7 دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی

دلایل یادگیری زبان انگلیسی – دلیل پنجم را حتما بخوانید!

دلایل یادگیری زبان انگلیسی چه هستند؟ اصلاً چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟ البته که اهمیت این موضوع برای خیلی از ما امری بدیهی است و نیاز به توضیح خاصی ندارد. اما شاید هنوز قانع نشده‌ باشید که همین امروز باید در یک آموزشگاه زبان انگلیسی ثبت نام کنید و فردا دیر است!

البته که ثبت نام در یک آموزشگاه زبان خوب هزینه دارد، خرید کتاب ها و منابع آموزشی هم همینطور. باید کلی زمان برای این کار صرف کرده و به خاطرش کلی راه طی کنید. اما آن چیزی که ارزش این هزینه‌ها و انرژی را دارد، نتیجه‌ای است که در انتها کسب خواهید کرد. به همین خاطر تصمیم گرفتیم کمی به دلایل یادگیری زبان انگلیسی بپردازیم. با ما همراه باشید!

اصلاً چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ دلایل یادگیری زبان انگلیسی چه هستند؟

واضح است قبل از انجام هر کاری، باید دلیل و ضرورت آن را برای خودمان مشخص کنیم. یادگیری زبان انگلیسی هم همینطور است. اگر بدانیم به چه خاطر باید این کار را انجام دهیم، با اشتیاق برای آن اقدام می‌کنیم. ضرورت یادگیری زبان انگلیسی برمی‌گردد به جایگاه فرد در زمینه‌های تحصیلی، شغلی و اجتماعی که بنا به نیاز و هدف خود، آن را تعیین می‌کند.

در ادامه، به ۷ مورد از دلایل یادگیری زبان انگلیسی، اشاره می‌کنیم.

1- زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است.

 

زبان انگلیسی در کنار زبان‌های روسی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و عربی، به‌عنوان یکی از ۶ زبان رسمی سازمان ملل شناخته‌ شده است. هم‌اکنون ۶۷ کشور در کل جهان، زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان رسمی کشور خود اعلام کرده‌اند. زبان انگلیسی در روابط سیاسی و تجاری در کل جهان و در اکثر کشورهای دنیا، به‌عنوان زبان رایج و زبان دوم استفاده می‌شود. این دلایل و بسیاری دیگر همچون جنگ‌های جهانی، موجب شدند تا زبان انگلیسی به‌عنوان زبان رسمی و بین‌المللی در سطح جهان مورد استفاده قرار گیرد.

به همین خاطر، حضور در مجامع بین‌المللی، از ملزومات زندگی مدرن و از دلایل اصلی یادگیری زبان انگلیسی محسوب می‌شود. حتی در سفرهای تفریحی، سطح متوسطی از مهارت زبان انگلیسی، می‌تواند بسیار مفید باشد.

دلایل یادگیری زبان انگلیسی

2- زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند هر مهارتی را بهتر یاد بگیرید!

مهارت‌های عمومی در زندگی انسان، همچون یک اهرم عمل می‌کنند و تسهیل‌گر بسیاری از امور زندگی فرد هستند. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی هر فرد، ارتقای توانایی‌های عمومی اوست. برخی مهارت‌ها ازجمله مهارت رانندگی، مهارت‌های اجتماعی، توانایی‌های خود مدیریتی و مهارت حل مسئله، ازجمله مهارت‌های عمومی در زندگی هر فرد است. بهبود مهارت‌ های شغلی، موجب بهبود کیفیت زندگی فرد می‌شود.

یادگیری زبان انگلیسی، یکی دیگر از مهارت‌های عمومی و پرکاربرد در زندگی اشخاص است. کاربرد زبان انگلیسی در زندگی شخصی هر فرد می‌تواند به‌ سادگی کار با منوی موبایل یا کامپیوتر، یا به پیچیدگیِ مطالعات متون انگلیسی باشد. به زبان ساده‌تر بگوییم: اگر کاری را بلد هستید با زبان انگلیسی در آن کار حرفه‌ای‌تر می‌شوید. اگر هم بلد نیستید، به کمک زبان انگلیسی و اینترنت می‌توانید آن را یاد بگیرید!

3- یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند فرزند خود را بهتر بزرگ کنید!

این حرف عجیب به نظر می‌آید، اما واقعیت دارد. با توجه به پیشرفت‌های روزافزون علم، فنّاوری و ارتباطات، نمی‌توان حضور ابزارهای ارتباطی ازجمله گوشی‌های هوشمند، تبلت و رایانه را در زندگی نوین انکار کرد. دور کردن کودکان نسل جدید از این ابزارهای ارتباطی غیر ممکن است، پس نحوهٔ استفاده صحیح از این ابزارها باید توسط والدین به فرزندان آموزش داده شود.

بنابراین والدین باید در ابتدا مهارت استفاده از این ابزارها را به دست آورده باشند تا بتوانند نحوهٔ صحیح استفاده از آن‌ها را به فرزندان خود بیاموزند. بدیهی است در به‌ کارگیری فناوری، زبان انگلیسی نقش مهمی ایفا می‌کند؛ ازاین‌رو آشنایی نسبی با زبان انگلیسی برای همه والدین لازم است.

دلایل یادگیری زبان انگلیسی

والدینی که فرزندان آنها با ابزارهای ارتباطی همچون موبایل و کامپیوتر در ارتباط هستند، دلایل یادگیری زبان انگلیسی را به خوبی درک می‌کنند.

4- در مقاطع تحصیلی پیشرفته، ندانستن زبان انگلیسی یعنی فاجعه!

یکی از دلایل ضرورت یادگیری زبان انگلیسی برای دانشجویان، خودکفایی در انجام برخی امور مربوط به مقالات و پروژه‌هاست. به‌عبارت‌دیگر، دانشجویی که از سطح مطلوب مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشد، می‌تواند در انجام فعالیت‌های دانشجویی، از منابع معتبر استفاده کند. در غیر این صورت مجبور خواهد شد متحمل هزینه و زمان بیشتری شود تا بتواند به ترجمهٔ منابع موردنظر دست پیدا کند.

5- اگر فرصت شغلی خوبی سراغ دارید که به زبان انگلیسی نیاز ندارد، آن را به ما هم معرفی کنید!

یکی از شروط بقای شرکت‌ها در اقتصاد نوین، فعالیت در عرصهٔ بین‌ المللی است. ازاین‌رو، بیشتر شرکت‌های خصوصی، سعی دارند فعالیت خود را به بیرون از مرزهای کشور گسترش دهند. یکی از ملزومات فعالیت در حوزهٔ بین‌المللی این است که تمامی اعضای مجموعه (شرکت) از سطح مطلوبی از مهارت زبان انگلیسی برخوردار باشند؛ بنابراین، داشتن یک شغل خوب و بین‌المللی، یکی دیگر از ضرورت‌های یادگیری زبان انگلیسی برای افرادی است که مایل به پیشرفت‌های بین‌المللی در شغل و سمت خود هستند.

 

تا همین جند سال پیش دانستن زبان انگلیسی در محل کار یک مزیت بزرگ محسوب می‌شد، اما امروزه اگر زبان انگلیسی بلد نباشید شاید اصلا نتوانید شغلی پیدا کنید! این خود می‌تواند مهم‌ترین دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی باشد.

پیشنهاد ما، شرکت در دوره های تخصصی زبان انگلیسی یا دوره های برون سازمانی است.

دلایل یادگیری زبان انگلیسی

6- زبان انگلیسی برای سلامت جسمی و روحی شما هم خوب است!

این حرف هم واقعیت دارد! تحقیقات ثابت کرده‌اند که یادگیری زبان دوم، یکی از مؤثرترین روش‌های جلوگیری از بیماری‌های مغزی مخصوصا فراموشی و زوال عقل است.

فعالیت مغز در حین یادگیری زبان دوم، موجب به‌کارگیری تعداد بیشتری از سلول‌های خاکستری مغز می‌شود. به گفتهٔ پزشکان، یادگیری زبان دوم، به‌عنوان نوعی ورزش برای سلول‌های مغزی است. فعالیت سلول‌های مغزی به ویژه سلول‌های خاکستری در حین یادگیری، موجب افزایش سوخت‌وساز در این سلول‌ها و انرژی‌رسانی به آن‌ها می‌شود. به همین علت بهبود  غذا رسانی به سلول‌ها، روند پیرشدن سلول‌ها کند و حتی گاهی متوقف‌شده و فعالیت‌ها به سمت تولد سلول‌های جدید می‌رود.

بدیهی است زبان انگلیسی یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای یادگیری زبان دوم است، چون منابع آن در دسترس بوده و آموزشگاه‌های زبان انگلیسی هم فراوان. به همین خاطر به افرادی که:

 • در سنین بازنشستگی قرار دارند؛
 • در حال تحصیل و یادگیری مستمر نیستند؛
 • به علت وراثت، در معرض بیماری‌های مغزی قرار دارند؛
 • دارای نشانه‌های اولیهٔ بیماری‌های مغزی هستند؛
 • در مشاغل پراسترس فعالیت دارند؛

یادگیری زبان انگلیسی به‌عنوان یک راه‌حل پیشگیرانه توصیه می‌شود.

دلایل یادگیری زبان انگلیسی

7- زبان انگلیسی به مهارت‌های کامپیوتری شما کمک می‌کند.

حدود 80 درصد از اطلاعات کامپیوتر، به زبان انگلیسی تحلیل و ارائه می‌شود؛ همین‌طور زبان رسمی مورداستفاده در پایگاه جستجوهای اینترنتی همچون گوگل، زبان انگلیسی است. از آنجا که قلمرو فعالیت‌های اینترنتی، بدون حد و مرز است، ممکن است محتوایی که امروز در سایت شما منتشر می‌شود، مورداستفادهٔ یک کاربر انگلیسی‌زبان قرار گیرد.

کلید موفقیت بسیاری از سایت‌های اینترنتی، دوزبانه بودن آن‌هاست. سایت‌هایی که محتوای خود را به دو زبان فارسی و انگلیسی عرضه می‌کنند، از شانس بیشتری برخوردارند که از بازدید و رتبهٔ بالاتری در گوگل برخوردار باشند. پس ضرورت یادگیری زبان انگلیسی برای فعالان این حوزه هم غیرقابل‌انکار است.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید دلایل بسیاری در راستای ضرورت یادگیری زبان انگلیسی برای اقشار مختلف افراد وجود دارد؛ بنابراین لازم است، آموزش زبان انگلیسی به‌صورت فراگیر و به‌صورت درست و بهینه اجرا شود. ازاین‌رو لازم دیده می‌شود آموزش زبان انگلیسی در مدارس، به‌صورت کارآمدتر اجرا شود؛ در این صورت حتی فردی که در کلاس‌های خصوصی و آموزشگاهی، اقدام به یادگیری زبان انگلیسی نکند، باید از توانایی مطلوب و قابل قبولی در زبان انگلیسی برخوردار باشد.

چه باید کرد؟

جواب این سوال روشن است: همین حالا برای یادگیری زبان انگلیسی یا بهبود مهارت‌های خود فکری بکنید! در تمامی روزهای کاری و از 9:30 صبح تا 9 شب، متخصصان آموزشی ما آماده ارائه مشاوره به شما درباره انواع دوره های زبان انگلیسی هستند. پس همین حالا با ما تماس بگیرید!

 

3.6/5 - (68 امتیاز)
26 پاسخ
 1. علی رمضانفر
  علی رمضانفر گفته:

  بلد نبودن زبان انگلیسی واقعا رویداد خوبی نیست وقتی میشه زبان رو انقدر راحت و اونم تو موسسه خوبی مثل ایران اروپا یاد گرفت خب علاقه افراد هم برای یاد گرفتن زیاد میشه

  پاسخ
 2. لیلا راد
  لیلا راد گفته:

  زبان انگلیسی بعنوان زبان بین المللی یکی از گزینه هایی که هر فردی باید بلد باشه من دخترم رو تو موسسه ایران اروپا ثبت نام کردم و خیلی خوب داره زبان رو یاد میگیره

  پاسخ
 3. بیتا قاسمی
  بیتا قاسمی گفته:

  یکی از بزرگترین فواید یادگیری زبان انگلیسی اینه که تو هر کاری چه زمینه ی کاری چه مسافرت چه مهمونی هر جایی به کا میاد و اعتماد بنفس آدمو بالا میبره

  پاسخ
 4. سودابه
  سودابه گفته:

  مسلط بودن به زبان انگلیسی برای افراد شاغل به کار یک مهارت محسوب میشه

  پاسخ
 5. زاکانی
  زاکانی گفته:

  یادگیری زبان انگلیسی بعنوان زبان بی المللی برای هر فردی ضروریه.

  پاسخ
 6. کازرونی
  کازرونی گفته:

  از اونجایی که زبان انگلیسی زبان مشترک بین تمامی ملتهای دنیاست پس برای آغاز هرگونه ارتباطی ابتدا باید بتونی پیامت رو به مخاطبت با این زبان انتقال بدی

  پاسخ
 7. خالقی
  خالقی گفته:

  من در یک شرکت صادرات واردات کار میکنم و واضحه که زبان انگلیسی بیشترین کاربرد رو داره لذا من برای اینکه زبانم رو قویتر بکنم تو موسسه ایران اروپا که تعریفش رو زیاد شنیدم ثبت نام کردم

  پاسخ
 8. مهراد
  مهراد گفته:

  یادگیری زبان برای کسایی که در محیطهای تجاری مشغول بکارند امری لازم و ضروریه.

  پاسخ
 9. صبوری
  صبوری گفته:

  زبان انگلیسی زبان بین المللی هست و هر فردی برای پیشبرد کارهاش و ارتباط با مردم دنیا نیاز به یادگیری این زبان داره.

  پاسخ
 10. آرش.ح
  آرش.ح گفته:

  یکی از مهمترین کاربردهای یادگیری زبان ازتباط با تکنولوژیهای روز دنیاست مثل همین کامپیوتر ، گوشی موبایل، لپ تاپ و… است.

  پاسخ
 11. مهین
  مهین گفته:

  کسانی که صاحب فرزد هستند برای اینکه بتونن نحوهٔ صحیح استفاده از ابزارهایی مثل گوشی و تبلت رو به فرزندانشون آموزش بدن لازمه که زبان انگلیسی رو یاد بلد باشن.

  پاسخ
 12. مهین
  مهین گفته:

  کسانی که صاحب فرزند هستند برای اینکه بتونن نحوهٔ صحیح استفاده از ابزارهایی مثل گوشی و تبلت رو به فرزندانشون آموزش بدن لازمه که زبان انگلیسی رو بلد باشن.

  پاسخ
 13. maryam.p
  maryam.p گفته:

  دلایلی که برای یادگیری زبان انگلیسی بیان داشتید خیلی درست و عالی بودن… با تشکر از زحمات شما

  پاسخ
 14. Azad
  Azad گفته:

  خسته نباشید، تمام مطالب گفته شده قابل توجه بوده و واضح توضیح داده شد

  پاسخ
 15. سیما
  سیما گفته:

  به نظرم اگه آدم زبان انگلیسی رو یاد بگیره فرصت های شغلی که پیش روش قرار میگیره خیلی بیشتر میشه مثلا می‌تونه تولید محتوای انگلیسی رو انجام بده و کلی درآمد از این راه کسب کنه.

  پاسخ
 16. امانی
  امانی گفته:

  یادگیری زبان انگلیسی علاوه بر اینکه اطلاعات آدم رو خیلی کامل می‌کنه بلکه روحیه و انگیزه کار رو هم افزایش میده.

  پاسخ
 17. فهیمه
  فهیمه گفته:

  زبان انگلیسی رو میشه داخل کشورهای مختلف استفاده کرد و به نظرم زبان اصلی برای یادگیری و برقراری ارتباط بین کشورهای مختلف محسوب میشه.

  پاسخ
 18. ولی زاده
  ولی زاده گفته:

  به نظرم چون زبان انگلیسی یک زبانی هستش که تو همه کشورهای دنیا ازش استفاده میشه یادگیریش خیلی خوبه.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *