8 پیشنهاد عالی برای ارتقاء تلفظ انگلیسی به روش حرفه ای ها!

8 پیشنهاد عالی برای ارتقاء تلفظ انگلیسی به روش حرفه ای ها!
میانگین 5 (100%) از 1 رای

چگونه تلفظ انگلیسی خود را بهتر کنیم؟

مانند باقی زبان ها ، تلفظ انگلیسی نیز یکی از چالش برانگیزترین بخش های یادگیری زبان انگلیسی است. چرا که اغلب اوقات، کلمات، آن تلفظی که شما انتظار دارید، را ندارند زیرا زبان انگلیسی ترکیبی از بسیاری از زبان های دیگر است انگلیسی مجموعه صداهای منحصر به فرد خود دارد.

اگر چه بسیاری ازصداهای انگلیسی ممکن است شبیه (یا تا حدودی شبیه) صدا ها در زبان مادری شما باشد، بسیاری هم متفاوت هستند. زبان آموزان در سراسر جهان با چالش های مختلفی در مورد تلفظ انگلیسی مواجه میشوند و آن به دلیل این است که زبان انگلیسی با زبان اولشان تداخل پیدا میکند.

چگونه تلفظ انگلیسی خود را بهتر کنیم

1- تصمیم بگیرید که با کدام لهجه قصد صحبت کردن دارید؟

برای تلفظ انگلیسی ، انواع متفاوتی از لهجه زبان انگلیسی موجود است که رایج ترین آنها لهجه های بریتانیایی و آمریکایی هستند.حتی در لهجه امریکایی یا بریتانیایی هم خیلی تلفظ های مختلف وجود دارد، اما بیشتر ابزارهای یادگیری به شما کمک می کنند تا لهجه صحیح امریکایی یا بریتانیایی را بیاموزید. تلفظ های امریکایی و بریتانیایی کاملا از هم جدا هستند. حروف بی صدا در هر تلفظ یکی هست به جز صدای T و صدای R که بعد از یک حرف صدا دار آورده می شوند ، اما حروف صدا دار آنها متفاوت هستند.

2- یادگیری الفبای آوایی بین المللی (International Phonetic Alphabet) و صداهای فردی انگلیسی

الفبای آوایی بین المللی (IPA)، مجموعه ای از علائمی است که نشان دهنده صدا های مختلف یک زبان است. وقتی شما همه صداهای زبان انگلیسی و علائمی که نشان دهنده این اصوات هستند را بدانید، این توانایی را خواهید داشت که هر لغتی را در انگلیسی ، تلفظ نمایید.

3- وقتی یک لغت جدید یاد می گیرید، اول تلفظ انگلیسی صحیح آن را یاد بگیرید

هرچه بیشتر یک لغت را اشتباه تلفظ کنید، صحیح کردن آن پیچیده تر می شود و شما یک عادت بد ایجاد کرده اید و خیلی زمان می برد تا از این عادت دور شوید. به همین دلیل یادگیری IPA بسیار مهم است.

4- سعی کنید صحبت کردن انگلیسی را تقلید کنید

آیا واقعا نحوه انگلیسی صحبت کردن شخصی را دوست دارید؟ سعی کنید طرز صحبت کردن او را کپی کنید. آیا تا به حال برای شوخی، نحوه صحبت کردن شخصی از یک شهر دیگر و با لهجه دیگر را تقلید کرده اید؟ این چیزی هست که در انگلیسی به آن نیاز دارید این یک فعالیت عالی برای تمرین است: چشم هایتان را ببندید در حالی که چیزی را به زبان انگلیسی می شنوید، مثل یک آهنگ یا یک فیلم یا برنامه تلوزیونی و به دقت گوش دهید که گوینده چه می گوید، بعد سعی کنید دقیقا شبیه آن صدا را تقلید کنید. به صداها خوب گوش فرا دهید، سعی نکنید که به لغات نگاه کنید. یک کلمه یا جمله را انتخاب کنید و مکررا گوش کنید، سعی کنید صدای گوینده را به صورت کاملا بومی و محلی تقلید کنید.

5- به خودتان گوش کنید

اکثر اوقات در صحبت کردن به زبان انگلیسی، شنیدن تلفظ های اشتباه راحت نیست، چون در واقع، تمرکز شما روی ارتباطات هست و به صدای خودتان دقت نمی کنید. اگر به مشکلات تلفظ خود توجه نکنید، اصلاح کردن آنها سخت می شود. سعی کنید صحبت های خود را با گوشی موبایل یا رایانه ضبط کنید و یک لیست از بخش های خاصی که باید اصلاح شود تهیه کنید.

6- حداقل 30 دقیقه در روز تمرین کنید.

اگر در طول روز تمرین نداشته باشید ،نمی توانید تلفظ انگلیسی خود را بهتر کنید، صداها در زبان انگلیسی خیلی با صداهای زبان شما تفاوت دارند، ممکن است دشوار باشد و برای زبان شما راحت نباشد که بعضی از صداها را در زبان اجرا کنید. شما باید تا وقتی که احساس کنید طبیعی و راحت صحبت می کنید ،تمرین کنید.

7- سرعت خود را کم کنید.

بیشتر زبان آموزن فکر می کنند که روان صحبت کردن یعنی سریع صحبت کردن، اما این اشتباه است، سریع صحبت کردن، عادت های اشتباه را تقویت میکند و به گوینده اضطراب وارد می کند در صورتی که آرام صحبت کردن به شما زمان می دهد تا به درستی تنفس کنید و درباره مطلبی که بعد می خواهید بگویید فکر کنید و به شما وقت می دهد تا هنگامی که صحبت میکنید، تفکر کنید. با آرام صحبت کردن می توانید روی تلفظ فوق العاده انگلیسی خود ، تمرکز کنید.

8- توجه به زیر و بمی و استرس (Stress : نحوه بیان جمله و لغات) صدا

نحوه تلفظ خوب، بهتر از ، فقط تسلط فردی روی صدا هاست. تلفظ خوب همچنین درک زیر و بمی صدا می باشد و استرس صدا (بعضی صداها در کلمه ها و بعضی کلمه ها در جمله ها، بلندتر یا واضح تر از بقیه هستند) هست. خواندن اشعار، آهنگ ها با صدای بلند، تمرکز بر روی استرس و زیر و بمی لغت و جمله را افزایش می دهد.

1 پاسخ

نظر خود را ثبت کنید

نظر شما مهم است!
همین حالا به ما بگویید درباره این نوشته چه فکر می‌کنید!

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *