۱۰ نمونه از بهترین سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی را بشناسید

۱۰ نمونه از بهترین سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی را بشناسید
میانگین 5 (100%) از 2 رای

یادگیری زبان انگلیسی به‌صورت آنلاین، منوط به انتخاب درست منابع، یکی از ساده‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های زبان‌آموزی است. سایت‌های انگلیسی‌زبان ارائه‌دهندهٔ آموزش رایگان زبان انگلیسی، ازجمله منابع کامل و جامع یادگیری زبان انگلیسی هستند. این سایت‌ها از تقسیم‌بندی و بخش‌های منفک برای افراد با سطوح توانایی مختلف برخوردار است. در این مقاله، به ۱۰ نمونه از بهترین سایت‌های انگلیسی‌زبان که در راستای آموزش رایگان زبان انگلیسی فعالیت دارند، معرفی‌شده است.

بهترین سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی 

یکی از روش‌های خوب یادگیری زبان انگلیسی، استفاده از سایت‌هایی است که به آموزش زبان انگلیسی می‌پردازند. برخی از این سایت‌ها، آموزش‌ها را به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در این مطلب به معرفی ۱۰ نمونه از سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی می‌پردازیم.

موانع یادگیری زبان انگلیسی

در مقایسه‌ای سطحی بین گذشته و امروز، مشاهده می‌شود، اهمیت روزافزون زبان انگلیسی بر هیچ‌کس پوشیده نیست. چه برای دانشجویی که قصد دارد در درس زبان عمومی نمرهٔ مطلوبی کسب کند، چه برای فردی که قصد دارد با افزایش مهارت‌های عمومی خود، در شغلش ارتقا بگیرد و … دانش زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است.

از طرفی با توجه به مشغله‌ها و هزینه‌های زندگی، اکثر علاقه‌مندان به زبان انگلیسی، شرایط ثبت‌نام در کلاس‌های آموزشگاهی یا خصوصی را ندارند. لذا برای این دسته از علاقه‌مندان، روش‌های رایگان یا نیمه رایگان و غیرحضوری از مزایای بسیاری برخوردار است. این دسته از افراد از طرفداران سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی هستند.

اینترنت همواره منبع ارزان و در دسترس همگان است. جستجوهای اینترنتی نشان می‌دهد کلیدواژهٔ «یادگیری رایگان زبان انگلیسی» و «یادگیری آنلاین زبان انگلیسی» از آمار بالایی برخوردار است. این دو کلیدواژه، بر کمبود زمان و منابع مالی از طرف زبان‌آموزان، صحه می‌گذارند. به این دلایل، سایت‌های ارائه‌دهندهٔ آموزش‌های رایگان زبان انگلیسی، از بازدید بالایی برخوردارند.

پیش‌نیازهای استفاده از سایت‌های آموزشی انگلیسی‌زبان 

همان‌طور که مطالعه می‌کنید هدف این مقاله، معرفی سایت‌های انگلیسی‌زبانی است که در راستای آموزش رایگان زبان انگلیسی فعالیت می‌کنند. واضح است که متن و محتوای سایت‌ها، به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. لذا لازم است کاربران سایت، با توجه به سن، سطح فعلی و نیاز خود، به سایت و لینک‌های مربوطه مراجعه می‌کنند.

سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است:

زبان‌آموزی که در ابتدای مسیر یادگیری زبان انگلیسی است و دانش کافی از زبان انگلیسی ندارد، چطور می‌تواند از یک سایت انگلیسی‌زبان استفادهٔ آموزشی ببرد؟

پاسخ این سؤال با توجه به ویژگی‌های سایت‌های آموزشی زبان انگلیسی، پیدا می‌شود. سایت‌های آموزشی انگلیسی‌زبان، با توجه به سن و سطح دانش افراد، از تقسیم‌بندی‌های متنوعی برخوردار است. در میان سایت‌های ارائه‌دهندهٔ آموزش‌های رایگان زبان انگلیسی، سایت‌هایی را مشاهده می‌کنید که آموزش‌هایی مطابق با سن افراد ارائه می‌دهند؛ برخی سایت‌ها آموزش‌ها را بر اساس سطح دانش افراد از زبان انگلیسی، تفکیک کرده‌اند. بامطالعهٔ ادامهٔ متن، می‌توانید در مورد شناخت و انتخاب سایت‌های منبع، اطلاعات مفیدی کسب کنید.

انتخاب بهترین سایت آموزش رایگان زبان انگلیسی

با توجه به تعداد بالای سایت‌های ارائه‌دهندهٔ آموزش رایگان زبان انگلیسی، آنچه مهم است، شناخت ویژگی‌های هرکدام، خدماتی که ارائه می‌دهند، سطح آموزش‌هایی که ارائه می‌دهند، تمرکز آموزش‌ها بر مهارت‌های چهارگانه و مواردی این‌چنین است.

برخی از سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی، آموزش‌های سطوح پیشرفته همچون تافل و آیلتس را ارائه می‌دهند. واضح است زبان‌آموزی که گام‌های ابتدایی یادگیری زبان انگلیسی را طی می‌کند، قادر به کاربری صحیح و بهینه از سایت مذکور نیست. بدیهی است که در اینجا، مسئله، انتخاب درست منبع مطالعه است، نه کارایی سایت مقصد.

سایت‌های ارائه‌دهندهٔ آموزش‌های رایگان زبان انگلیسی، برحسب سطح آموزش‌هایی که ارائه می‌دهند، بر دو قسم هستند.

  • دستهٔ اول، سایت‌هایی که آموزش‌هایی جداگانه، برای سطوح مختلف ارائه می‌دهند: این دسته از سایت‌ها، دارای بخش‌بندی‌های جداگانه هستند که هر گروه از زبان‌آموزان می‌توانند بنا به سطح دانش و نیاز خود از زبان انگلیسی، مطالعهٔ مطالب سایت را از بخش مربوط به نیاز خود آغاز کنند.
  • دستهٔ دوم سایت‌هایی که آموزش‌هایی برای دستهٔ خاصی از داوطلبان و زبان‌آموزان ارائه می‌دهند: این سایت‌ها، مناسب گروه خاصی از زبان‌آموزان است. به‌طور مثال سایتی که ارائه‌دهندهٔ خدمات و آموزش‌های مربوط به یک آزمون خاص است.

زبان‌آموزان و داوطلبان آزمون‌های زبان انگلیسی، می‌توانند با شناخت هر سایت و ویژگی‌های خدمات آموزشی آن، بهترین و مناسب‌ترین سایت را متناسب با نیاز خود انتخاب کنند.

در ادامه، به معرفی ۱۰ نمونه از بهترین سایت‌های ارائه‌دهندهٔ آموزش رایگان زبان انگلیسی، می‌پردازیم.

در فضای اینترنت، سایت‌های بسیار متنوعی مشغول به آموزش زبان انگلیسی هستند. برخی از این سایت‌ها، آموزش‌های رایگان ارائه می‌دهند. می‌توانید از این سایت‌ها به‌عنوان منبع آموزشی جامع و کامل یا به‌صورت مکمل و در کنار سایر آموزش‌های خود استفاده کنید. در ادامهٔ همین مطلب، می‌توانید ۱۰ مورد از بهترین سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی را بشناسید؛

 

 

1- Babble

آموزش رایگان زبان انگلیسی-1

سایت بابل یکی از سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی است. البته در این سایت زبان‌های دیگری نظیر آلمانی اسپانیایی و فرانسه نیز آموزش داده می‌شود. از ویژگی‌های مهم این سایت، تمرکز بر مهارت صحبت کردن با ارائهٔ تمرین‌های کاربردی است. چنانچه قصد دارید به خارج کشور سفر کنید، این سایت برای شما بسیار مفید خواهد بود.

 

2-Duolingo

این سایت یکی از سایت‌های رایگان آموزش زبان انگلیسی در سراسر دنیا است و هیچ‌گونه تبلیغاتی ندارد. نحوهٔ تدریس این سایت به شکل بازی و معما است و این خصوصیت ویژهٔ این سایت این است که مطالب درسی را به‌صورت مفرح به زبان‌آموزان ارائه می‌کند.

 

آموزش رایگان زبان انگلیسی-2

 

یکی از ویژگی‌های مهم این سایت، تأکید آن بر تلفظ و لهجه است. از امکانات این سایت این است که می‌توانید پیشرفت خود را روی موبایل و اینترنت مشاهده کنید. علاوه بر این، می‌توانید پیشرفت خود را با دوستانتان مقایسه کنید. همچنین می‌توانید سؤالات خود را به اشتراک بگذارید. از ویژگی‌های منفی این سایت، دایره واژگان محدود آن است.

 

3- Phrasemix

 

آموزش رایگان زبان انگلیسی-3

 

سایت Phrasemix یکی دیگر از سایت‌های ارائه‌دهندهٔ آموزش رایگان زبان انگلیسی است. آموزش‌های این سایت شباهت بسیاری به مکالمات واقعی روزمره دارند. این سایت برای افرادی مفید است که قصد دارند مکالمهٔ روزمره در محیط واقعی و کشورهای انگلیسی‌زبان را یاد بگیرند.

 

4-British council

 

آموزش رایگان زبان انگلیسی-4

 

British council یکی دیگر از سایت‌های موزش رایگان زبان انگلیسی است که آموزش‌هایی در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان ارائه می‌دهد. آموزش‌های این سایت همراه با تفریح و سرگرمی ارائه می‌شود و پس از انجام هر مرحله یک تمرین برای شما در نظر گرفته‌شده است.

در این سایت، قسمت‌هایی برای آموزش زبان انگلیسی تجاری، گرامر، لغات، آمادگی آزمون آیلتس و یک بخش تفریحی نیز در نظر گرفته‌شده است. در بخش تفریحی، بازی‌ها و تمریناتی برای تقویت زبان انگلیسی طراحی‌شده است.

 

5- Easy world of English

 

آموزش رایگان زبان انگلیسی-5

 

وب‌سایت easy world of English، یکی از وب‌سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی با ظاهری جذاب و کاربری آسان است. در این سایت، یک دیکشنری جذاب و تصویری ارائه‌شده است.

 

6- Cdlponline

آموزش رایگان زبان انگلیسی-6

وب‌سایت Cdlponline از سایت‌های ارائه‌دهندهٔ آموزش رایگان زبان انگلیسی، با استفاده از فایل‌های صوتی است. در این سایت موضوعات مختلف عمومی همچون موسیقی، طبیعت، احوالپرسی، ارائه می‌شود و در پایان هر درس تمریناتی برای اطمینان از یادگیری شما مطرح‌شده است.

 

7- English Grammar

 

آموزش رایگان زبان انگلیسی-7

 

وبسایت English grammar، ارائه‌دهندهٔ آموزش‌های رایگان زبان انگلیسی در مبحث گرامر، همراه با خدماتی آنلاین است. در این سایت، علاوه بر تدریس قوانین گرامری به تفکیک مباحث مختلف، تمرینات و آزمون‌های آنلاین نیز ارائه می‌شود.

 

8- Best essay education

 

آموزش رایگان زبان انگلیسی-8

سایت best essay education یکی از بهترین سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی با تأکید بر مهارت نوشتاری مخصوصاً برای دانشجویان است.

 

9- Learn English Online

آموزش رایگان زبان انگلیسی-9

 

یکی از بهترین و کامل‌ترین سایت‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی، سایت learn English Online است. این سایت آموزش‌های جامع و کاملی در زمینه‌های گرامر، لغات، تلفظ و … ارائه می‌دهد.

 

10- Exam english

 

آموزش رایگان زبان انگلیسی-10

 

سایت English exams یکی از جامع‌ترین سایت‌ها در زمینهٔ آمادگی آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی است. در این سایت منوهای آزمون‌های IELTS، TOEFL، CAMBRIDGE و … را مشاهده می‌کنید. در این سایت می‌توانید اطلاعات کامل مربوط به هر آزمون را در اختیار داشته باشید. اطلاعاتی همچون معرفی کامل آزمون، نمایندهٔ رسمی برگزارکنندهٔ آزمون در هر کشور و نمونه سؤالات آزمون، ارائه‌شده است.

 چند نکته:

  • همان‌طور که می‌دانید برخی سایت‌های آموزش زبان انگلیسی، سیستم آنلاین یا آفلاین کنترل تلفظ دارند، یا آزمون‌های شبیه‌سازی‌شدهٔ تافل و آیلتس را ارائه می‌دهند؛ بنابراین لازم است در هنگام مطالعهٔ این سایت‌ها، همواره یک میکروفون یا هدست به همراه داشته باشید.
  • قبل از شروع مطالعهٔ سایت‌های آموزشی، یک دیکشنری مناسب روی کامپیوتر خود نصب کنید.
  • نسبت به تمرین‌هایی که در انتهای هر بخش از دروس ارائه‌شده است، بی‌توجه نباشید. این تمرین‌ها، سطح توانایی و یادگیری شمارا می‌سنجند. برخی تمرین‌های آنلاین، شمارا به سطح آموزش‌های لازم، راهنمایی می‌کنند.
  • از پشتیبانی سایت و اتاق گفتگو با سایر کاربران غافل نشوید. پشتیبانی سایت یا بخش پاسخگویی، به سؤالات احتمالی شما در حین یادگیری زبان انگلیسی، پاسخ می‌دهند. اتاق‌های گفتگو با کاربران دیگر، به شما این امکان را می‌دهد که سطح توانایی‌ها و پیشرفت خود را باهم رده‌های خود مقایسه کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *