تاثیر یادگیری زبان انگلیسی

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی ما

اگر این مقاله را می خوانید احتمالا در حال یادگیری زبان انگلیسی بوده یا حداقل در آغاز راه یادگیری هستید.

اگر بخواهیم واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم، تعداد کمی از زبان‎آموزان می‎توانند بگویند دلیل اصلی‎شان برای یادگیری اینست که زبان را واقعاً دوست دارند. اما این مورد یکی از بهترین دلایل برای یادگیری است! پس مهم است که آموزش را با اشتیاق آغاز کنید و همین باعث می‎شود بی‎وقفه پیش بروید!

ضمن اینکه ، یادگیری یک زبان خارجی می‌تواند زندگی شما را به شیوه‌های زیادی بهبود بخشد و بر مواردی مانند سلامتی، فرصت‌های شغلی، روابط و رشد و توسعه‌ی فردی اثر بگذارد. متاسفانه عموم افراد در یادگیری زبان‌های دیگری غیر از زبان مادری‌شان بسیار تنبل هستند. اما واقعیت این است که وقتی زبان دیگری را بلد باشید اعتماد به نفستان هم افزایش می یابد و میتوانید با خیالی آسوده با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید.

در این مقاله، قصد داریم نشان دهیم که چگونه به چهار دلیل زیر یادگیری زبان انگلیسی در زندگی شما تغییر ایجاد می کند…
زبان انگلیسی راه و روشی برای کسب موفقیت است.
با استفاده از این زبان دوستان جدیدی می توانیم پیدا کنیم.
با استفاده از این زبان فرهنگ ‎های جدیدی را می‎توانیم بشناسیم.
با استفاده از این زبان در هر جایی از دنیا می توانیم مقیم شویم.

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی

1. زبان انگلیسی راه و روشی برای کسب موفقیت است.

اکثر زبان‎آموزان برای یکی از علت های زیر زبان انگلیسی را می آموزند:
برای پیشرفت در زندگی؛
برای شغل و موقعیتی بهتر و بالاتر؛
برای قبول شدن در امتحان؛
می‌توانید حدس بزنید در لیست بالا چه علتی مطرح نشده؟ بله … علاقه و اشتیاق به یادگیری!

علاقه و اشتیاق به یادگیری

شاید کمتر زبان آموزی را بتوانید پیدا کنید که بگوید دلیل اصلی‌اش برای یادگیری علاقه او به زبان است. اما باور کنید هیچ یک از دلایلی که در بالا مطرح کردیم نمی‌تواند به اندازه علاقه به یادگیری شما سرعت ببخشد. بنابراین مهم است که آموزش را با علاقه آغاز کنید و همین علاقه موجب پیشرفت بی‎وقفه شما می‎شود.

در این دنیای بزرگ و فراگیر ، توانایی برقراری ارتباط با مردم دیگر کشورها بیش از گذشته مهم است. امروزه زبان انگلیسی مهم ‎ترین و اولین زبان ارتباطی در دنیاست.
در اکثر شرکت‎های بین‎المللی پرسنلی که به زبان انگلیسی مسلط هستند نسبت به دیگر کارکنان که این تسلط را ندارند امتیاز بیشتری دارند. به علاوه، بسیاری از شرکت‎ها به اشخاصی که به چند زبان مسلط هستند تا 20 درصد حقوق بیشتری پرداخت می‎کنند.

با تسلط به زبان انگلیسی به ‎عنوان زبان دوم می‎توانید با ایده‎های بسیار بیشتری در دیگر کشورها و بازارها آشنا شوید و همین باعث می‎شود برای شرکت، عضوی با ارزش و مهمی باشید.

تسلط به زبان انگلیسی در خوداشتغالی چه تأثیری دارد؟

با داشتن این توانایی با خیلی از موقعیت‎های خوب مواجه خواهید شد، مثل تدریس خصوصی زبان، مترجمی هم ‎زمان، ترجمه و مشاغلی در خارج از کشور.
اگر قصد دارید موفق‎تر باشید این بهترین دلیل برای یادگیری انگلیسی است؛ با اشتیاق و علاقه یاد بگیرید تا سرسخت و خستگی‎ناپدیر شوید!

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی

2. با استفاده از این زبان دوستان جدیدی می توانیم پیدا کنیم.

برقرار ارتباط با همۀ مردم دنیا می تواند دلیل خیلی خوبی برای یادگیری زبان باشد. به کمک انگلیسی می‎توانید هم در شهر خود و هم به صورت آنلاین دوستان زیادی پیدا کنید.

چگونه؟
می توانید در یک انجمن بین‎المللی عضو شوید . می‎توانید از طریق چت روم یا کلاس های مجازی با دوستانتان صحبت کنید و با یکدیگر مکالمه تمرین نمایید و از همۀ منابع مناسب در یادگیری انگلیسی استفاده کنید.

3. با استفاده از زبان انگلیسی فرهنگ‎های جدیدی را می‎توانیم بشناسیم.

امروزه هر جا که می‎روید با زبان انگلیسی روبرو می‎شوید: موسیقی انگلیسی، تلویزیون، سینما، و اخبار … به دلیل اینکه که فرهنگ آمریکایی و بریتانیایی تأثیر زیادی بر تمام دنیا گذاشته ‎است. حتماً دوست دارید که موسیقی‎ای را که دوستتان از آن لذت می‎برد بفهمید و شاید هم بخواهید شعر های آن را برای دوستان و خانواده‎ تان ترجمه کنید. خواهید دید که افراد واقعاً از این موضوع تحت تأثیر قرار می‎گیرند.

کار دیگری که می‎توانید انجام دهید این است که فیلم‎ها و برنامه‎های تلویزیونی را به زبان اصلی ببینید؛ و اصلاً مجبور نیستید دوبله یا زیر نویس غیرحرفه‎ای برخی فیلم‎ها را تحمل کنید.

اگر در مسافرت بتوانید با افراد بومی آنجا صحبت کنید حتما خیلی بهتر می‎توانید با فرهنگ محلی آنجا آشنا شوید. تصور کنید که به یک شهر جدید سفر کرده‎اید و می‎توانید درمورد بهترین رستوران، جاذبه‎های دیدنی شهر و بهترین کافه‎ها از افراد بومی آنجا بپرسید. اینکه خودتان جاهای جدید را تجربه کنید خیلی بهتر از این است که فقط راهنمای آن شهر را بخوانید. اگر می خواهید به یک کشور جدید سفر کنید حتماً اصطلاحات کلیدی مربوط به زبان آنجا را یاد بگیرید.

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی

4. با استفاده از این زبان در هر جایی از دنیا می توانیم مقیم شویم.

کمی از معناشناسی فراتر برویم و بدانیم که یادگیری یک زبان باعث پیشرفت خودمان می‎شود و دنیای بهتری خواهیم داشت.
مقیم همه کشورها به کمک زبان انگلیسی!!
چگونه؟

آموختن زبان دوم باعث می‎شود که زبان سوم را هم آسان ‎تر یاد بگیریم چون به ‎واسطه یادگیری زبان دوم بخش‎های خاصی از مغز خوب رشد کرده و ارتقا یافته اند و راهکارهای مربوط به یادگیری زبان را هم آموخته‎ اید. هر کس روند یادگیری مختص به خودش را دارد و شما روند خودتان را می‎شناسید و این، شما را در سایر مراحل زندگی یاری می‎کند. مثلاً با مطالعه کردن می‎فهمید که یادگیری یک زبان دوم باعث می‎شود باهوش ‎تر و سالم‎ تر شوید.

برقراری ارتباط با سایر فرهنگ ها

برقراری ارتباط با سایر مردم دنیا باعث می‎شود تا موانعی از قبیل تفاوت‎های فرهنگی، کلیشه‎ها، تبعیض نژادی و تعصب از میان برود. هر روز افراد آموزه‎های خود را در اختیار یکدیگر قرار می‎دهند و درمورد فرهنگ‎ افراد دیگر می‎آموزند.

هر کسی در این دنیا یک زبان مشترک دارد که ماهیت درونی آن را یاد می‎گیریم و متوجه می‎شویم که چقدر به زبان درونی ما شبیه است. همۀ ما انسان هستیم و افراد کمی پیدا می‎شوند که بخواهند با همنوعان خود در جنگ باشند.

زبان انگلیسی، گذرنامه‎ای رو به دنیا

زبان انگلیسی گذرنامۀ شما به روی دنیاست. به کمک این زبان، موفق‎تر خواهید بود، می‎توانید با افراد خوب آشنا و دوست شوید و فرهنگ‎های جدیدی را بشناسید.

در این دنیای بی کران ، توانایی برقراری ارتباط با مردم سایر کشورها بیش از پیش مهم است. امروزه هم انگلیسی مهم ترین و اولین زبان ارتباطی در دنیاست.

با تسلط به زبان انگلیسی بهعنوان زبان دوم میتوانید با ایدههای بیشتری در سایر کشورها و بازارها آشنا شوید و همین باعث میشود برای شرکت، عضوی با ارزشتر از دیگران محسوب شوید.

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی

از طرفی به واسطۀ این توانایی با بسیاری از موقعیتهای خوب روبرو میشوید مثل تدریس خصوصی زبان، مترجمی هم زمان، ترجمه، دورۀ اَنتِرنی در پزشکی و مشاغلی در خارج از کشور.

اگر میخواهید موفقتر باشید همین بهترین دلیل برای یادگیری انگلیسی است؛ با اشتیاق یاد بگیرید تا سرسخت و خستگیناپدیر شوید!

3 پاسخ

نظر خود را ثبت کنید

نظر شما مهم است!
همین حالا به ما بگویید درباره این نوشته چه فکر می‌کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *