5 مورد از مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر که باید بلد باشید

5 مورد از مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر که باید بلد باشید
میانگین 5 (100%) از 1 رای

انگلیسی در سفر از مهمترین دغدغه هایی است که مسافرین به کشور های انگلیسی زبان همیشه با آن دست و پنچه نرم می کنند . در این مطلب مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر عنوان شده است که در منابع اینترنتی و کتاب‌های انگلیسی در سفر، کمتر به آن‌ها توجه می شود. ممکن است در سفر به کشورهای انگلیسی زبان، نیاز داشته‌باشید به پزشک یا پلیس مراجعه کنید. ممکن است همسفران خود را گم کنید، در این صورت باید آدرس هتل را به راننده تاکسی بگویید تا شما را به هتل برساند. حتی به این فکر کنید که اگر پولتان تمام شود، چگونه می‌خواهید به بانک یا صرافی مراجعه کنید و وجهی را که بستگانتان برایتان حواله کرده‌اند، نقد کنید. اگر چند بار در سال به کشورهای انگلیسی زبان سفر می‌کنید، بهتر است مکالمه را به صورت تخصصی‌تر یاد بگیرید.

 پرکاربردترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر

 

English-in-travel-shakhes

 

برقراری ارتباط در طول زندگی انسان‌ها، نقش حیاتی ایفا می‌کند. همین‌که سعی داریم از سنین چند ماهگی به کودکانمان، حرف زدن یاد بدهیم، یعنی می‌خواهیم راهی برای برقراری ارتباط با دنیا، به او نشان دهیم؛ زیرا در مورد موضوعات مختلف، به دلایل گوناگون و در هر مکان و زمان، نیاز است با اطرافیانمان ارتباط برقرار کنیم.

بدیهی‌ست برقراری ارتباط با افرادی که فرهنگ و زبان و محل زندگی، مشترکی داریم، چندان سخت نیست. زیرا در این محیط پرورش یافته‌ایم و فرهنگ و رسوم سرزمینمان در تمام لحظات زندگیمان جاریست. اما آنچه نیاز به تأمل بیشتر دارد، برقراری ارتباط با افرادی است که هیچ شناختی از زبان، فرهنگ، آداب و رسوم و زندگی اجتماعی آن‌ها نداریم.

 

واضح است یکی از سریعترین راه‌های برقراری ارتباط، صحبت کردن است. بنابراین، لازم است این مهارت را قبل از آنکه در موقعیتی قرار بگیریم، بدست بیاوریم. موقعیت‌هایی همچون سفر به کشورهای غیر‌فارسی زبان، این نیاز را به وجود می‌آورد که به دنبال یادگیری زبان کشور مقصد باشیم.

 

زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی، در بسیاری از کشورهای آمریکایی و اروپایی، مورد استفاده‌است. البته لهجه‌ها و گویش‌های مختلفی از آن وجود دارد اما یادگیری یکی از لهجه‌های امریکایی یا بریتانیایی زبان انگلیسی، می‌تواند نیاز شما را در برقراری ارتباط مرتفع کند.

 

کتاب‌های بسیاری با عنوان “انگلیسی در سفر” در بازار موجود است؛ هر کدام از این کتاب‌ها مباحث مختلفی را عنوان کرده‌اند. مکالمات موردنیاز در فرودگاه، هتل و فروشگاه از جمله مهمترین مکالمه‌های پرکاربرد در سفر به کشورهای انگلیسی زبان است. این مکالمه‌های پرکاربرد در منابع فراوانی از اینترنت و کتاب‌های “انگلیسی در سفر”، در دسترس شما قرار دارند؛ اما در این مطلب به 5 مورد از مکالمه‌های انگلیسی در سفر پرداخته می‌شود که در منابع عام، کمتر به آن‌ها پرداخته می‌شود.

 

انگلیسی در سفر-1

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر در سفر به کشورهای انگلیسی زبان، موقعیت‌های دیگری غیر از فرودگاه، فروشگاه و هتل قرار بگیرید، تسلط به چه مکالمه‌هایی مورد نیازتان خواهد‌بود؟ اگر نیاز پیدا کنید که به پزشک مراجعه کنید یا وسیله‌ای از شما دزدیده شود، چگونه باید با این موقعیت‌ها برخورد کنید؟ آیا می‌توانید با پزشک یا پلیس مکالمه کنید؟ آیا می‌توانید در موقعیت‌های خاص، مکالمه‌ای انجام دهید و مشکلتان را حل کنید. حتی اگر خودتان به این مکالمات نیاز پیدا نکنید، می توانید در موقعیت‌های اورژانسی به دیگران کمک کنید.

در این مطلب سعی داریم چند مورد از مکالمه‌هایی را به شما معرفی کنیم که ممکن است در سفر مورد نیازتان بشود اما در منابع عمومی، کمتر به آن‌ها پرداخته شده‌است. البته لازم به ذکر است در این مطلب قصد تدریس مکالمه‌های مذکور را نداریم، بلکه آنچه باید بدانید را به شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید آن‌ها را در منابع اینترنتی، وبسایت‌ها و کلاس‌های آموزشی، یاد بگیرید.

 

  • مراجعه به پزشک

از جمله مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر، مکالمه با پزشک است؛ اما از آنجایی که اکثراً به دلایل تفریحی به سفر می‌رویم، مسلماً دلیلی برای مکالمه‌های پزشکی نمی‌بینیم مگر در سفرهای درمانی. نمی‌توانید تضمین کنید که در سفرهای تفریحی بیمار نشوید یا مشکل جسمی برایتان پیش نیاید. ممکن است دچار مسمومیت شوید یا سرما بخورید. حتی اتفاقاتی همچون تصادف و مثل این‌ها برایتان پیش بیاید. اگرچه این‌ها موضوعات ناخوشایندی هستند اما خوب است در این زمینه‌ها آمادگی لازم را کسب کنید، تا بتوانید در صورت لزوم به خود یا دیگران کمک کنید.

 

انگلیسی در سفر-2

چنانچه بیمار شوید، باید بتوانید نوع و محل درد و عارضه‌ی خود را برای پزشک تشریح کنید. اگر سابقه‌ی بیماریهای همچون دیابت یا بیماریهای کلیوی داشته‌باشید، مهم است که پزشک معالج را مطلع کنید. همچنین باید یاد بگیرید به داروخانه مراجعه کرده و دستور مصرف داروها را از فروشنده بگیرید.

  • مراجعه به پلیس

یکی دیگر از مکالمه‌های مهمی که کمتر به آن پرداخته می‌شود، مکالمه با پلیس است. در موارد متعددی ممکن است نیاز داشته‌ باشید به اداره‌ی پلیس مراجعه کنید. از جمله ممکن است در هنگام خرید، کیف یا تلفن همراه شما دزدیده شود و …؛ آیا می‌توانید شکایت این دزدی را به اداره پلیس ارائه دهید؟ در این موقعیت، باید بتوانید مشخصات آنچه از شما دزدیده شده از جمله مشخصات ظاهری و محتویات آن را برای پلیس به صورت شفاف و قابل فهم شرح دهید.

 

انگلیسی در سفر-3

 

  • معرفی کشور خود 

سفر همیشه، باب آشنایی با افراد جدید می‌شود. ممکن است شخصی در مکانی همچون لابی هتل یا فروشگاه، در مورد کشورتان از شما بپرسد. ممکن است او از مناطق دیدنی، آداب و رسوم و چهره‌های تاریخی و ماندگار کشورتان از شما اطلاعات بخواهد. علاوه بر اینکه شما باید به مکالمه در مورد این مباحث، مسلط ‌باشید، همچنین باید در مورد تاریخ و جغرافیای کشورتان، اطلاعات مختصری داشته‌باشید.

 

بنابراین یکی دیگر از مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر، مکالمه در مورد محل زندگیتان است.  مسلماً لازم نیست تاریخ کشورتان را قبل از سفر مطالعه کنید، اما ممکن است آنچه به عنوان اطلاعات عمومی محسوب می‌شود، مورد نیازتان باشد. بنابراین در مورد آب و هوا، مناطق دیدنی، فرهنگ، آداب و رسوم کشورتان اطلاعات بیشتری کسب کرده و مکالمه در مورد موضوعات فوق را نیز تمرین کنید.

 

  • مکالمه در بانک و صرافی

    انگلیسی در سفر-4

اگر پولتان در سفر تمام شود، چه کار میکنید؟! در این صورت حتماً از یکی از بستگانتان در ایران، می‌خواهید که برایتان وجهی را واریز کند. شما باید راهی پیدا کنید که وجهی که برایتان حواله شده است، نقد کنید.

 

در این صورت شما باید به بانک یا صرافی مراجعه کنید. شاید نیاز باشد یک حساب موقت باز کنید که بتوانید وجه را از طریق آن دریافت کنید. مکالمه‌های لازم جهت ارائه‌ی مدارک مورد نیاز، پر کردن فرم‌های اداری، نقد کردن وجوه ارسالی به ارز رایج کشور مقصد، از جمله مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر است که ممکن است برای هر مسافری مورد نیاز باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • پرس و جوی آدرس

آیا فکر می‌کنید اگر  با تورهای مسافرتی سفر کنید، نیازی نیست آدرس هتل، فروگاه و فروشگاه‌ها را یاد بگیرید؟ راهنمای تور، آدرس‌های مختلف را بلد است و شما را به مکان‌های تفریحی و مراکز خرید خواهد برد. اما این احتمال وجود دارد که همسفران خود را گم کنید و نیاز داشته‌باشید آدرس هتل خود را از افراد بومی بپرسید. در این صورت آیا می‌توانید مکالمه‌ای با این موضوع انجام دهید؟ بنابراین به دنبال یادگیری پرس و جوی آدرس، خیابان، کوچه و بلوار باشید.

 

 

انگلیسی در سفر-5

 

همچنین ممکن است اسم و شماره‌ی خیابانی که هتل شما در آن واقع شده است را فراموش یا گم کنید، پس باید بتوانید نشانه‌هایی از خیابان، کوچه، بلواری که هتل شما در آنجا واقع شده‌است یا خیابان مجاور را توضیح دهید.

پرسیدن آدرس از مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر است زیرا باید بتوانید آدرس را از یک فرد بومی بپرسید و در صورت لزوم، آن آدرس را به راننده ی تاکسی بگویید تا شما را به مقصدتان برساند. پرسیدن آدرس، نه تنها در مواقعی که هتل خود را گم می‌کنید، بلکه در سفرهایی که بدون تور گردشگری بروید، بسیار بیشتر مورد نیازتان خواهد بود. بنابراین در این مورد، دنبال یادگیری هرچه بیشتر باشید.

مهارت بیشتر در مکالمه‌های انگلیسی در سفر

5 مورد از مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر در این مطلب عنوان شد که به عنوان راهنمای مسیر در اختیارتان قرار دارد. با توجه به این موضوعات، به دنبال منابع یادگیری مکالمه ی متناسب باشید. در سفرهایی که به همراه تور خواهید رفت، شرط احتیاط است که همیشه یک کتابچه با موضوع مهمترین مکالمه‌های انگلیسی در سفر به همراه داشته‌باشید؛ اما این را نیز بدانید هیچ کدام از کتابچه ها، تمام مکالمه‌های احتمالی شما را شامل نمی‌شوند. چنانچه به دلایلی غیر از تفریح، به کشورهای انگلیسی زبان سفر می‌کنید، لازم است بیشتر از این مطلب در مورد یادگیری مکالمه انگلیسی، مطالعه کنید

 بهتر است به قواعد کلی گرامر از جمله ساخت جمله‌های خبری و سوالی، مسلط باشید تا در مواقع لزوم، راحت‌تر بتوانید با افراد ارتباط برقرار کنید.

 

حرف آخر…

اگر به دلایل کاری، چند بار در سال به کشورهای انگلیسی زبان، سفر می‌کنید، بهتر است به جای اینکه تمام اتفاقات محتمل را پیش‌بینی کنید و  مکالمه‌های مرتبط را یاد بگیرید، زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. این راه، برای شما زمان کمتر، جذابیت و کاربرد بیشتری دارد. چنانچه دلیل شما برای سفرهای متعدد، چیزی غیر از تفریح باشد، پس باید به فکر راه‌حل دیگری برای یادگیری مکالمه های انگلیسی در سفر باشید.

زبان انگلیسی را بیاموزید  تا بتوانید در موقعیت‌های مختلف از جمله جلسات کاری، قراردادها، دوره‌های آموزشی کاری و امثالهم به ارتباطی مؤثّر دست یابید.

1 پاسخ

نظر خود را ثبت کنید

نظر شما مهم است!
همین حالا به ما بگویید درباره این نوشته چه فکر می‌کنید!

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *