آشنایی با سری کتاب های Evolve

انتشارات دانشگاه کمبریج ، یکی از پیشگامان عرصه آموزش زبان، در سال 2019  یکی از بهترین کتب آموزش زبان انگلیسی را با عنوان Evolve  منتشر کرد.

این کتاب با همکاری تیم بزرگی از نویسندگان، اساتید ، مشاورین و ممتحنیین رسمی دانشگاه کمبریج تهیه شده است تا بتواند تمامی نیازهای دانشجویان در یادگیری زبان انگلیسی را برآورده کند.

با Evolve ، از پایه تا 8 آیلتس

دانشگاه کمبریج برای شناخت هرچه عمیق تراز نیازهای زبان آموزان ، با بیش از 2000 دانشجوی زبان انگلیسی مصاحبه ای را انجام داد تا بتواند جذاب ترین موضوعات و مهارت ها را از دیدگاه دانشجویان در کلاس درس شناسایی کند.ما حصل این پروژه پیچیده به تحریر در آوردن مجموعه ای 6 جلدی شد، که سطح زبانی دانشجویان را از A1 (مبتدی) به C1 ( پیشرفته) میرساند.

این بدین معناست که یک دانشجو که تنها فقط با الفبای زبان انگلیسی آشنایی دارد، پس از مطالعه کتب Evolve میتواند نمره 7.5 تا 8 در آزمون آیلتس را دریافت کند.

شما با مشاهده ی چارت ذیل میتوانید سطح بین المللی(CEFR)  مجموعه Evolve و نمره ی آیلتس (IELTS) معادل آن را مشاهده کنید.

تقویت مهارت مکالمه (Speaking) با Evolve

یکی از مهمترین اهداف کتاب Evolve ، تقویت مهارت Speaking (مکالمه) میباشد. این کتاب در هر سطح،  12 موضوع جذاب و به روز را مورد بحث و بررسی قرار میدهد و با قرار دادن دانشجویان در موقعیت هایی مشابه آنچه در دنیای واقعی تجربه خواهند کرد، آنان را به استفاده از لغات و گرامری که در هر بخش به صورت موضوعی فرا میگیرند، تشویق میکند.

کتاب Evolve  تنها به قراردادن فعالیت های رایج برای تقویت مکالمه از جمله Role play activities ، Discussion activities ، Debates ، Picture describing ، Storytelling وInterviews بسنده نکرده و با اختصاص دادن 12 بخش کامل

( Time To Speak ) در کنار هزاران فعالیت مکالمه محور ، آموزش اصطلاحات رایج انگلیسی در قالب Insider English و Useful Phrases، گامی بلند در راستای  تقویت مهارت Speaking دانشجویان برداشته است.

یکی از مولفه های اساسی که باعث پیشرفت چشمگیر در مهارت Speaking میشود، اعتماد به نفس بالاست. کتاب Evolve با قراردادن نمونه های متعدد ویدیویی از زبان آموزان واقعی و متخصصین در حوزه های مختلف در قالب QR  کد تلاش کرده است تا اولین کتاب در دنیا باشد که با نمایش نمونه های دست یافتنی به زبان آموزان کمک کند تا نه تنها با اعتماد به نفس بالاتری انگلیسی صحبت کنند بلکه بتوانند در رابطه با موضوعات مختلف ایده پردازی کنند و به تفصیل صحبت کنند.

تقویت گرامر با Evolve

یکی از عمده نگرانی های زبان آموزان ، اشتباهات گرامری در مکالمه میباشد. ویژگی های کتاب Evolve درحوزه گرامر :

  • معرفی 24 گرامر پرکابرد زبان انگلیسی در هر سطح
  • تمرین های متعدد گرامر در کتاب درس و کتاب کار
  • وجود بخش های متعدد مکالمه طراحی شده مختص گرامرهدف
  • تمرین های طراحی شده مختص گرامر در انتهای کتاب درسی
  • تمرین های طراحی شده به صورت دیجتال

دانشگاه کمبریج ، به عنوان یکی از معتبرین ترین دانشگاه های جهان، همواره برای طراحی و اجرای آزمون هایی چون IELTS  ، CPE ، CAE، FCE و Lingua Skill ستوده شده است. اما تنها برگزاری این آزمون ها برای هزاران نفرسالیانه نیست که به قدرت دانشگاه کمبریج می افزاید بلکه این دانشگاه با راه اندازی CLC ( Cambridge Learner Corpus) توانسته است، میلیون ها برگه آزمون کتبی وفایل ضبط شده آزمون شفاهی را توسط متخصصین خود آنالیز و دسته بندی کند.

انتشارت کمبریج به لطفCLC  ( خزانه اطلاعات آزمون های رسمی دانشگاه کمبریج) در مجموعه کتاب های Evolve بخش ویژه ای را قرار داده با عنوان Accuracy Check .

در بخش Accuracy Check دانشجویان با اشتباهات رایج دانشجویانی آشنا میشوند که در آزمون های رسمی  دانشگاه کمبریج مانند IELTS و … شرکت کرده اند.

تقویت مهارت های اصلی با Evolve

هر درس در کتاب Evolve به 5 بخش تقسیم میشود. در بخش 1 و 2 هر درس Vocabulary و Grammar ضروری آن درس معرفی و تمرین میشوند. در بخش 3 هر درس اصطلاحات و ساختار های پرکابرد در مکالمه در کنار نکات متعدد برای تقویت تلفظ دانشجویان معرفی و تمرین میشوند. یکی از مهمترین خصیصه های افرادی که موفق به انگلیسی ارتباط برقرار میکنند، تلفیق همزمان یک یا چند مهارت است برای مثال یک روز کاری خود را تصور کنید: شما نیاز دارید گزارش همکاران خود را بدقت مطالعه کنید ( Reading) و خلاصه ای از آن تهیه کنید و کتبا و یا شفاها با مدیر خود ارائه دهید ( Speaking or Writing ). یا در یک جلسه ی کاری شرکت کنید که در آنم نیاز دارید که با دقت آنچه همکارانتان توضیح میدهند را گوش دهید و نظارات خود را با آنان در میان بگذارید ( Listening + Speaking) ).  در کتاب Evolve  بر روی این خصیصه ( تلفیق چند مهارت به طور همزمان ) تمرکز ویژه ای شده است تا به دانشجویان کمک کند تا  بتوانند تاثیرگزار و صحیح انگلیسی را در دنیای واقعی استفاده کنند. از همین رو همواره در بخش 4  هر درس  مهارت های اصلی Speaking  – Listening  –  Reading  و Writing به شیوه های مختلف تلفیق میشوند

تدریس کتب Evolve توسط اساتید رسمی دانشگاه کمبریج در ایران اروپا

با انتخاب کتاب Evolve  به عنوان کتاب رسمی موسسه ، تمامی اساتید ایران اروپا موظف شدند تا به منظور آشنایی هر چه عمیق تر با شیوه تدریس این کتاب، در وبینار ها و دوره های  ویژه دانشگاه کمبریج شرکت کنند و مدرک رسمی تدریس Evolve  را از دانشگاه کمبریج دریافت کنند.

دانلود کتاب Evolve

آشنایی با کتاب های جانبی Evolve در موسسه ایران اروپا

دانشجویان در هر ترم در کنار کتاب های Evolve  که شامل کتاب دانشجو،کتاب کارو کتاب ویدیو میشود ، جدیدترین ویرایش کتاب های منتشر توسط دانشگاه Oxford  ( Word Skills و Select Readings) را مطالعه میکنند.

دانلود کتاب Word Skills , Select Readings

این کتاب ها در کنار تقویت دایره واژگان و مهارت Reading  به دانشجویان مهارت Critical Thinking ( تفکر انتقادی) را آموزش میدهند که یک از مهارت های ضروری برای شرکت در آزمون های بین المللی همچون IELTS،PTE ، TOEFL  و … میباشد.