کلاس خصوصی آیلتس

کلاس خصوصی آیلتس: مزایا و معایب، بایدها و نبایدها

کلاس خصوصی آیلتس بهتر است یا کلاس گروهی آن؟ کلاس خصوصی آیلتس چه مزایایی برای زبان آموز دارد؟ آیا همه افراد باید دوره آیلتس خود را در کلاس های گروهی بگذرانند؟ آیا کلاس های خصوصی آیلتس حوصله سربر هستند؟ از ابتدا باید با کدام روش شروع کرد؟ اینها بعضی از پرسش هایی هستند که می‌خواهیم در این نوشته به آنها پاسخ داده و به شما کمک کنیم راه رسیدن به مدرک آیلتس خود را از ابتدا به درستی طی کنید.

شما چه قصد داشته باشید برای امتحان آیلتس آماده شوید، چه بخواهید برنامه نویسی کامپیوتر یاد بگیرید و چه به دنبال یادگیری آشپزی باشید، برای پیمودن مسیر یادگیری، سه انتخاب اصلی دارید: شرکت در کلاس گروهی (Group Class)، شرکت در کلاس خصوصی (Private Class) و یادگیری با استفاده از کتاب های خودآموز یا ویدیوهای آنلاین یا راه‌های مشابه (Self Study).

در اینجا قصد ما تحلیل روش‌های مختلف یادگیری نیست و صرفا می‌خواهیم درباره کلاس‌ های آیلتس صحبت کنیم. پس در ابتدا به همین نکته اشاره می‌کنیم که آمادگی برای آزمون آیلتس به صورت خودآموز (Self Study)، برای بیشتر افراد فکر چندان خوبی نیست، مگر آنکه توانایی بسیار بالایی در همه مهارت‌های زبان انگلیسی (در حد یک استاد حرفه‌ای زبان) داشته و بتوانید با مطالعه کامل منابع و اسناد آزمون برای شرکت در آن آماده شوید. و با این شرایط باز هم تضمینی برای موفقیت وجود نداشته چون با افراد متخصص و درگیر با داستان ارتباط نداشته و ممکن است در امتحان اصلی به مشکلاتی بربخورید که از قبل انتظارشان را نداشته‌اید.

پس پیشنهاد ما، آمادگی برای آیلتس در کلاس‌ های گروهی یا شرکت در کلاس های خصوصی آیلتس است.

مزایا و ویژگی‌های کلاس‌ های گروهی آیلتس

هزینه پایین تر

وقتی که تعداد زبان آموزان در یک کلاس بالاتر می‌رود، هزینه‌های مربوط به آموزش هم طبیعتا بین افراد تقسیم شده و همین باعث شده که کلاس های گروهی آیلتس، اقتصادی تر و به صرفه تر باشند.

کلاس خصوصی آیلتس

نظم و روتین

همه کلاس های گروهی از جمله دوره های آیلتس همیشه نوعی روال معین (مثلا هر روز سر یک ساعت مشخص یا سه روز در هفته یا چیزی مشابه آن) دارند. این کلاس ها برای افرادی که برای زندگی خود برنامه روزمره مشخص شده‌ای داشته و می‌خواهند به شکل مستمر به مطالعه ادامه دهند، بسیار مناسبند. و البته که بروز اتفاقات پیشنهاد نشده‌ای که باعث غیبت شما در کلاس شوند، شاید بتوانند شما را از روند کار عقب بیندازند.

پیشرفت بهتر در مهارت های گفتگو (Speaking) و گوش دادن (Listening)

 

قبلا درباره چهار مهارت آزمون آیلتس صحبت کرده‌ایم و حتما می‌دانید که با کسب نمره‌های بالا در مهارت های اسپیکینگ و لیسنینگ، نیمی از راه را با موفقیت طی کرده‌اید. از آنجا که این دو مهارت در محیط های اجتماعی و در ارتباط با افراد سریع‌تر تقویت می‌شوند، متقاضیانی که در کلاس های گروهی شرکت کرده‌اند معمولا در این دو بخش سرعت و اعتماد به نفس بالایی دارند.

 

اما این کل ماجرا نیست. آزمون آیلتس به خاطر ویژگی های خاص خود باعث شده که حتی برای بسیاری از افرادی که بهره هوشی بالا، دانش پایه ای مناسب و زمان کافی برای مطالعه دارند، باز هم شرکت در کلاس خصوصی آیلتس را پیشنهاد کنیم.

مزایا و ویژگی های کلاس‌ های خصوصی آیلتس

مناسب برای همه افراد در سطوح مختلف

در کلاس های خصوصی، مهم نیست که دانش زبان انگلیسی شما به کجا رسیده و در چه سطحی قرار دارید. همان طور که احتمالا می‌دانید، در کلاس های آیلتس تمرکز بیشتر روی تکنیک های امتحان است تا بالا رفتن دانش زبان انگلیسی. اما در کلاس خصوصی آیلتس، همیشه فرصت برای رفع ایرادات گرامری و ساختاری شما وجود داشته و حتی اگر دانش شما به حد یادگیری مهارت های آیلتس نرسیده، می‌توانید با استاد خود از ابتدا شروع کرده و معلومات خود را به نمره مد نطرتان برسانید.

امکان برگزاری کلاس در هر زمان و مکان

اصولا ویژگی شاخص کلاس خصوصی آیلتس همین است. کلاس های خصوصی در ابتدا برای افرادی طراحی شده‌اند که فرصت شرکت در کلاس‌های روتین را نداشته و ممکن است در هر زمانی اتفاقی پیش بینی نشده برایشان بیفتد اما نمی‌خواهند از فرآیند یادگیری دور بمانند. اکنون به خاطر وجود ابزارهای پیشرفته آموزش آنلاین، امکان برگزاری کلاس در هر جا وجود داشته و لازم نیست که حتما در زمان آموزش با معلم خود در یک اتاق باشید.

کلاس خصوصی آیلتس

امکان پرداختن تخصصی روی بخش هایی که نیاز به کار بیشتر دارند

در کلاس گروهی، استاد طبق یک برنامه از پیش تعیین شده، به کار روی ابتدا تا انتهای نکات آزمون آیلتس پرداخته و درس طبق مواردی که کل کلاس به آن نیاز داشته پیش می رود. اما یکی از مزیت‌های اصلی کلاس خصوصی آیلتس این است که استاد قادر است بنا به صلاحدید خود از کار روی بعضی از مهارت ها کاسته و زمان و انرژی زیادتری را برای مثال روی تسک شماره 2 رایتینگ داوطلب بگذارد که در آن مشکلات زیادی وجود داشته و احتمالا در جلسات عادی کلاس گروهی رفع نمی‌شود. این موضوع فقط محدود به مهارت های امتحان آیلتس نیست بلکه مسائلی مثل مشکلات گرامری یا شنیداری و … که زبان آموز از قبل در آنها مشکل دارد با این روش قابل حل شدن هستند.

سریع تر جلو رفتن کار

فکر کنید که تنها 3 ماه زمان دارید که نمره آیلتس خود را از 5 به 7 ارتقاء دهید وگرنه فرصت های شما در اپلای کردن در دانشگاه مورد نظرتان از بین می‌رود. دستیابی به چنین اهدافی قطعا با شرکت در کلاس‌های گروهی ممکن نبوده و این نوع تغییرات نیاز به صرف زمان زیاد و جلسات فشرده و متعدد آیلتس دارد. البته که شرکت در کلاس خصوصی آیلتس در این مواقع شرط کافی نبوده و بایستی بی تعارف از بیشتر زندگی شخصی خود زده و تمام انرژی و تمرکز را روی مطالعه بگذارید تا بتوانید به هدف خود برسید.

 

امکان کار تخصصی روی زبان انگلیسی برای اهداف خاص

در کلاس خصوصی آیلتس، علاوه بر کار روی مهارت های این آزمون می‌توان به مطالعه منابع انگلیسی برای اهداف تخصصی مثل پزشکی، مدیریت، هوانوردی و … پرداخت که هر یک نیاز به دایره واژگان (Vocabulary) خاص خود داشته و در کلاس‌های عادی ارائه نمی‌شوند. البته جدا از دوره‌های آیلتس، دوره های انگلیسی برای اهداف خاص در موسسه ایران اروپا به صورت مجزا برای افراد ارائه می‌شوند.

بهترین تصمیم چیست؟

این که برای رسیدن به هدف و نمره مورد نظرتان در آزمون آیلتس به کدام نوع کلاس نیاز دارید، موضوعی است که به شرایط و وقت شما بستگی دارد. حتی پیش آمده که بسیاری افراد برای بهره مندی از مزایای هر دو نوع دوره، به طور موازی هم در کلاس گروهی و هم در کلاس خصوصی آیلتس شرکت می‌کنند. برای گرفتن بهترین تصمیم، پیشنهاد می‌کنیم با متخصصین دوره های آیلتس در موسسه زبان ایران اروپا تماس بگیرید!

بهترین‌ها را برایتان آرزو می‌کتیم!

3.8/5 - (54 امتیاز)
31 پاسخ
 1. جلال عظيمي
  جلال عظيمي گفته:

  باسلام و احترام
  متاسفانه هیچ ایمیل یا شماره تلفن واتساپ در سایت شما وجود ندارد تا بگویم که من فعلا درایران نیستم و به تلفن من زنگ نزنید بلکه به شماره واتساپ من زنگ بزنید همین شماره ، واتساپ هم هست ( 09123717933)
  قرار بود وقت مصاحبه برای تعیین سطح برای من مشخص کنید … لطفا فقط با واتساپ با من تماس بگیرید .

  ممنون از توجه شما .

  پاسخ
 2. نوربخش
  نوربخش گفته:

  سلام و عرض ادب بنده ۳.۴ ماه بیشتر در کلاس های موسسه ایران اروپا شرکت نکردم ولی به قدری یاد گرفتم که وقتی شروع به صحبت میکنم بقیه فکر میکنن چندین ساله که دارم زبان میخونم خیلی راضی بودم ممنون

  پاسخ
 3. شقایق محمدی
  شقایق محمدی گفته:

  یادگیری زبانم رو مدیون موسسه زبان اروپا هستم که با نحوه ی آموزشش بی نظیری که دارن باعث میشه خیلی خوب زبان رو یادگیری درست بنویسی و درست صحبت کنی.

  پاسخ
 4. نیلوفر رهنما
  نیلوفر رهنما گفته:

  سلام وقت بخیر من از نظر گرامر در حدبسیار ضعیفی بودم و یاد گیری گرامر همیشه برام معظل بود اما از وقتی کلاس های زبان ایران اروپارو شرکت میکنم با روش های که دارن فوق العاده به صورت باورنکردنی گرامرم عالی شده خواستم تشکر کنم ازتون

  پاسخ
 5. شادی گلی
  شادی گلی گفته:

  سلام من دوره کامل کلاس های این موسسه ایران اروپارو گذروندم روز اول که ثبت نام کردم فهمیدم قرار زبان رو یجور متفاوت و جدید یاد بگیرم و الان که تموم شده سواد انگلیسی خیلی بالا رفته و خیلی راضی بودم

  پاسخ
 6. صبوری
  صبوری گفته:

  سلام روزبخیر خواستم تشکر کنم از شما بخاطر روش های عالی و مفیدی که استفاده می‌کنید برای آموزش دادن یک ساله که کلاس هام تموم شده و وقتی با موسسه های دیگه مقایسه میکنم اصلا قابل قیاس نیست واقعا ممنون

  پاسخ
 7. عزتی
  عزتی گفته:

  سلام بنده یه مدت از کلاس های ایران اروپا استفاده کردم کلاس ها بطور منظم و مرتب برگزار می شد محتوای کلاس ها خوب ومفید ورضایت بخش بود

  پاسخ
 8. فاضل نیا
  فاضل نیا گفته:

  سلام وقت بخیر خیلی خوشحالم که با آموزشگاه شما آشنا شدم و هرچی میگذره اثر مثبت این دوره رو تا الان که تازه ترم دوم از دوره یک ساله هستم به وضوح حس می کنم ممنونم

  پاسخ
 9. فرهادی
  فرهادی گفته:

  سلام عرض ادب بنده هم از کلاس های آموزشگاه استفاده کردم و الان ترم ۷ هستم بدون اغراق میتونم بگم بهترین روش برای آموزش انگلیسی رو داخل موسسه ایران اروپا دیدم

  پاسخ
 10. منتظری
  منتظری گفته:

  سلام وقت بخیر برگزاری کلاس ها به درس های زبان مدرسه بچه ها کمکی هم میکنه؟

  پاسخ
 11. هادی
  هادی گفته:

  سلام یک سوال داشتم خدمتتون میشه فقط من یک ترم توی کلاس های خصوصی شرکت کنم؟

  پاسخ
 12. فرامرز
  فرامرز گفته:

  وقتتون بخیر محل برگزاری کلاس های خصوصی موسسه ایران اروپا کجا برگزار میشه باید بیایم آموزشگاه؟

  پاسخ
 13. عبدی
  عبدی گفته:

  در پایان دوره کلاس های آنلاین خصوصی هم مانند کلاس های عمومی باید در امتحانات میان ترم و پایان ترم شرکت کنیم؟

  پاسخ
 14. رادمهر
  رادمهر گفته:

  آیا در دوره های آموزش آیلتس آزمون های مختص آیلتس آموزش داده میشه یا در کنارش زبان عمومی هم تدریس می شه؟

  پاسخ
 15. رادمان پارسا
  رادمان پارسا گفته:

  دوره های آیلتس به چه صورت هست و لازمه حتما دوره ها رو از ابتدا شروع کنم؟

  پاسخ
 16. پریا نظام دوست
  پریا نظام دوست گفته:

  من چند روزی هست که کلاس های آنلاین ثبت نام کردم الان میخوام بدونم برای برگزاری این کلاس ها با چه نرم افزاری می باشد؟

  پاسخ
 17. بهنام
  بهنام گفته:

  با سلام عذر میخوام من چطور میتونم اطمینان داشته باشم که در طول دوره ها زبانم پیشرفت میکنه؟

  پاسخ
 18. شیدا
  شیدا گفته:

  سلام روزخوش برای رفتن به سطح بعدی باید حداقل چه نمره ای در امتحان پایان ترم کسب کنم ؟

  پاسخ
 19. زینب
  زینب گفته:

  من اگر تمام دوره هام رو بگذرونم مدرک آیلتس به من داده میشه ؟بعد من میتونم این مدرک رو جای دیگه برای استخدام ارائه بدم؟

  پاسخ
 20. شهره قاسمی
  شهره قاسمی گفته:

  روزخوش من واقعا یادگیری زبانم رو مدیون ایران اروپا هستم خیلی موسسه عالی و خوبی هست من که راضی بودم با تمام وجود و ازتون ممنونم

  پاسخ
 21. ساره
  ساره گفته:

  سلام وقت شما بخیر من رشته ام برنامه نویسی هستش میخوام برای برنامه نویسی کامپیوتر زبانم خوب بشه میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
 22. شهابی محسن
  شهابی محسن گفته:

  سلام روز خوش میخواستم ثبت نام کنم دوره جدید از چه تاریخی شروع میشه کلاسهای عمومی میخوام شرکت کنم؟

  پاسخ
 23. بهناز
  بهناز گفته:

  من خیلی راضیم از کلاس زیانی که میرفتم تو اون دوران واقعا خیلی چیزها یاد گرفتم موسسه ایران اروپا بهترینه حرف نداره

  پاسخ
 24. مهشید
  مهشید گفته:

  روز خوش من نمره آیلتسم 5 هست و میخوام نمره ام رو به ۷ برسونم چکار باید انجام بدم ؟

  پاسخ
 25. تنابنده
  تنابنده گفته:

  سلام روز خوش ببخشید بنده میخوام هم در کلاس های گروهی و هم در کلاس های خصوصی آیلتس شرکت کنم امکانش هست؟

  پاسخ
 26. کمال آبادی
  کمال آبادی گفته:

  وقت بخیر من خیلی از آموزشگاه شما راضی هستم واقعا کلاس های پر شور و هیجانی داره که آدم رو برای یادگیری مشتاق تر میکنه و برخلاف تصورم اصلا کلاس ها کسل کننده نبودن

  پاسخ
 27. سیاوش
  سیاوش گفته:

  روز بخیر ببخشید یک سوال اینکه وقتی تعداد زبان آموزان در کلاس ها بیشتر باشه هزینه کلاس ها هم کاهش پیدا میکنه؟

  پاسخ
 28. شیرمحمدی
  شیرمحمدی گفته:

  در آموزشگاه زبان ایران اروپا واقعا نظم وجود داره کلاس ها هما دوره ها سر یک روز معین و ساعت مشخص برگزار میشه و این واقعا مهمه

  پاسخ
 29. سیامک
  سیامک گفته:

  وقت بخیر من قبل از مهاجرتم کلاس های فشرده میرفتم این آموزشگاه ایران اروپا خیلی راضی بودم واقعا زبانم خوب شد جوری که به راحتی میتونم صحبت کنم

  پاسخ
 30. آبتین
  آبتین گفته:

  به نظرم کلاس های خصوص آیتلیس خیلی بهتره چون مربی به صورت خصوصی همه نکاتی که نیاز به یادگیری داره رو به صورت جز به جز یاد میده.

  پاسخ
 31. سارا
  سارا گفته:

  اطلاعاتی که در زمینه آزمون آیتلس و روش های موفقیت داخل این آزمون نهم نوشتید خیلی عالی بود من از خواندن تک تک جملات این مقاله لذت بردم.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *