انگلیسی در سفر

5 مورد از پرکاربردترین جملات انگلیسی در سفر

انگلیسی در سفر از مهمترین دغدغه هایی است که مسافرین به کشور های انگلیسی زبان همیشه با آن دست و پنچه نرم می کنند. در این مطلب، به بعضی از جملات مهم زبان انگلیسی در سفر پرداخته‌ایم که در منابع اینترنتی و کتاب‌ های انگلیسی در سفر، کمتر به آنها توجه شده‌ است.

در سفر به کشورهای انگلیسی زبان، همیشه ممکن است نیاز داشته‌ باشید به پزشک یا پلیس مراجعه کنید. شاید همسفران خود را گم کنید که در این صورت باید آدرس هتل را به راننده تاکسی بگویید تا شما را به هتل برساند. حتی به این فکر کنید که خدای نکرده اگر پولتان تمام شود، چطور می‌خواهید به بانک یا صرافی مراجعه کرده و وجهی را که بستگانتان برایتان حواله کرده‌اند، نقد کنید.

اگر چند بار در سال به کشورهای انگلیسی زبان سفر می‌کنید، بهتر است مکالمه را به صورت تخصصی‌تری یاد بگیرید. بدین منظور شما می توانید با شرکت در کلاس های مکالمه موسسه زبان ایران اروپا به تقویت مکالمه خود بپردازید.

برقراری ارتباط در طول زندگی انسان‌ها، نقش حیاتی ایفا می‌کند. همین‌که سعی داریم از سنین چند ماهگی به کودکانمان، حرف زدن یاد بدهیم، یعنی می‌خواهیم راهی برای برقراری ارتباط با دنیا، به او نشان دهیم؛ زیرا در مورد موضوعات مختلف، به دلایل گوناگون و در هر مکان و زمان، نیاز است با اطرافیانمان ارتباط برقرار کنیم.

بدیهی‌ست برقراری ارتباط با افرادی که فرهنگ و زبان و محل زندگی، مشترکی داریم، چندان سخت نیست. زیرا در این محیط پرورش یافته‌ایم و فرهنگ و رسوم سرزمینمان در تمام لحظات زندگیمان جاریست. اما آنچه نیاز به تأمل بیشتر دارد، برقراری ارتباط با افرادی است که هیچ شناختی از زبان، فرهنگ، آداب و رسوم و زندگی اجتماعی آن‌ها نداریم.

واضح است یکی از سریعترین راه‌های برقراری ارتباط، صحبت کردن است. بنابراین، لازم است این مهارت را قبل از آنکه در موقعیتی قرار بگیریم، بدست بیاوریم. موقعیت‌هایی همچون سفر به کشورهای غیر‌فارسی زبان، این نیاز را به وجود می‌آورد که به دنبال یادگیری زبان کشور مقصد باشیم.

زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی، در بسیاری از کشورهای آمریکایی و اروپایی، مورد استفاده است. البته لهجه‌ها و گویش‌های مختلفی از آن وجود دارد اما یادگیری یکی از لهجه‌های امریکایی یا بریتانیایی زبان انگلیسی، می‌تواند نیاز شما را در برقراری ارتباط مرتفع کند.

کتاب‌های بسیاری با عنوان “انگلیسی در سفر” در بازار موجود است؛ هر کدام از این کتاب‌ها مباحث مختلفی را عنوان کرده‌اند. مانند مکالمه انگلیسی در هتل، مکالمه در فرودگاه به انگلیسی، پرکاربردترین جملات انگلیسی در خرید، جملات زبان انگلیسی در مورد آب و هوا، پرسیدن حال بیمار به انگلیسی و مکالمه در داروخانه به انگلیسی از جمله مهمترین مکالمه‌های پرکاربرد در سفر به کشورهای انگلیسی زبان است. این مکالمه‌های پرکاربرد در منابع فراوانی از اینترنت و کتاب‌های “انگلیسی در سفر”، در دسترس شما قرار دارند؛ اما در این مطلب به 5 مورد از مکالمه‌ های انگلیسی در سفر خواهیم پرداخت که در منابع عام، کمتر به آن‌ها اشاره می‌شود.

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر هنگام سفر به کشورهای انگلیسی زبان، در موقعیت‌های دیگری غیر از فرودگاه، فروشگاه و هتل قرار بگیرید، تسلط به چه مکالمه‌هایی مورد نیازتان خواهد‌ بود؟ اگر نیاز پیدا کنید که به پزشک مراجعه کنید یا وسیله‌ای از شما دزدیده شود، چگونه باید با این موقعیت‌ها برخورد کنید؟ آیا می‌توانید با پزشک یا پلیس صحبت کنید؟ آیا می‌توانید در موقعیت‌های خاص، مکالمه‌ای انجام دهید و مشکلتان را حل کنید؟ حتی اگر خودتان به این مکالمات نیاز پیدا نکنید، شاید بتوانید در موقعیت‌های اورژانسی به دیگران کمک کنید.

در این مطلب سعی داریم چند مورد از مکالمه‌هایی را به شما معرفی کنیم که ممکن است در سفر مورد نیازتان باشند اما در منابع عمومی، کمتر به آن‌ها پرداخته شده‌ است. البته لازم به ذکر است در این مطلب قصد تدریس مکالمه‌های مذکور را نداریم، بلکه آنچه باید بدانید را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید آنها را در منابع اینترنتی، وبسایت‌ها و کلاس‌های آموزشی یاد بگیرید.

انگلیسی در سفر

 • مراجعه به پزشک

از جمله مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر، مکالمه با پزشک است؛ اما از آنجایی که اکثراً به دلایل تفریحی به سفر می‌رویم، مسلماً دلیلی برای مکالمه‌های پزشکی نمی‌بینیم مگر در سفرهای درمانی. ولی از طرف دیگر نمی‌توانید تضمین کنید که در سفرهای تفریحی بیمار نشوید یا مشکل جسمی برایتان پیش نیاید. ممکن است دچار مسمومیت شوید یا سرما بخورید. حتی اتفاقاتی همچون تصادف و مثل این‌ها برایتان پیش بیاید. اگر چه این‌ها موضوعات ناخوشایندی هستند اما خوب است در این زمینه‌ها آمادگی لازم را کسب کنید، تا بتوانید در صورت لزوم به خود یا دیگران کمک کنید.

چنانچه بیمار شوید، باید بتوانید نوع و محل درد و عارضه‌ی خود را برای پزشک تشریح کنید. اگر سابقه‌ی بیماریهای همچون دیابت یا بیماریهای کلیوی داشته‌باشید، مهم است که پزشک معالج را مطلع کنید. همچنین باید یاد بگیرید به داروخانه مراجعه کرده و دستور مصرف داروها را از فروشنده بگیرید.

 • مراجعه به پلیس

یکی دیگر از مکالمه‌های مهمی که کمتر به آن پرداخته می‌شود، مکالمه با پلیس است. در موارد متعددی ممکن است نیاز داشته‌ باشید به اداره‌ی پلیس مراجعه کنید. از جمله ممکن است در هنگام خرید، کیف یا تلفن همراه شما دزدیده شود و …؛ آیا می‌توانید شکایت این دزدی را به اداره پلیس ارائه دهید؟ در این موقعیت، باید بتوانید مشخصات آنچه از شما دزدیده شده از جمله مشخصات ظاهری و محتویات آن را برای پلیس به صورت شفاف و قابل فهم شرح دهید.

انگلیسی در سفر

 • معرفی کشور خود 

سفر همیشه باب آشنایی با افراد جدید می‌شود. ممکن است شخصی در مکانی همچون لابی هتل یا فروشگاه، در مورد کشورتان از شما بپرسد. ممکن است او از مناطق دیدنی، آداب و رسوم و چهره‌های تاریخی و ماندگار کشورتان از شما اطلاعات بخواهد. علاوه بر اینکه شما باید به مکالمه در مورد این مباحث، مسلط ‌باشید، همچنین باید در مورد تاریخ و جغرافیای کشورتان، اطلاعات مختصری داشته‌باشید.

بنابراین یکی دیگر از مهمترین مکالمه‌های زبان در سفر، مکالمه در مورد محل زندگیتان است.  مسلماً لازم نیست تاریخ کشورتان را قبل از سفر مطالعه کنید، اما ممکن است آنچه به عنوان اطلاعات عمومی محسوب می‌شود، مورد نیازتان باشد. بنابراین در مورد آب و هوا، مناطق دیدنی، فرهنگ، آداب و رسوم کشورتان اطلاعات بیشتری کسب کرده و مکالمه در مورد موضوعات فوق را نیز تمرین کنید.

 • مکالمه در بانک و صرافی

انگلیسی در سفر

اگر پولتان در سفر تمام شود، چه کار می‌کنید؟! در این صورت حتماً از یکی از بستگانتان در ایران، می‌خواهید که برایتان وجهی را واریز کند. شما باید راهی پیدا کنید که وجهی که برایتان حواله شده است، نقد کنید.

در این صورت شما باید به بانک یا صرافی مراجعه کنید. شاید نیاز باشد یک حساب موقت باز کنید که بتوانید وجه را از طریق آن دریافت کنید. مکالمه‌های لازم جهت ارائه‌ی مدارک مورد نیاز، پر کردن فرم‌های اداری، نقد کردن وجوه ارسالی به ارز رایج کشور مقصد، از جملات مهم انگلیسی در سفر است که ممکن است برای هر مسافری مورد نیاز باشد.

 • پرس و جوی آدرس

آیا فکر می‌کنید اگر با تورهای مسافرتی سفر کنید، نیازی نیست آدرس هتل، فرودگاه و فروشگاه‌ها را یاد بگیرید؟ راهنمای تور، آدرس‌های مختلف را بلد است و شما را به مکان‌های تفریحی و مراکز خرید خواهد برد. اما این احتمال وجود دارد که همسفران خود را گم کنید و نیاز داشته‌باشید آدرس هتل خود را از افراد بومی بپرسید. در این صورت آیا می‌توانید مکالمه‌ای با این موضوع انجام دهید؟ بنابراین به دنبال یادگیری پرس و جوی آدرس، خیابان، کوچه و بلوار باشید.

همچنین ممکن است اسم و شماره‌ی خیابانی که هتل شما در آن واقع شده است را فراموش یا گم کنید، پس باید بتوانید نشانه‌هایی از خیابان، کوچه، بلواری که هتل شما در آنجا واقع شده‌است یا خیابان مجاور را توضیح دهید.

پرسیدن آدرس از مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر است زیرا باید بتوانید آدرس را از یک فرد بومی بپرسید و در صورت لزوم، آن آدرس را به راننده ی تاکسی بگویید تا شما را به مقصدتان برساند. پرسیدن آدرس، نه تنها در مواقعی که هتل خود را گم می‌کنید، بلکه در سفرهایی که بدون تور گردشگری بروید، بسیار بیشتر مورد نیازتان خواهد بود. بنابراین در این مورد، دنبال یادگیری هرچه بیشتر باشید.

مهارت های بیشتر در مکالمه‌های انگلیسی در سفر

5 مورد از مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر در این مطلب عنوان شد که به عنوان راهنمای مسیر در اختیارتان قرار دارد. با توجه به این موضوعات، به دنبال تقویت یادگیری مکالمه ی باشید. در سفرهایی که به همراه تور خواهید رفت، شرط احتیاط است که همیشه یک کتابچه با موضوع مهمترین مکالمه‌ انگلیسی در مورد سفر به همراه داشته‌باشید؛ اما این را نیز بدانید هیچ کدام از کتابچه ها، تمام مکالمه‌های احتمالی شما را شامل نمی‌شوند. چنانچه به دلایلی غیر از تفریح، به کشورهای انگلیسی زبان سفر می‌کنید، لازم است بیشتر از این مطلب در مورد یادگیری مکالمه انگلیسی، مطالعه کنید.

 بهتر است به قواعد کلی گرامر از جمله ساخت جمله‌های خبری و سوالی، مسلط باشید تا در مواقع لزوم، راحت‌تر بتوانید با افراد ارتباط برقرار کنید.

انگلیسی در سفر

حرف آخر…

اگر به دلایل کاری، چند بار در سال به کشورهای انگلیسی زبان سفر می‌کنید، بهتر است به جای اینکه تمام اتفاقات محتمل را پیش‌بینی کنید، ترس خود را در مکالمه زبان انگلیسی از بین ببرید مکالمه‌های مرتبط را یاد گرفته و این راه برای شما زمان کمتر، جذابیت و کاربرد بیشتری دارد. چنانچه دلیل شما برای سفرهای متعدد، چیزی غیر از تفریح باشد، پس باید به فکر راه‌حل دیگری برای یادگیری مکالمه انگلیسی در سفر باشید.

ما در موسسه زبان ایران اروپا به شما کمک می کنیم که به خوبی زبان انگلیسی را بیاموزید و مهارت اسپیکینگ خود را تقویت نمایید تا بتوانید در موقعیت‌های مختلف از جمله جلسات کاری، قراردادها، دوره‌های آموزشی کاری و امثالهم به ارتباطی مؤثر دست یابید. با ما تماس یگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

4.8/5 - (5 امتیاز)
25 پاسخ
 1. تاشچیان
  تاشچیان گفته:

  اگه خودمون رو داریم برای یادگیری زبان انگلیسی آماده میکنیم خیلی خوبه که عضو موسسه زبان بشیم و تمام متدهاشون رو انجام بدیم

  پاسخ
 2. انوشیروانی
  انوشیروانی گفته:

  زبان انگلیسی یاد گرفتن یه زبان بین المللی که واقعا لازم هست افراد بلد باشن و واقعا و حتما خیلی بهمون کمک میکنه

  پاسخ
 3. وحید سعادت
  وحید سعادت گفته:

  کسایی که سفر میرن که خیلی خیلی خیلی یاد گرفتن زبان براشون واجبه من خودم تو آموزشگاه زبان شما یاد گرفتم و خیلیم زود یاد گرفتم

  پاسخ
 4. باقرزاده
  باقرزاده گفته:

  حدودا باید چقدر باید وقت بگذاریم که یه مکالمه ای در حد متوسط داشته باشیم؟

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام
   لطفا با آمزوشگاه تماس حاصل فرمایید تا با توجه به سطحتتون زمان را خدمتون اعلام کنند

   پاسخ
 5. سجادی
  سجادی گفته:

  اینکه زبان انگلیسی فقط تو کشورهای انگلیسی زبان بکار بیاد یه باور غلطیه ما الان کشور عربی هم بریم معمولا افراد باید انگلیسی بلد باشن تا نیازهای همدیگه رو رفع کنن

  پاسخ
 6. واحدی
  واحدی گفته:

  اصلا کسی که انگلیسی بلد نیست واقعا به ریسک خیلی بزرگیه که بخواد به کشورهای خارجی سفر کنه بدون اطلاعات و بلد بودن زبان

  پاسخ
 7. یوسفی
  یوسفی گفته:

  کسی که بخواد زبان رو تو سطح متوسط یاد بگیره تا نیاز هاش رو برطرف کنه بنظرتون بهتره کلاس های خصوصی موسسه زبان رو شرکت کنه یا نه فرقی نداره ؟

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   هرکدام از کلاس های خصوصی و گروهی نکات مثبت به خودش را دارد ، ولی اگر از کلاس های خصوصی استفاده میکنید حتما از کلاس های جانبی هم استفاده کنید

   پاسخ
 8. Poya.badri
  Poya.badri گفته:

  ممنونم که ۵ مورد از پرکاربردترین جملات انگلیسی در سفر رو قرار دادید و اگر امکانش هست، موارد بیشتری رو اضافه کنید.

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام ، بله حتما مطالب بیشتری براتون قرار داده میشود

   پاسخ
 9. سامیار
  سامیار گفته:

  با توجه به اینکه به ایام عید نزدیک‌میشم، این 5 مورد از پرکاربردترین جملات انگلیسی در سفر خیلی استفاده میشن.

  پاسخ
 10. یاسمین حق خواه
  یاسمین حق خواه گفته:

  عالی بودن این 5 مورد از پرکاربردترین جملات انگلیسی در سفر که بهمون آموزش دادید.

  پاسخ
  • طهورا
   طهورا گفته:

   یادگیری زبان انگلیسی در دنیای امروز خیلی لازمه و میتونه هم در داخل و هم در خارج از کشور خصوصا در مراکزی که نام بردید بسیار کار راه انداز باشه… نکته های خوبی رو بیان کردید، از موسسه زبان ایران اروپا کمال تشکر را دارم.

   پاسخ
 11. شادمهر
  شادمهر گفته:

  5 مورد از پرکاربردترین جملات انگلیسی در سفر رو نیاز داشتم‌ بدونم و چ خوب شد که اینجا دیدم

  پاسخ
 12. طهورا
  طهورا گفته:

  یادگیری زبان انگلیسی در دنیای امروز خیلی لازمه و میتونه هم در داخل و هم در خارج از کشور خصوصا در مراکزی که نام بردید بسیار کار راه انداز باشه… نکته های خوبی رو بیان کردید، از موسسه زبان ایران اروپا کمال تشکر را دارم.

  پاسخ
 13. سامان عطار
  سامان عطار گفته:

  سلام ممنون از اینکه به فکر مخاطبانتون هستید و مطالب به روز شده رو در اختیار میگذارید

  پاسخ
 14. سلیمانی
  سلیمانی گفته:

  هر چند من اپلیکشن هایی مختلفی رو برای یادگیری جملات پرکاربرد دارم. اما مطالب شما برای تازگی داشت و خوب بود

  پاسخ
 15. Faryad
  Faryad گفته:

  تشکر میکنم که بابت اینکه خودتون در برابر مردم مسئول میدونید و کارها بر منطق و نظم جلو میبرید

  پاسخ
 16. دیاکو هگمتانه
  دیاکو هگمتانه گفته:

  به به عالی مثل همیشه خیلی خیلی مچکرم بابت مطالبتون من در اینستاگرام هم پیج شما رپ فالو کردم

  پاسخ
 17. رامین
  رامین گفته:

  سلام و خسته نباشید میگم اگر ممکن هست این مقاله رو دوباره بازنشر کنید تا در صفحه اول وبلاگ قرار بگیره چون نزدیک عید هستیم و ممکن هست که مسافرت های خارجی زیاد بشه

  پاسخ
 18. سمانه
  سمانه گفته:

  منم می‌خوام تو کلاس های مکالمه ایران اروپا شرکت کنم و از این طریق توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی رو تو خودم تقویت کنم.‌

  پاسخ
 19. فاطمه
  فاطمه گفته:

  چه نکته های خوبی رو واسه سفر به کشورهای دیگه معرفی کردین به نظرم همشون خیلی کاربردی هستن و واسه هر کسی حداقل یکیشون اتفاق میوفته که باید از مردم اون کشورها بپرسن.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *