نرم افزارهای یادگیری زبان قسمت دوم

نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی قسمت دوم

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تنوع برنامه ها و اپلیکیشن های رایگان یادگیری زبان انگلیسی موجود واقعا دیگر بهانه ای برای پشت گوش انداختن یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد.

در هر سطحی که هستید می توانید از نرم افزارهای یادگیری زبان انگلیسی به صورت رایگان با کلی امکانات جالب و هیجان انگیز استفاده کنید که این نرم افزارها طوری طراحی شده اند که بی آنکه خود متوجه شوید ساعت ها خود را مشغول یادگیری زبان انگلیسی میبینید.

در این مقاله قصد داریم تا بهترین نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان را در سطوح مختلف به شما معرفی کنیم.

همچنین می‌توانید قسمت اول این مقاله را در اینجا مطالعه بفرمایید.

 

نحوه استفاده از این نرم افزارها

 

قبل از شروع دانلود و یادگیری هر یک از این نرم افزارها نکاتی بسیار مهم وجود دارد که شما باید آن ها را در نظر بگیرید تا به بهترین نتیجه برسید.

 1. نقات قوت و ضعف خود را مشخص کنید :

سعی کنید بفهمید نقاط ضعف شما در کجا قرار دارد و برنامه هایی را که به طور خاص آن نقاط را هدف قرار داده اند ، دانلود کنید. به عنوان مثال ، اگر می توانید زبان انگلیسی را بخوانید و درک کنید اما در صحبت کردن با آن مشکل دارید، برنامه ای را انتخاب کنید که به شما امکان مکالمه میدهد.

 

 1. برنامه های زیادی را دانلود نکنید:

ممکن است وسوسه شوید که هر برنامه را در این لیست بارگیری کنید، اما به من اعتماد کنید: این کار هرگز به نتیجه نمی رسد و شما را کاملا سردرگم میکند. فقط یک یا دو مورد را برای شروع انتخاب کنید.

 

 1. نوتیفیکیشن دستگاه خود را روشن کنید:

اطمینان حاصل کنید که به نرم افزاری که دانلود کردید دسترسی و اجازه نوتیفیکیشن دستگاهتون را دارد تا روزانه حداقل کمی مطالعه کنید.

 

 1. یادداشت برداری کنید:

جزئیات مهم، قوانین دستور زبان و کلمات جالب را در دفترچه یادداشت بنویسید.  تا با هر بار مراجعه به یادداشت هایتان آن را در ضمیر ناخودآگاهتان بکارید.

 

********* نرم افزارهای تقویت گرامر *********

 

نرم افزارهای رایگان آموزش انگلیسی

نرم افزار FluentU ( دانلود برای ios  و Android  )

در این برنامه از ویدیوهای دنیای واقعی ، مانند اخبار، تبلیغات، فیلم ها، گفتگوها یا همان پادکست ها و بسیار موارد دیگر استفاده شده است و به شما می آموزد در هر جایی چگونه باید صحبت کنید و همچنین مهارت گوش دادن و تلفظ را به خوبی میتوانید تمرین کنید.

همه ی ویدیوها دارای زیرنویس هستند که به شما کمک میکند هنگام تماشای فیلم به خوبی متوجه صحبت ها شوید. اگر نیز به کلمه ای برخورد کردید که معنی آن را نمیدانید فقط کافی است روی آن کلیک کنید. بعد از اینکه ویدیو را تماشا کردید برای شما یک آزمون کوتاه برگزار میکند تا بداند شما چه قسمت هایی از متن را متوجه شدید و چه قسمت هایی را متوجه نشده اید و بعد از آن طبق کلماتی که شما متوجه نشده اید برای شما فلش کارت هایی آماده میکند تا در روزهای بعدی آن ها را تمرین کنید و به خوبی فراگیرید.

 

 

نرم افزارهای رایگان آموزش انگلیسی

نرم افزار Hello English : Learn English ( دانلود برای ios  و Android  )

سلام انگلیسی یک برنامه بسیار خوب است ، مخصوصاً برای افرادی که تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کنند عالی است. این برنامه نکات مفصلی در مورد دستور زبان انگلیسی دارد. یک امکان جالبی که این نرم افزار دارد این است که اگر سوالی برایتان پیش بیاید میتوانید مستقیما از یک معلم زبان انگلیسی سوال کنید که این امکان به قدری مورد توجه قرار گرفته است که کاربران زیادی را در سرتاسر دنیا بدست آورده است. این برنامه مجهز سیستم بسیار پیشرفته تشخیص گفتار ، فرهنگ لغت صوتی و حتی برخی بازی ها است که همه ی این موارد با هم هم به سرعت یادگیری شما می افزاید و همچنین باعث تقویت مهارت های شنیداری ، مکالمه و خواندن شود.

 

نرم افزارهای رایگان آموزش انگلیسی

نرم افزار English Grammer Book ( دانلود برای ios  و Android  )

گاهی اوقات ، بهترین روش برای یادگیری قوانین دستور زبان ، پیروی از کتاب درسی است. اگر این نوع یادگیری برای شما مناسب است ، پس برنامه Grammar Book انگلیسی برنامه مناسب برای شماست. می توانید فهرست موضوع یا سطح دشواری را مرور کنید. توضیحات مربوط به هر موضوع بسیار ساده و آسان برای درک است. و بر خلاف یک کتاب دستور زبان سنتی ، برای تکمیل سطح و آزمونها امتیاز و مدال کسب می کنید.

 

********* نرم افزارهای تقویت واژگان *********

 

هرچه کلمات و عبارات بیشتری بدانید بهتر میتوانید خود را به زبان انگلیسی نزدیک کنید. در همین مورد چند برنامه تقویت واژگان را باهم بررسی میکنیم.

 

نرم افزارهای رایگان آموزش انگلیسی

نرم افزار محبوب  Memrise ( دانلود نسخه پریمیوم برای اندروید بالاتر از 5.0 ) ( دانلود برای  ios)

یکی دیگر از بهترین، کامل ترین و کارسازترین اپلیکیشن های آموزش تخصصی زبان برای اندروید است که استودیوی Memrise ان را به صورت رایگان با پرداخت درون برنامه ای در گوگل پلی عرضه نموده است و نسخه رایگانش تا به امروز بیش از 5 میلیون بار توسط کاربران اندرویدی سراسر جهان دریافت شده است و هم اکنون برای اولین بار در ایران قصد معرفی نسخه پرمیوم و پرداخت شده ان را برای شما داریم که تمامی قابلیت هایش در دسترس هستند! اپلیکیشن فوق به زبان آموزان در امر یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان ها کمک شایانی می کند. قصد دارید زبان جدیدی یاد بگیرید و یا دایره‌ی واژگان زبانی تان را گسترش دهید ولی زمان کافی ندارید!؟ برنامه Memrise Learn Languages Free به شما کمک می کند چیزهای جدید را اسان و سرگرم کننده در ذهن خود جای دهید! نرم افزار آندروید Memrise Learn Languages Free بیش از 200 زبان برای یادگیری، تمرین های SAT, GMAT, TESOL, TOEFL و دوره های GCSE, A-Level, IBAC را شامل می شود و در آن جوامع آموزشی از کاربران وجود دارند که می توانید آموزش ها را از این جامعه ها دریافت کنید یا آموزش های خود را در آن به اشتراک بگذارید! اگر به دنبال یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان هستید تحت هیچ شرایطی نسخه پرمیوم Memrise Learn Languages Free Premium را از دست ندهید.

 

 

نرم افزارهای رایگان آموزش انگلیسی

نرم افزار Word of the Day ( دانلود برای ios  و Android  )

یکی از توصیه های معلمان انگلیسی این است  که حداقل روزانه یک کلمه جدید یاد بگیرید. خیلی ها برای انجام این کار هر روز دیکشنری را باز میکنند و کلمه ی جدیدی را یاد میگیرند این روش بسیار مفید است.

خوب ، اکنون برنامه های بی شماری وجود دارند که به شما کمک می کنند فقط همین کار را انجام دهید. با استفاده از این برنامه ها ، شما یک روز کلمه جدید را به همراه مترادف و متضاد آن یاد می گیرید. Word of Day عالی است زیرا به شما نشان می دهد که چگونه از واژگان در متن استفاده کنید.

تا پایان سال ، بیش از 365 کلمه جدید ، فقط از یک برنامه فقط یاد گرفته اید!

 

 

********* نرم افزارهای تقویت مکالمه *********

 

حال که با استفاده از نرم افزارهای بالا مهارت های گرامر و واژگان خود را افزایش دادید وقت آن رسیده که روی مهارت های صحبت کردن خود تمرکز کنید.

 

نرم افزارهای رایگان آموزش انگلیسی

نرم افزار HelloTalk ( دانلود برای ios  و Android  )

اگر مکالمه نداشته باشید احتمالا پیشرفت چندانی هم نخواهید داشت و اگر در یافتن شریک برای صحبت یا تمرین برای شما مشکل است می‌توانید از این برنامه استفاده کنید.

در HelloTalk  می‌توانید اشخاص و افراد انگلیسی زبان را پیدا کنید و به صورت رایگان از طریق پیام های متنی ، صوتی و همچنین تصویری با آن ها مکالمه کنید. همچنین می‌توانید از آن ها یوالاتی در رابطه با زبان و فرهنگ کشورشان و هر چیز جذاب دیگری بپرسید. نکته ی خیلی خوب این برنامه این است که ممکن است در روند تمرین انگلیسی در این برنامه دوستان خوب و صمیمی هم پیدا کنید.

 

نرم افزارهای رایگان آموزش انگلیسی

نرم افزار Speaky  ( دانلود برای ios  و Android  )

این نرم افزار نیز مانند نرم افزار قبلی است و در می‌توانید به جستجوی یک دوست خوب برای صحبت کردن بگردید و وقتی آن را پیدا کردید شروع به تمرین زبان کنید. میتوانید افرادی را پیدا کنید که آنلاین هستند و بلافاصله شروع به صحبت کردن آنها کنید.

 

 

نرم افزارهای خوب دیگری نیز وجود دارند اگر شما آنها را میشناسید و تجربه کار با آنها را دارید لطفا آن را با ما به اشتراک بگذارید تا در مقالات بعدی از آن استفاده کنیم.

 

معرفی 6 نرم‌ افزار یادگیری زبان انگلیسی ( قسمت اول)

 

 

 

4.3/5 - (58 امتیاز)
73 پاسخ
 1. لیلا
  لیلا گفته:

  تهیه این نرم افزارها خیلی راحته، و اینکه میتونی به عنوان کمک آموزشی هم ازشون استفاده کنی.

  پاسخ
 2. پریسا
  پریسا گفته:

  من تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردم ولی واقعا دارم عالی پیش می رم

  پاسخ
 3. احمدی
  احمدی گفته:

  دوستام همیشه از موسسه زبان ایران اروپا تعریف می کردن ولی من تا خودم در کلاس هاش شرکت نکردم مطمئن نشدم .
  سپاس از شما

  پاسخ
 4. احمدی
  احمدی گفته:

  دوستام همیشه از موسسه زبان ایران اروپا تعریف می کردن ولی من تا خودم توی کلاساش شرکت نکردم مطمئن نشدم .
  با سپاس از شما

  پاسخ
 5. آزیتا
  آزیتا گفته:

  دانلود رایگان نرم افزار، واقعا موسسه زبان ایران اروپا را منحصر به فرد کرده

  پاسخ
 6. سیما
  سیما گفته:

  سلام
  دانلود نرم افزار رایگان موسسه ایران اروپا برای تقویت واژه ها بسیار عالیه.

  پاسخ
 7. پریناز
  پریناز گفته:

  اساتید موسسه زبان ایران اروپا بسیار عالی ایراداتم رو برطرف می کنند.
  خیلی ممنونم

  پاسخ
 8. حلما
  حلما گفته:

  سپاسگزام از این که محیط آموزشگاه رو مرتب ضد عفونی می کنید .
  با تشکر از موسسه زبان ایران اروپا

  پاسخ
 9. سپیده
  سپیده گفته:

  دانلود نرم افزار برای تقویت واژه عالیه.
  با تشکر از موسسه زبان ایران اروپا

  پاسخ
 10. علی
  علی گفته:

  موسسه زبان اروپا از بهترین موسسه هاست که در اختیار کاربرای خودش اپلیکیشن ها رو قرار داده و من تونستم به راحتی مشکلاتم رو پیدا و حل کنم
  تشکر

