5 راه برای تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی

تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی در عین جذاب بودن ، نیاز به تمرین بسیار دارد . در میان چهار مهارت زبان انگلیسی، نوشتن (writing) یکی از مهمترین مهارت ها در یادگیری و تقویت زبان انگلیسی بوده که همواره مورد توجه زبان آموزان و معلمان قرار گرفته است. و یکی از جنبه‌های مهم نوشتن استفاده از گرامر صحیح و اصولی است. اما نکته حائز اهمیت این است که گرامر همه چیز نیست!

نکته‌های بسیار دیگری هم هستند که برای نوشتن به آن‌ها نیاز داریم. در ادامه به بعضی از این نکات میپر

دازیم؛

تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی

 

۱ – به نشانه‌های نوشتاری توجه کنید؛

نشانه های نوشتاری به ویژه به «ویرگول» و «نقطه» چون این دو علامت جریان فکری شما را تنظیم و به آن جهت می‌دهند و همچنین به شما کمک می‌کنند تا روانتر و دقیق‌تر بنویسید.

۲ –  زمان نوشتن متن از ویرایش و تصحیح خود دست بکشید؛

نوشتن و ویرایش دو مقوله جدا از هم هستند که هر کدام از نیمکرهٔ مخصوص خود در مغز استفاده می‌کند و سعی در انجام همزمان هردو نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت. برای این کار بیشتر زمان بگذارید.

۳ – حداقل روزی ۲۰ دقیقه را به نوشتن اختصاص دهید؛

درزمانی کوتاه متوجه تغییرات سرشاری در مهارت نوشتاری خود می‌شوید. ایده‌های جدید همواره در زمان نوشتن متون جدید به سراغ شما می‌آیند نه زمانی که گوشه‌ای نشسته و تنها به نوشتن فکر کنید. با نوشتن ایده‌های جدید رفته‌رفته ذهن شما به یک ذهن خلاق در امر نوشتن متون جدید مبدل می‌گردد.

 

تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی

 

۴ – برای تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی هرگز از انتقاد افراد نهراسید ؛

در هر فرصتی متون نوشته خود را در اختیار افراد دیگر قرار دهید تا عملکرد شمارا در مهارت نوشتن متون بررسی کنند. حتی اگر انتقادی که به نوشتهٔ شما می‌شود سخت‌گیرانه و یا غلط است، ناراحت نشوید بلکه از اشخاصی که وقتشان را صرف خواندن و نظر دادن در مورد آن کرده‌اند تشکر کنید و همواره سعی در اصلاح اشتباهات خود داشته باشید.

۵ – برای نوشته‌های خود محدودیت لغات قرار دهید؛

به‌طور مثال پس از انتخاب یک موضوع برای نوشتن متن، سعی کنید حداکثر از ۴۰۰ واژه برای انتقال مفاهیم متون خود به دیگران استفاده کنید. این کار دامنهٔ فکری شمارا هنگام نوشتن محدودتر کرده و تمرکز شما را به نکات مهم‌تر امکان‌پذیر می‌کند؛ و همین‌طور شما باید سعی کنید با کوتاه‌تر کردن نوشته‌های خود خواننده‌های بیشتری را جذب کنید چراکه اگر نوشته‌های شما از حد استاندارد بیشتر باشد ممکن است خواننده خسته شود و نتواند متن‌های شما را تا انتها به‌طور دقیق مطالعه کند.

 

 

اکنون با یادگیری نکات ذکرشده در بالا شما می‌توانید به تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی بپردازید. این نکته را به یاد داشته باشید تداوم تمرین در امر نوشتن تأثیر مثبتی بر املای شما خواهد داشت به گونه ایی که حتی نوشتن کلمات سخت برای شما سهل آسان می‌شود. برای تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی لازم است از مطالعه ی صرف فاصله گرفته و همواره تمرین کنید.

برای پیشرفت در تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی کافی است تا هرچند وقت یک‌بار نوشته‌های قبلی خود را مرور کنید و ببینید آیا می‌توانید از ساختارهای دیگری برای رساندن مفاهیم مشابه استفاده کنید. ببینید آیا می توانید از ساختارهای دیگری برای رساندن مفاهیم مشابه استفاده کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *