TOEFL

یادگیری گرامر زبان انگلیسی: سه نکته طلایی برای استفاده صحیح از زمان‌ های گذشته

یادگیری گرامر زبان انگلیسی: سه نکته طلایی برای استفاده صحیح از زمان‌ های گذشته
میانگین 5 (100%) از 2 رای

در کلاس های زبان انگلیسی، یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که از زبان آموزان خواسته می‌شود درباره‌اش صحبت کنند، زمان های گذشته و اتفاقات مربوط به آن است.

اهمیت این مسئله روشن است: صحبت کردن درباره گذشته تا حد زیادی به معلم یا شخص امتحان گیرنده نشان ‌می‌دهد دانش گرامری زبان آموز در چه سطحی قرار دارد، آیا افعال با قاعده (Regular) و بی قاعده (Irregular) را یاد گرفته، با ساختارهای متفاوت جمله سازی یا همان Tense ها آشناست یا نه و در نهایت آیا توانایی متصل کردن صحیح جملات به هم را دارد یا خیر.

در تمام آزمون‌ های بین‌ المللی از جمله آیلتس، تافل آی بی تی و PTE بخشی به نام Speaking وجود داشته و برای گرفتن نمره خوب در آن، حتما نیاز دارید از ساختارهای صحیح استفاده کنید.

از آنجا که صحبت درباره گذشته یکی از اصلی‌ترین بخش‌های آزمون‌های Speaking است، در اینجا تلاش کرده‌ایم به نکاتی اشاره کنیم که به شما کمک خواهند کرد به شکل متفاوتی این کار را انجام داده و نظر مثبت معلم یا امتحان گیرنده را به خود جلب کنید. با ما همراه باشید!

قبل از شروع به صحبت، برنامه ریزی داشته باشید!

واقعیت این است که ما ایرانی‌ها قبل از شروع به صحبت درباره هر چیزی، در ابتدا آنقدر مقدمه چینی می‌کنیم که در نهایت ممکن است یادمان برود چه می‌خواستیم بگوییم و یا اینکه دیگر فرصتی برای صحبت برایمان باقی نماند.

برخلاف ما، افراد انگلیسی زبان معمولا صاف و پوست کنده می‌روند سراغ اصل مطلب و داستان را به صورت خطی از ابتدا تا انتها تعریف می‌کنند.

قبل از شروع به صحبت، چند لحظه اتفاقات مورد نظر را در ذهن خود مرور کنید. در ابتدا چه اتفاقی افتاد، بعد از آن چه اتفاقاتی و در نهایت چه چیزی پیش آمد. در تمامی آزمون های بین المللی، قبل از شروع به صحبت فرصتی در اختیار شما گذاشته می‌شود تا بتوانید درباره آنچه می‌خواهید بگویید فکر کنید و در صورت لزوم نکاتی را برای خود یادداشت کنید.

ادامه مطلب …

آزمون TOEFL

به این صفحه امتیاز دهید
آزمون TOEFL موسسه زبان ایران اروپا

آزمون TOEFL

آزمون TOEFL (تافل) مخفف (Test of English as a Foreign Language) است.

تافل، آزمونی است برای سنجش توانایی استفاده زبان انگلیسی افرادی که نیاز دارند در محیط های آکادمیک، کار یا تحصیل کنند.

نمره تافل شما نشان دهنده توانایی شما در درک و ارائه ایده‌ها در ارتباط با موضوعات آکادمیک است.

بسیاری از کالج ها، دانشگاه‌ها، صنایع و سازمان های دولتی در کشورهای انگلیسی زبان، نمره تافل افراد را به عنوان یکی از ملاک‌های شایستگی آنان برای تحصیل یا آغاز یک شغل در نظر می‌گیرند.

آزمون تافل توسط موسسه ETS و به 3 روش PBT، CBT و IBT برگزار می‌شود.

هدف این آزمون، تعیین سطح زبان انگلیسی آزمون دهنده بر اساس مهارت‌‌های چهارگانه ی خواندن (Reading)، گوش دادن (Listening)، سخن گفتن (Speaking) و نوشتن (Writing) است.
آزمون IBT به مرور جایگزین آزمون CBT شده و سیاست کلی موسسه ETS، حذف آزمون PBT و جایگزینی آزمون IBT به جای آن است.

تافل iran Europe

آزمون TOEFL – iBT

آزمون TOEFL – iBT
میانگین 5 (100%) از 2 رای
آرمون تافل اینترنتی ایران اروپا
آزمون TOEFL موسسه ایران اروپا

آزمون TOEFL

آزمون TOEFL (تافل) مخفف (Test of English as a Foreign Language) است.

آزمون تافل، برای سنجش توانایی استفاده از زبان انگلیسی برای افرادی که نیاز دارند در محیط های آکادمیک، کار یا تحصیل کنند طراحی شده است.

نمره تافل شما، نشان دهنده توانایی شما در درک و ارائه ایده‌ها در ارتباط با موضوعات آکادمیک است.
یکی از اصلی‌ترین معیارهای بسیاری از کالج‌ها، دانشگاه‌ها، صنایع و سازمان‌های دولتی در کشورهای انگلیسی زبان، برای ارزیابی شایستگی افراد، نمره تافل آنها است.

وب سایت اصلی آزمون تافل

آزمون تافل توسط موسسه ETS و به 3 روش IBT, CBT, PBT برگزار می‌شود. هدف این آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی آزمون دهنده بر اساس مهارت‌‌های چهارگانه خواندن (Reading)، گوش دادن (Listening)، سخن گفتن (Speaking) و نوشتن (Writing) است.
آزمون IBT به مرور جایگزین آزمون CBT شده و سیاست کلی موسسه ETS حذف آزمون PBT و برگزاری آزمون IBT است.

Toefl iBT موسسه زبان ایران اروپا

Internet Based TOEFL – iBT

تفاوت عمده آزمون iBT با انواع قدیمی‌تر تافل، افزوده شدن بخش سخن گفتن (Speaking) و حذف بخش ساختار (Structure) از آن است.

سیاست ETS این است که این آزمون را رفته رفته جایگزین امتحان PBT کند. شیوه سنجش در این آزمون واقعی‌تر است و هر 4 مهارت زبان در آن مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

در حال حاضر تمامی دانشگاه‌ها هر دو امتحان PBT و iBT را می‌پذیرند اما به کسانی که به دنبال دریافت Teacher Assistantship هستند توصیه می‌شود تا در آزمون نوع iBT شرکت کنند (به دلیل دارا بودن قسمت Speaking).

در ابتدای ظهور امتحان iBT، تصور دانش‌آموختگان این بود که این امتحان از لحاظ ارزیابی سخت‌تر است، اما امروزه می‌توان مزیت‌های فراوانی همچون زمان‌های متعدد ثبت‌نام، مراکز آزمون متعدد در شهرهای مختلف و کوتاه بودن زمان آماده شدن نمرات و گزارش به دانشگاه سفارش شده را برای آن در نظر گرفت. این فرم آزمون تافل برای کسانی که می‌توانند قابلیت‌های خود را در شرایط مختلف آزمون با تنوع ارائه دهند، بسیار بهتر از تافل ورقه‌ای (pBT) خواهد بود.

این آزمون از ۴ بخش ۳۰ نمره ای تشکیل شده است و تقریبا ۴ ساعت به درازا می کشد. نمره این امتحان از ۱۲۰ بوده و نمره بالای ۱۰۰ در این امتحان واقعا نمره خوبی خواهد بود.
بطور کلی می توان امتحان iBT را در دو نوع تعریف کرد:
1. بخش Reading آن long format و بخش Listening آن short format است.
2. بخش Reading آن short format و بخش Listening آن long format است.
آزمون دهندگان بصورت تصادفی، در یک زمان، یکی از انواع فوق را در امتحان مشاهده می‌کنند. از نظر نمره دهی تفاوتی بین آنها دیده نمی‌شود. هر گروه یکی از بخش ها را بصورت long format دارند.

بخش های آزمون TOEFL – iBT

بخش خواندن (Reading)

آزمون Toefl Reading موسسه زیبان ایران اروپا

در نوع Long Format سه بخش وجود دارد.

بخش اول یک متن به مدت زمان 20 دقیقه داشته و دو بخش دیگر هر کدام 2 متن و زمان 40 دقیقه دارند. بطور کلی، هر متن شامل 14 سوال است.

آزمون دهنده پس از پاسخ دادن به سوالات متن‌های 2 و 3 (بخش دوم) در طول زمان 40 دقیقه، باید به سوالات متنهای 4 و 5 (بخش سوم) نیز در 40 دقیقه بعد پاسخ دهد. البته باید توجه کرد که 2 متن از این 5 متن تصحیح نشده و در نمره دهی تاثیر ندارد و ETS جهت آمارگیری خود، این 2 متن را اضافه کرده است. اما از آنجا که آزمون دهندگان در طول امتحان نمی دانند که کدام 2 متن از 5 متن داده شده، ارزیابی نمی شود، باید تلاش کنند تمامی سوالات را به خوبی پاس دهند.

در نوع Short Format که دو بخش است، سه متن داده می شود.

اولین بخش همانند نوع Long Format باید در زمان 20 دقیقه جواب داده شود و متن‌های 2و 3 (بخش دوم) نیز در 40 دقیقه بعد. در این نوع آزمون تمام متن‌ها و سوالات آنها تصحیح می شود.

برای مهارت‌ یافتن در این بخش، ابتدا باید دامنه واژگان (Vocabulary) را گسترش داده (عمدتا با مطالعه کتاب‌های لغت معرفی شده برای تافل) و در ادامه با تمرین نمونه امتحانات در منابع، متن‌خوانی را تقویت کرد. لازم به ذکر است که تمرین بر صفحه رایانه بسیار موثرتر از خواندن بر برگه خواهد بود چرا که تندخوانی روی صفحه مانیتور در مدت زمان معین عامل مهمی در موفقیت این بخش است.

برای مثال، مهارت تندخوانی متنی با 300 کلمه در مدت زمان حدودا 2 دقیقه با احتساب درک 50 درصدی مطلب سرعت مناسبی محسوب می‌شود.

در کل، عادت به سریع خواندن مطالب در موضوعات مختلف مفید خواهد بود. تمرین و تکرار نمونه متن‌های منابع مختلف و تکرار مشاهده کلمات مشابه، مهارت داوطلب را در خواندن (Reading) افزایش خواهد داد.

بخش شنیداری (Listening)

آزمون Listening تافل موسسه زبان ایران اروپا

بخش شنیداری (Listening) امتحان شامل مکالمات طولانی است و مکالمات کوتاه دو نوع دیگر pBT و cBT در آن وجود ندارد. همچنین از لحاظ سرعت پخش شدن از دو نوع دیگر دشوارتر است.

البته اگر داوطلب خود را با این شیوه امتحان تطبیق دهد مشکلی نخواهد داشت و نمی‌توان گفت که به طور کلی این امتحان از انواع دیگر سخت‌تر است.

در بسیاری از منابع آماده سازی تافل iBT، به داوطلبان توصیه می‌شود ضمن گوش دادن به مکالمات از شنیده‌های خود نت‌ برداری کنند؛ چون نکته مهم این است که داوطلب باید بتواند ضمن گوش دادن به دقت مطالب مهم را به خاطر بسپارد.

نت برداری کامل از صحبت‌های گوینده به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، چون این کار باعث از دست رفتن تمرکز و رها شدن موضوع از دست داوطلب خواهد شد. به جای این کار، می‌توان با نت‌برداری از کلمات کلیدی و یا علامات اختصاری برای پاسخ‌گویی بهتر به سوالات استفاده کرد.

در سوالات این بخش، تاکید بیشتر بر درک داوطلب از مطالب در توان پاسخگویی به سوالات است و اسامی خاص و یا جزئیات حاشیه‌ای به هیچ وجه مد نظر نیستند.

با تمرین روی نمونه تست‌های منابع شناخته شده می‌توان به این هدف دست پیدا کرد. موضوعات این بخش (و حتی بخش‌های دیگر) معمولا همان‌هایی هستند که در محیط دانشگاه بین دانشجویان مطرح می‌شوند: فرهنگ‌شناسی، زمین‌شناسی، هنر، تاریخ،‌گیاه‌شناسی و ….

درست مثل امتحانات دیگر، با تمرین و تکرار گوش دادن به نمونه‌ها و چک کردن کلمات جدید بر روی متن شنیده شده به راحتی می‌توان حتی نمره کامل را بدست آورد چرا که پاسخ‌ها در این بخش از اعمال سلیقه کارشناسان تصحیح کننده مصون هستند.

مدت زمان بخش Listening، چهل دقیقه است.

بخش گفتاری (Speaking)

پس از 10 دقیقه استراحت (Break) بعد از بخش‌های خواندن (Reading) و شنیدن (Listening)، از شما درخواست خواهد شد برای پاسخگویی این بخش بازگردید.

بخش گفتاری (Speaking) شامل سه قسمت بوده که در هر قسمت دو سوال شبیه به هم مطرح می‌شوند.

در بخش اول، یک موضوع عمومی داده می‌شود که در سوال اول معمولا تعریفی از رخدادهای عمومی و سوال دوم نقدی بر رد و یا تایید موضوعی از جانب شما خواهد بود. در این بخش به شما ۱۵ ثانیه زمان داده می شود تا پاسخ خود را مرور کرده و پس از اتمام، ۴۵ ثانیه در مورد آن صحبت کنید. زمان‌سنج صفحه رایانه، زمان را دقیقا به شما نشان خواهد داد.

در بخش دوم، ابتدا عنوان موضوعات سوال از هدفون پخش می‌شود، سپس متنی بصورت خواندنی روی صفحه ظاهر شده که 45 ثانیه زمان دارید تا آن را بخوانید. در این زمان شما می‌توانید نکات را بر برگه ای که به شما داده شده یادداشت کنید. در همین باره گفتگویی بین دونفر (در سوال اول) و یک سخنرانی در کلاس درس (در سوال دوم) از هدفون نیز پخش می شود. بعد از آن، یک سوال از این دو مورد پرسیده شده. که 30 ثانیه زمان برای فکر کردن و ۶۰ ثانیه برای صحبت کردن دارید.

در بخش سوم، یک گفتگو بین دو نفر (در سوال اول) و یک سخنرانی در کلاس درس (در سوال دوم) از هدفون پخش می شود و یک سوال در توصیف مکالمات و سخنرانی پرسیده شده که در این بخش نیز 30 ثانیه برای فکر کردن و 60 ثانیه برای صحبت کردن وقت دارید.

نکته مهمی که خودِ برگزار کننده امتحان (ETS) نیز همواره برای این بخش تاکید داشته این است که داوطلب باید بتواند در وحله اول پاسخی ” منسجم (Consistent)” و ” واضح (Clear)” از خود ارئه دهد. در ضمن برای قسمت‌هایی که شامل متن و گفتگو و یا سخنرانی در کلاس درس هستند، باید به موارد مهم و کلیدی در ضمن پاسخ اشاره نمود. با مرور درنمونه پاسخ‌ های ارائه شده در فروم برای این بخش، به این نتیجه می‌توان رسید که بر خلاف تصور بسیاری از داوطلبان، نمرات بالا نصیب کسانی خواهد شد که مضمون اصلی را با ساختار گرامری صحیحی به طور واضح ارائه کنند و در این میان داشتن لهجه غلیظ انگلیسی اهمیتی ندارد.

برای مهارت یافتن در این بخش، داوطلب باید در ابتدا از صحیح بودن پاسخ های خود از لحاظ گرامری اطمینان پیدا کند. چرا که بخشی از مهارت‌های گرامری داوطلب در این بخش ارزیابی خواهد شد. در ادامه، داوطلب باید با ضبط کزدن پاسخ های خود به موضوعات مختلف و گوش دادن به انها نقاط قوت و ضعف خود را دریافته و در مدیریت زمانبندی نیز تسلط یابد. نکته دیگر این است که داوطلب باید بتواند مطالب ارائه شده در گفتگو و یا سخنرانی را به طور کامل و با ادبیات شخصی خود در زمان تعیین شده بیان کند.

البته نکات مهم در اولویت قرار دارند و نمیتوان به کل مطالب در مدت زمان 60 ثانیه اشاره کرد. مطمئنا نمرات خوب وقتی بدست می‌آیند که داوطلب بتواند مضمون کلی را با دقت و با استفاده از کلمات جدیدی که در ذهن خود دارد بیان کند. بدیهی است که استفاده از واژگان بهتر و ارائه جملات قوی نمره بالاتری را به ارمغان خواهد آورد. نت برداری در این بخش ضمن گوش دادن به موضوعات، می‌تواند کمک بزرگی به داوطلب باشد. نکته مهم دیگر این است که در هنگام پاسخگویی به سوالات، داوطلب باید ضمن تنظیم میکروفون (که حتما توسط برگزارکنندگان آزمون نیز راهنمایی‌های لازم انجام خواهد گرفت)، باید با صدای واضح و رسا صحبت کند تا از ضبط شدن صدای خود اطمینان داشته باشد.

در موارد بسیاری، بعضی داوطلبان به خاطر صحبت‌کردن با صدای آرام ، صدایشان به خوبی ضبط نشده و نمره خوبی نمی‌گیرند. البته نیازی به داد زدن نیست و تنها بایستی واضح و به صدای رسا صحبت کرد.

آزمون Speaking تافل - موسسه ایران اروپا


آزمون Toefl iBT ایران اروپا

Toefl - iBT موسسه ایران اروپا

بخش نوشتاری (Writing)

در بخش نوشتاری (Writing)، دو قسمت وجود دارد.

در سوال اول، ابتدا برای داوطلب متنی 200 تا 300 کلمه ای روی صفحه به نمایش درآمده که داوطلب 3 دقیقه زمان برای مطالعه آن دارد.

در این زمان، داوطلب باید سعی کند که موضوع و مطالب کلی را به خاطر بسپارد. نیازی به نت‌برداری نیست، زیرا در هنگام تایپ متن دوباره این متن نیز روی صفحه ظاهر می‌شود. سپس بخشی از طریق هدفون مطالبی در تایید و یا رد متن ارائه شده پخش می‌شود. در این زمان، داوطلب باید حتما مطالب مهم را نت‌برداری کند.

پس از آن سوالی در این باره پرسیده شده و داوطلب باید در هنگام نوشتن متن خود با تلفیق مطالب متن داده شده و مطالب شنیده شده، نوشته‌ای مستدل ارائه کند.

زمان نوشتن 20 دقیقه بوده و متن باید شامل حداقل 150-200 کلمه باشد.

سوال دوم این بخش همچون تافل ورقه‌ای شامل یک سوال با مضمون عمومی است که ارئاه یک متن 5 پاراگرافی با رعایت اصول نوشتاری مناسب برای تافل کافی است. زمان پاسخگویی به این متن، 30 دقیقه و حداقل تعداد کلمات نیز 300 کلمه است. در هنگام نوشتن هر دو متن، تعداد کلمات نوشته شده در بالای صفحه نمایش داده می‌شوند .

آزمون TOEFL – PBT

به این صفحه امتیاز دهید

آزمون TOEFL

آزمون TOEFL (تافل) مخفف (Test of English as a Foreign Language) است.

 وب سایت اصلی آزمون تافل

تافل، آزمونی است برای سنجش توانایی استفاده زبان انگلیسی افرادی که نیاز دارند در محیط های آکادمیک، کار یا تحصیل کنند.

نمره تافل شما نشان دهنده توانایی شما در درک و ارائه ایده‌ها در ارتباط با موضوعات آکادمیک است.

بسیاری از کالج ها، دانشگاه‌ها، صنایع و سازمان های دولتی در کشورهای انگلیسی زبان، نمره تافل افراد را به عنوان یکی از ملاک‌های شایستگی آنان برای تحصیل یا آغاز یک شغل در نظر می‌گیرند.

آزمون تافل توسط موسسه ETS و به 3 روش PBT، CBT و IBT برگزار می‌شود.

هدف این آزمون، تعیین سطح زبان انگلیسی آزمون دهنده بر اساس مهارت‌‌های چهارگانه ی خواندن (Reading)، گوش دادن (Listening)، سخن گفتن (Speaking) و نوشتن (Writing) است.
آزمون IBT به مرور جایگزین آزمون CBT شده و سیاست کلی موسسه ETS، حذف آزمون PBT و جایگزینی آزمون IBT به جای آن است.

آزمون TOEFL موسسه ایران اروپا

Paper Based TOEFL – pBT

این آزمون دارای 4 بخش است.

امتیاز این امتحان از 310 تا 677 است که به جمع نمره 3 بخش آن مربوط شده و نمره بخش نوشتاری (Writing) جدا محاسبه می‌شود.
برای اکثر دانشگاه های دنیا، نمره 550 حد پایین است. ولی کسانی که به دنبال بورس تحصیلی هستند باید سعی کنند که نمره بالای 600 کنند، حتی برخی از دانشگاه ها حد پایین 620 هم برای این امتحان تعیین کرده‌اند. (مثل Cambridge).

بخش های آزمون TOEFL – PBT

بخش خواندن (Reading Comprehension)

آزمون Toefl Reading موسسه زیبان ایران اروپا

در این بخش 50 سوال وجود دارد که معمولا برای این تعداد سوال 5 متن وجود داشته که هر متنی بین 9 تا 11 سوال دارد.

سوال اول هر متن به این مضمون است که این متن در چه مورد صحبت می کند یا چه عنوانی برای این متن مناسب‌تر است؟

این سوال باید در هر متن آخرین سوالی باشد که در آن بخش پاسخ داده می شود چرا که شما با زدن سوالات دیگر کاملا با موضوع آن متن اشنا می شوید.

دو روش کلی در پاسخ دادن به سوالات این بخش پیشنهاد شده است:

بعضی‌ها عقیده دارند که اول متن را با سرعتی در حدود 2 تا حداکثر 3 دقیقه خوانده، سپس سوالات را بخوانند و سریع به متن برگشته و جواب را با سرعت بیشتری پیدا کنند.

گروه دوم عقیده دارند که اول سوال را خوانده و بعد جواب را در متن پیدا کنند.

البته لازم به ذکر است که سوالات به ترتیب در متن وجود دارند یعنی مثلا سوال 4 در پاراگراف 2 و سوال 10 در پاراگراف 4 است.

بعضی دیگر هم پیشنهاد می کنند که بهتر است اول با سرعت فقط 10 سوال مربوط به یک متن را بدون جواب در 1 دقیقه خوانده و بعد متن را در 2 دقیقه بخوانند و در 8 دقیقه باقی مانده 10 سوال را پاسخ دهند.

باید اضافه کنیم که این بخش 55 دقیقه زمان دارد. همچنین انتخاب این راه‌ها کاملا سلیقه‌ای بوده و نمی‌توان گفت که کدام یک از دیگری بهتر است. شما هم می توانید با جواب دادن سوالات 3 امتحان بفهمید با کدام راحت‌تر هستید.

بخش شنیداری (Listening)

آزمون Listening تافل

برای بسیاری از ایرانیان این قسمت سخت‌ترین بخش امتحان است و دارای 50 سوال شنیداری بوده که به سه بخش تقسیم می‌شود (اخیرا تعداد سوالات این بخش در برخی آزمون ها افزایش یافته است).

• یک بخش شامل مکالمات کوتاه
بخش مکالمات کوتاه شامل 30 سوال است. دو نفر با هم صحبت می کنند و یک سوال مطرح می شود که بیشتر مواقع صحبت های نفر دوم مهم است، چرا که معمولا جواب در صحبت های نفر دوم پنهان شده است.

شما در امتحان کاغذی تافل گزینه ها را روی ورقه امتحان می بینید و این به شما کمک می کند که قبل از پخش سوال گزینه‌ها را به سرعت خوانده و حتی در برخی شرایط تا 2 گزینه را حذف کنید. بین هر دو سوال در این بخش، چند ثانیه فاصله وجود دارد که در این مدت شما باید خانه مربوطه را در پاسخنامه پرکنید و خود را برای سوال بعدی حاضر کنید.

برای آمادگی در این بخش، آشنایی با جملات محاوره ای روزمره معروف (نه Idiom های خاص و کم کاربرد) بسیار مفید است که با گوش کردن مداوم به Listening های آزمون‌های قبلی میتوان تا حد 70% و یا بیشتر در این زمینه مسلط شد.
• دو بخش شامل مکالمات طولانی
20 سوال باقی مانده در دو بخش بعدی تقسیم می‌شوند.

در یک سری از سوالات، 2 نفر با هم در حدود 1 دقیقه صحبت کرده و 4 الی 5 سوال مطرح می شود که در بخشی از سوالات هم یک نفر در همین حدود زمانی صحبت می کند که و بعد همین تعداد سوال را باید جواب دهید.

در ابتدای هر سه مرحله، حدود یک تا سه دقیقه زمان صرف پخش نمونه‌ای از آن بخش می‌شود که شما می‌توانید در این مدت گزینه‌های مربوط به سوالات را مرور کنید تا وقتی سوال پخش می‌شود سریعتر سوال را جواب دهید البته این کار قانونی نیست. ولی در ایران، کسی سر جلسه جلوی این کار را نمی‌گیرد.

برای کسب مهارت در این بخش، وقت خود را با گوش کردن به اخبار VOA، CNN و ماهواره و به ویژه فیلم دیدن تلف نکرده و فقط منابع سوالات تافل را مدام گوش کنید.

تافل یک نوع کنکور است و کسانی که با تست‌های آن بیشتر آشنا باشند، نمره بیشتری کسب می کند. به خصوص که این امتحان واقعا برای کسانی که پایه زبان خوبی ندارند خوب است. چرا که کسی که پایه زبان خوبی ندارد حتی اگر خیلی هم کار کند نمی تواند در مدت کوتاه نمره خیلی عالی از این امتحانات بگیرد ولی در این امتحان این کار شدنی است.

در بخش مکالمات کوتاه، چند سوال که حدود 5 تا 7 سوال است به عبارات idiomatic اختصاص پیدا می کند که توصیه می‌کنیم حتما این عبارات را که در آخر کتابهای تافل وجود دارد حفظ کنید.

اگر کسی بتواند در این بخش از 50 سوال حداقل به 42 سوال پاسخ صحیح دهد، گرفتن نمره‌ بالای ۶۰۰ کار ساده‌ای خواهد بود.

بخش ساختار و اصطلاحات نوشتاری (Structure & Written Expression)

این بخش راحت‌ترین بخش تافل بوده که یکی از مهمترین علل راحت بودن تافل پی بی تی نیز همین است.

این بخش، شامل 40 سوال با 25 دقیقه زمان و دو بخش است.

بخش اول شامل 15 سوال 4 گزینه‌ای است که باید گزینه صحیح را انتخاب کنید.

بخش دوم شامل 25 سوال است که در این سوالات در یک جمله، 4 بخش آن با کشیدن خط در زیر ان مشخص شده است که باید گزینه ای که غلط است را انتخاب کنید. یعنی گزینه ای که باعث غلط بودن جمله شده را پیدا کرد که کمی دقت در این بخش لازم است.

شما به راحتی می توانید با تمرین بر روی تست‌های این بخش به 38 سوال از 40 سوال پاسخ داده و قبولی خود را در امتحان تضمین کنید. این مورد چندان به پایه زبان کسی بستگی ندارد و هر کسی با کمی دانش زبان انگلیسی به راحتی می‌تواند به این هدف دست پیدا کند.

بخش نوشتاری (Written English)

این قسمت حتی برای کسانی که زبان خوبی دارند هم می‌تواند مشکل باشد، چرا که کسی که در این بخش به دنبال نمره خوبی است علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی باید انشای خوبی نیز داشته باشد.

نمره این بخش از 0 تا 6 است ولی این نمره در نمره‌ کل امتحان محاسبه نمی شود.

بیشتر دانشگاه ها برای این بخش سقفی تعیین نمی‌کنند، ولی برخی ۴ و گاهی نیز ۵ را به عنوان حداقلِ قابل قبول تعیین می‌نمایند.

گرفتن نمره 4.5 خوب و نسبتا ساده است ولی گرفتن نمره ۵ و ۵.۵ کار چندان ساده ای نیست. برای کسانی که برای دکترا اقدام می‌کنند این بخش اهمیت بیشتری دارد چرا که استادان دانشگاه‌ها ترجیح می‌دهند با دانشجویانی کار کنند که علاوه بر مهارت مکالمه خوب، مهارت نوشتاری خوبی نیز برای نوشتن مقالات عملی داشته باشند.

کسانی که تعدادی مقاله به زبان انگلیسی دارند و نمره خوبی در این بخش کسب نمی‌کنند، ممکن است شک اساتید را برانگیزند و ممکن است اساتید تصور کنند که آنها ممکن است مقالاتشان را خودشان ننوشته باشند.

آزمون TOEFL ایران اروپا


آزمون Toefl pBT ایران اروپا

TOEFL

بخش گفتاری (Speaking)

توصیه به کسانی که به نمره بخش گفتاری (Speaking) نیازی ندارند

حتما در این امتحان شرکت کنید حتی اگر زبان خوبی دارید، چرا که گرفتن نمره 650 از معادل آن در امتحانات دیگر راحت‌تر است.

(فقط کسانی که زبان واقعا خوبی دارند و احساس می کنند که به راحتی می توانند از امتحانات دیگر نمره عالی بگیرند توصیه نمی شوند)

مهم امتحان تولیمو که از طرف سازمان سنجش برگزار می شود محک بسیار خوبی برای کسانی است که می خواهند در این امتحان شرکت کنند.

این امتحان باهزینه 15000 تومان هرماه یکبار برگزار می‌شود و از طریق سایت سنجش می توانید برای آن ثبت نام کنید. معمولاً نمره‌ای که در امتحان تافل خواهید گرفت، ۲۰ تا ۴۰ نمره، از نمره‌ی این امتحان بیشتر خواهد بود.

این امتحان با امتحان تافل یکسان است، با این تفاوت ها

• بخش شنیداری آن بر خلاف تافل (نوشتاری، شنیداری، گرامر، خواندن) که در قسمت دوم امتحان می‌باشد در قسمت آخر می‌باشد و این بخش امتحان نیز از مشابه تافل آن سخت تراست، زیرا کیفیت پخش صدای آن چندان خوب نیست.
• همچنین بخش نوشتاری آن سخت‌تر از تافل تصحیح می‌شود.
• زمان بخش گرامر ۵ دقیقه از تافل بیشتر است.

همه حقوق © برای موسسه زبان ایران اروپا محفوظ است
Call Now Buttonهمین حالا با ما تماس بگیرید!
درخواست مشاوره تلفنی رایگان


سوال دیگری دارید؟
 

اجازه دهید کارشناسان آموزشی ما با شما تماس بگیرند!