته باشیم

  پاسخ
 80. نسترن
  نسترن گفته:

  سلام حتما برای ترس از صحبت کردن برید توی گذشته ببینید چرا میترسید

  پاسخ
 81. Maedeh
  Maedeh گفته:

  از صحبت کردن اگر میترسید حتما جلوی آینه یا با فردی تمرین کنید تا رفع بشه

  پاسخ
 82. علی
  علی گفته:

  سلام وقت بخیر صحبت کردن ترس نداره این رو باید ذهنتون قبول کنه

  پاسخ
 83. علی
  علی گفته:

  سلام وقتتون بخیر باید بدونید کا همه توی گذشته میترسیدن ولی تونستن بهترین باشن

  پاسخ
 84. ندا
  ندا گفته:

  سلام وقتتون بخیر حتما برای زبان انگلیسی تمرین کنید تا هیلی خوب یاد بگیرید

  پاسخ
 85. علی
  علی گفته:

  با افزادی صحبت نکنید که وسط حرفتون میخوان اشتباه انگلیسی تصحیح کنن این افراد اعتماد به نفستون رو خراب میکنن

  پاسخ
 86. الهام
  الهام گفته:

  برای ترس از مکالمه میتونید با خودتون جلوی آینه صحبت کنید و راحت تر هست این روش

  پاسخ
 87. رزا
  رزا گفته:

  میتونید ابندا ببینید از چه چیزی ترس داشتید در گذشته که الان نمیزاره اون ترس که به انگلیسی صحبت کنید

  پاسخ
 88. نیکان
  نیکان گفته:

  ترس از مکالمه کردن زبان انگلیسی بیشتر به خاطر اینکه فرد احتمال تلفظ کردن اشتباه رو میده اتفاق میوفته.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *