تندخوانی متون انگلیسی

تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیرید

تندخوانی متون انگلیسی، مهارتی است که بعضی از افراد که نیاز دارند متن های طولانی در زمانی محدود مرور کرده و درک کنند باید یاد بگیرند. تندخوانی زبان انگلیسی اگر به شکل صحیح و اصولی انجام شود، برای تقویت مهارت خواندن (Reading) و موفقیت در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مثل آیلتس می‌تواند بسیار مفید باشد.

یک انگلیسی زبان بومی (Native)، معمولا می‌تواند در یک دقیقه 200 تا 400 کلمه را بخواند. کسانی که توانایی تندخوانی متون انگلیسی را دارند، مدعی هستند که می‌توانند در دقیقه 1000 تا 1700 کلمه را بخوانند. البته اگر بخواهید متنی را به قصد حفظ کردن مطالعه کنید، احتمالا نخواهید توانست بیشتر از 100 کلمه در دقیقه جلو بروید.

قبل از آنکه صحت این ادعا را بررسی کنیم، به روش های متفاوت تندخوانی پرداخته و البته راه‌هایی برای یادگیری این مهارت هم به شما معرفی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که اعدادی که در متن خواهیم آورد برای انگلیسی زبانان Native صحیح هستند و طبعا ما باید آنها را کمی پایین تر بیاوریم.

همه تکنیک های مختلف تندخوانی متون انگلیسی یک ویژگی مشترک دارند: در تندخوانی، خبری از Sub-Vocalization نیست. Sub-Vocalization یعنی اینکه در هنگام مطالعه متن، کلمات آن را در ذهن خود “تلفظ کرده” و “می‌شنوید”. به جای این کار، شما سطرها و جملات داخل متن را Skim می‌کنید (یعنی معنا و مفهوم جملات را بدون توجه به صدا و تلفظشان متوجه می‌شوید). تندخوانی یعنی اینکه بتوانید جملات را سریع تر از حالتی که بتوانید آنها را به زبان بیاورید متوجه شوید.

بعد از اتمام هر خط، باید با استفاده از دید محیطی خود نیم نگاهی به کلمات انتهایی سطر بیندازید. این کار باعث می‌شود در هنگام مطالعه (مخصوصا در انتهای جملات) مکث نداشته و بتوانید سریع تر مفاهیم خط های بعدی را هم درک کنید.

سه روش کلی برای تندخوانی متون انگلیسی وجود دارد:

تندخوانی متون انگلیسی

روش اول: اشاره با انگشت

اِوِلین نیلسون وود (Evelyn Nielsen Wood) که در دهه 1950 میلادی به عنوان یک معلم مدرسه فعالیت می‌کرد، مدعی بود که با حرکت دادن انگشت خود زیر خطوط متن می‌تواند هر دقیقه تا 2700 کلمه را بخواند.

این کار به روش اشاره با انگشت معروف شد، اما تحقیقات نشان داده نگهداشتن یک کارت زیر سطرها هم اثر مشابهی داشته و به شما کمک می‌کند آنچه می‌خوانید را گم نکنید.

روش دوم: دنبال کردن کلمات

این در واقع نوعی خاص از روش اول است که در آن شما یک خودکار در دستتان گرفته و آن را در زیر کلمات حرکت می‌دهید. این کار هم به افزایش سرعت شما در مطالعه کمک می‌کند. علاوه بر آن، می‌توانید برای درک بهتر نکات کلیدی، زیر آنها خط بکشید.

هدف شما باید این باشد که برای هر سطر از متن بیشتر از یک ثانیه وقت نگذارید. در دفعات ابتدایی معمولا اطلاعات ناچیزی از متن بدست خواهید آورد اما کم کم مغز شما به این روش عادت کرده و خواهید توانست هر بار قسمت بیشتری از متن را درک کنید.

 ویژگی اصلی دو روش ذکر شده این است که به شما اجازه نمی‌دهند دوباره به عقب برگشته و آنچه مطالعه کرده‌اید را مجددا بخوانید. همین کار کلی در وقت شما صرفه جویی خواهد کرد

روش سوم: اسکن کردن متن

“اسکن کردن” متن یعنی حرکت دادن سریع چشمانتان از بالا به پایین صفحه و شناسایی کلمات و عبارات مهم. این عبارات ممکن است جملات کلیدی (که معمولا در ابتدای یک پاراگراف قرار دارند)، نام‌‌ها، اعداد و ایده‌های اصلی متن باشند. انجام تمرینات مخصوص گسترش دید محیطی می‌تواند توانایی شما را در اجرای بهتر این روش بالا ببرد.

تندخوانی متون انگلیسی به چه دردی می‌خورد؟

این تکنیک ها همه به شما کمک می‌کنند سریع‌تر بخوانید. اما آیا تندخوانی متون انگلیسی ان چیزی هست که به درد شما بخورد؟

تندخوانی اگر به صورت صحیح انجام شود، باید بتواند بین سرعت و توانایی شما در درک مطلب نوعی تعادل برقرار کند. مطالعات نشان داده‌اند هرچه سرعت مطالعه شما بالاتر باشد، به همان نسبت اطلاعات کمتری دریافت کرده و از جزئیات مطلب چیزی به یاد نخواهید آورد.

به همین خاطر، اگر قصد دارید یک متن حقوقی یا علمی نسبتا پیچیده را مطالعه کنید، هر چقدر هم عجله داشته باشید باز هم تکنیک های تندخوانی متون انگلیسی به هیچ درد شما نخواهند خورد. اگر محتوای پیش روی شما جدید و ناآشنا و یا قرار است آن را به شخص دیگری آموزش دهید، بهتر است متن را با دقت و صرف زمان کافی مطالعه کنید.

از طرف دیگر، وقتی می‌خواهید تنها نکات اصلی و جمع بندی ها را متوجه شوید، استفاده از تکنیک های تندخوانی می‌تواند به درد شما بخورد.

تندخوانی در زمانی که می‌خواهید کلیات متنی را فهمیده و دوباره برای فهمیدن جزئیات به سراغ آن بروید هم مفید است. مطالعات نشان داده‌اند تندخوانیِ دفعه اول باعث می‌شود دفعه دوم میزان درک شما از متن بسیار بالاتر برود.

به صورت کلی، اگر می‌خواهید چیزی را حفظ کنید، سرعت شما باید کمتر از 100 کلمه در دقیقه باشد. مطالعه عادی به صورت 100 تا 200 کلمه در دقیقه است و خواندن جهت درک کلی مطلب با 200 تا 400 کلمه در دقیقه انجام می‌شود.

تندخوانی معمولا یعنی از 400 تا 700 کلمه در دقیقه. تندخوانی همیشه به معنی فدا کردن بخشی از مفهوم متن به قیمت درک پیام کلی آن است. البته این که با این سرعت چه میزان از مطلب را متوجه شویم به فرد هم بستگی دارد.

چطور می‌توان تندخوانی متون انگلیسی را یاد گرفت؟

بخش اول: یادگیری تندخوانی متون انگلیسی

تندخوانی متون انگلیسی

 1. با خودتان صحبت نکنیدتقریبا همه آدم هایی که در حال مطالعه یک متن هستند آن را با خودشان زمزمه می‌کنند یا حداقل تلفظ و صدای آن کلمات را در ذهن خود تصور می‌کنند. این کار همان Sub-vocalizing است که بالاتر به آن اشاره کردیم.

این کار ممکن است به شما در درک بهتر مفاهیم کمک کند، اما در عین حال مانعی در برابر شما برای تندخوانی متون انگلیسی است. برای کنترل این عادت، راه‌هایی وجود دارند:

 •  آدامس بجوید. این کار ماهیچه های دهان و زبان شما را درگیر کرده و اجازه نمی‌دهد همزمان با خواندن متن جملات آن را هم به زبان بیاورید.
 • اگر در هنگام خواندن لب هایتان را تکان می‌دهید، یکی از انگتشتانتان را جلوی دهان خود بگیرید تا از حرکت آن جلوگیری کنید.

تندخوانی متون انگلیسی

2. کلماتی که قبلا خوانده‌اید را با یک تکه کاغذ بپوشانید. در هنگام خواندن، چشمان شما معمولا به سمت کلماتی که از آنها عبور کرده‌اید برمی‌گردند. دلیل اصلی این موضوع این است که عبارات قبلی را کامل متوجه نشده‌اید و می‌خواهید همه چیز را کامل بفهمید. اما هدف اصلی از تندخوانی این نیست.

با یک تکه کاغذ یا مقوا جملاتی که از رویشان رد می‌شوید را بپوشانید تا دوباره به سراغ آنها نروید. با این کار، کم کم به چشمان خود یاد می‌دهید که در متن به دنبال جمله‌هایی که خوانده‌اید نروند.

تندخوانی متون انگلیسی

3. حرکات چشمان خود را بشناسید. در هنگام مطالعه کاملا طبیعی است که چشمان شما به صورتی نامنظم حرکت کنند، یعنی روی بعضی کلمات مکث کرده و از روی بعضی از آنها هم به سرعت عبور می‌کنید. اما برای آنکه بتوانید چیزی را بخوانید، چشمان شما باید روی یک نقطه ثابت شوند. به همین خاطر است که اگر روی هر سطر به دفعات کمتری توقف کنید، متن را با سرعت بیشتری خواهید خواند. اما در این میان محدودیت‌هایی هم وجود دارند:

 • شما در آنِ واحد دو تا سه کلمه را بیشتر نمی‌توانید بخوانید.
 • شما از 9 تا 15 حرف سمت راست کلمه‌هایی که به آنها نگاه می‌کنید را می‌توانید ببینید، اما این حروف به صورت واضح در جلوی چشمان شما پدیدار نیستند.
 • بیشتر افراد قادر نیستند محتوای چند سطر را با هم بخوانند. این که بتوانید به خود آموزش دهید چطور از روی خط ها به سرعت عبور کرده و باز هم متوجه آنها شوید کاری شدنی اما نسبتا دشوار است.

تندخوانی متون انگلیسی

4. به چشمان خود آموزش دهید که کمتر حرکت کنند. مغز شما معمولا بر اساس طول جمله یا میزان آشنا بودن کلمات تصمیم می‌گیرد که چشمان شما را به کدام سمت حرکت دهد.  اگر چشمان خود را تمرین دهید که چطور به سمت جاهای مشخصی حرکت کنند، می‌توانید سریع تر بخوانید.

برای این کار، می‌توانید از این تمرین استفاده کنید:

 • یک تکه مقوای افقی را روی یکی از سطرها قرار دهید.
 • در ابتدای کاغذ و بالای اولین کلمه، یک ضربدر بگذارید.
 • بعد به اندازه 3 کلمه فضای خالی در نظر گرفته و یک ضربدر دیگر بگذارید. یک ضربدر دیگر بالای کلمه پنجم، ضربدر بعدی بالای کلمه هفتم و به همین شکل ادامه دهید.
 • شروع کنید به خواندن و در همین حال کاغذ را پایین بیاورید. جملات را کامل نخوانید بلکه آن کلماتی را ببینید که زیر یک ضربدر قرار گرفته‌اند و تلاش کنید از این راه پیام کلی متن را متوجه شوید.

تندخوانی متون انگلیسی

5. با محدودیت زمانی مطالعه کنید. برای مثال اگر قرار است یک متن 1000 کلمه ای را در عرض دو دقیقه بخوانید، یک مداد را روی کاغذ قرار داده و آن را به شکلی بین دو خط حرکت دهید که از ابتدا تا انتهای آن در عرض دو ثانیه حرکت کند و تلاش کنید در این دو ثانیه به هر دو سطر بالا و پایین دقت کنید.

این کار هم باعث بالا رفتن سرعت شما در درک مطلب شده و دید محیطیِ صرفا افقی شما را به “عمودی و افقی” تغییر می‌دهد.

 بخش دوم: Skim کردن متن ها

تندخوانی متون انگلیسی

1. بدانید چه زمانی باید Skim کنید. skim کردن به درد زمانی می‌خورد که بخواهید درکی نه چندان عمیق از یک متن پیدا کنید. این تکنیک می‌تواند برای پیدا کردن محتوای جذاب از داخل روزنامه یا مجله یا استخراج مفاهیم اصلی هنگام تندخوانی متون انگلیسی به کار رود. Skim کردن جایگزین خوبی برای مطالعه دقیق نیست.

تندخوانی متون انگلیسی

2. عنوان ها و سرفصل ها را بخوانید. برای Skim کردن یک متن، هیچ یک از عنوان ها و سرپاراگراف ها را از دست ندهید. اگر هم در حال تندخوانی متون انگلیسی هستید، فهرست ابتدایی آن را به هیچ وجه از دست ندهید.

تندخوانی متون انگلیسی

3. ابتدا و انتهای بخش ها را بخوانید. کتاب ها معمولا در ابتدا و انتهای هر فصل معرفی و نتیجه گیری دارند. در صورتی که چنین چیزی وجود ندارد، پاراگراف اول و آخر یک بخش را بخوانید.

اگر با موضوع متن آشنا هستید، می‌توانید آن را به سرعت مطالعه کنید. اما سرعت خود را تا جایی بالا ببرید که بتوانید متوجه منظور متن هم بشوید. شما با پریدن از روی بعضی از قسمت های متن در وقت خود صرفه جویی می‌کنید، اما از طرف دیگر هم باید بدانید دارید چه چیزی را می‌خوانید.

تندخوانی متون انگلیسی

4. دور کلمات مهم متن خط بکشید. اگر می‌خواهید هم متن را به سرعت خوانده و هم متوجه نکات کلیدی آن شوید، باید قسمت های مهم آن را هم پیدا کرده و علامت گذاری کنید. کلماتی که باید دورشان خط بکشید اینها هستند:

 • کلماتی که چندین بار تکرار شده‌اند.
 • ایده های اصلی که معمولا کلمه های کلیدی عنوان ها هم داخل آنها هست.
 • اسم های خاص
 • قسمت های پررنگ شده (Bold) یا مورب (Italics).
 • کلماتی که متوجهشان نمی‌شوید.

تندخوانی متون انگلیسی

5. تصاویر و نمودارها را بررسی کنید. تصاویر و نمودارها معمولا کلی اطلاعات به شما ارائه می‌کنند، بدون آنکه نیاز داشته باشید مطلب چندانی مطالعه کنید. برای هر عکس یا دیاگرام یکی دو دقیقه وقت بگذارید.

تندخوانی متون انگلیسی

6. هر وقت سر موضوعی گیج شدید، اولین جمله پاراگراف را بخوانید. جمله اول در هر پاراگراف به اصطلاح Topic Sentence نامیده شده و معمولا شامل مفهوم کلی تمامی مواردی است که در پاراگراف به آنها اشاره می‌شود.

تندخوانی متون انگلیسی

7. حاشیه نویسی کنید. به کلماتی که دورشان خط کشیده‌اید نگاه کنید. می‌توانید این کلمات را تبدیل به یک یا دو جمله کنید؟ اگر موفق شوید این کار را انجام دهید، می‌توانید در حاشیه کتاب نت های خودتان را نوشته که هنگام مرور سریع مطالب به آنها مراجعه کنید.

بخش سوم: زمان بندی در تندخوانی

تندخوانی متون انگلیسی

1. برای تندخوانی متون انگلیسی، برنامه ریزی زمانی داشته باشید. هر بار که قصد تمرین تندخوانی دارید برای خود زمان تعیین کرده و تلاش کنید هر بار نسبت به دفعه قبلی عملکرد زمانی بهتری داشته باشید.

تعداد کلمات داخل یک صفحه را بشمارید، یا تعداد کلمات هر سطر را شمرده و در تعداد سطرها ضرب کنید.

تایمر خود را روی ده دقیقه تنظیم کرده و ببینید در این ده دقیقه چند کلمه می‌توانید بخوانید.

هر تعداد کلمه‌ای که خوانده‌اید را تقسیم بر ده کنید تا ببینید در هر دقیقه چند کلمه می‌توانید بخوانید.

تست های تندخوانی آنلاین هم در اینترنت فراوان هستند، کافی است عبارت speed reading test را در گوگل جستجو کنید تا کلی از این آزمون ها پیدا کنید. البته نتایج احتمالا کمی نسبت به تندخوانی روی کاغذ متفاوت خواهند بود زیرا سرعت مطالعه در کتاب و صفحه کامپیوتر یا موبایل بین همه افراد متفاوت است.

تندخوانی متون انگلیسی

2. برای خود هدف تعیین کنید:

یک نوجوان Native معمولا می‌تواند از 200 تا 250 کلمه در دقیقه را مطالعه کند.

سرعت یک دانشجوی متوسط، حدود 300 کلمه در دقیقه است.

یک دانشجو می‌تواند با سرعت 450 کلمه در دقیقه از نکات اصلی متن سردرآورد.

یک دانشجوی خوب می‌تواند با سرعت 600 تا 700 کلمه در دقیقه به دنبال یک کلمه خاص بگردد.

کسی که بتواند 1000 کلمه در دقیقه بخواند، احتمالا جزو افرادی است که در زمینه تندخوانی متون انگلیسی بسیار حرفه‌ای بوده و البته برای رسیدن به این سرعت، باید از روی بیشتر متن به سرعت عبور کنید.

منبع: WikiHow

 

 

 

 

 

 

4.6/5 - (51 امتیاز)
81 پاسخ
  • رها دلشاد
   رها دلشاد گفته:

   سلام شما دوره ی تند خوانی زبان انگلیسی دارید؟ من خیلی دوست دارم مثل زبان فارسی کتاب های زبان اصلی انگلیسی رو بخونم

   پاسخ
 1. فاطمه
  فاطمه گفته:

  تند خوانی یکی از مهارت های اصلی تو زبان انگلیسیه که ایران اروپا این شرایط رو برامون فراهم کرده

  پاسخ
 2. محبوبه
  محبوبه گفته:

  البته که تندخوانی روش بسیار خوبی برای صرفه جویی تو وقته و مهمترین نکته عنوان ها هستند ک چکیده ای از تمام متن هستند ممنون از شما

  پاسخ
 3. حامد حسبان
  حامد حسبان گفته:

  بنظر من وقتی یک داستانی رو میخونیم تایم بگیریم که چقدر زمانمون رو گرفته بعد دوباره بخونیم و برای خودمون زمان کمتری در نظر بگیریم اینطور روند خوندنمون تند تر میشه تو کلاس های ایران اروپا هم داستان خوانی هست

  پاسخ
 4. پدرام بذر افشان
  پدرام بذر افشان گفته:

  افزایش دایره لغات و یادداشت برداری یه راه حل خیلی مناسب واسه تندخوانی که رو مغزمون تاثیر خوب میذاره و به تندتر خوندن کمک میکنه مرسی از اطلاعات خوب ایران اروپا

  پاسخ
 5. Ayen
  Ayen گفته:

  سلام
  همونطور ک برا تلفظ فیلم دیدن چاره کاره برای تندخوانی هم کتاب خوندن تاثیری زیادی داره داستان هایی که تو موسسه خونده میشن خب خیلی کمک کرده

  پاسخ
 6. افسانه کرمانی
  افسانه کرمانی گفته:

  سلام و خسته نباشید به عوامل خوب آموزشگاه زبان ایران اروپا ، شما چه کتابی رو پیشنهاد میکنید برای شروع ؟

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   لطفا با اموزشگاه تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان مربوط با توجه به سطح شما راهنمایی لازم را ارائه کنند

   پاسخ
 7. فاطمه قلی زاده
  فاطمه قلی زاده گفته:

  تندخوانی هم یک مهارت اصلی محسوب میشه
  موفق باشید

  پاسخ
 8. شکیبا نظیف
  شکیبا نظیف گفته:

  اگه اشکالات خودمون رو شناسایی کنیم و تو موسسه زبان با تمرین حلش کنیم یادگرفتن زبان برامون خیلی راحت میشه

  پاسخ
 9. کیانا جوانمرد
  کیانا جوانمرد گفته:

  عالی بود سپاس
  من تو تلفظ حروف صدادار مشکل دارم خداروشکر کلاسای موسسه زبان رو به من معرفی کردن و الان خیلی خیلی اشکالاتم برطرف شده

  پاسخ
 10. آمنه نظمی
  آمنه نظمی گفته:

  تندخوانی یه فرایندی که باید براش وقت و حوصله بذاریم تا راحت تر مطالبش رو باد بگیریم

  پاسخ
 11. ثریا منصوری
  ثریا منصوری گفته:

  بنظرتون این شیوه که مطالبی انتخاب کنیم که از سطح ما بالاتره برای تندخوانی خوبه یا نه ؟

  پاسخ
 12. المیرا
  المیرا گفته:

  من جز اون دسته افرادی هستم که با تند خوانی وقتم توی تلفظ کلمات پایین میاد ممنونم از موسسه زبان ب خاطر مطالب بالا

  پاسخ
 13. شوکت
  شوکت گفته:

  تند خوانی وقتی صورت میگیره که به اندازه کافی توی موسسه زبان تمرین و مکالمه و کنفرانس داشته باشی

  پاسخ
 14. صغری
  صغری گفته:

  من خودم جز دسته افرادی بودم ک با تند خوانی ب شدت وقتم توی تلفظ پایین میومد ک خدا رو شکر با تمرین و تکرار و راهکارهای موسسه زبان درست شد

  پاسخ
 15. محمد طهرانی
  محمد طهرانی گفته:

  تندخوانی متون انگلیسی را در موسسه ایران اروپا به شکل کوتاهترین زمان ممکن یاد گرفتم، واقعا فکرشو نمیکردم تا این اندازه سرعت یادگیریم بالا بیاد و خیلی سپاس گذارم.

  پاسخ
 16. پریسا
  پریسا گفته:

  وااای من عاشق اینم ک رمان های زبان اصلی رو بخونم و تندخوانی متون انگلیسی در کوتاهترین زمان ممکن رو یاد بگیریم، دیگه عالی میشه و به علاقه هام میرسم

  پاسخ
 17. قائمی
  قائمی گفته:

  درمورد اینکه تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیریم، من روش اشاره به انگشت رو امتحان کردم. جواب داد

  پاسخ
 18. فرهناز قاسمی
  فرهناز قاسمی گفته:

  هر چقدر تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیریم روان خوانیمون زودتر اتفاق میفته.

  پاسخ
 19. حسینی
  حسینی گفته:

  درود و سپاس بیکران برای اینکه تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیریم

  پاسخ
 20. ناصری
  ناصری گفته:

  وااای خیلی ممنونم اینکار ها انقدر درمورد تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن جواب میده که خود آدم کم کم تفاوت رو احساس میکنه….

  پاسخ
 21. زیبا شمس
  زیبا شمس گفته:

  من متن رو دوبار کامل خوندم، انقدر که برام مهم بود تند خوانی رو درست یاد بگیرم.

  پاسخ
 22. میرزایی
  میرزایی گفته:

  من میخوام تندخوانی متون انگلیسی رو هر چی زودتر یادبگیرم. ممنون از راهنمایی مفیدتون.

  پاسخ
 23. سیمین چمن
  سیمین چمن گفته:

  مقاله تون درمورد تند خوانی متون انگلیسی عالی بود. سپاس بیکران

  پاسخ
 24. پریسا یوسفیان
  پریسا یوسفیان گفته:

  این روش هایی که گفتید عالی هستن و قطعا نتیجه خیلی خوبی میده.

  پاسخ
 25. Omid Bagheri
  Omid Bagheri گفته:

  کاملترین توضیحی که تا به امروز درمورد نحوه تند خوانی متون انگلیسی خونده بودم از سایت خوب شما بود. ممنون

  پاسخ
 26. سینا یگانه
  سینا یگانه گفته:

  روشی که شما اموزش دادید رو چند ماه دارم انجام میدم و واقعا تند خوانی زبان انگلیسیم خیلی خوب شده. ممنون

  پاسخ
 27. فیروزه
  فیروزه گفته:

  من شخصا فعلا خیلی آروم میتونم متن انگلیسی رو روان بخونم اما خیلی دوست دارم تندخوانی متون انگلیسی رو در کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیریم

  پاسخ
 28. نیلوفر هاشمی
  نیلوفر هاشمی گفته:

  این سه روش کلی که درباره ی تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن تهیه کردید، عالی بودن.

  پاسخ
 29. اصلانی
  اصلانی گفته:

  این تندخوانی متون انگلیسی در کوتاهترین زمان ممکن خیلی خوبه واقعا باتوجه به راهنمایی های شما خیلی خوب جواب میده .

  پاسخ
 30. معصومه روحی
  معصومه روحی گفته:

  عاااااالی توضیح دادین واقعا این مبحث مهم تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن چطوری یاد بگیریم.

  پاسخ
 31. لیلا فلاحتی
  لیلا فلاحتی گفته:

  ممنون از هفت روش خوبی که درمورد تند خوانی متن انگلیسی در کوتاه ترین زمان ممکن آموزش دادید.

  پاسخ
 32. میترا درویشی
  میترا درویشی گفته:

  من تمام راهنمایی هایی که حضوری یادمون دادید و اینجام گفتید انجام دادم و درمورد تند خوانی متون انگلیسی همون چیزی شد که میخواستم.

  پاسخ
 33. مهدی سلکی
  مهدی سلکی گفته:

  واقعا یک مقاله کامل درمورد تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن ، تهیه کردید. ممنون

  پاسخ
 34. راحله قربانی
  راحله قربانی گفته:

  تشکر ویژه از اطلاعاتی که درمورد تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیریم، دادید

  پاسخ
 35. بهار مهراسبی
  بهار مهراسبی گفته:

  این تندخوانی متون انگلیسی که در کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیریم، خیلی مساله مهمی در یادگیری زبان

  پاسخ
 36. میترا طاهری
  میترا طاهری گفته:

  مطالب تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیریم خیلی خوب بود

  پاسخ
 37. مرجان علیدوستی
  مرجان علیدوستی گفته:

  سپاس از توضیحتون برای تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیریم

  پاسخ
 38. ماهگل
  ماهگل گفته:

  خیلی خوشحالم که در موسسه ایران اروپا زبان آموز هستم و تلاش میکنم آموزش هایی ک میدید رو انجام بدم

  پاسخ
 39. حدیث تاجیک
  حدیث تاجیک گفته:

  تند خوانی یکی از مهارت های اصلی تو زبان انگلیسی است که موسسه ایران اروپا بهمون یاد داده.

  پاسخ
 40. زهره دولت زاده
  زهره دولت زاده گفته:

  بخش دومی که برای تند خوانی متون در کوتاه ترین زمان ممکن گفتید خیلی برای من کاربردی بود، ممنونم.

  پاسخ
 41. سمیه ثمنی
  سمیه ثمنی گفته:

  اطلاعاتتون عالی بود و امیدوارم ما هم به اون سطح از تند خوانی برسیم

  پاسخ
 42. خانعلی زاده
  خانعلی زاده گفته:

  من بعضی از روش های شمارو برای تتد خوانی متون امتحان کردم و نتیجه بهتری دیدم

  پاسخ
 43. قلچ خانی
  قلچ خانی گفته:

  من و دوستم باهام شروع کردیم به تمرین روش های تند خوانی که گفتید و خیلی بهتر شدیم

  پاسخ
 44. حدیثه
  حدیثه گفته:

  روش دنبال کردن کلمات برای من در تند خوانی متون زبان انگلیسی خیلی موثر و کارآمد

  پاسخ
 45. میثم
  میثم گفته:

  تند خواندن بدون اموزش درست تمرکز درست کارایی خوبی نداره. ممنون که روش درست یادگیری به همراه سرعت بیشتر در تند خواندن رو اموزش دادید

  پاسخ
 46. یلدا
  یلدا گفته:

  واقعا مطالب مختصر و فوق العاده مفید بودن. خیلی ازتون درمورد تند خوانی متون اموزش دیدم

  پاسخ
 47. ندا
  ندا گفته:

  این تندخوانی متون انگلیسی در کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیریم، خیلی مهم

  پاسخ
 48. آمنه شرافت
  آمنه شرافت گفته:

  اینکه شما روش های تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن یاد بگیریم میگید، نشون دهنده تیم حرفه ای شماست

  پاسخ
 49. رضا اشرفی
  رضا اشرفی گفته:

  من همیشه برای خودم هدف های کوتاه مدت و بلند مدت تعیین میکنم و برنامه ریزی میکنم برای رسیدن بهشون

  پاسخ
 50. زینب گلستانی
  زینب گلستانی گفته:

  ممنون از اموزش تندخوانی متون انگلیسی را در کوتاهترین زمان ممکن اموزش دادید و اینکه این روش ها چه اهمیتی دارند رو مطرح کردید

  پاسخ
 51. لیلا کمالی زاده
  لیلا کمالی زاده گفته:

  تند خوانی یک مهارتی که حتما باید در زمینه مطالعه بلد باشیم

  پاسخ
 52. فیروزه عبیری
  فیروزه عبیری گفته:

  ممنونم ازتون‌که در زمینه تقویت مهارت‌تند خوانی انگلیسی‌ اموزش کاملی ارائه دادید

  پاسخ
  • نگار
   نگار گفته:

   این که تو آموزشگاهتون به تمام ابعاد پرداخته میشه واقعاً عالی و بینظیره. ممنون ازتون

   پاسخ
 53. فاطمه اسکندری
  فاطمه اسکندری گفته:

  من بعد از شش ماه به شدت تند خوانی متون انگلیسی ام با روش های شما تقویت شده

  پاسخ
 54. رضازاده
  رضازاده گفته:

  خیلی ممنون که به تند خوانی ما کمک میکنید و اموزش های متناسبی میدید

  پاسخ
 55. ناهید
  ناهید گفته:

  تند خوانی رو به نظر شما چند دوره باید در کلاس های شما شرکت کنم تا قوی بشم

  پاسخ
 56. موسوی
  موسوی گفته:

  به نظرم هرچقدر اهل مطالعه و کتابخوانی باشیم، چشم با سرعت بیشتری جملات رو دنبال میکنه و در نتیجه به تند خوانی ما کمک میشه

  پاسخ
 57. هاجر طالبی
  هاجر طالبی گفته:

  من حتما باید حاشیه نویسی، صفحات کتاب هام داشته باشه و به نکته های مهم اون صفحه اشاره کنم

  پاسخ
 58. فاطمه راحمی
  فاطمه راحمی گفته:

  ممنون برای آموزش تندخوانی. خیلی تاثیر خوبی داره.
  مرسی که با حوصله و خیلی خوشگل توضیح میدید

  پاسخ
 59. مهناز بدری
  مهناز بدری گفته:

  سلام چندروزی هست که از این روشها برای تندخوانی دارم استفاده میکنم و خداروشکر دارم یواش یولش نتیجه میگیرم. ممنون از راهنماییهای کلیدیتون

  پاسخ
 60. Omid
  Omid گفته:

  سلام
  میخواستم بپرسم آیا تندخوانی میتونی تو یادگیری من که مبتدی هستم تاثیر داشته باشه؟

  پاسخ
 61. امید
  امید گفته:

  سلام. به نکات کلیدی خوبی در مورد آموزش تندخوانی اشاره کردین… ??

  پاسخ
 62. زهره
  زهره گفته:

  مطالبی که در مورد تندخوانی زبان بیان کردید خیلی مفید بود. ممنون

  پاسخ
 63. مهرانگیزی
  مهرانگیزی گفته:

  تمرین تند خوانی متنهای زبان کمک بزرگی میتونه باشه در راستای یادگیری بهتر

  پاسخ
 64. سهیلی
  سهیلی گفته:

  بنظر من تندخوانی خودش یک مهارت جدای از یادگیری زبان هست که باید با تکرار و تمرین این مهارت رو یاد گرفت و سپس برای هر متنی به اجرا دراورد.

  پاسخ
 65. hany
  hany گفته:

  سلام. میخاستم تشکر کنم بابت راهنماییهای خوبی که در مورد تندخوانی زبان گذاشتین. بسیار سپاس

  پاسخ
 66. حمیدرضا
  حمیدرضا گفته:

  از همه چیز مهمتر برای تند خوانی اینکه همیشه کتاب بخونیم. حتما روزی نیم ساعت مطالعه رو داشته باشیم

  پاسخ
 67. طناز احمدی
  طناز احمدی گفته:

  چقدر عالی روشهای تند خوانی رو توضبح دادید من خیلی توی این مورد مشکل داشتم سپاس

  پاسخ
 68. دنیا
  دنیا گفته:

  من فکر میکردم اگر با خودم تند صحبت کنم باعث میشه ک تند بخونم اما واقعا دیدم روش غلطیه

  پاسخ
 69. کریمی
  کریمی گفته:

  هرکسی باید قلق خودشو یاد بگیره که چطوری میتونه بهتر یاد بگیره راهکارهایی هم که مثال زدید عالین

  پاسخ
 70. الهه
  الهه گفته:

  من همیشه حاشیه نویسی انجام میدم این کار خیلی کمک میکنه منو ب تندخوانی

  پاسخ
 71. مسعود
  مسعود گفته:

  منم خیلی دوست دارم زبان انگلیسی رو خیلی روان و تند تند بخونم عاشق این هستم که بتونم بدون هیچ غلط املایی این زبان رو بخونم .

  پاسخ
 72. علیرضا
  علیرضا گفته:

  چقدر جالب منم موقع خواندن درس هام همیشه از انگشتام هم استفاده میکردم الان دیدم یکی از بهترین روش های درس خواندن محسوب میشه

  پاسخ
 73. ایرانلو
  ایرانلو گفته:

  تندخوانی زبان انگلیسی هر چند که بعضی جاها زیاد کاربردی نداره اما به نظرم موقع حرف کردن خیلی می‌تونه تو نشان دادن تسلطمون به این زبان کمک کنه.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *