معرفی نرم‌افزارهای یادگیری زبان انگلیسی

اگر به هر دلیلی نمی‌توانید یا فرصت نمی‌کنید در آموزشگاه‌های زبان به یادگیری زبان بپردازید، نرم‌افزارهای آموزش زبان انگلیسی می‌توانند یکی از انتخاب‌های شما باشند. توصیه ما این است که از تأثیر تکنولوژی بر فرآیند یادگیری زبان انگلیسی غافل نشوید. اگر شما هم جزء کسانی هستید که معتقدید که تنها کتاب می‌تواند نیازهای مطالعاتی شما را برطرف کند، باید بگوییم که این گفته اشتباه است.

کتاب ممکن است خوراک مطالعاتی شما را تأمین کند ولی آیا می‌تواند در یادگیری مکالمهٔ صحیح و بدون مشکل به شما کمک کند؟ آیا کتاب می‌تواند مهارت‌های شنیداری شما را تقویت کند؟ چه نرم‌افزاری برای یادگیری زبان انگلیسی بهتر است؟ در این نوشته تلاش کرده‌ایم به این پرسش‌ها پاسخ دهیم؛ با ما همراه باشید!

برای یادگیری بهتر از نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید.

در این مقاله سعی داریم تعدادی از نرم‌افزارهای معروف در زمینهٔ یادگیری زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم و ویژگی‌های آنها را برای شما تشریح کنیم. برخی از آنها نرم‌افزارهای معروفی هستند که احتمالا اسامی آن‌ها را شنیده‌اید. برخی هم ناشناخته‌تر هستند ولی قابلیت‌های منحصر به‌ فرد و ویژه‌ای دارند که آن‌ها را از بقیه متمایز می‌کند.

دانلود و استفاده از این نرم افزارها معمولا رایگان است و بعضی از آنها برای ارئه خدمات ویژه خود ممکن است از شما پول بخواهند. اما نگران نباشید! به احتمال خیلی زیاد نیاز چندانی هم به این امکانات نخواهید داشت.

 

۱ دولینگو Duolingo

نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی -2

طبق شعاری که خود این نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی دارد Learn English in only 5 minutes a day‌ انگلیسی را باروزی ۵ دقیقه مطالعه می‌توانید یاد بگیرید اما این نرم‌افزار به چه صورت عمل می‌کند؟

دولینگو یک نرم‌افزار برای تقویت هر چهار مهارت یادگیری زبان انگلیسی یعنی نوشتن، شنیدن، صحبت کردن و خواندن است. درس‌های این نرم‌افزار بیشتر به یک بازی شباهت دارند تا یک مبحث درسی و به همین دلیل طرفداران زیادی در بین عموم مردم دارد.

دولینگو شاید شناخته‌شده‌ترین نرم‌افزار یادگیری زبان باشد. نه تنها برای زبان انگلیسی بلکه دولینگو از بیش از ۲۰ زبان زندهٔ دنیا پشتیبانی می‌کند و شما برای یادگیری هر زبانی می‌توانید این اپلیکیشن را به‌صورت رایگان دانلود کنید.

دولینگو تمریناتی هم برای تقویت نوشتار شما دارد و هم باهوش مصنوعی پیاده شده در آن می‌تواند با شما صحبت کند و شما نیز با آن صحبت کنید و اگر ایرادی چه در مکالمه و چه نوشتار داشته باشید برطرف کنید.

به‌صورت هفتگی تعدادی امتحان و کوییز نیز از شما گرفته می‌شود و به شما نمره نیز داده می‌شود دولینگو در حالت آنلاین به‌مراتب پیشرفته‌تر است و می‌تواند حکم یک استاد زبان انگلیسی خوب را داشته باشد و پله پله شمارا بالاتر ببرد.

 

 

 

 

نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی -3

۲ ممرایز Memrise

شعار تبلیغاتی ممرایز Unlock your superpowers in learning with memrise‌ است. این شعار امتحان خود را پس داده است و ممرایز نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی برگزیده در انواع جشنواره‌ها بوده است.

این نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی هم برای اندروید و هم برای آی او اس و ویندوز، از نرم‌افزارهای پرکاربرد است. هدف اصلی بر توانایی به خاطر سپردن و عمق مطلب یادگیری است و در این کار هم از علم و مطالب روانشناسی بسیاری کمک گرفته‌اند.

این نرم‌افزار با تکیه بر توانایی‌های به حافظه سپاری مطالب انگلیسی لغات و کلمات انگلیسی را به نحوی هوشمندانه در ذهن مخاطب حک می‌کند به‌گونه‌ای که تا زمانی طولانی در حافظهٔ شخص بمانند. سال‌ها و کوییزهای جالبی در این نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی مطرح‌شده‌اند و ازنظر جنبه‌های فان و سرگرمی نیز بسیار خلاقانه ظاهرشده‌اند و انواع بازی در این نرم‌افزار بکار گرفته‌شده‌اند.

 

 

 

 

 

 

۳ بوسو Busuu نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی -4

این نرم‌افزار شاید به نسبت دو نرم‌افزاری که در ابتدا گفته شد چندان شناخته‌شده نباشد یکی از دلایل این است که این نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی کاملاً آنلاین است و نسخهٔ آفلاین آن چندان کاربردی ندارد. اپلیکیشن آن برای اغلب سیستم‌های عامل به‌صورت رایگان در دسترس است.

این نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی از قابلیت Community برای یاددهی استفاده می‌کند. به این صورت که بوسو یک شبکهٔ اجتماعی برای یادگیری زبان انگلیسی است شما در این شبکه مطالبی تولید می‌کنید، با افراد مختلف دوست می‌شوید و به همدیگر کمک می‌کنید تا زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

در قسمت شبکهٔ این نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی چیزی در حدود ۸۰ میلیون نفر آنلاین به‌صورت روزانه فعالیت می‌کنند و نتایج و نظرسنجی‌ها هم نشان می‌دهد که نتایج خوبی از این نرم‌افزار کسب‌شده است و در دنیای آنلاین امکان یادگیری به‌مراتب بیشتر از دنیای آفلاین و بی‌روح است.

این نرم‌افزار مورد تحسین بسیاری از زبان شناسان بوده چراکه یادگیری زبان به‌صورت تجربی و در حالت تعاملی با دیگران بسیار سودمندتر از سایر روش‌هاست و به دلیل خاصیت پویایی زبان و تغییرات مداوم هرروزه بهترین راه یادگیری زبان مطابق با استانداردهای روز همین ارتباطات است.

 

نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی -5

۴ بابل Babbel 

بابل یکی دیگر از نرم‌افزارهای یادگیری زبان انگلیسی و بسیاری زبان‌های دیگر است، این نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی به‌نوعی منبع کورس ها و جلسات آنلاین انگلیسی است. شاید اگر دنبال منبعی از جلسات یادگیری زبان انگلیسی به زبان انگلیسی هستید بهترین راه همین است.

نگران نباشید این نرم‌افزار هم برای افراد مبتدی و هم برای افراد حرفه‌ای متناسب با سطحی که در آن حضور دارند جلسات مجزایی دارد. اگر به یادگیری از این طریق اطمینان دارید بابل می‌تواند منابع خوبی را برای شما تأمین کند.

 این نرم‌افزار هم رایگان است و در هر مکانی نظیر مترو، اتوبوس، صف بانک و … می‌توانید کو رس‌های محبوبتان را ببینید. اگر در یادگیری گرامر مشکل‌دارید با یک سرچ ساده می‌توانید انواع درس‌ها در مورد گرامر را پیدا کنید و سپس با انتخاب سطحی که در آن هستید می‌توانید ویدیوی موردنظر خود را مشاهده کنید.

نرم‌افزار بابل در حقیقت یک تیر و دو نشان است. هم در حین تماشای ویدئوها که معمولاً به‌صورت اینفوگرافی می‌باشند مهارت‌های شنیداری و دیداری شما تقویت می‌شوند و هم مطالب را از یک استاد خبره یاد می‌گیرید. در نرم‌افزار بابل امکانی برای پرسش و پاسخ آنلاین هم وجود دارد و معمولاً ایرادات شما یا توسط خود استاد راهنما و یا پشتیبانی زبان انگلیسی نرم‌افزار برطرف می‌شود.

 

 

نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی -6۵ رزتا استون Rosetta Stone

احتمالاً اگر قبلاً به دنبال یک نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی بوده‌اید خیلی‌ها این نرم‌افزار را به شما معرفی کرده باشند. رزتا استون از همه نظر کامل است. بخش‌های مختلفی را پوشش داده است و در دو حالت آنلاین و آفلاین در دسترس است.

معمولاً نسخهٔ ویندوز آن بیشتر توصیه می‌شود چراکه رزتا استون برخلاف سایر نرم‌افزارها درس‌ها را به صورت کاملاً علمی پوشش می‌دهد و نیاز است که هنگام استفاده از نرم‌افزار نت‌برداری شود.

در رزتا استون همه‌چیز سر جای خودش است، اگر می‌خواهید گرامر یاد بگیرید به بخش گرامر می‌روید و در میان بخش‌های مختلف آن مطلب موردنظر را انتخاب می‌کنید و سپس شروع به مشاهدهٔ آن می‌کنید، اگر با ویدیو یا صوت مشکل‌دارید می‌توانید از قسمت متنی آن استفاده کنید.

در انتها نیز سؤالاتی مطرح می‌شود و با پاسخ دادن به آن‌ها از میزان یادگیری خود اطمینان حاصل می‌کنید و پس از جواب صحیح دادن به سؤالات قسمتی که یاد گرفته‌اید تیک سبزرنگ می‌خورد. یکی دیگر از نکات جالب این نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی این است در بخش امتحان صرفاً از بخش‌هایی سؤال مطرح می‌شود که تیک سبزرنگ گرفته باشند.

 

 

۶نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی -7 فلونت یو FluentU 

نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی فلونت یو از دیگر نرم‌افزارهایی است که احتمالاً نام آن را شنیده باشید. فلونت یو رایگان نیست و به ازای اشتراک حساب آن ماهانه یا سالانه پولی دریافت می‌کند. این نرم‌افزار هم مبنی بر یادگیری از طریق ویدیو است.

فلونت یو کامل‌ترین منبع یادگیری زبان انگلیسی از طریق ویدیو می‌باشد و تنها مشکلی که دارد این است که رایگان نیست. فلونت یو در دو حالت اصلی و پلاس فعالیت دارد که در حالت پلاس امکانات بیشتری وجود دارد.

انواع و اقسام ویدیوهای جالب و گرافیکی برای یادگیری زبان انگلیسی در این نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی موجودند. خبر خوب اینکه ۱۵ روز اول استفاده از فلونت یو رایگان است و می‌توانید ۱۵ روز از این نرم‌افزار استفاده کنید و اگر رضایت داشتید نسخهٔ پولی آن را فعال کنید.

درهرصورت پیشنهاد ما استفاده از نرم‌افزارهای رایگان است و اگر بعد از استفاده از نرم‌افزارهای رایگان به نتیجه نرسیدید می‌توانید غیر رایگان‌ها را نیز امتحان کنید.

 

 

نتیجه گیری 

این 6 نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی از باقی نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی معروف‌تر و معتبرترند و احتمالا اسامی بیشتر آن‌ها را شنیده‌اید و یا قبلاً افرادی به شما معرفی کرده‌اند. این نرم‌افزارها برای سیستم‌عامل‌های اندروید و ویندوز و آی او اس و انواع سیستم‌عامل‌های دیگر موجودند و می‌توانید آن‌ها را دانلود و استفاده کنید.

برای استفادهٔ بهتر از این نرم‌افزارهای یادگیری زبان بهتر است ابتدا ویژگی‌های آنان را بشناسید و سپس اقدام به استفاده از آن‌ها بکنید. برخی از این نرم‌افزارها مبتنی بر متن هستند و برخی مبتنی بر گرافیک و ویدئو و هرکدام هم استراتژی خود را برای یادگیری دارند.

برخی برای یادگیری حافظه را درگیر می‌کنند، برخی از طریق بازی و چالش این کار را می‌کنند و بخشی هم از قدرت تعاملی افراد استفاده می‌کنند. باید ابتدا خودتان و توانایی‌های ذاتی‌تان را بشناسید و سپس نسبت به آن انتخاب کنید که کدام نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند برای شما سودمندتر باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *