استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان

استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی

استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی در حال حاضر آسانتر و قابل دسترس تر از سابق شده است. شاید اگر سابق بر این تنها راه یادگیری استفاده از یک معلم و یا حضور در یک کلاس آموزش بود، در حال حاضر ابزارهای دیگری نیز به این حیطه ورود کرده‌اند، هرچند نمی‌توان تأثیر این ابزارهای جدید را به‌اندازهٔ کلاس و یادگیری از معلم دانست؛ اما مکمل خوبی برای یادگیری هستند.

با گسترش روزافزون علم بشری و تکنولوژی‌های ساخته بشر، یادگیری زبان انگلیسی نیز شکل متفاوتی به خود گرفته است. ابزارهای تازه‌ای روزبه‌روز در بستر علم به کمک این یادگیری می‌آیند تا در عین راحتی بتوان استفادهٔ مفیدی نیز از آن داشت.

تکنولوژی یادگیری زبان انگلیسی چه از طریق نرم‌افزارها و چه هوش مصنوعی و سخت‌افزارهای جدید و گجت های دیجیتال یکی از مواردی است که اخیراً بسیار پرکاربرد شده‌اند و مکمل خوبی برای یادگیری در کلاس‌های درس شده‌اند.

تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی از آیتم‌های جدیدی است که می‌توان آن را از موارد مؤثر در فرایند یادگیری بهتر فراگیران قلمداد کرد. این تکنولوژی‌ها چه بر بستر اینترنت و چه به‌صورت فیزیکی می‌توانند راه جدیدی در مسیر یادگیری باشند.

در حال حاضر چگونه از تکنولوژی برای آموزش زبان انگلیسی استفاده می‌شود؟

ذات و معنای تکنولوژی این است که هر روز اتفاق جدیدی در این دنیا افتاده و ابزاری جدید به ابزارهای قبلی اضافه می‌شود. به همین خاطر، شاید آنچه در این مطلب به آن اشاره کنیم باز هم کل ماجرا نبوده و فقط بخشی بسیار کوچک از جنبه های گوناگون کاربرد تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی باشد. با هم مرور می‌کنیم:

۱ – دیتا پروژکتور (Data Projector)

ادیتا پروژکتور از ابزارهای بسیار آشنا و مورد استفاده در بسیاری از محیط های آموزشی است. بیشتر ما حداقل یک‌ بار در کلاس‌های درس با آن مواجه شده‌ایم و فیلم یا یک ویدیوی آموزشی را با استفاده از این پروژکتور در کلاس درس دیده‌ایم. این تکنولوژی در آموزشگاه‌ های زبان از ملزومات یادگیری بوده و البته بسته به روش تدریس استاد کاربردهای گوناگونی دارد.

از دیتا پروژکتور برای نشان دادن متن یا محتوای گرافیکی بر پردهٔ بزرگ استفاده می‌شود. این محتوا می‌تواند یک متن، یک یا چند تصویر، یک فیلم آموزشی و هر محتوای دیگری بنا به نظر استاد باشد.

خودِ زبان آموزان نیز می‌توانند برای ارائه مطالبی که قرار است سر کلاس درس برای همه تشریح کنند از این دیتاپروژکتور استفاده کرده تا همه به‌راحتی بتوانند موضوع موردنظر را درک کنند. دیتا پروژکتور در حال حاضر در آموزشگاه‌ های معتبر زبان انگلیسی وجود دارد، مخصوصا در مراکزی که در آنها کلاس های جانبی مثل کلاس Movie یا آزمون آزمایشی آیلتس برگزار می‌شود.

۲ – بورد ریکوردر (Board Recorder)

همان‌طور که از معنای این کلمه هم مشخص است، این ابزار از درسی که طی یک جلسه تدریس می‌شود فیلم آموزشی تهیه کرده و از تخته یک فیلم ضبط و استخراج می‌کند. صدای استاد نیز حین تدریس ضبط شده و بر روی ویدیوی مورد نظر قرار داده می‌شود. این ویدیو می‌تواند در کیفیت‌های مختلف در اختیار زبان آموزان و حاضران در کلاس قرار گیرد.

برای بسیاری از ما پیش می‌آید که به دلیل مشکلات یا کمبود وقت نتوانیم در کلاس حضور پیدا کرده یا به دلیل مشکلاتی سر جلسه تمرکز کافی داشته باشیم. استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی به ما کمک می‌کند این مشکل تا حد زیادی رفع شود.

استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان

هرکدام از فراگیران که مایل باشند می‌توانند فایل ویدیویی ضبط‌شده را از مسئول آموزشگاه و یا در صورت دسترسی استاد، از بورد ریکوردر دریافت و بعدا تماشا کنند.

۳ – کلاس های آنلاین

در گذشته نه چندان دور، هم وقت های خالی افراد خیلی بیشتر از این روزها بود و هم ابزارهای ارتباطی آنقدر قدرتمند نبودند که بتوانند به راحتی و در هز زمان امکان ارتباط بین افراد از راه دور را فراهم کنند. به همین خاطر، برای آموزش مطالب گوناگون به افراد، هیچ شیوه‌ای به جز حضور فیزیکی افراد در کلاس درس قابل تصور نبود.

اما امروزه شرایط متفاوت شده است. با ظهور اینترنت و بسترهای ارتباط جمعی آنلاین، آموزش هم شکل دیگری به خود گرفته و امکان یادگیری مطالب از راه دور فراهم شده است.

شاید تصور برخی افراد از آموزش آنلاین، ارتباط ویدیویی استاد و شاگردان از طریق ویدیوچت (با نرم افزارهایی مثل WhatsApp یا Skype) باشد اما کلاس های آنلاین و امکانات داخل آنها از یک ارتباط ویدیویی ساده بسیار فراتر رفته‌اند.

نرم افزارهای مدرن آموزش آنلاین زبان انگلیسی، امکان چت، ویدیوچت، ارسال و دریافت فایل‌های مختلف از جمله مطالب آموزشی و تکالیف درسی، به اشتراک گذاری Desktop سیستم، پخش همزمان صدا و ویدیو و … را داشته و تمام امکانات موجود در یک کلاس حضوری را برای شما فراهم می‌کنند.

4 – دیگر ابزارهای آموزشی دیجیتال

استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان

مدرسان برای آموزش مهارت های مختلف از جمله زبان انگلیسی نیاز دارند مطالب آموزشی مختلف را با ساختارها و قالب های گوناگون به شاگردان ارائه کنند. برای تهیه این نوع متریال آموزشی، به ابزارها و نرم افزارهای دیجیتال احتیاج داریم که معمولا هم به شکل آنلاین هستند.

این نوع ابزارها، امکان انجام تقریبا هر کاری که به فکرتان برسد را به شما می‌دهند: ساخت اینفوگرافیک، تبدیل متن به صدا و برعکس، قصه گویی دیجیتال، ساخت پادکست، ساخت نظرسنجی و آزمون، گرفتن عکس از صفحات و برنامه ها، نقل قول و ذکر منبع، یادداشت های سریع، ادیت عکس، ویدیو، فایل های پی دی اف و بسیاری موارد دیگر. 

برای آشنایی بیشتر با این ابزارهای آنلاین و رایگان و استفاده از آنها، به این لینک سری بزنید. حتما کلی وبسایت و اپلیکیشن به درد بخور و کار راه انداز پیدا خواهید کرد. نکته بعدی این است که این ابزارها برای شما مجانی هستند!

وضعیت استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی در ایران چگونه است؟

عموماً در هر یک مسائل مربوط به تکنولوژی، شروع یک جریان خاص در ایران نسبت به سایر کشورها قدری کند است. در مورد مسائل مربوط به تکنولوژی در آموزشگاه‌های زبان هم این موضوع صادق است.

هرچند آموزشگاه‌هایی در کشور وجود دارند که تا حدی این امکانات را برای زبان آموزان دانشجویان خود فراهم کرده‌اند اما هنوز مشکلات باقی هستند و وضعیت آموزشگاه‌های زبان در ایران با کشورهای غربی که مهد تکنولوژی هستند فاصلهٔ زیادی دارد.

در انتها…

سه چیز هستند که انتها ندارند: یادگیری، خلاقیت و تکنولوژی. به همین علت است که دوست داریم از تجربیات شما در زمینه استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان بدانیم. اگر معلم هستیذد، بگویید بهترین ابزارهای آنلاین و دیجیتال که برای آموزش به کار برده‌اید چه بوده‌اند؟ اگر زبان آموز هستید، بگویید کدام تکنولوژی ها به شما در یادگیری بیشتر کمک می‌کنند؟ چه مواردی را از قلم انداخته‌ایم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

4.8/5 - (68 امتیاز)
79 پاسخ
 1. مهرانفر
  مهرانفر گفته:

  سلام من دوره پیشرفته زبانم رو دارم ادامه میدم و از اول هم تو کلاسای شما ثبت نام کردم خیلی کلاس های پرباری که دارین کمال تشکر دارم طبق تجربه که داشتم با نرم افزارهای چندرسانه ای هم کمک شایانی میکنه سپاس از اساتید

  پاسخ
 2. سهراب قلی پور
  سهراب قلی پور گفته:

  ویدئو چت برای کلاس های آنلایتون اثربخش و مفیدن
  ممنون از اطلاعات خوبتون

  پاسخ
 3. شکیبا نظیف
  شکیبا نظیف گفته:

  به نظر من تکنولوژی های نوین در راستای بهبود بادگیری زبان موثر هستند ولی به تنهایی کافی نیشتند واقعا مراجعه به آموزشگاه زبان خوب و داشتن اساتید خوب یه گزینه عالی هستند

  پاسخ
 4. Mehri taheri
  Mehri taheri گفته:

  موسسه زبان ایران اروپا یکی از بهترین هاست و البته که تکنولوژی نقش تکمیلی و حمایتی رو برای زبان آموزان به همراه داره
  ممنون

  پاسخ
 5. Sohrab
  Sohrab گفته:

  به نظر شما چه تکنولوژی در حال حاضر بیشتر به یادگیری ما کمک میکنه ؟

  پاسخ
 6. Ghazal
  Ghazal گفته:

  من تو نوشته هاتون متوجه شدم فایل ضبط شده کلاساتون رو در اختیار ما قرار میدید چقدر عاااااالی

  پاسخ
 7. چشم آذر
  چشم آذر گفته:

  با اینکه تکنولوژی خیلی پیشرفت کرده و یادگیری ها راحت تر شده اما بنظر من هیچ چیزی نمیتونه جای معلم رو بگیره

  پاسخ
 8. نورالهی
  نورالهی گفته:

  شما کلاس های تماشای فیلم و یا آزمون تست کردن آیلتس هم برگزار میکنید ؟

  پاسخ
 9. نظری
  نظری گفته:

  بخاطر بودن کرونا که ما نمیتونیم راحت ازخونه دربیایم و نمیتونیم کلاس هامون رو کنسل کنیم چ خوب که کلاس های آنلاین هم دارید

  پاسخ
 10. تاجدار
  تاجدار گفته:

  آموزشگاه زبان ایران اروپا با داشتن کلاس های آنلاین غیرحضوری و کلاس های حضوری جزء بهترین موسسه زبان ها به حساب میاد

  پاسخ
 11. Saeedi
  Saeedi گفته:

  بهترین نرم افزاری که بتونیم روی گوشیمون نصب کنیم برای آموزش چه ترم افزاری هست ؟

  پاسخ
 12. Taghavi
  Taghavi گفته:

  چطوری میتونیم با استفاده از تکنولوژی به پیشرفت زبانمون کمک کنیم ؟

  پاسخ
 13. Atusa
  Atusa گفته:

  کلاس های آنلاینی که تو موسسه زبان برگزار میشن با کلاس های حضوری فرق آنچنانی ندارند و تمامی امکانات رو برای ما فراهم کردن چه بسا بهتر که پشتیبان هم دارید

  پاسخ
  • صدیقه
   صدیقه گفته:

   بدون تکنولوژی یادگیری زبان سخت تر میش و موسسه زبان ایران اروپا توی هر عرصه ای پیشقدم هستش

   پاسخ
 14. Sepid
  Sepid گفته:

  بنظرتون بچه های کوچیک هم میتونن تو خونه یادگیری زبان رو شروع کنن؟ البته زیرنظر آموزشگاه زبان و داشتن پشتیبان

  پاسخ
 15. پرستو
  پرستو گفته:

  در رابطه با استفاده از تکنولوژی برای آموزش زبان انگلیسی این سه مورد باید همزمان باهم وجود داشته باشن و شما این امکان را فراهم کردید

  پاسخ
  • هدی براتی
   هدی براتی گفته:

   مطمئناً تو این دوره بدون استفاده از تکنولوژی آموزش امکان پذیر نیست
   و ممنون از شما که در همه ی ابعاد آموزش زبان انگلیسی نقش دارید و بهترینها رو ارائه میدید

   پاسخ
 16. حدیثه ترابی
  حدیثه ترابی گفته:

  استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی واقعا طرحی عالی برای یادگیر است.

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی و در همین راستا این مجموعه از جدیدترین متد های آموزشی استفاده می کند

   پاسخ
 17. هنردوست
  هنردوست گفته:

  وجود کرونا به همه ثابت کرد وارد عصر جدیدی از ارتباطات و اموزش ها و پیشرفت تکنولوژی شدیم

  پاسخ
 18. فریبرز
  فریبرز گفته:

  تکنولوژی زبان انگلیسی باعث فراگیر تر شدن اموزش درست و در دسترس بودن بیشتر شده

  پاسخ
 19. پگاه گودرزی
  پگاه گودرزی گفته:

  به نظرم استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی خیلی خوب جواب داده

  پاسخ
 20. دانیال انصاری
  دانیال انصاری گفته:

  استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی یک مسیر جدیدی در اموزش تخصصی زبان انگلیسی هست.

  پاسخ
 21. علی رنجبر
  علی رنجبر گفته:

  من برای استفاده از تکنولوژی در یادگیری زبان روش بورد ریکوردر (Board Recorder) خیلی دوست دارم

  پاسخ
 22. رحیمی زاده
  رحیمی زاده گفته:

  استفاده از تکنولوژی در یادگیری زبان انگلیسی در حال حاضر غیر قابل اجتناب هست و خیلی خوبه که موسسه ایران اروپا از نرم افزار های خوب در زمینه اموزش زبان انگلیسی استفاده میکنه

  پاسخ
 23. وحدت جو
  وحدت جو گفته:

  نکاتی که برای استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی مطرح میکنید کاملا اهمیت دارن

  پاسخ
 24. ناهید مصدق
  ناهید مصدق گفته:

  سلام ممنونم ازتون که به روز ترین تکنولوژی های اموزشی رو چه داخل اموزشگاه و چه برای استفاده از طریق موبایل و لپ تاپ در اختیارمون قرار میدید.

  پاسخ
 25. سلطانی
  سلطانی گفته:

  نرم افزار هایی که معرفی میکنید خیلی خوبن و برای یادگیری در شرایط الان که کرونا هست به شدت کمکمون میکنه

  پاسخ
 26. بهادری
  بهادری گفته:

  تکنولوژی ها یقینا با شرایط فعلی خیلی موثر هستن و مچکر که این تکنولوژی ها رو در زمینه زبان انگلیسی به ما معرفی میکنید.

  پاسخ
 27. شیدا صفری
  شیدا صفری گفته:

  در حال حاضر ملموس ترین تکنولوژی در زبان انگلیسی برای ما کلاس های انلاین هست

  پاسخ
 28. احمد رضا
  احمد رضا گفته:

  الان پروژکتور هایی که به موبایل وصل میشن هم یک تکنولوژی جدید در یادگیری زبان‌محسوب میشه

  پاسخ
 29. گوهر بهمن پور
  گوهر بهمن پور گفته:

  بورد ریکوردر هم در مورد اموزش زبان خیلی خوب و تکنولوژی کاربردی هست

  پاسخ
 30. زهره شمس
  زهره شمس گفته:

  درمورد استفاده از تکنولوژی در اموزش زبان به نظرم موسسه هایی موفق تر میشن که همسو با پیشرفت تکنولوژی خودشون رو هماهنگ کنن

  پاسخ
 31. کریمی
  کریمی گفته:

  برای استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی خیلی خوبه که از به روز ترین این تکنولوژی ها استفاده کنیم

  پاسخ
 32. نسرین کلاته
  نسرین کلاته گفته:

  خیلی ممنونم از مدیریت خوب ایران اروپا که جدید ترین تکنولوژی های اموزشی رو چه داخل موسسه و چه نرم افزار های اموزشی رو در اختیارمون قرار میدن

  پاسخ
 33. بختیاری
  بختیاری گفته:

  در حال حاضر دنیا، دنیای تکنولوژی های جدید هست و هر حیطه شغلی و علمی که از این تکنولوژی های جدید استفاده داشته باشه موفق تر هست

  پاسخ
 34. غلامی
  غلامی گفته:

  تکنولوژی ها به نظرم هم خوبن و هم بد. چون کلاس ها حضوری و استفاده کمتر از تکنولوژی مجبور میشیم امادگی بیشتری داشته باشیم و تکنولوژی هم که لازمه زندگی و با شرایط الان بهترین انتخاب

  پاسخ
 35. محسن شعبانی
  محسن شعبانی گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما. مقاله شما رو در مورد تکنولوژی های جدید مطالعه کردم . مفید بود.

  پاسخ
 36. حسین بیات
  حسین بیات گفته:

  من قبل از اینکه کرونا بیاد از کلاس های انلاین شما استفاده میکردم و در حال حاضر هم از کلاس های شما استفاده میکنم

  پاسخ
 37. ندا جواهری
  ندا جواهری گفته:

  ما همه ی کلیپ های اموزشی رو در موسسه از طریق پروژکتور میبینیم و خیلی عالی. ممنونم از ایران اروپا

  پاسخ
 38. طوبی
  طوبی گفته:

  من مربی هستم و در حال حاضر کلاس های انلاین و ویدئو کال خیلی برای شاگردانم مفید بوده

  پاسخ
 39. کلیوند
  کلیوند گفته:

  استفاده از تکنولوژی در آموزش زبان انگلیسی با توجه به شرایطی که دو سال داریم خیلی مهم

  پاسخ
 40. محمد پارسا
  محمد پارسا گفته:

  تکنولوژی جزء جدایی ناپذیر اموزش شده و هر روز داره نقش پر رنگ تری رو کسب میکنه

  پاسخ
 41. فاطمه طهرانی
  فاطمه طهرانی گفته:

  دقیقا ما هنوز با تکنولوژی های اموزشی خوب یادگیری فاصله داریم

  پاسخ
 42. محمد طاهری
  محمد طاهری گفته:

  ممنون که برای حمایت و پشتیبانی زبان اموزان از تکنولوژی های جدید استفاده میکنید

  پاسخ
 43. مائده
  مائده گفته:

  از نظر من تکنولوژی ها ده سال اینده هشتاد درصد اموزش هارو منتقل میکنن

  پاسخ
 44. صادق نیا
  صادق نیا گفته:

  چقدر قبلا اموزشگاه اومدن سخت بود باید توی سرما و گرما حضوری میومدیم اما الان میتونم انتخاب کنیم ک با استفاده از کلاس های مجازی دوره هامون رو بگذرونیم

  پاسخ
 45. آرزو آذری
  آرزو آذری گفته:

  کلاس های انلاین فکر میکنم مهمترین تکنولوژی باشه که میشه ازش استفاده کرد

  پاسخ
 46. Arezo
  Arezo گفته:

  به نظرم درمورد تکنولوژی میشه گفت تا چند سال دیگه حداقل نصف اموزش ها کاملا مجازی میشه

  پاسخ
 47. سیمین شرافت خواه
  سیمین شرافت خواه گفته:

  تکنولوژی در آموزش زبان خیلی مهم و مثمر ثمر هستش

  پاسخ
 48. لیلا محمدی
  لیلا محمدی گفته:

  استفاده از تکنولوژی به جهت یادگیری تاثیر بسزایی برای آموزش صحیح و سرعت یادگیری داره

  پاسخ
 49. فاطمه محمدی
  فاطمه محمدی گفته:

  اوایل کرونا که همه جا تعطیل شده بود من با دوستانم تو گروه واتس آپ کلاسهای آموزشی داشتیم که بعد از آموزش همگی سر یه تایم خاص تمرینهامونو ارسال میکردیم و شروع میکردیم به مکالمه
  این قضیه باعث شد از کلاس عقب نمونیم.
  بعدشم که خداروشکر با موسسه ی شما آشنا شدم

  پاسخ
 50. میترا پرتوی
  میترا پرتوی گفته:

  حضور در کلاسهای آنلاینتون یکی از بهترین تجربه های کلاسهای آموزشی برای من بوده. ممنون

  پاسخ
 51. Sadaf
  Sadaf گفته:

  استفاده از تکنولوژی تو این دوره یکی از مهمترین عوامل یادگیری هست
  که خوشبختانه موسسه شما با برگزاری کلاسهای آنلاین و ارائه ی راهکارهای مختلف برای استفاده از ابزار و روشهای یادگیری به وسیله ی تکنولوژی خیلی به زبان آموزا کمک بزرگی کرده

  پاسخ
 52. افسانه
  افسانه گفته:

  خوشحالم که موسسه ای رو برای آموزش زبانم انتخاب کردم که با تکنولوژی روز همگام هست. ممنون از موسسه زبان ایران اروپا

  پاسخ
 53. امیر جهانی
  امیر جهانی گفته:

  یکی از دلایلی که باعث شد من موسسه زبان ایران اروپا رو برای یادگیری زبان انتخاب کنم بکارگیری تکنولوژی در آموزشهاشون بود.

  پاسخ
 54. مائده نطری
  مائده نطری گفته:

  دوره های آنلاین برای بنده و امثالهم که شاغل هستیم و وقت شرکت در کلاسهای حضوری رو نداریم بهترین گزینه است. با تشکر از شما

  پاسخ
 55. خسروی
  خسروی گفته:

  دیدن فیلم با زبان اصلی یکی از همین ابزارهای تکنولوژیه که خیلی میتونه به تقویت مکالمه کمک کنه

  پاسخ
 56. مهلقا
  مهلقا گفته:

  ابزارهایی مثل دیتاپرژکتور و یا بردریکوردر که نام بردید البته که اینها در کلاسهای حضوری آموزش زبان خیلی میتونن تاثیرگذار باشن

  پاسخ
 57. ف. عابدی
  ف. عابدی گفته:

  من علاقه زیادی به خواندن قصه های به زبان انگلیسی دارم و اینکار خیلی تو پیشرفتم موثر بوده…

  پاسخ
 58. حسین. ح
  حسین. ح گفته:

  واقعا چقدر عالیه که آموزشهاتون به روز هست و تو وضعیتهای اینچنینی که نمیتونیم سر کلاس حاضر بشیم میتونیم تو کلاسهای آنلاین شرکت کنیم.

  پاسخ
 59. تهامی
  تهامی گفته:

  هر چند که تکنولوژی در پیشرفتمون بی تاثیر نیست ولی یادگیری زبان با کمک استاد یک چیز دیگه اس.

  پاسخ
 60. چاووشی
  چاووشی گفته:

  بنظر من بهترین راه یادگیری زبان شرکت در کلاسهای حضوریه، تکنولوژی فقط میتونه نقش کمکی داشته باشه.

  پاسخ
 61. نادیا
  نادیا گفته:

  استفاده از تکنولوژی به همراه استاد خوب این دو در کنار هم میتونن نقش تکمیلی رو در جهت یادگیری بهتر زبان آموزان ایفا بکنند.

  پاسخ
 62. پاسبان
  پاسبان گفته:

  کلاسهایی که در مورد مکالمات تجاری برگزار کردید خیلی عالی و پرکاربرد هستند. ممنون از موسسه زبان ابران اروپا

  پاسخ
 63. سوفیا
  سوفیا گفته:

  آموزش بدون تکنولوژی در عصر معاصر که تکنولوژی در همه مسائل حرف اول رو میزنه میشه گفت
  جزء لاینفک اموزش محسوب میشه.

  پاسخ
 64. سامان. ج
  سامان. ج گفته:

  به نظر من مقوله آموزش و تکنولوزی در کنار هم نقش مکمل رو میتونن داشته باشن و این مسئله نباید بی اهمیت جلوه داده بشه

  پاسخ
 65. دانیال. چ
  دانیال. چ گفته:

  به نظر من دیدن فیلم های خارجی بدون دوبله و با زبان اصلی کلی به ما در اشنایی و تقویت مکالمه کمک میکنه.

  پاسخ
 66. چکاوکی
  چکاوکی گفته:

  آموزش زبان اگر حضوری باشه تاثیر بیشتری در یادگیری زبان داره من با این روش بیشتر موافقم

  پاسخ
 67. آفرین. ب
  آفرین. ب گفته:

  یکی از روشهای موثر در بادگیری بهتر زبان در حین خواندن، هایلایت کردن مطالب مهم در هر صفحه است تا در موقع خواندن بیشتر در ذهن بماند.

  پاسخ
 68. فرشاد
  فرشاد گفته:

  تکنولوژی های خفنی برای یادگیری زبان هست که حتی اگر کسی بگه من استعداد یادگیری زبان رو ندارم. با این‌ اپلکشن ها میتونه موفق بشه

  پاسخ
 69. Arash
  Arash گفته:

  مدرسان برای آموزش مهارت های مختلف از جمله زبان انگلیسی نیاز دارند مطالب آموزشی مختلف را با ساختارها و قالب های گوناگون به شاگردان ارائه کنند. برای تهیه این نوع متریال آموزشی، به ابزارها و نرم افزارهای دیجیتال احتیاج داریم.

  پاسخ
 70. منوچهری
  منوچهری گفته:

  اینده از ان دو چیز است: ( تکنولوژی ، ارتباطات جهانی «زبان مشترک» ) باتشکر

  پاسخ
 71. شرمینه
  شرمینه گفته:

  واقعا دیتا پروژکتور یکی از ملزومات آموزشه و یاید حتما داخل کاس ها باشه

  پاسخ
 72. قربان پور
  قربان پور گفته:

  امروزه که تو همه زمینه ها تکنولوژی پیشرفت کرده خیلی راحت تر از قبل میشه زبان انگلیسی رو به صورت کامل و دقیق یاد گرفت.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *