به این صفحه امتیاز دهید
دوره های TTC

دوره TTC چیست و به درد چه کسانی می‌خورد؟

عبارت TTC که مخفف Teacher Training Course است، به معنی “دوره تربیت مدرس” است.

دوره TTC، مناسب کسانی است که اشکالات آنها در زبان انگلیسی رفع شده، از نظر دانش زبان انگلیسی در سطح بالایی قرار داشته و قصد دارند به صورت حرفه‌ای به تدریس زبان انگلیسی بپردازند.

شرکت در کلاس TTC ابتدای راه تدریس زبان انگلیسی بوده و بعد از آن می‌توان در دوره های حرفه‌ای تدریس زبان انگلیسی مثل CELTA شرکت کرد.

امروزه بسیاری از آموزشگاه‌های معتبر زبان انگلیسی از جمله موسسه زبان انگلیسی ایران اروپا در کنار دوره های آموزشی اصلی خود، اقدام به برگزاری دوره های تربیت مدرس TTC هم می‌کنند.

دوره های TTC

شرایط شرکت در دوره های TTC در موسسه ایران اروپا

برای شرکت در دوره TTC بایستی سطح زبان شما حداقل در حد پیشرفته (Advanced) یا C1 باشد و بتوانید به صورت روان و بدون هیچ اشکال ساختاری به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید.

در صورتی که دانش زبان انگلیسی شما به این سطح نرسیده است، بایستی در کلاس های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید تا زبان شما به سطح مطلوب برسد.

دوره های TTC

کلاس TTC در موسسه زبان انگلیسی ایران اروپا چقدر طول می‌کشد؟

دوره های تربیت مدرس TTC در موسسه ایران اروپا شامل 20 جلسه یک ساعت و نیمه هستند.

علاوه بر این 20 جلسه، متقاضیان باید حداقل 6 ساعت (چهار جلسه یک ساعت و نیمه) در کلاس های آموزش زبان انگلیسی با حضور یکی از استادان ایران اروپا شرکت کنند (Seen Observation داشته باشند) تا با روش ها و تکنیک های تدریس از نزدیک و به صورت عملی آشنا شوند.

شرکت کنندگان در کلاس های TTC اصول و مبانی تدریس زبان انگلیسی را از جمله Language System و Language Skills را می‌آموزند.

متقاضیان در جلسه پایانی دوره که TP یا Teaching Practice نام دارد، یک دموی نهایی ارائه داده که اصلی ترین نقش را در نمره پایان ترم آنها دارد.

در کلاس های TTC در موسسه زبان انگلیسی ایران اروپا از جدیدترین و معتبرترین منابع آموزشی این دوره ها استفاده می‌شود که می‌توانید بعضی از آنها را اینجا دانلود کنید:

دانلود کتاب How to Teach Grammar / دانلود کتاب How o Teach Vocabulary / دانلود کتاب Learning Teaching

آیا در پایان دوره مدرکی ارائه می‌شود؟

بله. در صورت موفقیت در دوره TTC در موسسه زبان ایران اروپا، به شما مدرک پایان دوره TTC با مهر وزارت علوم و با امتیاز Pass A یا Pass B یا Pass ارائه می‌شود.

دوره های TTC

آیا می‌توانم بعد از اتمام دوره TTC در ایران اروپا مشغول به کار شوم؟

از آنجا که یکی از شرایط تدریس زبان انگلیسی در موسسه زبان ایران اروپا داشتن حداقل دو سال سابقه تدریس است، بعد از اتمام دوره باید این مدت را در یکی از آموزشگاه های دیگر به تدریس بپردازید تا بتوانید با موسسه ایران اروپا همکاری کنید. تنها در صورتی که قبل از شرکت در کلاس TTC حداقل دو سال سابقه تدریس داشته اید می‌توانید با گرفتن امتیاز Pass A در ایران اروپا تدریس کنید.

سوال دیگری دارید؟

اجازه دهید با شما تماس بگیریم.