دوره های TTC

اهداف اصلی دوره TTC

عبارت TTC که مخفف Teacher Training Course است، به معنی “دوره تربیت مدرس” است.

دوره TTC، مناسب کسانی است که اشکالات آنها در زبان انگلیسی رفع شده، از نظر دانش زبان انگلیسی در سطح بالایی قرار داشته و قصد دارند به صورت حرفه‌ای به تدریس زبان انگلیسی بپردازند.

شرکت در کلاس TTC ابتدای راه تدریس زبان انگلیسی بوده و بعد از آن می‌توان در دوره های حرفه‌ای تدریس زبان انگلیسی مثل DELTA,CELTA و… شرکت کرد.

شرکت کنندگان در کلاس های TTC اصول و مبانی تدریس زبان انگلیسی را از جمله Language System و Language Skills را می‌آموزند.

دوره های TTC

کتاب‌ های دوره TTC

از آنجا که این دوره بسیار جامع است تمرکز بر روی یک کتاب به هیچ مجه منطقی و علمی نبوده و در نتیجه موسسه از بالای 20 منبع معتبر به صورت جزوه با زبان آموزان کار خواهد کرد. اگرچه چند مورد از منابع جهت آشنایی شما معرفی می‌شوند که می‌توانید آنها را از اینجا دانلود کنید:

دانلود کتاب How to Teach Grammar / دانلود کتاب How o Teach Vocabulary / دانلود کتاب Learning Teaching

تعداد نفرات دوره:

این دوره با حداقل تعداد نفرات 8 و حداکثر 16 نفر تشکیل می‌شود.

دوره های TTC

تعداد جلسات دوره:

کل تعداد جلسات دوره 20 جلسه 90 دقیقه ای می‌‎باشد. علاوه بر این 20 جلسه، متقاضیان باید حداقل 6 ساعت (چهار جلسه یک ساعت و نیمه) در کلاس های آموزش زبان انگلیسی با حضور یکی از استادان ایران اروپا شرکت کنند (Seen Observation داشته باشند) تا با روش ها و تکنیک های تدریس از نزدیک و به صورت عملی آشنا شوند.

کلاس‌ها و خدمات رایگان جانبی دوره:

زبان آموزان این دوره نیز مانند دیگر زبان آموزان موسسه می توانند از کلاس های جانبی رایگان موسسه البته فقط در سطوح پیشرفته استفاده نمایند.

جهت آشنایی با این کلاس ها اینجا کلیک کنید.

دوره های TTC

شرایط شرکت در دوره

برای شرکت در دوره TTC بایستی سطح زبان شما حداقل در حد پیشرفته (Advanced) یا C1 باشد و بتوانید به صورت روان و بدون هیچ اشکال ساختاری به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید.

در صورتی که دانش زبان انگلیسی شما به این سطح نرسیده است، بایستی در کلاس های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید تا زبان شما به سطح مطلوب برسد.

مدرسین دوره‌ها:

تمامی مدرسین دوره های مذکور دارای مدرک دکترای آموزش و از اعضاء هیئت علمی موسسه هستند.

نحوه تعیین سطح و ثبت نام:

از آنجا که 10 نفر سوپروایزر به صورت تمام وقت در شعبه مرکزی مشغول به فعالیت هستند، تعیین سطح و مشاوره رایگان همه روزه از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 صبح تا 20:30 شب به صورت شفاهی و رایگان انجام شده و پس از تعیین سطح، زبان آموزان می‌توانند اقدام به ثبت نام کنند.

دوره های TTC

قوانین دوره:

1-متقاضیان نباید بیش از 2 جلسه غیبت داشته باشند.

2-تمام داوطلبان متعهد به شرکت در جلسات observation هستند.

3-انجام پروژه های محوله توسط استاد به زبان آموزان کاملا اجباری بوده و 50 درصد نمره پایانی را تشکیل خواهد داد.

آشنایی با امتحانات دوره:

دوره فوق هیچ آزمون کتبی ندارد و صرفا در جلسه پایانی دوره که TP یا Teaching Practice نام دارد، متقاضیان یک دموی نهایی ارائه داده که اصلی ترین نقش را در نمره پایان ترم آنها داشته و مایقی نمره نیز بر اساس پروژه های محوله به متقاضیان ارزیابی خواهد شد.

مدرک پایان دوره:

در صورت موفقیت در دوره TTC در موسسه زبان ایران اروپا، به شما مدرک پایان دوره TTC با مهر وزارت علوم و با امتیاز Pass A یا Pass B یا Pass ارائه می‌شود.

شایان ذکر است از آنجا که یکی از شرایط تدریس زبان انگلیسی در موسسه زبان ایران اروپا داشتن حداقل سه سال سابقه تدریس است، بعد از اتمام دوره باید این مدت را در یکی از آموزشگاه های دیگر به تدریس بپردازید تا بتوانید با موسسه ایران اروپا همکاری کنید. تنها در صورتی که قبل از شرکت در کلاس TTC حداقل سه سال سابقه تدریس داشته اید می‌توانید با گرفتن امتیاز Pass A در ایران اروپا تدریس کنید.

سوال دیگری دارید؟

اجازه دهید با شما تماس بگیریم.