  پاسخ
 11. علیرضا رفیعی
  علیرضا رفیعی گفته:

  بنظر من انتخاب نرم افزار های آموزشی بسته به معیار ها و نیاز های هر فردی متفاوته که با توجه به نیازمون میتونیم مطالب درستی که میخوایم رو ازش استخراج و آموزش ببینیم

  پاسخ
 12. آرش رستگار
  آرش رستگار گفته:

  دانش زبان به خصوص زبان انگلیسی بخاطر بین المللی بودنش یکی از اساسی ترین ابزارای موفقیت تو شغل و تحصیل به حساب میاد داشتن بهترین اپلیکیشن ها قطعا به روند یادگیری کمک میکنه

  پاسخ
 13. Elnaz
  Elnaz گفته:

  بهترین اپلیکیشن ها با انواع مختلفی که دارند بستگی به معیار و نیاز های ما تهیه میشن بهتره قبلش با استاد مربوطمون صحبت کنیم تا بهمون بگن چه اپلیکیشنی برای رفع نیاز ما لازمه

  پاسخ
 14. زهراااا
  زهراااا گفته:

  سلام خسته نباشید ایران اروپایی ها
  اپلیکیشن هایی که معرفی کردید برای دوره های متفاوتیه یا هرکسی با هر دوره ای میتونه ازشون استفاده کنه ؟؟

  پاسخ
 15. Mohammadi_Melika
  Mohammadi_Melika گفته:

  سلام یه سوال عمومی داشتم
  مسیر و ترتیب یادگیری گرامر به چه شکلیه ؟

  پاسخ
 16. نازنین
  نازنین گفته:

  سلام؛من نرم افزار Grammar رو دانلود کردم واقعا مفید بود
  ممنونم شما واقعا بهترین موسسه زبان تهران هستید.

  پاسخ
 17. هانیه
  هانیه گفته:

  مناسب ترین نرم افزار آموزش گرامر رو لطفا معرفی کنین. البته کلاس های حضوری در موسسه ایران اروپا خیلی عالی هست

  پاسخ
 18. نرگس
  نرگس گفته:

  از موسسه زبان ایران اروپا ممنونم که این نرم افزارها رو در اختیار ما گذاشته

  پاسخ
 19. امیرعلی
  امیرعلی گفته:

  امکاناتی که موسسه زبان ایران اروپا در اختیار ما زبان آموزان قرار داده واقعا منحصر به فرد هستش

  پاسخ
 20. سودا حسنی
  سودا حسنی گفته:

  ممنون از اینکه این نرم افزار ها رو به صورت رایگان در اختیار میزارید بهترین موسسه زبان هستید

  پاسخ
 21. صادقی
  صادقی گفته:

  این نرم افزارها برای افراد مبتدی هم بسیار کاربردی هستش ممنون از بهترین موسسه زبان

  پاسخ
 22. احمد
  احمد گفته:

  سلام به کارگیری این نرم افزارها سرعت آموزش زبان انگلیسی رو چند برابر کرده و این خیلی خوبه که موسسه زبان ایران اروپا این موارد رو در دستور کار خودش قرار داده

  پاسخ
 23. نغمه
  نغمه گفته:

  اون زمانی ک ما موسسه زبان میرفتیم هیچ کدوم از این نرم افزارها نبود و چقدر سخت بود مثلا بخوای تلفظ ی کلمه رو پیدا کنی کلی تایمت میرف

  پاسخ
 24. سودابه
  سودابه گفته:

  سلام ممنون از اینکه نرم‌افزار hello talk رو توی سایت موسسه زبان ایران اروپا قرار دادین خیلی کاربردی هستش

  پاسخ
 25. پریا بهزاد پور
  پریا بهزاد پور گفته:

  سلام چقدر اطلاعات کاملی در مورد نرم افزار های آموزش انگلیسی دادید، من نرم افزار های word of the they و نرم افزار محبوب memrise و همینطور English gerammer رو دانلود کردم. واقعا یادگیری زبانم عالی شده

  پاسخ
 26. خانم حسینی
  خانم حسینی گفته:

  سلام لطف میکنید یک توضیح مختصری در مورد اینکه کدام یکی از نرم افزار های word of they و یا English gerammer برای افراد مبتدی کارآیی بیشتری دارد؟

  پاسخ
  • فرانک برادران
   فرانک برادران گفته:

   ممنون برای پیشنهادهای مختلفی که برای یادگیری بهتر ارائه میدید.

   پاسخ
 27. amir
  amir گفته:

  در مورد یادگیری زبان انگلیسی من نرم افزار های زیادی رو دانلود میکردم، چه خوب شد متوجه شدم کارم اشتباه بوده
  سپاس

  پاسخ
 28. گیسو عقیلی
  گیسو عقیلی گفته:

  چقدر خوبه که موسسه ایران اروپا هست و تلاش میکنه ما در زمینه زبان موفق تر باشیم. این نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی عالی هستن.

  پاسخ
 29. فاطمه نامور
  فاطمه نامور گفته:

  ممنون از نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی که در اختیار مون گذاشتید‌

  پاسخ
 30. هستی احمدی
  هستی احمدی گفته:

  خیلی ممنونم ازآموزشگاه زبان ایران اروپا بابت نرم افزارهای رایگان یادگیری زبان انگلیسی قسمت دوم بسیار مفید است.

  پاسخ
 31. آیدا
  آیدا گفته:

  اپلیکیشن هایی که معرفی میکنید برای هر سطحی که هستیم خیلی مفید و کمک کننده هستن ممنون

  پاسخ
 32. لیلی عباسپور
  لیلی عباسپور گفته:

  سلام خسته نباشید خدمت شما و ممنون بابت معرفی نرم افزار های خوبتون

  پاسخ
 33. فاطمه صالحی
  فاطمه صالحی گفته:

  نرم افزار های پیشنهادی که معرفی کردین چون رایگان هستن خیلی عالی

  پاسخ
 34. داوود براتی
  داوود براتی گفته:

  نرم افزار هایی که معرفی میکنید بعضی هاشون واقعا عالی هستن

  پاسخ
 35. پروانه برقی
  پروانه برقی گفته:

  نرم افزار hello talk واقعا عالی و برای من به شدت کمک کننده هست

  پاسخ
 36. سما
  سما گفته:

  مرسی از وقتی که برای رپورتاژهای مربوط به آموزش زبان انگلیسی میذارید

  پاسخ
 37. هانی محمدی
  هانی محمدی گفته:

  مطمئناً در کنار آموزش حضوری و یا آنلاین استفاده از نرم افزارها برای یادگیری کمک بیشتری در سرعت یادگیری داره.

  پاسخ
 38. هانی محمدی
  هانی محمدی گفته:

  واقعاً در کنار کلاسها استفاده از نرم افزارها خیلی کمک بزرگیه

  پاسخ
 39. لاله
  لاله گفته:

  واقعاً یکی از راههای یادگیری زبان در کنار آموزش استفاده از نرم افزار هست

  پاسخ
  • mina
   mina گفته:

   من تونستم با کمک این نرم افزار کنار آموش هاتون سطح زبان خودو ارتقا بدم ..ممنونم

   پاسخ
 40. آرش نایبی
  آرش نایبی گفته:

  آیا در کنار آموزش و استفاده از نرم افزار راهکار دیگه ای برای یادگیری سریعتر سراغ دارید؟

  پاسخ
  • moradi
   moradi گفته:

   شما با همین دو روش میتوانید سطح زبان خود را به خوبی ارتقا دهید.

   پاسخ
 41. محمدرضا احمدی
  محمدرضا احمدی گفته:

  من نرم افزار تقویت مکالمه رو دانلود کردم. خیلی به دردم خورد. ممنونم

  پاسخ
 42. Yasaman
  Yasaman گفته:

  معرفی برنامه هاتون حرف نداره. راهنماییهاتون آموزشاتون فوق العاده س. خوشحالم که با موسسه ی ایران و اروپا آشنا شدم و وارد آموزشهاتون شدم

  پاسخ
 43. صبا
  صبا گفته:

  چقدر خوبه ک نرم افزار FluentU رو برای ios و Android هردو میشه نصب کرد…??

  پاسخ
 44. صبا
  صبا گفته:

  چقدر خوبه ک نرم افزار FluentU رو برای ios و Android هردو میشه نصب کرد??

  پاسخ
 45. صدف
  صدف گفته:

  اتفاقن من از نرم افزار ممرایز استفاده میکنم عالیه دوستان توصیه میکنم شمام امتحان کنید… ممنون از موسسه ایران اروپا

  پاسخ
 46. ولایی
  ولایی گفته:

  سلام من نرم افزار memrise رو دانلود کردم ازش راضی ام… ممنون از موسسهزبان ایران اروپا…

  پاسخ
 47. کژال رحیمی
  کژال رحیمی گفته:

  مطمئنا نرم افزارهایی که معرفی کردید کمک خیلی خوبیه که در کنار آموزشهاتون از اونها هم برای یادگیری بهتر استفاده کنیم…

  پاسخ
 48. دنیا
  دنیا گفته:

  سلام ببخشید من آموزش زبانم رو تازه شروع کردم میخاستم بپرسم این نرم افزارها برای من هم خوب هست یا فعلا برای من زوده؟

  پاسخ
  • moradi
   moradi گفته:

   بله می توانید متناسب با سطح زبان خود از آنها استفاده نمایید.

   پاسخ
 49. سمایی
  سمایی گفته:

  ممنون که این نرم افزارهارو به زبان آموزاتون معرفی کردید کمک بزرگیه.

  پاسخ
 50. علی
  علی گفته:

  من زبانم خیلی ضعیف بود که دانلود این نرم افزار تونستم زبانم رو تقویت کنم باتشکر از کارای مفیدی ک انجام میدهید

  پاسخ
 51. حاجبی
  حاجبی گفته:

  از موسسه زبان ایران اروپا بخاطر معرفی این نرم افزارها خیلی سپاسگزارم

  پاسخ
 52. نارین
  نارین گفته:

  سلام. ببخشید میخام بپرسم این نرم افزارها مربوط به موسسه خودتون هستش؟

  پاسخ
  • moradi
   moradi گفته:

   خیر شما می توانید این نرم افزارها را در اینترنت سرچ و دانلود نمایید.

   پاسخ
 53. davoodi
  davoodi گفته:

  من نرم افزار Memrise رو گوشیم نصب کردم عالیه! من واقعن ازش راضی ام.

  پاسخ
 54. Alireza afghan
  Alireza afghan گفته:

  چقدر استفاده از این نرم افزار در کنار استفاده از کلاسهای حضوری و آنلاین مفیده ممنونم از تیم حرفه ای این موسسه

  پاسخ
 55. ژاله احمدی
  ژاله احمدی گفته:

  واقعا دو راهکار مهم برای یادگیری زبان انگلیسی هم استفاده از کلاسهای آموزشیه و هم استفاده از نرم افزار کمک آموزشی بسیار ممنونم از این موسسه

  پاسخ
 56. Ali
  Ali گفته:

  چه جالب تا به این لحظه با هیچ کدوم از این برنامه ها اشنا نبودم ممنونم ازتون بابت راهنمایی 🌹🤍

  پاسخ
 57. صبا سپیدرود
  صبا سپیدرود گفته:

  سلام خسته نباشید
  باید یه تشکر داشته باشم از شما الان چند روز هست که به دنبال یه اپلیکیشن خوب میگردم نه معرفی خوبی میبینم نه هیچی اصلا ولی شما کمک بزرگی کردین

  پاسخ
 58. Negar
  Negar گفته:

  از اپلیکیشن speaky استفاده کردم منتها چون فیلتر هست کمی سرعت رو پایین میاره اما برای زبان عالیه

  پاسخ
 59. سارا خانم
  سارا خانم گفته:

  سلام و مرسی از تلاش شبانه روز ی ایران اروپای عزیز.
  لطفا در مقاله بعدی porsanesh.com رو هم معرفی کنید.
  حیفه به خدا دوالینگو توی این لیست باشه ولی نرم افزار وطنی پرسانش تا این حد خلاقانه و مبتکرانه توی این لیست نباشه.
  مرسی از شما

  پاسخ
 60. حامد
  حامد گفته:

  نرم افزارهای زبان انگلیسی که امروزه وجود داره کمک بسیار خوبی می‌کنه که ما سریع تر و بهتر با زبان انگلیسی آشنا بشیم و نکات مهم و کاربردی اون رو یاد بگیریم.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *