آموزش زبان انگلیسی به صورت شخصی را از کجا باید شروع کنید؟

آموزش زبان انگلیسی به صورت شخصی را از کجا باید شروع کنید؟
میانگین 5 (100%) از 2 رای

آموزش زبان انگلیسی و یادگیری این زبان به‌عنوان زبان دوم همواره موردتوجه همه افراد به‌خصوص دانش آموزان و دانشجویان مقاطع مختلف قرار داشته است. امروزه با پیشرفت روزافزون علوم مختلف نظری و کاربردی بر اهمیت یادگیری و آموزش زبان انگلیسی افزوده‌شده است. در این مطلب تلاش کرده‌ایم که موضوع آموزش زبان انگلیسی را از ابعاد مختلف بررسی کنیم.

در این مقاله در مورد آموزش زبان انگلیسی مباحث زیر را مورد بررسی اجمالی قرار می‌دهیم:

  • کدام‌یک از دلایل اصلی یادگیری و آموزش زبان انگلیسی حائز اهمیت بیشتری هستند؟
  • آموزش زبان انگلیسی باید از چه سنی آغاز شود تا بهترین نتیجه برای یادگیری حاصل شود؟
  • روش‌های یادگیری و آموزش زبان انگلیسی کدام هاست؟
  • مهم‌ترین موانع آموزش زبان انگلیسی کدام است؟ راه‌حل غلبه بر این مسائل چیست؟

آموزش زبان انگلیسی

 

بخش اول: مهم‌ترین دلایل یادگیری و آموزش زبان انگلیسی

 

 آموزش زبان-1

کارشناسان آموزش زبان انگلیسی همواره بر این اعتقادند که چنانچه زبان‌آموز برای یادگیری زبان انگلیسی خودشان دلیل و یا دلایل محکم و مستدلی داشته باشند، همین موضوع باعث ایجاد نیرومحرکه قوی‌تری خواهد شدو از این طریق انگیزه درونی که برای فرد ایجاد می کند ، موتور حرکت یادگیری زبان انگلیسی‌زبان آموزان را همواره روشن نگه می‌دارد.

  • آموزش زبان یک بایدِ قطعی است.

در قرن 21 به درجه‌ای از پیشرفت‌های علمی و دانش رسیده‌ایم که یقیناً می‌توان بیان کرد که یادگیری زبان انگلیسی دیگر یک امتیاز محسوب نمی‌شود. بلکه یک الزامی است که وظیفه هر نفر است که بتواند با دنیا ارتباط بهینه برقرار کند.

 

 

  • دستیابی به پیشرفت‌های علمی با آموزش زبان انگلیسی

بر هیچ‌کس پوشیده نیست که معمولاًعلم و دانش روز دنیا برای بار اول به زبان انگلیسی نگاشته می‌شود. داشتن مهارت‌های زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا به درک عمیق‌تری از دانش موردنظرتان برسید.

همین درک و نگرش عمیق‌تر شما نسبت به علم و هدفتان باعث پیشرفت شما درزمینهٔ دلخواهتان خواهد شد.

  • مصاحبه‌های شغلی و تحصیلی معتبر نیاز به آموزش زبان انگلیسی دارد.

هر جوان و یا نوجوانی در طول مدت زندگی شخصی و یا حرفه‌ای قطعاً با فرصت‌هایی مواجه می‌شود که داشتن مهارت‌های زبان انگلیسی و برخوردار بودن از آموزش زبان انگلیسی باکیفیت می‌تواند بسیار تعیین‌کننده باشد.

ازجمله این فرصت‌ها می‌توان به موقعیت‌های شغلی خاص در شرکت‌های بزرگ بین‌المللی اشاره نمود. خوشبختانه هم‌اکنون شرکت‌های بزرگی در ایران هستند که فعالیت‌های بین‌المللی انجام می‌دهند.

  • ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی

در نظر داشته باشید که برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی داشتن دانش و مهارت و آموزش زبان انگلیسی می‌تواند تأثیر شگفت‌انگیزی بر روی ذهنیت مصاحبه‌کننده نسبت به شما داشته باشد. یادتان باشد که در آزمون مقطع دکتری بخشی از این آزمون به‌صورت مصاحبه انگلیسی برگزار می‌شود.

  • مهاجرت‌های احتمالی در آینده

فرصت مهاجرت همواره یکی از فرصت‌هایی است که باید غنیمت شمرده شود. برای مهاجرت موفق داشتن مهارت‌های زبانی به‌قدری مهم تلقی می‌شود که برای تأییدیه نهایی مهاجرتتان قطعاً نیاز به ارائه مدرک زبانی معتبر است.

 آموزش زبان-3

آموزش زبان انگلیسی از چه سنی باید شروع شود؟

دانشمندان حوزه زبان‌شناسی در مورد سن شروع یادگیری و آموزش زبان انگلیسی تحقیقات و آزمایش‌های بسیاری داشته اند؛ اما همه آن‌ها به‌اتفاق بر این باور هستند که بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی، دقیقاً قبل از سن بلوغ نوجوان است. در این سن یادگیری بهتر اتفاق می‌افتد و اصطلاحاً نوجوان کماکان لهجه پذیر است. بااین‌وجود عده‌ای از دانشمندان حوزه آموزش زبان انگلیسی اعتقاددارند که بهترین سن جهت آموزش زبان انگلیسی سن بین 4 تا 12 سال است.

البته در نظر داشته باشید که اگرچه بازه سنی بالا بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی محسوب می‌شود، اما این بدان معنا نیست که بزرگ‌سالان توانایی یادگیری زبان انگلیسی را ندارند. آن‌ها کماکان می‌توانند با سرعت رشد کمتری به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. اما علی الیحال نیاز به آموزش زبان انگلیسی را نمی توان در هیچ سنی نادیده گرفت.

روش‌های اصلی آموزش زبان انگلیسی کدام هستند؟

آموزش زبان انگلیسی از طریق در معرض قرار دادن خود در محیط کاملاً انگلیسی

یکی از روش‌های بسیار مفید و کاربردی جهت یادگیری زبان انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی در معرض قرار دادن خود است. اینکه زبان‌آموز خودش را در شرایط یادگیری قرار دهد بسیار کاربردی است.

سعی کنید تمام اطراف خود را از زبان انگلیسی پرکنید به‌گونه‌ای که با درصد بالایی با زبان انگلیسی احاطه‌شده باشید.

مطالعات خود را به زبان انگلیسی انجام دهید، رادیو خود را به زبان انگلیسی گوش دهید، تلویزیون و فیلم خود را به زبان انگلیسی تماشا کنید، آهنگ‌های خود را به زبان انگلیسی گوش دهید، حتی تغییر منوی گوشی تلفن همراهتان به زبان انگلیسی تأثیر به سزایی در یادگیری زبان انگلیسی شما خواهد داشت.

آموزش زبان انگلیسی از طریق شخصی‌سازی آموزه‌ها

بسیاری از دانشمندان حوزه آموزش زبان انگلیسی بر این باورند که هنگامی‌که تلاش می‌کنیم تا روی آموزش زبان انگلیسی خودکار کنیم و یا اینکه زبان دومی را فرابگیریم، بهترین روش این است که آموزه‌های خود را شخصی‌سازی کنیم.

برای مثال چنانچه جمله را یاد می‌گیریم به معنای «به کافی‌شاپ رفتن » بهتر است در ذهن خود، خود را تصور کنید که به کافی‌شاپ می‌روید و سپس همگام با تصور ذهنی خود این جمله را بلند بگویید. علاوه بر آن بهتر است که این تصویر سازی شخصی را بیشتر ادامه دهید و خود را در حال رفتن به استخر تصور کرده و سپس با صدای بلند تکرار کنید«به استخر رفتن »

این روند می‌تواند با حالت ها، افعال و جملات مختلف ادامه پیدا کند.

آموزش زبان انگلیسی از طریق ساخت فلش کارت

ساخت فلش کارت همواره یکی از راه‌های آموزش زبان انگلیسی بوده است؛ اما دراین‌بین دقت کنید که مسئله ساخت فلش کارت است. چنانچه خودتان دست‌به‌کار شوید و فلش کارتی بافکر و اندیشه‌های خودتان بسازید این اقدام بر روی آموزش زبان انگلیسی‌ تان تأثیر خواهد داشت.

آموزش زبان -5

فلش کارت‌ها برای شما یادگیری را ساده‌تر خواهند کرد، به‌علاوه مرور آموخته‌های زبان انگلیسی با استفاده از تکنیک فلش کارت‌ها بسیار ساده است. شما به‌راحتی می‌توانید فلش کارت‌های خودتان را همراه خودتان داشته باشید. آن‌ها را در جیب پیراهنتان بگذارید و به زمان‌های مرده‌تان روح ببخشید. در ایستگاه مترو، اتوبوس و…به‌سرعت آن‌ها را ورق بزنید. آیا ممکن است معجزه یادگیری اتفاق نیفتد؟

آموزش زبان انگلیسی با استفاده از تکنولوژی روز دنیا

آموزش زبان-4

یکی از روش‌های آموزش زبان انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی استفاده بهینه از تکنولوژی‌های روز دنیا است. استفاده بهینه از این تکنولوژی‌ها به شما کمک می‌کند تا سرعت یادگیری شما افزایش پیدا کند.

به طور مثال؛ اپلیکیشن زلو (zello) یکی از اپلیکیشن های غیر ایرانی است که شما با استفاده از آن می‌توانید با هزاران غیر ایرانی دوست شوید، با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. با آن‌ها صحبت کنید و از طریق به‌صورت روزانه آموزش زبان انگلیسی خود را تکمیل‌تر کنید.

علاوه بر اپلیکیشن زلو می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای چت تصویری با دوستان خود در بقیه کشورهای دنیا چت کنید. با آن‌ها صحبت کنید و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

شرکت در کلاس‌های حضوری

قطع به یقین می توان گفت کلاس‌های حضوری زبان انگلیسی تأثیر بسیار زیادی در آموزش زبان انگلیسی شما خواهد داشت. وجود افرادی مثل شما که خواهان یادگیری زبان انگلیسی هستند به شما انگیزه ادامه راه را می‌دهد. به شما اشتیاق می‌دهد؛ اما شرکت در کلاس‌های حضوری در کنار مزایای فوق‌العاده‌اش همواره همراه با محدودیت‌های زمانی و مکانی بسیاری بوده است؛ و همین امر باعث شده است که آماری که در حوزه آموزش زبان انگلیسی به‌صورت حضوری، منتشر شده است ، گویای این است که کلاس‌ها فقط شامل 5 درصد افرادی است که نیاز دارند زبان انگلیسی را فرابگیرند.

 

 

مهم‌ترین موانع یادگیری زبان انگلیسی کدام است و چگونه می‌شود بر آن ها غلبه کرد؟

بر اساس نظر کارشناسان حوزه آموزش زبان انگلیسی، مهم‌ترین دلیل موفقیت و یا حتی عدم موفقیت زبان آموزان، خود زبان آموزان هستند.

شما می‌توانید باعث و مهم‌ترین دلیل موفقیت خود باشید. اینکه چقدر روی انگیزه‌ها و نیرومحرکه‌های یادگیری زبان انگلیسی وقت و انرژی صرف می‌کنید حائز اهمیت خواهد بود.

هرچقدر انگیزه‌های شما بیشتر باشد، مغزتان پذیرش بالاتری خواهد داشت.

چنانچه انگیزه کافی برای یادگیری زبان انگلیسی ندارید با تفکر روی مطالب ابتدای همین مقاله سعی کنید این انگیزه را در خودتان به وجود بیاورید.

احاطه شدن در بین محصولات آموزشی جذاب به شما همواره انگیزه و اشتیاق لازم را جهت یادگیری زبان انگلیسی می‌دهد.

مهم‌ترین مهارت‌های آموزش زبان انگلیسی کدام‌اند و چگونه باید آن‌ها را تقویت کرد؟

آموزش زبان-7

مهارت‌های زبان انگلیسی به چهار دسته اصلی تقسیم می‌شود:

 

تقویت مهارت‌ شنیداری

برای تقویت مهارت‌های شنیداری خود ابتدا سعی کنید دانش عمومی لغات خود را افزایش داده و هم‌زمان زیاد بشنوید. هر چه بیشتر گوش کنید زبان شما بیشتر تقویت خواهد شد.

تقویت مهارت‌ گفتاری

سعی کنید مجدداً بسیار گوش کنید. این گوش کردن بسیار زیاد است که نطق شمارا باز می‌کند.

از تکنیک ساخت فلش کارت استفاده کنید.

مهارت‌ خواندن

دانش لغات خود را افزایش دهید. مطالب و متن‌های مختلف را زیاد بخوانید.

مهارت‌ نوشتاری

سعی کنید به‌صورت فعال بخوانید. زیر عبارت‌های مهم خط بکشید. از آن‌ها فلش کارت بسازید؛ و آن‌ها را در فلش کارت‌های خود استفاده کنید. هر چه بیشتر بخوانید، بهتر می‌توانید بنویسید.

0 پاسخ

نظر خود را ثبت کنید

نظر شما مهم است!
همین حالا به ما بگویید درباره این نوشته چه فکر می‌کنید!

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *