یادگیری سریع زبان انگلیسی با رعایت 6 نکته ساده

یادگیری سریع زبان انگلیسی با رعایت 6 نکته ساده
میانگین 4.5 (90%) از 4 رای

یادگیری سریع زبان انگلیسی! یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در کوتاه‌ ترین زمان! آیلتس تضمینی در 5 ماه! چنین عبارت‌هایی را در بسیاری از آگهی‌های تبلیغاتی دیده‌ایم و احتمالا فکر کرده‌ایم می‌توانیم در مدتی بسیار کوتاه به زبان انگلیسی اسلط کامل پیدا کنیم؛ اما واقعیت این نیست.

در این مطلب می‌خواهیم واقعیت را به شما بگوییم: نکاتی را به شما یاد خواهیم داد که می‌توانند این مسیر را برای شما کوتاه‌تر کنند. ما می‌دانیم که بسیاری از زبان آموزان به علت مشغله‌های مختلف و محدودیت زمان در عین احساس نیاز به برای یادگیری زبان انگلیسی، می‌خواهند بتوانند زبان انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن بیاموزند.

بسیاری از مدرسین زبان انگلیسی بر این باورند که می‌توان زبان انگلیسی را با برنامه ریزی هدفمند و در چهار چوب مشخص فرا گرفت که این امر در فراگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان، میسر خواهد بود.

روش‌هایی مؤثر و کارآمد برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

پیش از این که تعداد آموزشگاه های زبان بسیار معدودتر بود و یا بعضاً در بعضی نقاط اصلاً وجود نداشت،  فراگیری زبان از طریق مدارس و یا توسط خود خانواده  انجام می‌شد. ولی امروز با پیشرفت سریع علم و تکنولوژی، روش‌های یادگیری سریع زبان انگلیسی، بسیار سهل و قابل دسترس است. با لحاظ کردن اینکه علاوه بر کمیت، در کیفیت آموزش و یادگیری هم پیشرفت‌های چشمگیری صورت گرفته است   .

در این مقاله 5 روش تاثیرگذار برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان برای شما گفته شده است. این 5 کلید طلایی را بعنوان برنامه اصلی در برنامه‌های روزمره خودتان مدیریت کنید، مطمئناً به هدف اصلی خود یعنی یادگیری سریع زبان انگلیسی خواهید رسید.

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان-2

1- روی مسائل مهم‌تر تمرکز کنید

در آشفته بازار دنیای کنونی که پر شده از فعالیت‌های مختلف، شاید برخی از این فعالیت‌ها بدون هدف و بی برنامه انجام می‌شود و هرسال هم بدتر از زمانهای گذشته اتفاق می افتد. امروزه ذهن ما درگیر بسیاری از مسائل است که اهمیت چندانی هم برای درگیری ذهنی ندارد  ولی از اینکه چقدر فضایی از ذهن ما را درگیر خود کرده است بی اطلاعیم.

یکی از روشهای یادگیری سریع زبان انگلیسی، می‌تواند همین دیادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان-3ور ریختن مسائل بی اهمیت از ذهنمان باشد به گونه‌ای که تمام هدف، فکر و ذهن ما باید درگیر فراگیری زبان جدید باشد تا بتوان در مدت زمان بسیار کم بیشترین بازدهی را داشت. چرا که هرچه بیشتر بر روی موضوعی متمرکز شوید، با کیفیت‌تر و سریع‌تر می‌توانید انجامش دهید. اگر در برنامه‌های خود با هدف و برنامه ریزی پیش بروید حتماً در استفاده از وقتتان صرفه جویی خواهید کرد.

گاهی اوقات غرق شدن و آشفتگی در کارها باعث می‌شود که نتیجه مطلوبی بدست نیاورید. لذا، پس می‌توان برای کسب موفقیت،  تمرکز بیشتری بر روی هدف داشت و به فعالیت‌های کمتر و بهتر متمرکز شد و این شرط مهمی برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان است.

2- اهمیت و اولویت بخشی به یادگیری زبان در ذهن

پیش از این بسیاری از خانواده‌ها سعی می‌کردند فرزندانشان را در تابستان در کلاس‌های زبان انگلیسی ثبت نام کنند یا بسیاری از افراد بزرگسال که می‌خواستند زبان انگلیسی را یاد بگیرند، همیشه به دنبال وقت خالی برای یادگیری زبان بودند. این افراد انتظار داشتند که زبان انگلیسی را در کوتاه ترین زمان یاد بگیرند؛ اما باید به این نکته توجه داشت که وقتی یادگیری زبان دغدغه اصلی فکر شما باشد دیگر نیاز نیست به دنبال وقت خالی برایش بگردید، بلکه خودتان فرصت کافی برایش ایجاد خواهید کرد!

اگر یادگیری زبان انگلیسی، اولین کار روزانهٔ شما باشد؛ این کار در ذهنتان در صدر کارهای پراهمیت روزانه قرار خواهد گرفت. با این کار، احتمال اینکه در زمان‌های تلف شده  و کوچک، یادگیری زبان انگلیسی را انجام بدهید، نیز بالاتر می‌رود.

 

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان-4

3- تغییر عادت‌های غیر مفید به عادتهای مفید

یکی دیگر از کلیدهای طلایی که باعث می‌شود ما در یادگیری سریع زبان انگلیسی موفق باشیم تغییر عادتهای غلط و و غیر مفید به عادتهای مفید و سالم است. شاید تصور کنید هر انسانی بر اساس علایق خود عادت‌هایی دارد،  ولی اثبات شده است که همین عادت‌های غلط چقدر می‌تواند درپیشرفت افراد،  سمی باشد. بعنوان مثال می‌توان به برخی از این عادت‌های غلط و ناسالم اشاره کرد: به محض بیدار شدن از خواب به سراغ تلویزیون و یا تلفن همراه خود می‌رویم و تقریبا چند ساعتی خود را درگیر این عادت می‌کنیم. درست است که این عادت‌های غلط، باعث می‌شود مدت زمان زیادی تلف شود اما می‌توان با مدیرت نحوهٔ شکل گیری آنها، عادت‌های غیر مفید را به عادت‌های مفید تغییر داد.

 

 

 

 

4- یادگیری زبان انگلیسی در خواب!

حالا  نوبت این رسیده است که درجهٔ اهمیت زبان انگلیسی را برای خود بالا ببرید، یکی دیگر از روشهای طلایی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی، مطالعهٔ زبان انگلیسی در شب، قبل خواب و در هنگام صبحگاه است. این روش تضمین می‌کند که هرروز حداقل زمانی را برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید.

حتی استادان حرفه‌‌ای زبان هم بهترین زمان یادگیری زبان را شب‌ها قبل از خواب می‌دانند. این تجربه بارها و بارها از زبان بسیاری از فراگیران زبان انگلیسی هم بدست آمده که چقدر در نوع یادگیری و مدیریت زمان برایشان تأثیر گذار بوده است.

البته، اهمیتی ندارد که روزتان چقدر پر مشغله و فشرده است، مطالبی که شب گذشته خوانده‌اید و یا فرا گرفته‌اید، می‌توانند ذهنتان را برای یادگیری در کمترین زمان ممکن تقویت کنند. در این روش تکرار هم می‌تواند بسیار اثر گذار باشد و یکی از مهم‌ترین عناصر یادگیری زبان انگلیسی بشمار می‌رود.

 

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان -5

 

فراگیران زبان انگلیسی می‌توانند با تکرارسریع مطالبی که از شب قبل فرا گرفته‌اند میزان درصد یادگیری خود را بالاببرند و در امر فراگیری زبان انگلیسی در مدت زمان کم به موفقیت بیشتری برسند.

5- یادگیری زبان انگلیسی بطور منسجم

در پی راهکارهایی که برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان گفته شد ، یکی از مهم‌ترین مسائل در این زمینه  انسجام و عجله نکردن در یادگیری است. اگر برای یادگیری زبان انگلیسی، همیشه و در همه حال تلاش خود را ادامه دهید و پیشرفتتان برای شما در اولویت باشد، انگیزهٔ شما بیشتر می‌شود و در نهایت یادگیری سریع زبان انگلیسی، دست نیافتنی نخواهد بود.

این روش  به ذهن شما یادآوری می‌کند که یادگیری زبان انگلیسی از درجهٔ اهمیت بالایی برخوردار است. اگر یادگیری زبان انگلیسی، اولین کار روزانهٔ شما باشد؛ این کار در ذهن شما در صدر کارهای پراهمیت روزانه قرار می‌گیرد. با این روش، احتمال اینکه در زمان‌های مرده و مخفی زبان انگلیسی را بیاموزید بیشتر است.

6- پیشنهاد آخر برای یادگیری سریع زبان انگلیسی؛ ایمیل‌هایتان را به انگلیسی بنویسید

اگراز آن دسته افرادی هستید که روزانه چندین بار ایمیل شخصیتان را چک می‌کنید یکی دیگر از راهکارهای کمک کننده برای یادگیری سریع زبان انگلیسی می‌تواند مکاتبه انگلیسی با افراد مسلط به زبان انگلیسی باشد. استادان دانشگاه ها، دانشجویان، تجار و بازرگانان از این دسته افراد هستند.

برای تبادل اطلاعات و ارتباطات با دیگران به زبان انگلیسی، فعالیت در شبکه اجتماعی لینکدین (LinkedIn) به شما پیشنهاد می‌شود، در  این روش شما می‌توانید پیامک‌هایی  را که به افراد مختلف ارسال می‌کنید مورد استفاده قرار دهید.

 

 

0 نظر

نظر شما مهم است!

شما درباره این نوشته چه فکر می‌کنید؟
مننظر نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *