موسیقی روشی برای آموزش زبان انگلیسی

موسیقی روشی برای آموزش زبان انگلیسی
میانگین 4.5 (90%) از 2 رای

آموزش زبان انگلیسی از طریق موسیقی
در این مقاله به بررسی اینکه آیا موسیقی روشی برای آموزش زبان انگلیسی می یاشد می پردازیم. همانطور که در مقاله قبلی با عنوان آموزش زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم گفته شد استفاده از منابع صوتی و تصویری در آموزش زبان نقش بسیار مهم و به سزایی دارند. برای بسیاری از زبان آموزان، یادگیری زبان های خارجی از روش‌های مرسوم و سنتی، خسته کننده وکسالت بار است. روش‌های نوین آموزشی با توجه به تفاوت‌های فردی زبان آموزان، قادر به ارائه روش هایی جدید و قابل توجه برای یادگیری زبان خارجی می باشند که این روزها بسیار مورد توجه آموزشگاه های زبان و حتی زبان آموزان قرار گرفته است. یکی دیگر ار این روش های نوین آموزش زبان انگلیسی از طریق موسیقی می باشد.

تحقیقات علمی بسیاری بیانگر این می باشند که موسیقی می تواند دانشپذیران زبان های خارجی را در یادگیری گرامر، دایره لغات و تلفظ یاری کند. موسیقی و ترانه ها اکثرا دارای لغات، اصطلاحات و عبارت های مفیدی می باشند و از این رو که مخاطبان این ترانه ها معمولا زبان مادری شان، انگلیسی می باشد، اصطلاحات، جملات و محاوره های روزمره در آن ها استفاده می شود. اگر موسیقی درستی انتخاب کنید، می بینید که زبان استفاده شده در آن ها معمولا محاوره و غیر رسمی است.
گوش دادن به این ترانه ها به شما کمک می کند که بر تلفظ تان تمرکز داشته باشید و درک خود را نیز از ریتم و آوا های این زبان بالا ببرید.
بسیاری از کلمات و جملات با یک الگوی خاص در طول یک آهنگ مرتب تکرار می شوند و همین تکرار باعث می شود که کلمات و جملات در ذهن شما باقی بمانند. شاید به دفعات برایتان اتفاق افتاده باشد و آن را تجربه کرده باشید .
موسیقی توانایی خاصی برای تثبیت در مغز انسان را دارد. به طور مثال گوش دادن به آثار موسیقی کلاسیک جهت افزایش تمرکز و کسب آرامش همواره از طرف پزشکان و روانشناسان توصیه می شود.تمام این فاکتور ها به شما کمک خواهند کرد که از روش حفظ کردن لغات و اصطلاحات، انگلیسی را آسان تر فرا بگیرید. در حقیقت پس از مدتی امکان ندارد بتوانید آن ها را فراموش کنید زیرا زمانی که شما یکسری کلمات یا جملات را به طور مداوم گوش دهید و این امر توام با لذت و آرامش نیز باشد در ضمیر نا خود آگاه شما می نشیند و اصطلاحا ملکه ذهن می شوند.
رابطه ی انسان ها با موسیقی، عمیق، قدرتمند و پر مزیت است. موسیقی می تواند مانند کلیدی باعث آزاد سازی احساسات ما شود، بر روحیه ما تاثیر به سزایی می گذارد و سلامت جسم و روح ما را نیز افزایش می دهد. زمانی که موضوعی درگیر با احساسی باشد، یاد آوری آن نیز راحت تر خواهد بود.
همانطور که در مقاله قبلی به آن اشاره شد یکی از دلایلی که یادگیری زبان های خارجی را مشکل می کند این است که افراد زمان اضافی برای تمرکز روی این مسئله را ندارند. زمانی که شما از طریق موسیقی به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید، لازم نیست وقت زیادی برای آن صرف کنید چرا که می توانید آن را هرجا که هستید همراه خود داشته باشید. شما می توانید در خودرو، آشپزخانه، موقع خواب واستراحت و حتی در حمام ترانه های انگلیسی زبان گوش دهید. و با انتخاب موسیقی مورد علاقه تان شما می توانید یک آهنگ را بار ها و بار ها گوش کنید بدون آنکه خسته کننده باشد.
موسیقی به شما در مورد فرهنگ انگلیسی زبانان اطلاعات می دهد و به شما می آموزد که مردم انگلیسی زبان چه احساس و تفکری دارند. آشنایی با ترانه ها و هنرمندان مشهور می تواند موضوع مکالمه ای هم با دوستان انگلیسی زبانتان باشد.

آموزش زبان انگلیسی از طریق موسیقی

0 پاسخ

نظر خود را ثبت کنید

نظر شما مهم است!
همین حالا به ما بگویید درباره این نوشته چه فکر می‌کنید!

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *