تاثیر یادگیری زبان انگلیسی - ایران اروپا

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی ما

اگر این مقاله را می خوانید احتمالا در حال یادگیری زبان انگلیسی بوده یا حداقل در آغاز راه یادگیری هستید. اگر بخواهیم واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم، تعداد کمی از زبان آموزان می‎توانند بگویند دلیل اصلی‎شان برای یادگیری اینست که زبان را واقعاً دوست دارند. اما این مورد یکی از بهترین دلایل یادگیری زبان است! پس مهم است که آموزش را با اشتیاق آغاز کنید و همین باعث می‎شود بی ‎وقفه پیش بروید! در ادامه قصد داریم درباره تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی مان صحبت کنیم.

ضمن اینکه، یادگیری یک زبان خارجی می‌تواند زندگی شما را به شیوه‌های زیادی بهبود بخشد و بر مواردی مانند سلامتی، فرصت‌های شغلی، روابط و رشد و توسعه‌ی فردی اثر بگذارد.

متاسفانه عموم افراد در یادگیری زبان‌های دیگری غیر از زبان مادری‌شان بسیار تنبل هستند. اما واقعیت این است که وقتی زبان دیگری را بلد باشید اعتماد به نفستان هم افزایش می یابد و میتوانید با خیالی آسوده با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید. در اینجاست که می توان به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در دنیای امروز پی برد.

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی در زندگی افراد:

در این مقاله، قصد داریم به بررسی کاربرد زبان در زندگی بپردازیم که چگونه باعث ایجاد تغییر می شود و زبان در چه کارهایی به ما کمک می کند …

 1. زبان انگلیسی راه و روشی برای کسب موفقیت است.
 2. با استفاده از این زبان دوستان جدیدی می توانیم پیدا کنیم.
 3. با استفاده از این زبان فرهنگ ‎های جدیدی را می‎توانیم بشناسیم.
 4. با استفاده از این زبان در هر جایی از دنیا می توانیم مقیم شویم.

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی

در ادامه به بررسی کاربرد زبان انگلیسی و تاثیر یادگیری زبان انگلیسی در زندگی افراد می پردازیم:

1. زبان انگلیسی راه و روشی برای کسب موفقیت است.

اکثر زبان آموزان برای یکی از علت های زیر زبان انگلیسی را می آموزند:

 • برای پیشرفت در زندگی؛
 • برای شغل و موقعیتی بهتر و بالاتر؛
 • برای قبول شدن در امتحان؛

می‌توانید حدس بزنید در لیست بالا چه علتی مطرح نشده؟ بله … علاقه و اشتیاق به یادگیری!

 • علاقه و اشتیاق به یادگیری

شاید کمتر زبان آموزی را بتوانید پیدا کنید که بگوید دلیل اصلی‌اش برای یادگیری علاقه او به زبان است. اما باور کنید هیچ یک از دلایلی که در بالا مطرح کردیم نمی‌تواند به اندازه علاقه به یادگیری شما سرعت ببخشد. بنابراین مهم است که آموزش را با علاقه آغاز کنید و همین علاقه موجب پیشرفت بی ‎وقفه شما می‎شود.

در این دنیای بزرگ و فراگیر، توانایی برقراری ارتباط با مردم دیگر کشورها بیش از گذشته مهم است. امروزه زبان انگلیسی مهم ‎ترین و اولین زبان ارتباطی در دنیاست.

در اکثر شرکت‎های بین المللی پرسنلی که به زبان انگلیسی مسلط هستند نسبت به دیگر کارکنان که این تسلط را ندارند امتیاز بیشتری دارند. به علاوه، بسیاری از شرکت‎ها به اشخاصی که به چند زبان مسلط هستند تا 20 درصد حقوق بیشتری پرداخت می‎کنند.

با تسلط به زبان انگلیسی به ‎عنوان زبان دوم می‎توانید با ایده‎ های بسیار بیشتری در دیگر کشورها و بازارها آشنا شوید و همین باعث می‎شود برای شرکت، عضوی با ارزش و مهمی باشید و این خود یک تاثیر یادگیری زبان انگلیسی می باشد.

تسلط به زبان انگلیسی در خود اشتغالی چه تأثیری دارد؟

با داشتن این توانایی با خیلی از موقعیت‎های شغلی خوب مواجه خواهید شد، مثل تدریس خصوصی زبان، مترجمی هم ‎زمان، ترجمه و مشاغلی در خارج از کشور.

اگر قصد دارید موفق تر باشید این بهترین دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی است؛ با اشتیاق و علاقه یاد بگیرید تا سرسخت و خستگی ناپذیر شوید!

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی

2. با استفاده از این زبان دوستان جدیدی می توانیم پیدا کنیم.

برقراری ارتباط با همۀ مردم دنیا می تواند دلیل خیلی خوبی برای یادگیری زبان باشد که این خود گواهی بر تاثیر یادگیری زبان انگلیسی در ارتباطات و زندگی افراد باشد. به کمک انگلیسی می‎توانید هم در شهر خود و هم به صورت آنلاین دوستان زیادی پیدا کنید. چگونه؟

می توانید در یک انجمن بین المللی عضو شوید، می‎توانید از طریق چت روم یا کلاس های مجازی با دوستانتان صحبت کنید و با یکدیگر مکالمه تمرین نمایید و از همۀ منابع مناسب در یادگیری انگلیسی استفاده کنید.

3. با استفاده از زبان انگلیسی فرهنگ‎های جدیدی را می‎توانیم بشناسیم.

امروزه هر جا که می‎روید با زبان انگلیسی روبرو می‎شوید: موسیقی انگلیسی، تلویزیون، سینما، و اخبار … به دلیل اینکه که فرهنگ آمریکایی و بریتانیایی تأثیر زیادی بر تمام دنیا گذاشته ‎است. حتماً دوست دارید که موسیقی را که دوستتان از آن لذت می‎برد بفهمید و شاید هم بخواهید شعر های آن را برای دوستان و خانواده‎ تان ترجمه کنید. خواهید دید که افراد واقعاً از این موضوع تحت تأثیر قرار می‎گیرند.

کار دیگری که می‎توانید انجام دهید این است که فیلم‎ها و برنامه‎ های تلویزیونی را به زبان اصلی ببینید؛ و اصلاً مجبور نیستید دوبله یا زیرنویس غیرحرفه ای برخی فیلم‎ها را تحمل کنید.

اگر در مسافرت بتوانید با افراد بومی آنجا صحبت کنید حتما خیلی بهتر می‎توانید با فرهنگ محلی آنجا آشنا شوید. تصور کنید که به یک شهر جدید سفر کرده‎اید و می‎توانید درمورد بهترین رستوران، جاذبه‎های دیدنی شهر و بهترین کافه‎ها از افراد بومی آنجا بپرسید. اینکه خودتان جاهای جدید را تجربه کنید خیلی بهتر از این است که فقط راهنمای آن شهر را بخوانید. اگر می خواهید به یک کشور جدید سفر کنید حتماً اصطلاحات کلیدی مربوط به زبان آنجا را یاد بگیرید.

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی

4. با استفاده از این زبان در هر جایی از دنیا می توانیم مقیم شویم.

اگر کمی از معناشناسی فراتر برویم و از میزان تاثیر یادگیری زبان انگلیسی در پیشرفتمان آگاه شویم دنیای بهتری خواهیم ساخت.

 • مقیم همه کشورها به کمک زبان انگلیسی!! اما چگونه؟

 آموختن زبان دوم باعث می‎شود که زبان سوم را هم آسان ‎تر یاد بگیریم چون به ‎واسطه یادگیری زبان دوم بخش‎های خاصی از مغز خوب رشد کرده و ارتقا یافته اند و راهکارهای مربوط به یادگیری زبان را هم آموخته‎ اید. هر کس روند یادگیری مختص به خودش را دارد و شما روند خودتان را می‎شناسید و این، شما را در سایر مراحل زندگی یاری می‎کند. مثلاً با مطالعه کردن می‎فهمید که یادگیری یک زبان دوم باعث می‎شود باهوش ‎تر و سالم‎ تر شوید.

 • برقراری ارتباط با سایر فرهنگ ها

برقراری ارتباط با سایر مردم دنیا باعث می‎شود تا موانعی از قبیل تفاوت‎های فرهنگی، کلیشه ها، تبعیض نژادی و تعصب از میان برود. هر روز افراد آموزه های خود را در اختیار یکدیگر قرار می‎دهند و درمورد فرهنگ‎ افراد دیگر می آموزند.

هر کسی در این دنیا یک زبان مشترک دارد که ماهیت درونی آن را یاد می‎گیریم و متوجه می‎شویم که چقدر به زبان درونی ما شبیه است. همۀ ما انسان هستیم و افراد کمی پیدا می‎شوند که بخواهند با همنوعان خود در جنگ باشند.

 • زبان انگلیسی، گذرنامه ه‎ای رو به دنیا

زبان انگلیسی گذرنامۀ شما به روی دنیاست. به کمک این زبان، موفق‎تر خواهید بود، می‎توانید با افراد خوب آشنا و دوست شوید و فرهنگ‎های جدیدی را بشناسید.

در این دنیای بی کران، توانایی برقراری ارتباط با مردم سایر کشورها بیش از پیش مهم است. امروزه هم انگلیسی مهم ترین و اولین زبان ارتباطی در دنیاست.

با تسلط به زبان انگلیسی بهعنوان زبان دوم میتوانید با ایدههای بیشتری در سایر کشورها و بازارها آشنا شوید و همین باعث میشود برای شرکت، عضوی با ارزشتر از دیگران محسوب شوید.

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی -ایران اروپا

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی افراد را می توان از جنبه های دیگر نیز بررسی کرد که به واسطۀ این توانایی می توان با بسیاری از موقعیتهای خوب روبرو شد مانند تدریس خصوصی زبان، مترجمی هم زمان، ترجمه، دورۀ اَنتِرنی در پزشکی و مشاغلی در خارج از کشور.

اگر میخواهید موفقتر باشید همین بهترین دلیل برای یادگیری انگلیسی است؛ با اشتیاق یاد بگیرید تا سرسخت و خستگیناپذیر شوید!

 

 

4.5/5 - (45 امتیاز)
43 پاسخ
 1. ارشیا
  ارشیا گفته:

  مطمئنا که یاد گرفتن زبان انگلیسی و شرکت تو کلاس های زبان یه امر ضروری برای هر فردی هست که اگه در حد مبتدی هم بلد باشه بتونه یسری چیزایی رو متوجه بشه که انقدر موسسه ایران اروپا آموزشگاه خوبیه و آموزش خوبی داره که هر کسی مشتاق میشه یه تایمی رو بهش اختصاص بده

  پاسخ
 2. Kamyar goodarziiiii
  Kamyar goodarziiiii گفته:

  چون زبان انگلیسی یه زبان بین المللی هستش بلد بودنش تو هر کشوری آدم رو به مشکل نمیندازه

  پاسخ
 3. Narges fadavi
  Narges fadavi گفته:

  یکی از کاربردی ترین زبان های موجود زبان انگلیسی هست یادگیریش مطمئنا اثرات عالیی خواهد داشت

  پاسخ
 4. لیندا
  لیندا گفته:

  یکی از برتری های یادگیری زبان انگلیسی فرصت تحصیل تو خارج از کشوره

  پاسخ
 5. دانیال سلمانی
  دانیال سلمانی گفته:

  تو این زمونه بلد بودن زبان انگلیسی بسیار کارامد و موقعیت های شغلی و تحصیلی برامون ایجاد میکنه

  پاسخ
 6. فهیمه
  فهیمه گفته:

  اهمیت زبان انگلیسی به قدری زیاد شده است که به جای توضیحات بالا راحت میش گف زبان یاد نگیرم به چه دلیل

  پاسخ
 7. کوثر حامدی
  کوثر حامدی گفته:

  من خودم به این دلیل زبان یاد گرفتم چون بیش از اندازه‌ به یادگیری علاقه داشتم ولی بعد از مدتی به خودم اومدم دیدم شدم ی مترجم

  پاسخ
 8. مسعودی
  مسعودی گفته:

  با توجه به شرایط بد اقتصادی شغل حرف اولو توی تمامی زمینه ها داره و داشتن شغل خوب میتونه بهترین مشوق برای شرکت در کلاسهای موسسه زبان باشه

  پاسخ
 9. دلفان
  دلفان گفته:

  , من توی کنکور تونستم رتبه دو رقمی بیارم و اینو مدیون یادگیری زبان و شرکت در کلاسهای موسسه زبان میدونم

  پاسخ
 10. Hasan
  Hasan گفته:

  هر زمانه ای علم خودش رو باید یاد گرفت توی دنیای امروز انگلیسی و کامپیوتر یک اصل هس که هرکسی بلد نباشه یجور بی سواد ب حساب میاد

  پاسخ
 11. عماد
  عماد گفته:

  لذتی که توی یادگیری یک زبان و ارتباط برقرار کردن با افرادی که فرهنگ متفاوت دارن هست توی چیز دیگ ای نیس پیشنهاد میکنم به افرادی که این صفحه رو میخونم اینه که حتما در کلاسهای آموزشی زبان شرکت کنن

  پاسخ
 12. مهتاب
  مهتاب گفته:

  دخترم سه سالشه و برای دیدن کارتون خیلی مهم که محتوای کارتون رو متوجه بشم و یادگیری زبان در این مورد کمکم میکنه

  پاسخ
 13. ستایش
  ستایش گفته:

  چون از شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و اینستاگرام استفاده میکنم، استفاده از زبان انگلیسی خیلی جاها به دردم میخوره

  پاسخ
 14. خانم احمدی
  خانم احمدی گفته:

  تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی ما خیلی هست و با توجه به سبک جدید زندگی و ارتباطات مجازی خیلی به دردمون میخوره.

  پاسخ
 15. فاطیما لاهور
  فاطیما لاهور گفته:

  تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی ما بی نهایت هست. چون تمام زندگی الانمون توی گوشیهامون خلاصه میشه و گوگل هم که یک موتور جست و جو گر قدیمی و اصلی هست؛ زبان ورودیش انگلیسی، پس برای دستیابی به اطلاعات به روز حتما باید قبل از اینکه ترجمه بشن، به مطالب دسترسی پیدا کنیم

  پاسخ
 16. Faramarz. b
  Faramarz. b گفته:

  یکی از تاثیر های یادگیری زبان انگلیسی در زندگی ما اینکه میتونیم فیلم های های خارجی رو به زبان اصلی و بدون دوبله ببینیم.

  پاسخ
 17. هانیه
  هانیه گفته:

  ممنون از توضیحات درست و به جایی که در رابطه با تاثیر یادگیری زبان در زندگی فرمودید

  پاسخ
 18. خرم آبادی
  خرم آبادی گفته:

  تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی ما خیلی زیاد ومتنوع هست، مثلا خود من برای مشاور پایان نامه ام چون تسلط به زبان انگلیسی داشتم، با یکی از اساتید انگلستان تونستم ارتباط برقرار کنم

  پاسخ
 19. کیوان
  کیوان گفته:

  تسلط به زبان انگلیسی در عین حال که خیلی خوبه ، برای شاغل شدن هم از این مدرک میتونیم استفاده کنیم

  پاسخ
 20. علیپور
  علیپور گفته:

  تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی ما فوق العاده هست و الانم با شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام مسلط بودن به زبان خیلی خوبه

  پاسخ
 21. مهران رنجبر
  مهران رنجبر گفته:

  دنیای امروز دنیای مهارت هاست و اموزش زبان انگلیسی جزء مهارت های غیر قابل اجتناب محسوب میشه..

  پاسخ
 22. جمال زاده
  جمال زاده گفته:

  مقاله خیلی خوب و درستی برای تاثیر یادگیری زبان در زندگیمون تهیه کردین

  پاسخ
 23. علیرضا سلکی
  علیرضا سلکی گفته:

  اصلا مگ‌میشه رشد هر روزه تکنولوژی هارو دید و توقع نداشت زبانمون رو قوی کنیم

  پاسخ
 24. پرستو آذری
  پرستو آذری گفته:

  واقعا یادگیری زبان عاملی هست که با افراد دیگ از کشور های مختلف جهان ارتباط برقرار کنیم

  پاسخ
 25. امیرحسین نوابی
  امیرحسین نوابی گفته:

  یادگیری زبان چه تو کارهای روزمره
  چه تو محیط کار چه تو مسلفرت خیلی کاربرد داره.
  مهم آموزش خوبه که شما بینظیرید و خوشحالم که برای یادگیری شمارو انتخاب کردم

  پاسخ
 26. ساجده
  ساجده گفته:

  در عصر تکنولوژی که بیشتر وسایل ارتباطی مثل کامپیوتر، تلفن همراه و… به زبان انگلیسی مجهز هستن یادگیری زبان انگلیسی امری ضروری و لازمه.

  پاسخ
 27. Ashkan
  Ashkan گفته:

  یادگیری زبان انگلیسی خیلی درزمان مهاجرت به ما کمک میکنه ومن ممنونم از موسسه ایران اروپا که این امکان رو برای من فراهم کرد

  پاسخ
 28. Taslimi
  Taslimi گفته:

  جهان اینده به صورت متحد و یکپارچه با وسایل ارتباط جمعی پیشرفته تر خواهد بود. روزی خواهد رسید که تمام مردم باید به زبان بین المللی اشراف داشته باشند

  پاسخ
 29. Cima
  Cima گفته:

  از ما نسل قدیمی که گذشت ولی یکی از ملزومات زندگی امروز بچه ها یادگیری یک زبان دوم هست

  پاسخ
 30. وطن پرست
  وطن پرست گفته:

  واقعا امروزه کجا زبان انگلیسی به کار نمیاد ؟؟ بنده خودم به شخصه برنامه ریزی کردم بعد از پایان زبان انگلیسی زبان فرانسه را اموزش ببینم بعنوان دومین زبان جهان

  پاسخ
 31. Majid Tavakoli
  Majid Tavakoli گفته:

  از این رو هر جامعه ای که به دنبال رشد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است باید افراد آن جامعه را به یادگیری زبان دوم و یا سوم تشویق کند و فواید آن را فرهنگ سازی کند.

  پاسخ
 32. منصوریان
  منصوریان گفته:

  بدون شک زبان از اهمیت بالایی در این سده برخوردار هست با تشکر از مجموعه ایران اروپا

  پاسخ
 33. Majid eydi
  Majid eydi گفته:

  اگر در مسافرت بتوانید با افراد بومی آنجا صحبت کنید حتما خیلی بهتر می‎توانید با فرهنگ محلی آنجا آشنا شوید.

  پاسخ
 34. احسان
  احسان گفته:

  یکی از شرط های اصلی زندگی در اینده آشنایی با زبان است حالا چه فرد خوشش بیاد چه نه

  پاسخ
 35. نگار فروهر
  نگار فروهر گفته:

  برای رشد اجتماعی و اقتصادی هر جامعه ای باید زبان بین المللی رو فرا کرفت ممنونم از این آموزشگاه

  پاسخ
 36. حیدری
  حیدری گفته:

  وقتی زبا انگلیسی رو بلد باشیم هر جایی میتونیم مقیم باشیم و ارتباط گیری با مردم خیلی راحت میشه

  پاسخ
 37. رستگار
  رستگار گفته:

  هرچقدر به زبان انگلیسی مسلط باشیم میتونیم کسب و کار بهتری داشته باشیم و در مسیر زندگی موفق تر باشیم

  پاسخ
 38. Mona
  Mona گفته:

  همیشه یکی از آرزوهام داشتن شغل متاسب با پرستیژ بالا بود مهارت زبان انگلیسی یکی از دلایل موفقیتم در این مسیر بود

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *