تقویت زبان انگلیسی با TedTalk

بهترین ویدیوهای TED برای تقویت زبان انگلیسی

برای تقویت زبان انگلیسی راهها، نظرات و روشهای فراوانی وجود دارد. گاهی می شنویم که باید فیلم نگاه کنیم یا به پادکستهای متفاوت گوش کنیم اما سوال مهم اینجاست که این منابع بسیار زیاد هستند و در سطحهای متفاوتی ارائه می شوند و این کار را دشوار می کند. از جمله منابعی که به زبان آموزان معرفی می شود ویدیوهای www.TED.com هستند که به واقع تاثیر فوق العاده ای می تواند روی سطح زبان آموزان بخصوص داوطلبین آزمونهای بین المللی بگذارد. واژگان فوق العاده و بیان ایده های و نظرهای متفاوت و بدیع عملا نکاتی هستند که یک زبان آموز سطح متوسط به بالا به آن نیاز دارد و همه آنها در غالب یک سخنرانی جذاب ارائه می شوند.

پس تمام آنچه که می خواهید در این ویدیوها موجود است اما این تمام ماجرا نیست. تنوع بالای ویدیوها باعث شده که کار برای انتخاب ویدیوی خوب کار دشواری باشد چرا که سطح لغات و عبارات استفاده شده در ویدیوها کاملا متفاوت است یعنی در حالی که یک ویدیو می تواند کاملا مفید باشد ویدیو دیگر برای یک زبان آموز سطح متوسط عملا می تواند یک کابوس باشد. به عبارت بهتر معرفی TED.com بدون معرفی ویدیوهای خوب و مفید این پلتفرم قدرتمند بیشتر گمراه کننده است تا سودمند.

در این مقاله می خواهیم به معرفی چند ویدیو بسیار مفید برای زبان آموزان سطح متوسط به بالا بپردازیم. پس تا انتها با همراه باشید. ویدیوها را تماشا کنید و در انتها لغات ارزشمند از نظر خودتان را یادداشت کنید، مثال بزنید و آنها را در صحبتها و مقاله هایتان استفاده کنید.

نمونه هایی از ویدیوهای آموزشی تد تاک:

1- همه ماها در مورد اهمال کاری و موکول کردن کارها به بعد صحبت می کنیم. گاها یا خودمان یا یکی از نزدیکانمان این عادت را دارند. اما چرا؟ ریشه این عادت کجاست. Tim Urban در یک ارائه جذاب در این باره صحبت می کند. هیجان Tim و قدرت داستان گویی به علاوه شوخی هایی که در طول صحبتش ارائه می کنند اینقدر فوق العاده هستند که شما متوجه گذر زمان نخواهید شد. دقت داشته باشید که این ویدیو برای زبان آموزان متوسط به بالا مفید است و لغات جالبی مثل procrastinate (به تعویق انداختن) و procrastinator (اهمال کار، کسی که کارها را بارها و بارها به تعویق می اندازد.) در آن بارها و بارها استفاده می شود.

TimUrban

2- اگر علاقه به دنیای بازایابی و تبلیغات دارید و می خواهید بدانید شرکت های بزرگی همچون Apple چگونه با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنند و چگونه برند خود را همیشه در اوج نگه می دارند، اگر می خواهید بدانید که چرا شرکتهای موفق گاها تصمیمات عجیب می گیرند و با تمام ثروت و داراییشان نابود می شوند احتمالا این ویدیو می تواند برای شما حکم کیمیا را داشته باشد. Simon در این ارائه مثال زدنی از نکاتی صحبت می کند که نگرش شما را شاید حتی نسبت به خود و شغلتان عوض کند. نویسنده یکی از بهترین کتابهای Leadership به نام Leaders Ear Last از باور به آنچه که انجام میدهیم صحبت می کند.

SimonSinek

3- اگر گمان می کنید نسل پزشکان و دانشمندان فوق العاده به سر رسیده حتما این ویدیو را تماش کنید. Jil در هجده دقیقه محصور کننده شما را به سفری می برد که خودش تا پای مرگ داشته است. از آنجا که خود یک پزشک و جراح اعصاب و روان است و خودش شخصا بسیاری از بیماران را کمک کرده است، تجربه کردن یک سکته مغزی برای خودش حکم یک سفر علمی را داشته است. او در این ارائه خیره کننده قصد دارد شما را اندکی از آنچه که هیچ نمیدانید با خبر کند.

آموزش زبان انگلیسی-JillBolteTaylor

4- ما برای تکلم عملا نیازی به آموزش ویژه ای نداریم. بودن در کنار پدر، مادر و خانواده یا دوستان عملا کافی است. اما سوال اصلی اینجاست آیا برای گوش کردن هم ما نیازی به آموزش نداریم؟ بر اساس آنچه که Celeste در این سخنرانی پر انرژی ارائه می کند ما نیاز داریم نحوه درست ارتباط کلامی را یاد بگیریم و از آنجا این نکات هرگز جایی به ما گفته نمی شوند صحبتهای این مجری تلویزیونی به شدت شنیدنی و پرکاربرد است.

یادگیری زبان انگلیسی-celeste-headlee

5- به عنوان یک فراگیرنده زبان اصلا کار بدی نیست که صحبتها و تجربه های دیگر زبان آموزان را گوش دهیم و اگر آن کسی که می خواهیم به او گوش دهیم یک چند زبانه باشد (polyglot) این صحبتها اهمیت بسیاری پیدا می کند. در این ارائه جذاب Lýdia در مورد موضوعی صحبت می کند که همه ما خواهیم در مورد آن بدانیم: استعداد! بارها و بارها در مورد استعداد داشتن یا نداشتن یادگیری زبان در مورد خودمان یا دیگران صحبت کرده ایم اما اگر همه ما به شکلی مستعدد یادگیری هر زبانی بودیم چه؟ شاید هنوز نم یدانیم که چگونه یاد بگیریم و همیشه در حال آزمودن شیوه ای هستیم که برای دیگران مفید بوده اما شاید نحوه یادگیری ما متفاوت باشد! در این صحبت کوتاه به جواب این سوال خواهیم رسید.

تقویت زبان انگلیسی-lydia-machova

این پنج ویدیو را در بازه های زمانی متفاوت و در روزهای مشخص تماشا کنید سعی کنید لغت ها و ایده های آنها را یادداشت کنید. برای تماشای این ویدیوها نیاز به ابزار خاصی ندارید، فقط TED.com را جستجو کنید وارد سایت شوید و از تماشای این ویدیوها لذت ببرید. امکانات زیادی در این سایت برای شما موجود است مثل فعال کردن زیرنویس و دانلود کردن متن ویدیو و خود ویدیو.

بنابراین شما می توانید با توجه به موارد ذکر شده از طریق تد تاک به تقویت زبان انگلیسی خود بپردازید. علاوه بر افراد مذکور، سخنرانان زیادی در این سازمان فعالیت دارند که هر یک روش های خاص خود را معرفی می کنند. TED Talk یکی از بهترین و کاربردی ترین روش های تقویت و آموزش زبان انگلیسی می باشد و به افراد در افزایش سطح یادگیری کمک می کند. زبان آموزان می توانند با مراجعه به سایت TED ویدیوهای بی شماری در زمینه های مختلف را مشاهده کنند و روی آنها متمرکز شوند.

همچنین شما برای تقویت زبان انگلیسی خود علاوه بر مشاهده ویدیوهای TED می توانید از کلاس های جانبی رایگان موسسه زبان ایران اروپا مانند free discussion استفاده نمایید.

به این محتوا امتیاز دهید.
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *