ویژگی های آموزشگاه زبان معتبر

آموزشگاه زبان معتبر و ویژگی های آن

 

آموزشگاه زبان معتبر کدام است؟ این سوال بسیار کوتاه و ساده به نظر می‌آید، اما جواب به آن چندان ساده نیست. خیلی از ما تجربه رفتن به آموزشگاه های زبان مختلف را داشته‌ایم: گاهی اوقات از ابتدا ناراضی بودیم، گاهی هم یکی دو ترم کلاس رفتیم و بعد از آن از استاد سوم خوشمان نیامد! بعضی جاها استادها خوب بودند اما فضای موسسه زبان چندان چنگی به دل نمی‌زد.

ویژگی های یک آموزشگاه زبان انگلیسی خوب:

آموزشگاه زبان انگلیسی در کشور ما فراوان است، اما اما شناخت آموزشگاه زبان انگلیسی خوب روش‌هایی دارد که در اینجا به شما توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید!

 • آموزشگاه زبان معتبر، مشتری مدار است.

یکی از روش شناخت آموزشگاه زبان معتبر و مناسب، میزان توجه و اهمیت مدیران و مشاوران آن موسسه زبان به اهداف و ویژگی های دانشجویان و برطرف کردن سوالات و ابهامات مختلف آنها است.

در یک آموزشگاه زبان خوب، وظیفه اصلی پرسنل، ارائه خدمات دلسوزانه به دانشجویان است. آگاهی و تجربه استادان نیز باید باعث رشد و پیشرفت دانشجویان و ایجاد انگیزه بیشتر در بین آنها باشد تا موجب جلب رضایت دانشجو و تلاش او برای موفقیت های بیشتر شود.

 • یادگیری مناسب در فضای آموزشی مناسب اتفاق می‌افتد!

مهم ترین شاخصه هر آموزشگاه زبان انگلیسی معتبر که باید از آن برخوردار باشد، آرامش است. فضای مناسب و دوستانه آموزشی، میزان استرس زبان آموز را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. فضای آموزشی باید طوری باشد که زبان آموز احساس کند داخل خانه خودش نشسته است، چون که محیط تنش آفرین و پر استرس و پر هیاهو در بیشتر آموزشگاه ها از صدای زنگ گرفته تا رفت و آمدهای زیاد و هجمه گفت و گوهای بلند، دشمن اصلی یادگیری و آرامش است.

دکوراسیون محیط های آموزشی از جمله آموزشگاه های زبان، باید تفاوت قابل توجهی با محیط های اداری داشته باشند. علاوه بر این، فضای بیرون از کلاس ها یا همان محوطه آزاد موسسه زبان نیز باید فضایی بسیار گرم، آرام بخش و جذاب داشته که زبان آموزان محیط موسسه را علاوه بر یک فضای آموزشی، محیطی کاملا مفرح حس کنند و بتوانند چند ساعت از وقت خود را در این فضا با لذت سپری کنند.

ویژگی های آموزشگاه زبان معتبر

 • یک آموزشگاه زبان معتبر، از استادان خوب استفاده می‌کند.

تسلط داشتن بر یک زبان و حتی زبان مادرزادی، معیار مناسبی برای انتخاب استاد زبان نیست. برای مثال همه ما ایرانیان تسلط کامل بر زبان فارسی داریم که زبان مادری ماست. آیا همه ما می توانیم استاد زبان فارسی شویم و به افراد خارجی، زبان فارسی را به خوبی آموزش دهیم؟

قطعا این طور نیست.

در یک آموزشگاه زبان معتبر، باید میزان محبوبیت و رضایت از عملکرد استادان و مشاوران، به صورت نظر سنجی های دوره ای از زبان آموزان انجام شود تا هم معیاری برای سنجش و کارآمدی اساتید چه از لحاظ سطح علمی و چه از جهت مهارت تدریس و اخلاق بوده و هم ابزاری برای بالا نگه داشتن سطح آموزشی موسسه باشد.

رویه اصلی موسسه زبان ایران اروپا، همین است.

آموزشگاه زبان انگلیسی ایران اروپا از ابتدای کار خود بالا بودن استانداردهای آموزشی را در اولویت‌های اصلی خود قرار داده است.

یک زبان آموز باید آگاه باشد که یک استاد زبان شیفته رشد و پیشرفت اوست و تنها دغدغه اش در کلاس زبان، تدریس و آموزش کارآمد است. موسسات و مدیران آموزشگاه های زبان باید استادانی را جذب کنند که بیش از هر چیز، شغل تدریس زبان را با قلب و جان خود انتخاب کرده باشند، تا بتوانند تمام علم و مهارت خود را در جهت علاقه مند کردن زبان آموزان در کلاس به کار ببرند و جذابیت کلاس را به حدی افزایش دهند که تمامی زبان آموزان را به طور کامل برای ساعاتی از دغدغه های روزمره جدا کرده و حواسشان تنها به موضوع مورد یادگیری باشد.

اگر بخواهم بهترین معیار برای انتخاب یک کتاب خوب را برای شما بازگو کنیم، این است که کتاب باید از زبان مؤلف چگونگی تدریس و تکنیک های پیشنهای وی را به صورت جزء به جزء به اطلاع استادان برساند. به طور مثال یکی از دلایل موفقیت کتاب های Four Corners، طبقه بندی راحت کتاب برای راهنمایی استادان در Teacher’s Book است، زیرا هر چه رابطه مؤلفان کتاب ها و استادان بیشتر باشد، موفقیت استاد در آموزش زبان انگلیسی بیشتر خواهد بود. در نتیجه آموزشگاه زبان معتبر یا باید خود به تألیف کتاب و جزوات آموزشی بپردازد یا از کتاب هایی با راهنمای بسیار جامع تدریس استفاده کند.

ویژگی های آموزشگاه زبان معتبر

 • در انتخاب یک آموزشگاه زبان معتبر، به تجربه یادگیری توجه داشته باشید!

در یک محیط آموزشی دانش پذیران باید امکان تجربه و سعی و خطا داشته باشند. محیط آموزشی استاندارد محیطی است که به دانشجو میدان تمرین و استفاده از نتایج استنباط و تحلیل خود را بدهد، زیرا یادگیری به معنی حفظ کردن پیش فرض ها و درک تئوری ها و نظرات استادان کاملا اشتباه است.

 استادان نیز باید در هر مبحث امکان داشتن تجربیات محسوسی را در اختیار دانشجویان قرار دهند تا دانشجو خود را به عنوان کاشف حقیقت شناخته و از تلاش خود احساس پیروزی و رضامندی داشته باشد. در یادگیری مطالب، حس کردن آن مبحث با حواس پنجگانه و خاطره سازی است که مطلب را به خوبی منتقل و در ذهن مخاطب ماندگار می‌کند.

این کار نیازی به ابزارها و امکانات پیچیده ندارد! بلکه وجود نوعی سیستم  آموزشی استاندارد کافی است!

 • به سیستم ارزشیابی آموزشگاه زبان توجه کنید!

آزمون ها در یک آموزشگاه زبان معتبر به هیچ وجه استرس آفرین نیستند. طبق استانداردهای بین المللی، امتحان های میان دوره باید با امکان مراجعه به جزوات آموزشی یا Open Book برگزار شوند. ارائه پروژه های مهیج و مورد علاقه هر فرد به او در غالب سخنرانی یا کنفرانس (Lecture) در طول ترم به جای امتحانات استرس زا و سنگین و پرحجم آخر ترم بسیار مفیدتر خواهد بود و نتایج آن به خصوص در پیشرفت زبان آموزان از این طریق به مراتب بیشتر و بهتر از روش های دیگر می‌شود.

ویژگی های آموزشگاه زبان معتبر

در انتها شما به راحتی با چند سوال منطقی می توانید یک آموزشگاه زبان را محک بزنید:

_ بپرسید شرایط تدریس و انتخاب استادان در آن آموزشگاه چیست؟

 بدیهی است هر چقدر انتخاب دقیق تر و اصولی تر باشد. نشان از آموزشگاهی با کیفیت تر دارد.

_ از آموزشگاه بپرسید چند شعبه دارید؟

هر چه تعداد شعبه هایش بیشتر باشد، قاعدتا نقاط ضعفش هم بیشتر است.

_ از آموزشگاه بپرسید چند زبان را تدریس می کنید ؟

آموزشگاه های زبان که چند زبان را به طور  همزمان تدریس می کنند احتمالا بیشتر به دنبال منافع اقتصادی هستند تا کیفیت آموزشی، مگر در شرایطی که مدیر آموزشگاه زبان به طور کامل بر  تمامی زبان هایی که در آموزشگاه تدریس می شود تسلط کامل داشته باشد تا بهتر و دقیق تر بر اساتید و مشاوران خود کنترل و نظارت داشته باشد.

موسساتی که منحصرا یک زبان را آموزش می دهند تخصص و تمرکز آنها فقط بر یک زبان است و طبیعتا بازده آموزشی و پیشرفت زبان آموزان نیز بیشتر خواهد بود.

همواره یکی از رویه های آموزشگاه ایران اروپا نیز همین امر تک زبانه بودن است. به جرات می توان گفت موسسه زبان ایران اروپا بهترین های آموزش زبان انگلیسی را اعم از اساتید، مشاوران و پرسنل دارا بوده که موجب موفقیت چشمگیر و روزافزون آن در آموزش تخصصی زبان انگلیسی شده است.

4.5/5 - (17 امتیاز)
44 پاسخ
 1. Yuna
  Yuna گفته:

  آموزشگاه زبان ایران اروپا واقعا یکی از بهترین موسسات زبان تو تهران اینو بعد از چند سال شرکت تو کلاس ها راحت میتونم به بقیه بگم و پیشنهاد بدم

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   ارائه بهترین کیفیت در رابطه با برگزاری کلاس ها زبان انگلیسی وظیفه موسسه ایران اروپا است

   پاسخ
 2. آرشا عظیمی نیا
  آرشا عظیمی نیا گفته:

  اولین ویژگی هر موسسه زبانی توانمندی مدیریتش هست که ایران اروپا این مدیریت درست رو واقعا تمام و کمال داراست

  پاسخ
 3. Yashar tavakoli
  Yashar tavakoli گفته:

  سلام من تازه میخوام کلاساتون رو ثبت نام کنم آیا شما بحث آزاد هم دارید من تعریف موسسه زبان ایران اروپا رو تو دانشگاه از بقیه خیلی شنیدم

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام
   بله ، شما در هرترم که ثبت نام میکنید ، جدا از کلاس های اصلیتون ، 30 جلسه کلاس رایگان شامل بحث آزاد ، گرامر ، موزیک و … برای شما در نظر گرفته شده است

   پاسخ
 4. Nasim
  Nasim گفته:

  متدها و اطلاعاتی که یادداشت کردیدرو خودتون هم رعایت میکنید بسیار عالی

  پاسخ
 5. مریم
  مریم گفته:

  با سلام من خودم به دلیل انتخاب اشتباه موسسه زبان نتونستم به نتیجه دلخواه ام برسم کاش از اول موسسه زبان ایران اروپا رو انتخاب میکردم

  پاسخ
 6. نسرین دوستدار
  نسرین دوستدار گفته:

  سلام وقت بخیر ببخشید میخواستم بدونم موسسه زبان ایران اروپا شهرهای دیگ هم شعبه داره؟

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام
   موسسه زبان ایران اروپا در شهر های دیگر هم شعبه دارند

   پاسخ
 7. فتحی
  فتحی گفته:

  سلام موسسه زبان ایران اروپا برای آموزش چه کتاب‌هایی رو ب زبان آموزان معرفی میکند

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام
   با توجه به تعیین سطحی که از طرف کارشناسان صورت میگیرد برای هر مقطع سنی کتب های معتبر برای سطح شما در نظر میگیرند

   پاسخ
 8. علیپور
  علیپور گفته:

  سلام موسسه زبان ایران اروپا زبان ترکی استانبولی هم آموزش میده؟

  پاسخ
   • نازنین
    نازنین گفته:

    با حضور تو کلاسهای شما کاملاً میشه تفاوت آموزشگاهها رو حس کرد و من ازتون ممنونم بابت اساتید حرفه ای که دارید

    پاسخ
 9. احمد جعفری
  احمد جعفری گفته:

  با سلام و وقت بخیر ببخشید میخواستم بدونم موسسه زبان ایران اروپا در ایام کرونا کلاس حضوری داره و تعداد افراد در یک کلاس چن نفر

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام
   لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 49109000-021 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 10. زهرا سلیمی
  زهرا سلیمی گفته:

  مهمترین دلیل من برای انتخاب موسسه زبان ایران اروپا معرفی دوستانم بوده ک ب نظر من خیلی هم عالی هستش

  پاسخ
 11. سمیرا سعیدی
  سمیرا سعیدی گفته:

  سلام آموزشگاه زبان ایران اروپا به جز زبان انگلیسی چه زبان های دیگ ای هم آموزش میده؟

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام
   فقط زبان انگلیسی به صورت تخصصی آموزش داده میشود

   پاسخ
 12. نازنین اصلانی نصب
  نازنین اصلانی نصب گفته:

  سلام حداکثر تعداد نفرات در کلاسهای موسسه زبان چن نفر هست

  پاسخ
 13. علی اکبر
  علی اکبر گفته:

  یک آموزشگاه زبان خوب با ایجاد محیط مناسب و دلچسب باعث ایجاد انگیزه کافی برای ادامه یادگیری میش ن مثل برخی موسسات خشک که دلسرد تر میکنن

  پاسخ
 14. نازنین
  نازنین گفته:

  سایت شما به قدری خوب و مفید بود که بعد از مدتها دوباره دلم هوای کلاسهای زبان رو کرد

  پاسخ
 15. رومینا
  رومینا گفته:

  سلام ممنونم از موسسه زبان ایران اروپا
  توی ویژگی های یک موسسه زبان نه تنها موارد علمی بلکه به محیط و دکوراسیون محیط هم اشاره کردین و این نشون دهنده اهمیت آموزش اصولی برای شماست

  پاسخ
 16. عاطفه قبادی
  عاطفه قبادی گفته:

  من برای تقویت مهارت های شغلی ام اموزش زبان‌میبینم و آموزشگاه ایران اروپا از معتبر ترین اموزشگاه ها در این حیطه هست

  پاسخ
 17. قادرنیا
  قادرنیا گفته:

  من دو سه تا اموزشگاه عوض کردم تا اینکه فهمیدم واقعا یک موسسه خوب رفتن چقدر ارزشمند هست

  پاسخ
 18. نگین ستوده
  نگین ستوده گفته:

  باسلام. میشه بفرمایین موسسه زبان ایران اروپا چه زبانهایی رو تدریس میکنه؟

  پاسخ
  • moradi
   moradi گفته:

   با سلام
   در موسسه زبان ایران اروپا صرفا زبان انگلیسی تدریس می شود.

   پاسخ
 19. فرهودی
  فرهودی گفته:

  به نظرم برای اینکه یک آموزشگاه زبان خوبی رو بتونیم‌ انتخاب کنیم هم باید سابقه آموزشی رو بررسی کنیم و هم عملکردشون داخل سایت و شبکه های اجتماعی

  پاسخ
 20. Azita
  Azita گفته:

  فهمیدن ویژگی های یک کلاس خوب زیاد سخت نیست فقط کافیه بیاید ایران اروپا توو دو جلسه میفهمید

  پاسخ
 21. نیکخواه
  نیکخواه گفته:

  جو صمیمی ، کیفیت بالای تدریس توسط اساتید مجرب ، اموزش به سبک متد روز بسیار حائز اهمیت میباشند

  پاسخ
 22. شهرزاد
  شهرزاد گفته:

  انتقال اموزش و تدریس به نوبه خود دارای تخصص و فن و مهارت میباشد اینکه ما به زبان مسلط باشیم دلیل بر استاد بودنمون نمیشه

  پاسخ
 23. صیادمنش
  صیادمنش گفته:

  بنظرم ساده آرین راه جدا از تبلیغاتی که خود آموزشگاه ها میکنن سوال پرسیدن از زبان آموزان اون موسسه است که آیا رضایت دارن یا نه.

  پاسخ
  • moradi
   moradi گفته:

   بله این کار در نظرسنجی هایی که در طول ترم انجام میشود صورت میگیرد

   پاسخ
 24. سوسن نعیمی
  سوسن نعیمی گفته:

  یک موسسه ی خوب موسسه ای هست ک تمامی امکانات رو برای دانش آموران فراهم کند و تمامی آموزشات به درستی انجام شوند

  پاسخ
 25. صحرا فراهانی
  صحرا فراهانی گفته:

  یک آموزشگاه خوب باید مشتری مدار باشه یعنی به حدی آموزش و اساتید خوب باشن ک یکی بتونه اون آموزشگاه رو به عنوان آموزشگاه خوب و معتبر به بقیه معرفی کنه

  پاسخ
 26. غفاری
  غفاری گفته:

  همیشه برام مهم بوده هست آموزشگاهی که ثبت نام میکنم استادای خیلی خوبس داشته باشه که بتونم به نحو احسنت آموزش های لازم رو ببینم

  پاسخ
 27. رحیم زاده
  رحیم زاده گفته:

  بنظر من استاد خوب خیلی شرطه استادهایی ک دل بسوزونن و با جون و دل آموزش بدن و تمامی نکات و اطلاعات رو دقیق و ب درستی انتقال بدن

  پاسخ
 28. انتظاری
  انتظاری گفته:

  یه آموزشگاه معتبر باید به مشاری هاش و زبان آموزاش اهمیت بده و احترام بزاره

  پاسخ
 29. نورا
  نورا گفته:

  سلام استاد های خوب و درجه یک توی آموزشگاه باعث بالاتر رفتن رتبه میشه

  پاسخ
 30. تارا
  تارا گفته:

  سلام خوشبختانه سیستم ارزشیابی آموزشگاه ها خیلی بهتر از مدارسه

  پاسخ
 31. عرشیا
  عرشیا گفته:

  هر چقدر که مکان یادگیری برای زبان بهتر باشه و امکاناتش هم بیشتر باشه خیلی راحت تر میشه مفاهیم مختلفش رو آموزش دید.

  پاسخ
 32. فاطمه
  فاطمه گفته:

  من خودم عاشق معلم زبانم بودم تو دوران مدرسه چون اینقدر خوب و مهربون بود بچه ها خیلی راحت نظراشون رو بیان می کردن و آدم همه چیز رو همونجا یاد می‌گرفت .

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *