آزمون های بین المللی

موفقیت در آزمون آیلتس: نکات، بایدها و نبایدها

موفقیت در آزمون آیلتس: نکات، بایدها و نبایدها
میانگین 3.7 (73.33%) از 3 رای

این روزها، موفقیت در آزمون آیلتس تبدیل به یکی از اصلی‌ترین اهداف زبان آموزان شده است. دلیل این مسئله هم مشخص است: هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی چه تحصیل باشد، چه کار و چه مهاجرت، به احتمال خیلی زیاد نیاز به نمره بالایی در آزمون آیلتس دارید.

واقعیت این است که موفقیت در آزمون آیلتس آنقدرها هم دور از دسترس نیست. بدون شک گرفتن نمره بالا در آیلتس درست مانند هر امتحان دیگری نیاز به تمرین و آمادگی دارد، اما این صحبت به این معنی نیست که خود را درگیر روش‌های عجیب و غریب کرده یا برای مدتی زندگی را به کام خود تلخ کنید!

ما در اینجا تلاش کرده‌ایم به نکاتی ساده و کاملا عملی اشاره کنیم که رعایت آنها به شما کمک خواهد کرد نمره بسیار بهتری در آزمون آیلتس بگیرید . امیدواریم این نکات برای شما هم سودمند بوده و بتوانند به شما در موفقیت در آزمون آیلتس کمک کنند. با ما همراه باشید!

ادامه مطلب …

یادگیری گرامر زبان انگلیسی: سه نکته طلایی برای استفاده صحیح از زمان‌ های گذشته

یادگیری گرامر زبان انگلیسی: سه نکته طلایی برای استفاده صحیح از زمان‌ های گذشته
میانگین 5 (100%) از 2 رای

در کلاس های زبان انگلیسی، یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که از زبان آموزان خواسته می‌شود درباره‌اش صحبت کنند، زمان های گذشته و اتفاقات مربوط به آن است.

اهمیت این مسئله روشن است: صحبت کردن درباره گذشته تا حد زیادی به معلم یا شخص امتحان گیرنده نشان ‌می‌دهد دانش گرامری زبان آموز در چه سطحی قرار دارد، آیا افعال با قاعده (Regular) و بی قاعده (Irregular) را یاد گرفته، با ساختارهای متفاوت جمله سازی یا همان Tense ها آشناست یا نه و در نهایت آیا توانایی متصل کردن صحیح جملات به هم را دارد یا خیر.

در تمام آزمون‌ های بین‌ المللی از جمله آیلتس، تافل آی بی تی و PTE بخشی به نام Speaking وجود داشته و برای گرفتن نمره خوب در آن، حتما نیاز دارید از ساختارهای صحیح استفاده کنید.

از آنجا که صحبت درباره گذشته یکی از اصلی‌ترین بخش‌های آزمون‌های Speaking است، در اینجا تلاش کرده‌ایم به نکاتی اشاره کنیم که به شما کمک خواهند کرد به شکل متفاوتی این کار را انجام داده و نظر مثبت معلم یا امتحان گیرنده را به خود جلب کنید. با ما همراه باشید!

قبل از شروع به صحبت، برنامه ریزی داشته باشید!

واقعیت این است که ما ایرانی‌ها قبل از شروع به صحبت درباره هر چیزی، در ابتدا آنقدر مقدمه چینی می‌کنیم که در نهایت ممکن است یادمان برود چه می‌خواستیم بگوییم و یا اینکه دیگر فرصتی برای صحبت برایمان باقی نماند.

برخلاف ما، افراد انگلیسی زبان معمولا صاف و پوست کنده می‌روند سراغ اصل مطلب و داستان را به صورت خطی از ابتدا تا انتها تعریف می‌کنند.

قبل از شروع به صحبت، چند لحظه اتفاقات مورد نظر را در ذهن خود مرور کنید. در ابتدا چه اتفاقی افتاد، بعد از آن چه اتفاقاتی و در نهایت چه چیزی پیش آمد. در تمامی آزمون های بین المللی، قبل از شروع به صحبت فرصتی در اختیار شما گذاشته می‌شود تا بتوانید درباره آنچه می‌خواهید بگویید فکر کنید و در صورت لزوم نکاتی را برای خود یادداشت کنید.

ادامه مطلب …

بیمه IELTS

بیمه IELTS
میانگین 4.3 (86.67%) از 3 رای

بیمه آیلتس

توافق بین بیمه معلم و موسسه زبان انگلیسی ایران اروپا

یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های داوطلبان آزمون آیلتس، عدم کسب نمره مد نظر خود در آزمون با توجه به هزینه‌های بالای آزمون و شهریه‌های بالای کلاس‌ها است.

با توجه به افزایش قیمت ارز و چندین برابر شدن این هزینه‌ها، طبعا نگرانی‌ها از هزینه‌های بالا و عدم کسب نتیجه مورد نظر بیشتر هم شده است.
با توجه به همین موارد، موسسه زبان ایران اروپا پس از مذاکرات فراوان با شرکت‌های بیمه ای مختلف، با بیمه معلم که به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت بیمه‌های آموزشی به توافق دست یافت.

در این توافق، بیمه معلم متعهد شده است در صورتی که زبان آموزان دوره آیلتس که از سوی موسسه زبان ایران اروپا به این شرکت معرفی می‌شوند موفق به اخذ نمره مدنظر نشوند، مبلغ شهریه پرداختی را به زبان آموز برگرداند.

این اولین بار در تاریخ آموزش کشور است که یک شرکت بیمه با اطمینانی که از کیفیت، ظرفیت و توان آموزشی یک موسسه زبان دارد اقدام به بیمه کردن زبان آموزان آن موسسه می‌کند.

این قرارداد را تأییدی بزرگ بر کیفیت آموزشی و توان بالای آموزشگاه زبان انگلیسی ایران اروپا می‌دانیم.

به خود می بالیم که باری دیگر در ارائه خدمات منحصر به فرد به زبان آموزان پیشرو بوده‌ایم.

سوال دیگری دارید؟

اجازه دهید با شما تماس بگیریم.

آزمون Tolimo

آزمون Tolimo
میانگین 5 (100%) از 1 رای
آزمون Tolimo - موسسه زبان ایران اروپا

آشنایی با آزمون TOLIMO

تولیمو یا TOLIMO مخفف (The Test of Language by the Iranian Measurement Organization) آزمونی است که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شده و همانند آزمون‌های تافل و آیلتس، آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان آموزان محسوب می‌شود.

آزمون Tolimo، برای متقاضیان آزمون فوق لیسانس و دکتری مناسب است. بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان آزمون دکتری تشکیل می‌دهند زیرا داشتن نمره ی زبان لازمه قبولی در آزمون دکتری است.

برای شرکت در این آزمون، محدودیت سنی وجود ندارد و تنها داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم کافی است.

آزمون تولیمو

دفترچه سوالات و نحوه پاسخگویی در آزمون Tolimo

در جلسه آزمون Tolimo، به هر یک از داوطلبان دو دفترچه سوال داده می شود که یک دفترچه (دفترچه شماره ۱) تشریحی و دفترچه دیگر (دفترچه شماره۲) تستی خواهد بود.
داوطلبان باید پاسخ سوال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستی را در پاسخنامه پاسخ دهند.

تعداد سوالات و مدت پاسخگویی در آزمون Tolimo

– دفترچه شماره ۱: یک سوال تشریحی نوشتاری (Writing) که داوطلب ۳۰ دقیقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سوال بنویسد.
– دفترچه شماره ۲: حاوی ۱۴۰ سوال تستی شامل ساختار و نوشتار زبانی (Structure and written expressions)، خواندن و درک مطلب (Reading comprehension) و درک مطلب شفاهی یا شنیداری (Listening comprehension) است که داوطلبان باید طبق زمانبندی زیر به این سوالات پاسخ بدهند:

◈ ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)
◈ خواندن و درک مطلب (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه)
◈ درک مطلب شفاهی (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۵ دقیقه)

تذکر مهم:
– در جلسه آزمون منحصرا سوالات بخش شنیداری از بلندگو پخش شده و داوطلبان باید با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش می شود، باید نسبت به انتخاب یکی از ۴ گزینه‌ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش درج شده، اقدام کنند.

متن سوالات شنیداری فقط یک بار از بلندگو پخش می شود و قابل تکرار نیست.

آژمون Tolimo - موسسه زبان ایران اروپا

محاسبه نمره

نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل منظور می‌شود. دامنه نمره کل از ۳۱۰ تا ۶۷۷ است.
نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و کمتر از۴۷۹ ضعیف محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که بخش نوشتاری نمره جداگانه داشته و نمره آن بین ۱ الی ۶ است که در کنار نمره کل در کارنامه درج می‌شود.

آژمون Tolimo - موسسه زبان ایران اروپا

آزمون Tolimo تنها مورد قبول در دانشگاه ها و موسسات داخل کشور است، اما آزمون‌های تافل و آیلتس نه تنها داخل کشور بلکه برای ارزیابی فهم تمامی مهارت های زبان انگلیسی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های انگلیسی زبان از جمله آمریکا، انگلیس و استرالیا نیز مورد قبول هستند.

آزمون تافل TOEFL – iBT

آزمون تافل TOEFL – iBT
میانگین 5 (100%) از 2 رای
آرمون تافل اینترنتی ایران اروپا
آزمون TOEFL موسسه ایران اروپا

آزمون TOEFL

آزمون TOEFL (تافل) مخفف (Test of English as a Foreign Language) است.

آزمون تافل، برای سنجش توانایی استفاده از زبان انگلیسی برای افرادی که نیاز دارند در محیط های آکادمیک، کار یا تحصیل کنند طراحی شده است.

نمره تافل شما، نشان دهنده توانایی شما در درک و ارائه ایده‌ها در ارتباط با موضوعات آکادمیک است.
یکی از اصلی‌ترین معیارهای بسیاری از کالج‌ها، دانشگاه‌ها، صنایع و سازمان‌های دولتی در کشورهای انگلیسی زبان، برای ارزیابی شایستگی افراد، نمره تافل آنها است.

وب سایت اصلی آزمون تافل

آزمون تافل توسط موسسه ETS و به 3 روش IBT, CBT, PBT برگزار می‌شود. هدف این آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی آزمون دهنده بر اساس مهارت‌‌های چهارگانه خواندن (Reading)، گوش دادن (Listening)، سخن گفتن (Speaking) و نوشتن (Writing) است.
آزمون IBT به مرور جایگزین آزمون CBT شده و سیاست کلی موسسه ETS حذف آزمون PBT و برگزاری آزمون IBT است.

Toefl iBT موسسه زبان ایران اروپا

Internet Based TOEFL – iBT

تفاوت عمده آزمون iBT با انواع قدیمی‌تر تافل، افزوده شدن بخش سخن گفتن (Speaking) و حذف بخش ساختار (Structure) از آن است.

سیاست ETS این است که این آزمون را رفته رفته جایگزین امتحان PBT کند. شیوه سنجش در این آزمون واقعی‌تر است و هر 4 مهارت زبان در آن مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

در حال حاضر تمامی دانشگاه‌ها هر دو امتحان PBT و iBT را می‌پذیرند اما به کسانی که به دنبال دریافت Teacher Assistantship هستند توصیه می‌شود تا در آزمون نوع iBT شرکت کنند (به دلیل دارا بودن قسمت Speaking).

در ابتدای ظهور امتحان iBT، تصور دانش‌آموختگان این بود که این امتحان از لحاظ ارزیابی سخت‌تر است، اما امروزه می‌توان مزیت‌های فراوانی همچون زمان‌های متعدد ثبت‌نام، مراکز آزمون متعدد در شهرهای مختلف و کوتاه بودن زمان آماده شدن نمرات و گزارش به دانشگاه سفارش شده را برای آن در نظر گرفت. این فرم آزمون تافل برای کسانی که می‌توانند قابلیت‌های خود را در شرایط مختلف آزمون با تنوع ارائه دهند، بسیار بهتر از تافل ورقه‌ای (pBT) خواهد بود.

این آزمون از ۴ بخش ۳۰ نمره ای تشکیل شده است و تقریبا ۴ ساعت به درازا می کشد. نمره این امتحان از ۱۲۰ بوده و نمره بالای ۱۰۰ در این امتحان واقعا نمره خوبی خواهد بود.
بطور کلی می توان امتحان iBT را در دو نوع تعریف کرد:
1. بخش Reading آن long format و بخش Listening آن short format است.
2. بخش Reading آن short format و بخش Listening آن long format است.
آزمون دهندگان بصورت تصادفی، در یک زمان، یکی از انواع فوق را در امتحان مشاهده می‌کنند. از نظر نمره دهی تفاوتی بین آنها دیده نمی‌شود. هر گروه یکی از بخش ها را بصورت long format دارند.

بخش های آزمون TOEFL – iBT

بخش خواندن (Reading)

آزمون Toefl Reading موسسه زیبان ایران اروپا

در نوع Long Format سه بخش وجود دارد.

بخش اول یک متن به مدت زمان 20 دقیقه داشته و دو بخش دیگر هر کدام 2 متن و زمان 40 دقیقه دارند. بطور کلی، هر متن شامل 14 سوال است.

آزمون دهنده پس از پاسخ دادن به سوالات متن‌های 2 و 3 (بخش دوم) در طول زمان 40 دقیقه، باید به سوالات متنهای 4 و 5 (بخش سوم) نیز در 40 دقیقه بعد پاسخ دهد. البته باید توجه کرد که 2 متن از این 5 متن تصحیح نشده و در نمره دهی تاثیر ندارد و ETS جهت آمارگیری خود، این 2 متن را اضافه کرده است. اما از آنجا که آزمون دهندگان در طول امتحان نمی دانند که کدام 2 متن از 5 متن داده شده، ارزیابی نمی شود، باید تلاش کنند تمامی سوالات را به خوبی پاس دهند.

در نوع Short Format که دو بخش است، سه متن داده می شود.

اولین بخش همانند نوع Long Format باید در زمان 20 دقیقه جواب داده شود و متن‌های 2و 3 (بخش دوم) نیز در 40 دقیقه بعد. در این نوع آزمون تمام متن‌ها و سوالات آنها تصحیح می شود.

برای مهارت‌ یافتن در این بخش، ابتدا باید دامنه واژگان (Vocabulary) را گسترش داده (عمدتا با مطالعه کتاب‌های لغت معرفی شده برای تافل) و در ادامه با تمرین نمونه امتحانات در منابع، متن‌خوانی را تقویت کرد. لازم به ذکر است که تمرین بر صفحه رایانه بسیار موثرتر از خواندن بر برگه خواهد بود چرا که تندخوانی روی صفحه مانیتور در مدت زمان معین عامل مهمی در موفقیت این بخش است.

برای مثال، مهارت تندخوانی متنی با 300 کلمه در مدت زمان حدودا 2 دقیقه با احتساب درک 50 درصدی مطلب سرعت مناسبی محسوب می‌شود.

در کل، عادت به سریع خواندن مطالب در موضوعات مختلف مفید خواهد بود. تمرین و تکرار نمونه متن‌های منابع مختلف و تکرار مشاهده کلمات مشابه، مهارت داوطلب را در خواندن (Reading) افزایش خواهد داد.

بخش شنیداری (Listening)

آزمون Listening تافل موسسه زبان ایران اروپا

بخش شنیداری (Listening) امتحان شامل مکالمات طولانی است و مکالمات کوتاه دو نوع دیگر pBT و cBT در آن وجود ندارد. همچنین از لحاظ سرعت پخش شدن از دو نوع دیگر دشوارتر است.

البته اگر داوطلب خود را با این شیوه امتحان تطبیق دهد مشکلی نخواهد داشت و نمی‌توان گفت که به طور کلی این امتحان از انواع دیگر سخت‌تر است.

در بسیاری از منابع آماده سازی تافل iBT، به داوطلبان توصیه می‌شود ضمن گوش دادن به مکالمات از شنیده‌های خود نت‌ برداری کنند؛ چون نکته مهم این است که داوطلب باید بتواند ضمن گوش دادن به دقت مطالب مهم را به خاطر بسپارد.

نت برداری کامل از صحبت‌های گوینده به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، چون این کار باعث از دست رفتن تمرکز و رها شدن موضوع از دست داوطلب خواهد شد. به جای این کار، می‌توان با نت‌برداری از کلمات کلیدی و یا علامات اختصاری برای پاسخ‌گویی بهتر به سوالات استفاده کرد.

در سوالات این بخش، تاکید بیشتر بر درک داوطلب از مطالب در توان پاسخگویی به سوالات است و اسامی خاص و یا جزئیات حاشیه‌ای به هیچ وجه مد نظر نیستند.

با تمرین روی نمونه تست‌های منابع شناخته شده می‌توان به این هدف دست پیدا کرد. موضوعات این بخش (و حتی بخش‌های دیگر) معمولا همان‌هایی هستند که در محیط دانشگاه بین دانشجویان مطرح می‌شوند: فرهنگ‌شناسی، زمین‌شناسی، هنر، تاریخ،‌گیاه‌شناسی و ….

درست مثل امتحانات دیگر، با تمرین و تکرار گوش دادن به نمونه‌ها و چک کردن کلمات جدید بر روی متن شنیده شده به راحتی می‌توان حتی نمره کامل را بدست آورد چرا که پاسخ‌ها در این بخش از اعمال سلیقه کارشناسان تصحیح کننده مصون هستند.

مدت زمان بخش Listening، چهل دقیقه است.

بخش گفتاری (Speaking)

پس از 10 دقیقه استراحت (Break) بعد از بخش‌های خواندن (Reading) و شنیدن (Listening)، از شما درخواست خواهد شد برای پاسخگویی این بخش بازگردید.

بخش گفتاری (Speaking) شامل سه قسمت بوده که در هر قسمت دو سوال شبیه به هم مطرح می‌شوند.

در بخش اول، یک موضوع عمومی داده می‌شود که در سوال اول معمولا تعریفی از رخدادهای عمومی و سوال دوم نقدی بر رد و یا تایید موضوعی از جانب شما خواهد بود. در این بخش به شما ۱۵ ثانیه زمان داده می شود تا پاسخ خود را مرور کرده و پس از اتمام، ۴۵ ثانیه در مورد آن صحبت کنید. زمان‌سنج صفحه رایانه، زمان را دقیقا به شما نشان خواهد داد.

در بخش دوم، ابتدا عنوان موضوعات سوال از هدفون پخش می‌شود، سپس متنی بصورت خواندنی روی صفحه ظاهر شده که 45 ثانیه زمان دارید تا آن را بخوانید. در این زمان شما می‌توانید نکات را بر برگه ای که به شما داده شده یادداشت کنید. در همین باره گفتگویی بین دونفر (در سوال اول) و یک سخنرانی در کلاس درس (در سوال دوم) از هدفون نیز پخش می شود. بعد از آن، یک سوال از این دو مورد پرسیده شده. که 30 ثانیه زمان برای فکر کردن و ۶۰ ثانیه برای صحبت کردن دارید.

در بخش سوم، یک گفتگو بین دو نفر (در سوال اول) و یک سخنرانی در کلاس درس (در سوال دوم) از هدفون پخش می شود و یک سوال در توصیف مکالمات و سخنرانی پرسیده شده که در این بخش نیز 30 ثانیه برای فکر کردن و 60 ثانیه برای صحبت کردن وقت دارید.

نکته مهمی که خودِ برگزار کننده امتحان (ETS) نیز همواره برای این بخش تاکید داشته این است که داوطلب باید بتواند در وحله اول پاسخی ” منسجم (Consistent)” و ” واضح (Clear)” از خود ارئه دهد. در ضمن برای قسمت‌هایی که شامل متن و گفتگو و یا سخنرانی در کلاس درس هستند، باید به موارد مهم و کلیدی در ضمن پاسخ اشاره نمود. با مرور درنمونه پاسخ‌ های ارائه شده در فروم برای این بخش، به این نتیجه می‌توان رسید که بر خلاف تصور بسیاری از داوطلبان، نمرات بالا نصیب کسانی خواهد شد که مضمون اصلی را با ساختار گرامری صحیحی به طور واضح ارائه کنند و در این میان داشتن لهجه غلیظ انگلیسی اهمیتی ندارد.

برای مهارت یافتن در این بخش، داوطلب باید در ابتدا از صحیح بودن پاسخ های خود از لحاظ گرامری اطمینان پیدا کند. چرا که بخشی از مهارت‌های گرامری داوطلب در این بخش ارزیابی خواهد شد. در ادامه، داوطلب باید با ضبط کزدن پاسخ های خود به موضوعات مختلف و گوش دادن به انها نقاط قوت و ضعف خود را دریافته و در مدیریت زمانبندی نیز تسلط یابد. نکته دیگر این است که داوطلب باید بتواند مطالب ارائه شده در گفتگو و یا سخنرانی را به طور کامل و با ادبیات شخصی خود در زمان تعیین شده بیان کند.

البته نکات مهم در اولویت قرار دارند و نمیتوان به کل مطالب در مدت زمان 60 ثانیه اشاره کرد. مطمئنا نمرات خوب وقتی بدست می‌آیند که داوطلب بتواند مضمون کلی را با دقت و با استفاده از کلمات جدیدی که در ذهن خود دارد بیان کند. بدیهی است که استفاده از واژگان بهتر و ارائه جملات قوی نمره بالاتری را به ارمغان خواهد آورد. نت برداری در این بخش ضمن گوش دادن به موضوعات، می‌تواند کمک بزرگی به داوطلب باشد. نکته مهم دیگر این است که در هنگام پاسخگویی به سوالات، داوطلب باید ضمن تنظیم میکروفون (که حتما توسط برگزارکنندگان آزمون نیز راهنمایی‌های لازم انجام خواهد گرفت)، باید با صدای واضح و رسا صحبت کند تا از ضبط شدن صدای خود اطمینان داشته باشد.

در موارد بسیاری، بعضی داوطلبان به خاطر صحبت‌کردن با صدای آرام ، صدایشان به خوبی ضبط نشده و نمره خوبی نمی‌گیرند. البته نیازی به داد زدن نیست و تنها بایستی واضح و به صدای رسا صحبت کرد.

آزمون Speaking تافل - موسسه ایران اروپا


آزمون Toefl iBT ایران اروپا

Toefl - iBT موسسه ایران اروپا

بخش نوشتاری (Writing)

در بخش نوشتاری (Writing)، دو قسمت وجود دارد.

در سوال اول، ابتدا برای داوطلب متنی 200 تا 300 کلمه ای روی صفحه به نمایش درآمده که داوطلب 3 دقیقه زمان برای مطالعه آن دارد.

در این زمان، داوطلب باید سعی کند که موضوع و مطالب کلی را به خاطر بسپارد. نیازی به نت‌برداری نیست، زیرا در هنگام تایپ متن دوباره این متن نیز روی صفحه ظاهر می‌شود. سپس بخشی از طریق هدفون مطالبی در تایید و یا رد متن ارائه شده پخش می‌شود. در این زمان، داوطلب باید حتما مطالب مهم را نت‌برداری کند.

پس از آن سوالی در این باره پرسیده شده و داوطلب باید در هنگام نوشتن متن خود با تلفیق مطالب متن داده شده و مطالب شنیده شده، نوشته‌ای مستدل ارائه کند.

زمان نوشتن 20 دقیقه بوده و متن باید شامل حداقل 150-200 کلمه باشد.

سوال دوم این بخش همچون تافل ورقه‌ای شامل یک سوال با مضمون عمومی است که ارئاه یک متن 5 پاراگرافی با رعایت اصول نوشتاری مناسب برای تافل کافی است. زمان پاسخگویی به این متن، 30 دقیقه و حداقل تعداد کلمات نیز 300 کلمه است. در هنگام نوشتن هر دو متن، تعداد کلمات نوشته شده در بالای صفحه نمایش داده می‌شوند .

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید

آزمون TOEFL – PBT

به این صفحه امتیاز دهید

آزمون TOEFL

آزمون TOEFL (تافل) مخفف (Test of English as a Foreign Language) است.

 وب سایت اصلی آزمون تافل

تافل، آزمونی است برای سنجش توانایی استفاده زبان انگلیسی افرادی که نیاز دارند در محیط های آکادمیک، کار یا تحصیل کنند.

نمره تافل شما نشان دهنده توانایی شما در درک و ارائه ایده‌ها در ارتباط با موضوعات آکادمیک است.

بسیاری از کالج ها، دانشگاه‌ها، صنایع و سازمان های دولتی در کشورهای انگلیسی زبان، نمره تافل افراد را به عنوان یکی از ملاک‌های شایستگی آنان برای تحصیل یا آغاز یک شغل در نظر می‌گیرند.

آزمون تافل توسط موسسه ETS و به 3 روش PBT، CBT و IBT برگزار می‌شود.

هدف این آزمون، تعیین سطح زبان انگلیسی آزمون دهنده بر اساس مهارت‌‌های چهارگانه ی خواندن (Reading)، گوش دادن (Listening)، سخن گفتن (Speaking) و نوشتن (Writing) است.
آزمون IBT به مرور جایگزین آزمون CBT شده و سیاست کلی موسسه ETS، حذف آزمون PBT و جایگزینی آزمون IBT به جای آن است.

آزمون TOEFL موسسه ایران اروپا

Paper Based TOEFL – pBT

این آزمون دارای 4 بخش است.

امتیاز این امتحان از 310 تا 677 است که به جمع نمره 3 بخش آن مربوط شده و نمره بخش نوشتاری (Writing) جدا محاسبه می‌شود.
برای اکثر دانشگاه های دنیا، نمره 550 حد پایین است. ولی کسانی که به دنبال بورس تحصیلی هستند باید سعی کنند که نمره بالای 600 کنند، حتی برخی از دانشگاه ها حد پایین 620 هم برای این امتحان تعیین کرده‌اند. (مثل Cambridge).

بخش های آزمون TOEFL – PBT

بخش خواندن (Reading Comprehension)

آزمون Toefl Reading موسسه زیبان ایران اروپا

در این بخش 50 سوال وجود دارد که معمولا برای این تعداد سوال 5 متن وجود داشته که هر متنی بین 9 تا 11 سوال دارد.

سوال اول هر متن به این مضمون است که این متن در چه مورد صحبت می کند یا چه عنوانی برای این متن مناسب‌تر است؟

این سوال باید در هر متن آخرین سوالی باشد که در آن بخش پاسخ داده می شود چرا که شما با زدن سوالات دیگر کاملا با موضوع آن متن اشنا می شوید.

دو روش کلی در پاسخ دادن به سوالات این بخش پیشنهاد شده است:

بعضی‌ها عقیده دارند که اول متن را با سرعتی در حدود 2 تا حداکثر 3 دقیقه خوانده، سپس سوالات را بخوانند و سریع به متن برگشته و جواب را با سرعت بیشتری پیدا کنند.

گروه دوم عقیده دارند که اول سوال را خوانده و بعد جواب را در متن پیدا کنند.

البته لازم به ذکر است که سوالات به ترتیب در متن وجود دارند یعنی مثلا سوال 4 در پاراگراف 2 و سوال 10 در پاراگراف 4 است.

بعضی دیگر هم پیشنهاد می کنند که بهتر است اول با سرعت فقط 10 سوال مربوط به یک متن را بدون جواب در 1 دقیقه خوانده و بعد متن را در 2 دقیقه بخوانند و در 8 دقیقه باقی مانده 10 سوال را پاسخ دهند.

باید اضافه کنیم که این بخش 55 دقیقه زمان دارد. همچنین انتخاب این راه‌ها کاملا سلیقه‌ای بوده و نمی‌توان گفت که کدام یک از دیگری بهتر است. شما هم می توانید با جواب دادن سوالات 3 امتحان بفهمید با کدام راحت‌تر هستید.

بخش شنیداری (Listening)

آزمون Listening تافل

برای بسیاری از ایرانیان این قسمت سخت‌ترین بخش امتحان است و دارای 50 سوال شنیداری بوده که به سه بخش تقسیم می‌شود (اخیرا تعداد سوالات این بخش در برخی آزمون ها افزایش یافته است).

• یک بخش شامل مکالمات کوتاه
بخش مکالمات کوتاه شامل 30 سوال است. دو نفر با هم صحبت می کنند و یک سوال مطرح می شود که بیشتر مواقع صحبت های نفر دوم مهم است، چرا که معمولا جواب در صحبت های نفر دوم پنهان شده است.

شما در امتحان کاغذی تافل گزینه ها را روی ورقه امتحان می بینید و این به شما کمک می کند که قبل از پخش سوال گزینه‌ها را به سرعت خوانده و حتی در برخی شرایط تا 2 گزینه را حذف کنید. بین هر دو سوال در این بخش، چند ثانیه فاصله وجود دارد که در این مدت شما باید خانه مربوطه را در پاسخنامه پرکنید و خود را برای سوال بعدی حاضر کنید.

برای آمادگی در این بخش، آشنایی با جملات محاوره ای روزمره معروف (نه Idiom های خاص و کم کاربرد) بسیار مفید است که با گوش کردن مداوم به Listening های آزمون‌های قبلی میتوان تا حد 70% و یا بیشتر در این زمینه مسلط شد.
• دو بخش شامل مکالمات طولانی
20 سوال باقی مانده در دو بخش بعدی تقسیم می‌شوند.

در یک سری از سوالات، 2 نفر با هم در حدود 1 دقیقه صحبت کرده و 4 الی 5 سوال مطرح می شود که در بخشی از سوالات هم یک نفر در همین حدود زمانی صحبت می کند که و بعد همین تعداد سوال را باید جواب دهید.

در ابتدای هر سه مرحله، حدود یک تا سه دقیقه زمان صرف پخش نمونه‌ای از آن بخش می‌شود که شما می‌توانید در این مدت گزینه‌های مربوط به سوالات را مرور کنید تا وقتی سوال پخش می‌شود سریعتر سوال را جواب دهید البته این کار قانونی نیست. ولی در ایران، کسی سر جلسه جلوی این کار را نمی‌گیرد.

برای کسب مهارت در این بخش، وقت خود را با گوش کردن به اخبار VOA، CNN و ماهواره و به ویژه فیلم دیدن تلف نکرده و فقط منابع سوالات تافل را مدام گوش کنید.

تافل یک نوع کنکور است و کسانی که با تست‌های آن بیشتر آشنا باشند، نمره بیشتری کسب می کند. به خصوص که این امتحان واقعا برای کسانی که پایه زبان خوبی ندارند خوب است. چرا که کسی که پایه زبان خوبی ندارد حتی اگر خیلی هم کار کند نمی تواند در مدت کوتاه نمره خیلی عالی از این امتحانات بگیرد ولی در این امتحان این کار شدنی است.

در بخش مکالمات کوتاه، چند سوال که حدود 5 تا 7 سوال است به عبارات idiomatic اختصاص پیدا می کند که توصیه می‌کنیم حتما این عبارات را که در آخر کتابهای تافل وجود دارد حفظ کنید.

اگر کسی بتواند در این بخش از 50 سوال حداقل به 42 سوال پاسخ صحیح دهد، گرفتن نمره‌ بالای ۶۰۰ کار ساده‌ای خواهد بود.

بخش ساختار و اصطلاحات نوشتاری (Structure & Written Expression)

این بخش راحت‌ترین بخش تافل بوده که یکی از مهمترین علل راحت بودن تافل پی بی تی نیز همین است.

این بخش، شامل 40 سوال با 25 دقیقه زمان و دو بخش است.

بخش اول شامل 15 سوال 4 گزینه‌ای است که باید گزینه صحیح را انتخاب کنید.

بخش دوم شامل 25 سوال است که در این سوالات در یک جمله، 4 بخش آن با کشیدن خط در زیر ان مشخص شده است که باید گزینه ای که غلط است را انتخاب کنید. یعنی گزینه ای که باعث غلط بودن جمله شده را پیدا کرد که کمی دقت در این بخش لازم است.

شما به راحتی می توانید با تمرین بر روی تست‌های این بخش به 38 سوال از 40 سوال پاسخ داده و قبولی خود را در امتحان تضمین کنید. این مورد چندان به پایه زبان کسی بستگی ندارد و هر کسی با کمی دانش زبان انگلیسی به راحتی می‌تواند به این هدف دست پیدا کند.

بخش نوشتاری (Written English)

این قسمت حتی برای کسانی که زبان خوبی دارند هم می‌تواند مشکل باشد، چرا که کسی که در این بخش به دنبال نمره خوبی است علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی باید انشای خوبی نیز داشته باشد.

نمره این بخش از 0 تا 6 است ولی این نمره در نمره‌ کل امتحان محاسبه نمی شود.

بیشتر دانشگاه ها برای این بخش سقفی تعیین نمی‌کنند، ولی برخی ۴ و گاهی نیز ۵ را به عنوان حداقلِ قابل قبول تعیین می‌نمایند.

گرفتن نمره 4.5 خوب و نسبتا ساده است ولی گرفتن نمره ۵ و ۵.۵ کار چندان ساده ای نیست. برای کسانی که برای دکترا اقدام می‌کنند این بخش اهمیت بیشتری دارد چرا که استادان دانشگاه‌ها ترجیح می‌دهند با دانشجویانی کار کنند که علاوه بر مهارت مکالمه خوب، مهارت نوشتاری خوبی نیز برای نوشتن مقالات عملی داشته باشند.

کسانی که تعدادی مقاله به زبان انگلیسی دارند و نمره خوبی در این بخش کسب نمی‌کنند، ممکن است شک اساتید را برانگیزند و ممکن است اساتید تصور کنند که آنها ممکن است مقالاتشان را خودشان ننوشته باشند.

آزمون TOEFL ایران اروپا


آزمون Toefl pBT ایران اروپا

TOEFL

بخش گفتاری (Speaking)

توصیه به کسانی که به نمره بخش گفتاری (Speaking) نیازی ندارند

حتما در این امتحان شرکت کنید حتی اگر زبان خوبی دارید، چرا که گرفتن نمره 650 از معادل آن در امتحانات دیگر راحت‌تر است.

(فقط کسانی که زبان واقعا خوبی دارند و احساس می کنند که به راحتی می توانند از امتحانات دیگر نمره عالی بگیرند توصیه نمی شوند)

مهم امتحان تولیمو که از طرف سازمان سنجش برگزار می شود محک بسیار خوبی برای کسانی است که می خواهند در این امتحان شرکت کنند.

این امتحان باهزینه 15000 تومان هرماه یکبار برگزار می‌شود و از طریق سایت سنجش می توانید برای آن ثبت نام کنید. معمولاً نمره‌ای که در امتحان تافل خواهید گرفت، ۲۰ تا ۴۰ نمره، از نمره‌ی این امتحان بیشتر خواهد بود.

این امتحان با امتحان تافل یکسان است، با این تفاوت ها

• بخش شنیداری آن بر خلاف تافل (نوشتاری، شنیداری، گرامر، خواندن) که در قسمت دوم امتحان می‌باشد در قسمت آخر می‌باشد و این بخش امتحان نیز از مشابه تافل آن سخت تراست، زیرا کیفیت پخش صدای آن چندان خوب نیست.
• همچنین بخش نوشتاری آن سخت‌تر از تافل تصحیح می‌شود.
• زمان بخش گرامر ۵ دقیقه از تافل بیشتر است.

آزمون CAE

به این صفحه امتیاز دهید
آزمون CAE موسسه زبان
آزمون CAE موسسه زبان ایران اروپا

آزمون CAE

آزمون CAE

آزمون CAE، آزمونی است برای سنجش دانش زبانی غیر انگیسی زبانان در سطح پیشرفته (Advanced) یا همان C1. واژه CAE، مخفف عبارت Certificate in Advanced English است.

اگر نمی‌دانید سطح C1 یعنی چه، این مطلب را حتما بخوانید!
آزمون CAE توانایی زبان انگلیسی زبان آموزانی را که مایلند انگلیسی را در موقعیت های مختلف روزمره بکار برند اندازه گیری می‌کند.

صفحه آزمون بین المللی CAE در وب سایت دانشگاه کمبریج

نمره CAE شما نمایانگر توانایی شما در بکارگیری زبان برای برقراری ارتباط در محیط های اجتماعی، کاری  و آکادمیک است. بسیاری از کالج‌ها، دانشگاه‌ها، صنایع و سازمان‌های دولتی در کشورهای انگلیسی زبان از نمره CAE برای ارزیابی شایستگی افراد برای پذیرش استفاده می‌کنند.

آزمون CAE پنج ساعت طول می‌کشد و شامل چهار بخش است:

 درک مطلب و کاربرد زبان، گفتاری، شنیداری و نگارش

درک مطلب و کاربرد زبان (Reading & Use of English)

بخش درک مطلب و کاربرد زبان (Reading & Use of English) در آزمون CAE، توانایی شما را در خواندن، درک منظور متون مختلف و استخراج اطلاعات مورد نیاز سنجیده و همچنین دانش شما را در ساختارهای دستوری (Grammar) و واژه‌ای (Vocabulary) زبان انگلیسی محک می‌زند.

این بخش 8 قسمت مختلف داشته و شما در کل حدود 3000 تا 3500 کلمه متن خواهید خواند.

مدت زمان مورد نیاز برای تکمیل این بخش، یک ساعت و سی دقیقه است.

بخش شنود (Listening)

بخش شنیداری (Listening) در آزمون CAE، توانایی شما را در درک مکالمات انگلیسی در موقعیت‌های آکادمیک یا اجتماعی ارزیابی می‌کند.

در این بخش از شما خواسته می شود به متون متنوعی مانند مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و مکالمات گوش دهید و سپس به سوالاتی در مورد اطلاعات خاصی که در آن متون شنیده شده و همچنین در مورد هدف و نگرش متکلمان پاسخ دهید.

 این بخش شامل چهل سوال است که تقریباً چهل دقیقه طول می‌کشد.

بخش نگارش (Writing)

در بخش نگارش (Writing) در آزمون CAE، باید نشان دهید که توانایی نوشتن مطالب معنادار، منظم، منسجم و صحیح را دارید.
در این بخش دو سوال وجود دارد. سوال اول بر توانایی شما در فهمیدن و ترکیب اطلاعات تاکید می‌کند. شما باید اطلاعات را  از چندین منبع مانند آگهی‌ها، یادداشت‌ها و مقالات جمع آوری نموده و با ترکیب اطلاعات جمع آوری شده یک یا چندین نوشته را خلق کنید.
این بخش ممکن است شامل نامه‌های رسمی و غیر رسمی، مقالات و گزارشات نیز باشد. در بخش دوم از شما خواسته می شود با استفاده از دانش و تجارب خودتان مطلبی را در مورد موضوع داده شده به نگارش در آورید.

شما باید هر دو قسمت بخش نگارش را در مدت زمان یک ساعت و نیم تکمیل کرده و هر یک از نوشته‌های شما باید حداقل 250 واژه داشته باشند.

بخش گفتاری (Speaking)

بخش گفتاری (Speaking) در آزمون CAE، مربوط به گفتگو در موقعیت‌های متفاوت آکادمیک و اجتماعی است.
این بخش برای هر نفر معمولاً 15 دقیقه طول می‌کشد. در این بخش، داوطلب دیگری نیز شما را همراهی خواهد کرد.

بخش اول، مصاحبه عمومی آزمون گیرنده با تک تک شرکت کنندگان بوده و در بخش دوم شرکت کننده دیگر باید سخنرانی کوتاهی را ارائه دهد.
تصاویری در اختیار شما قرار داده می شود که می‌بایست به مدت یک دقیقه در باره آنها صحبت کنید. شما همچنین باید به داوطلب دیگر گوش دهید و در مورد صحبت‌های او اظهار نظر کنید. بخش سوم بخش حل مشکلات است که شما باید با داوطلب دیگر صحبت کرده و سپس به فرد آزمون گیرنده گزارش کنید. سوال آخر، یک بحث (Discussion) کوتاه مرتبط با بخش قبلی است.

نحوه محاسبه نمره در آزمون CAE

هر یک از این چهار بخش، حدود بیست و پنج درصد نمره کل را تشکیل می‌دهند.
امتیاز در نظر گرفته شده برای شما یکی از حروف D، C، B، A یا E خواهد بود که A بالاترین و E پایین‌ترین امتیاز است.
شما برای قبولی در این آزمون و دریافت مدرک، باید امتیاز C یا بالاتر را کسب کنید.

آزمون FCE

آزمون FCE
میانگین 5 (100%) از 1 رای
آزمون FCE - موسسه ایران اروپا

آزمون FCE

آزمون FCE - موسسه ایران اروپا

آزمون FCE، آزمونی است که دانش زبانی غیر انگلیسی زبانان را در سطح فوق متوسط (B2) ارزیابی می‌کند.

اگر مطمئن نیستید سطح B2 یعنی چه، حتما نگاهی به این مطلب بیندازید.
تمرکز اصلی این آزمون، توانایی زبانی داوطلبان در کاربرد زبان انگلیسی در موقعیت های کاری روزمره است.

صفحه آزمون بین المللی FCE در وبسایت دانشگاه کمبریج

FCE همچنین یک دوره آمادگی بسیار سودمند برای زبان آموزانی است که قصد دارند در امتحاناتی با سطوح بالاتر مانند CAE شرکت کنند. FCE مدرکی است معتبر برای دانشگاه ها، کالج ها و کارفرمایان در سرتاسر جهان.
این امتحان شامل چهار بخش‌ می‌شود که عبارتند از:

گفتاری، شنیداری، درک مطلب و نگارش

آزمون FCE - موسسه ایران اروپا

درک مطلب و کاربرد زبان (Reading & Use of English)

بخش درک مطلب و کاربرد زبان (Reading & Use of English) در آزمون FCE، توانایی شما را در درک متون مکتوب انگلیسی ارزیابی می‌کند.
بطور کلی، این قسمت هفت بخش دارد که مجموعاً شامل پنجاه و دو سوال می‌شود.
هر بخش شامل یک متن طولانی و یا دو متن کوتاه مرتبط است که از کتاب‌ها، ژورنال ها، روزنامه‌ها و مجلات استخراج شده‌اند. شما باید نشان دهید که تمامی جزئیات، ایده کلی متن و همچنین ساختار متن را متوجه شده‌اید.
مدت زمان بخش درک مطلب، یک ساعت و پانزده دقیقه است.

نگارش (Writing)

بخش نگارش (Writing) در آزمون FCE بر توانایی شما در نوشتن متون غیر تخصصی تاکید دارد.
بخش نگارش به دو قسمت تقسیم می شود. در قسمت اول باید به یک سوال پاسخ دهید و در قسمت دوم می توانید از بین چهار موضوع، یکی را به دلخواه انتخاب کنید.
در این بخش از شما خواسته می‌شود انواع مختلفی از متون مانند نامه، مقاله یا گزارش با موضوعات متنوع را به نگارش درآورید.
متنی که در هر بخش می‌نویسید باید بین 120 تا 180 کلمه باشد. مدت زمان این بخش یک ساعت و سی دقیقه است.

شنیداری (Listening)

بخش شنیداری (Listening) در آزمون FCE، توانایی شما را در درک مکالمات انگلیسی ارزیابی می‌کند.

در این بخش از شما خواسته می شود به گفته‌های متنوعی گوش دهید.

برای مثال، سخنرانی‎های تک‌گویی، آگهی‌ها ، اعلان‌ها و همچنین بخش‌هایی از برنامه‌های رادیویی. برخی از این متون شنیداری طولانی و برخی نیز کوتاه بوده و در انتهای هر یک، سوالاتی از شما پرسیده می‌شود.

در این بخش، باید نشان دهید که جزئیات، کلیات و همچنین مفهوم متون شنیداری را متوجه شده‌اید.

این بخش شامل چهار قسمت و در کل سی سوال است. مدت زمان این بخش هم تقریباً چهل دقیقه است.

گفتاری (Speaking)

بخش گفتاری (Speaking) در آزمون FCE، مربوط به گفتگو در موقعیت‌های متفاوت است.
معمولاً شما این بخش را بهمراه داوطلب دیگری خواهید گذراند.
از شما خواسته می شود که به سوالات پاسخ دهید، در مکالمات انگلیسی تعامل (Interaction) مناسب نشان دهید، و در مورد تصاویری که در اختیار شما قرار داده می‌شود صحبت کنید.
این بخش شامل چهار قسمت بوده که شامل پاسخ به سوالات، گفتگو با یک داوطلب دیگر در دو مرحله و یک بحث طولانی‌تر یا یک سخنرانی تقریباً یک دقیقه‌ای است.
مدت زمان مورد نیاز برای این بخش، پانزده دقیقه است.

نحوه محاسبه نمره در آزمون FCE

هر یک از این چهار بخش، حدود بیست و پنج درصد نمره کل را تشکیل می‌دهند.
امتیاز در نظر گرفته شده برای شما یکی از حروف D، C، B، A یا E خواهد بود که A بالاترین و E پایین‌ترین امتیاز است.
شما برای قبولی در این آزمون و دریافت مدرک، باید امتیاز C یا بالاتر را کسب کنید.

آزمون PET

آزمون PET
میانگین 5 (100%) از 1 رای
آزمون PET - موسسه ایران اروپا
آزمون PET - موسسه ایران اروپا

آزمون PET

آزمون PET - موسسه ایران اروپا

آزمون PET، آزمونی در سطح متوسط (Intermediate) و براساس چارچوب مشترک سطح بندی زبان های اروپایی (CEFR) در سطح B1 است.

اگر نمی‌دانید سطح B1 یعنی چه، این مطلب را حتما مطالعه کنید!

این آزمون توانایی زبان آموزان را در برقراری ارتباطات شفاهی و کتبی روزمره می‌سنجد. داوطلبانی که بتوانند این آزمون را با موفقیت سپری کنند افتخار دریافت مدرک معتبر دانشگاه کمبریج را خواهند داشت. این مدرک مورد پذیرش کارفرمایان در بسیاری از کشورها است و دانشگاههای کشورهای مختلف نیز این مدرک را بعنوان معیاری برای توانایی های ابتدایی انگلیسی زبان آموزان می پذیرند.

تمامی داوطلبین برگه ای را دریافت خواهند نمود که نتایج هر سه مهارت به‌ صورت کامل در آن نشان داده شده است.

صفحه معرفی آزمون بین المللی PET در وب سایت دانشگاه کمبریج

این آزمون نه تنها هر چهار مهارت زبان انگلیسی – درک مطلب (Reading Comprehension)، نگارش (Writing)، گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) را در بر داشته بلکه به دستور زبان (Grammar)، واژگان (Vocabulary) و کاربرد آنها را نیز در موقعیت‌های واقعی زندگی می‌پردازد.

بنابراین این مدرک، نشان دهنده مهارت‌های کاربردی فرد و توانایی او در شغل‌های مدیریتی و اداری و همچنین بسیاری از صنایع مانند صنعت توریسم است.
آزمون PET سه بخش دارد.
هر بخش بجز بخش گفتاری (Speaking) که توسط دو آزمون گیرنده مورد تائید کمبریج ESOL در همان کشور انجام می‌گیرد، برای تصحیح و ارزیابی به دانشگاه کمبریج ارجاع داده می‌شود.

بخش نگارش و درک مطلب (Writing & Reading)

بخش نگارش و درک مطلب (Writing & Reading) در آزمون PET توانایی زبان آموزان را در خواندن و درک متون واقعی  برگرفته از علائم، بروشورها، روزنامه‌ها و مجله‌ها ارزیابی می‌کند. داوطلبین باید پیام‌های اصلی متن و تاثیری که ممکن است بر روی خواننده داشته باشند را درک کنند.
در این قسمت داشتن استراتژی‌هایی در رابطه با کلمات و ساختارهای جدید بسیار مهم است.
این بخش، سوالات متنوعی در بردارد که شامل پر کردن جاهای خالی، متون ساده، تکمیل کردن فرم‌ها و نوشتن یک گزارش کوتاه یا نامه تقریباً یکصد کلمه‌ای است.

در این بخش، کنترل شخص بر ساختار (Structure)، واژگان (Vocabulary)، علامت گذاری (Punctuation) و دیکته (Dictation) کلمات ارزیابی می‌شود.

این بخش 8 قسمت مختلف داشته و حدودا یک ساعت و سی دقیقه به طول می‌انجامد.

بخش شنیداری (Listening)

بخش شنیداری (Listening) در آزمون PET  توانایی فهمیدن و درک مطالب از پیش ضبط شده با سرعت متعادل مانند مکالمات و اعلان‌های عمومی را مورد سنجش قرار می‌دهد.
داوطلبین باید اطلاعاتی در مورد یک سری از حقایق، نقطه نظرات و اهداف موجود در بخش شنود را درک کنند.

این بخش 4 قسمت داشته و 36 دقیقه طول می‌کشد. سپس 6 دقیقه هم وقت خواهید داشت که جواب‌های خود را به پاسخنامه منتقل کنید.

بخش گفتاری (Speaking)

بخش گفتاری (Speaking) در آزمون PET توانایی تعامل مکالمه زبان انگلیسی داوطلب با شخص آزمون گیرنده و یا داوطلب دیگر را مورد سنجش قرار می‌دهد.
داوطلبین می‌بایست در مورد یکدیگر سوال بپرسند، به سوالات پاسخ دهند و به راحتی در مورد علایق خود صحبت کنند.

این بخش 4 قسمت داشته و برای هر نفر 10 تا 12 دقیقه طول می‌کشد.

چگونگی امتیازدهی در آزمون PET

هر یک از این سه بخش، حدود بیست و پنج درصد نمره کل را تشکیل می‌دهند.
امتیاز در نظر گرفته شده برای شما یکی از حروف D، C، B، A یا E خواهد بود که A بالاترین و E پایین‌ترین امتیاز است.
شما برای قبولی در این آزمون و دریافت مدرک، باید امتیاز C یا بالاتر را کسب کنید.

آزمون KET

آزمون KET
میانگین 5 (100%) از 1 رای
آزمون KET - موسسه ایران اروپا

آزمون KET

آزمون KET - موسسه ایران اروپا

کار اصلی آزمون KET، سنجش میزان توانایی زبان آموزان را در بکارگیری انگلیسی روزمره در سطح پیش از متوسط است.
این آزمون، معیار پذیرفته شده‌ای برای سنجش قابلیت‌های پایه‌ای زبان عمومی (سطح A2) است.

اگر مطمئن نیستید سطح A2 یعنی چه، این مطلب را حتما بخوانید!

صفحه معرفی آزمون بین المللی KET در وب سایت دانشگاه کمبریج

دریافت نمره قبولی در آزمون KET، به این معناست که زبان آموز می‌تواند در موقعیت‌های آشنا و روزمره از قبیل محیط کار و تحصیل، خرید، درک مفهوم کلی بروشورهای مسافرتی و غیره از زبان انگلیسی استفاده کند.
همچنین دانشجویان در این سطح می توانند نامه‌ها و پیغام‌های ساده بنویسند.
بخش‌های مختلف این آزمون به شرح زیر هستند:

درک مطلب، شنیدار، گفتار

آزمون KET - موسسه ایران اروپا
آزمون KET - موسسه ایران اروپا
آزمون KET - موسسه ایران اروپا

بخش اول آزمون KET : درک مطلب (Reading Comprehension)

آزمون KET - موسسه ایران اروپا

این بخش، شامل 9 قسمت و 56 سوال است که 50 درصد کل نمره آزمون KET را تشکیل می‌دهد.

زمان: 1 ساعت و 10 دقیقهقسمت اول: (سوالات 1 تا 5)

در این قسمت از آزمون KET، شما می‌بایست مفهوم کلی یک اطلاعیه، تابلو و یا متن کوتاه دیگری را متوجه شوید.

این متون معمولاً آنهایی هستند که شما در جاده‌ها، ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها، مغازه‌ها، رستوران‌ها، ادارات، مدارس و غیره مشاهده می‌کنید.

در این قسمت همچنین 5 جمله دیگر وجود دارد که شما در آنها باید هر یک از این جملات را به یکی از متن‌ها وصل کنید.


قسمت دوم: (سوالات 6 تا 10)

در این قسمت از آزمون KET، دانش واژگان (Vocabulary) زبان‌آموزان سنجیده می‌شود.

در این قسمت، 5 جمله وجود دارد که در هر یک از این جملات یک واژه جا افتاده است. شما برای تکمیل کردن هر یک از جاهای خالی سه گزینه در اختیار دارید که باید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.


قسمت سوم: (سوالات 11 تا 15)

در این بخش از آزمون KET، دانش زبانی شما برای درک امور روزمره سنجیده می‌شود.

5 سوال نخست، مکالمات کوتاه هستند. سوال توسط فرد اول پرسیده می‌شود و شما سه پاسخ محتمل را در اختیار دارید. به منظور یافتن پاسخ صحیح، شما باید حدس بزنید که شخص دوم معمولاً در این موقعیت چه باید بگوید.

5 سوال بعدی، قسمت هایی از یک مکالمه طولانی‌تر هستند که چند جمله در آنها جا افتاده است. این مکالمات ممکن است در یک مغازه، هتل، رستوران و یا در موقعیت‌های کاری و اجتماعی متفاوت اتفاق بیفتند.


قسمت چهارم:

این قسمت از آزمون KET، شامل متنی طولانی‌تر (تقریباً 230 کلمه) و هفت سوال است. این سوالات ممکن است به صورت سه گزینه ای (الف، ب، ج) بوده و یا ممکن است جملاتی وجود داشته باشد که باید تصمیم بگیرید آیا این جملات درست هستند (الف)، نادرست هستند (ب) و یا ذکر نشده‌اند (ج).


قسمت پنجم

در این قسمت از آزمون KET، شما باید نشان دهید که دستور زبان (Grammar) زبان انگلیسی را به درستی درک کرده و از آن به خوبی استفاده می‌کنید.

در این بخش متنی با جاهای خالی وجود دارد که ممکن است جایگاه فعل (Verb)، حروف اضافه (Preposition)، ضمیر (Pronoun) و غیره باشند.

برای هر جای خالی، سه گزینه وجود دارد که شما باید گزینه صحیح را انتخاب کنید.


قسمت ششم

تاکید قسمت‌های 6 تا 9 بخش اول، بر مهارت نوشتن است.

این قسمت از آزمون KET مربوط به دامنه واژگان (Vocabulary) شما است. شما باید واژه صحیح را پیدا کنید و حروف آن را به‌ درستی بنویسید. تمامی 5 واژه در مورد یک موضوع خاص مانند شغل‌ها، غذاها یا وسایل منزل هستند.

برای یافتن هر چه سریعتر واژه، تعریف ساده‌ای از آن به انگلیسی ارائه شده و حرف اول آن نیز داده شده است.


قسمت هفتم

این قسمت از آزمون KET، دامنه واژگان (Vocabulary) و دستور زبان (Grammar) شما را می‌سنجد.

شما می‌بایست متن کوتاهی مثل  یک یادداشت و یا یک نامه را بخوانید و به سوالات مربوط به آن پاسخ دهید.

در متن، جاهای خالی وجود دارد که باید با واژه مناسب پر شود. دیکته واژگان شما نیز باید صحیح باشد.


قسمت هشتم

در این قسمت از آزمون KET، درک مطلب (Reading Comprehension) و نگارش (Writing) شما سنجیده می‌شود.

شما باید یک یا دو متن کوتاه (یادداشت، ایمیل، آگهی و غیره) را مطالعه کرده و با استفاده از اطلاعات موجود، فرم، اعلان و یا مطالب مشابه دیگری را تکمیل کنید.


قسمت نهم

در آخرین قسمت از آزمون KET، دربخش اول شما باید متنی کوتاه (25 تا 35 کلمه) بنویسید.

این متن می‌تواند یک یادداشت یا یک کارت پستال برای دوست شما باشد. دستورالعمل سوال به شما نشان خواهد داد که چه نوع متنی  باید بنویسید و متن خطاب به چه کسی باشد.

نکات مهمی نیز ذکر شده است که به شما نشان می‌دهد متن شما باید شامل چه اطلاعاتی باشد.

بخش دوم آزمون KET : شنیداری (Listening)

آزمون KET - موسسه ایران اروپا

بخش شنود (Listening) شامل 5 قسمت و 25 سوال است.
شما باید سوالات متنوعی را پاسخ دهید که از جمله آنها می توان به سوالات چند گزینه‌ای، مطابقت دادن و کامل کردن جملات اشاره کرد.

متن‌هایی که در این بخش خواهید شنید بصورت تک گویی (Monologue)، مکالمات دو نفره (Dialogue) شامل مصاحبه، بحث، پیام ها و مکالمات تلفنی هستند.

شما هر قسمت را دو بار گوش خواهید کرد. بخش شنود، 25 درصد از نمره کل را تشکیل می‌دهد.

مدت زمان: تقریباً 30 دقیقه بعلاوه 8 دقیقه زمان اضافه برای انتقال پاسخ‌ها به پاسخ‌نامهقسمت اول: (سوالات 1 تا 5)

در این قسمت، شما 5 مکالمه (Conversation) کوتاه خواهید شنید. این مکالمات ممکن است بین دو دوست، بین یک فرد و یک مغازه دار، مسئول رزرو و غیره باشد.

شما می بایست اطلاعاتی مانند قیمت، اعداد، زمان، تاریخ، مکان، جهات، اشکال، اندازه، آب و هوا، توصیف اشخاص را متوجه شوید. برای هر سوال سه پاسخ ممکن به صورت تصاویر در اختیار شما قرار داده می‌شود.


قسمت دوم: (سوالات 6 تا 10)

در این قسمت  از آزمون KET، شما مکالمه طولانی‌تری خواهید شنید و باید اطلاعاتی ساده در مورد یک سری حقایق را تشخیص دهید.

این مکالمه بین دو شخص انجام می‌شود که معمولاً در مورد امور روزمره، مسافرت، کار و اوقات فراغت است.

شما باید به مکالمات گوش داده و واژگان موجود در دو لیست را به یکدیگر متصل کنید. برای مثال، ممکن است لیستی از اسامی و لیستی از غذاها به شما داده شده و در هنگام گوش دادن به مکالمه باید مشخص کنید هر شخص چه غذایی دوست دارد.


قسمت سوم

در این قسمت آزمون شنود (Listening)، یک مکالمه غیر رسمی بین دو نفر را خواهید شنید.

این بخش، پنج سوال و هر سوال سه پاسخ احتمالی دارد.


قسمت چهارم: (سوالات 16 تا 20)

در این قسمت از بخش شنود آزمون KET، شما باید به یک مکالمه گوش دهید و برخی از اطلاعات مطرح شده در آن را یادداشت کنید.

این مکالمه معمولاً در محیطی غیر رسمی یا عادی مانند مغازه یا اداره اتفاق می‌افتد.

بعد از اینکه شما به این قسمت گوش دادید، باید با استفاده از اطلاعاتی که می‌شنوید، یادداشت‌ها، پیغام‌ها و اطلاعات موجود روی برگه سوال را تکمیل کنید. این اطلاعات ممکن است شامل اعداد، تاریخ و قیمت‌ها باشند.


قسمت پنجم: ( سوالات 21 تا 25)

قسمت پنجم از این بخش آزمون KET مشابه قسمت چهارم بوده اما بصورت تک‌گویی (Monologue) و یا یک پیغام ضبط شده (Recorded Message) است.

در پایان آزمون شنود (Listening)، شما هشت دقیقه زمان دارید تا تمام پاسخ‌هایتان را به پاسخنامه انتقال دهید.

بخش سوم آزمون KET : گفتاری (Speaking)

آزمون KET - موسسه ایران اروپا

در آزمون Speaking، دو آزمون گیرنده وجود دارند و شما این بخش را به همراه  داوطلب دیگری خواهید گذراند.
در مراکز با تعداد داوطلبین فرد، آخرین داوطلب بهمراه جفت آخر در یک گروه سه نفره شرکت می‌کند. بخش گفتاری، 25 درصد کل نمره را تشکیل می‌دهد.

مدت زمان: 8 تا 10 دقیقه برای هر دو داوطلبقسمت اول

اولین قسمت این بخش از آزمون KET، حدود 5 تا 6 دقیقه طول می‌کشد و شما در آن باید نشان دهید که می توانید در هنگام ملاقات  با یک شخص برای اولین بار، به خوبی انگلیسی صحبت کنید.

یکی از آزمون گیرندگان با شما صحبت خواهد کرد و شما اطلاعات شخصی خود (اسم، محل زندگی و شغل) را ارائه داده و در مورد کار های روزمره و علایق‌تان صحبت خواهید کرد.


قسمت دوم

این بخش از آزمون KET، حدود 3 تا 4 دقیقه طول می کشد و شما باید با داوطلب دیگر صحبت کنید.

شخص آزمون گیرنده کارتی حاوی اطلاعات و تصاویر در اختیارتان قرار خواهد داد که شما باید با استفاده از آن اطلاعات به سوال و جواب بپردازید.

همه حقوق © برای موسسه زبان ایران اروپا محفوظ است
Call Now Buttonهمین حالا با ما تماس بگیرید!
درخواست مشاوره تلفنی رایگان


سوال دیگری دارید؟
 

اجازه دهید کارشناسان آموزشی ما با شما تماس بگیرند!