با تفاوت لهجه بریتیش و امریکن در زبان انگلیسی آشنا شوید

با تفاوت لهجه بریتیش و امریکن در زبان انگلیسی آشنا شوید
میانگین 5 (100%) از 1 رای

تفاوت لهجه بریتیش و امریکن ، ممکن است در ابتدا مسئله چالش برانگیزی به نظر نیاید اما اگر نحوه ادای کلمات در کشورهایی که انگلیسی زبان هستند، کمی متفاوت است. مثلا ممکن است لهجه یک فرد که متولد منطقه خاصی از کشور انگلیس است، متعلق به قشر بالای جامعه شناخته شود و لهجه دیگری برعکس. ممکن است در حین دیدن فیلم و اخبار دچار سردرگمی و ابهام شوید  چرا که بعضی کلمات در لهجه ی بریتیش با لهجه امیریکن متفاوت هستند. برای درک بهتر کلمات، شناخت تفاوت لهجه بریتش و امریکن اهمیت دارد.

تفاوت لهجه بریتیش و امریکن در زبان انگلیسی

لهجه مردم کشور انگلیس را بریتانیایی (British) و لهجه مردم آمریکا را آمریکایی (American) میگویند. اگر تا به حال با دقت فیلم های انگلیسی زبان را تماشا کرده باشید حتما متوجه تفاوت لهجه بریتیش و امریکن در ادای کلمات بازیگران فیلم شده اید. دلیل این تفاوت لهجه، فاصله طولانی بین دو کشور انگستان و آمریکا و همچنین ورود اقوام گوناگون به آمریکای شمالی است. علاوه بر لهجه و طرز تلفظ لغات، تفاوت های گوناگون دیگری نیز میان انگلیسی بریتانیایی و آمریکایی وجود دارد که این دو زبان نسبتاً نزدیک را از هم جدا می نماید. اما به مرور با گسترش ارتباطات و علی الخصوص رسانه های آنلاین و آفلاین ، شناخت افراد نسبت به تفاوت لهجه بریتیش و امریکن بیشتر شده است

تفاوت لهجه بریتیش و امریکن - موسسه زبان ایران اروپا

چرا یادگیری تلفظ صحیح برای آموختن زبان انگلیسی، لازم و مهم است؟

 

تلفظ متفاوت کلمات

اولین موردی که به در زمان صحبت کردن به آن توجه میشود، تلفظ شماست. اکثر افراد گمان می کنند برای صحبت کردن ، نیازی به تلفظ صحیح و مشابه تلفظ معیار نیست، و تنها استفاده از لغات و گرامر صحیح کافیست. در صورتیکه حتی اگر جملات شما از نظر گرامر و لغات صحیح باشد تا زمانی که کلماتی که استفاده میکنید صحیح ادا نشود، ممکن است از صحبت های شما شما برداشت اشتباهی صورت گیرد

حتماً این سوال برای شما به وجود می آید، پس چگونه استاد و دیگر همکلاسی های شما، متوجه مکالمات شما به زبان انگلیسی میشوند. دلیل اصلی آن عادت اساتید به اشتباهات رایج زبان آموزان است و دیگر زبان آموزان نیز از آن جهت که خود نیز همین اشتباهات را انجام می دهند، منظور شما را درک می کنند.

بیشتر فارسی زبان ها، کلمه های انگلیسی را به یک شکل تلفظ می کنند، اما باید همیشه به یاد داشته باشیم تلفظ یک حرف فارسی با حرف مشابه آن در زبان انگلیسی کاملاً متفاوت است.

 

تفاوت لهجه بریتیش و امریکن در تلفظ و بیان کلمات

 

دو لهجه بریتیش و امریکن در اکثر تلفظ‌ ها به صورت تقریبی شبیه به هم هستند. اما تفاوت لهجه بریتیش و امریکن در این است که در بعضی کلمات نحوه ادای حروف صدادار و شدت‌گذاری روی حروف، تفاوت‌هایی وجود دارد. تفاوت‌های ظریفی که با گوش‌کردن فراوان و مراجعه به فونوتیک لغت‌ها در فرهنگ لغت، می‌توان آن‌ها از یکدیگر تشخیص داد. به عنوان مثال کلمه vase در بریتانیا بر وزن کلمه cars و در آمریکا بر وزن کلمه face خوانده می‌شود. حرف a کلمه tomato در لهجه آمریکایی به صورت اِی و در لهجه بریتانیایی به صورت آ خوانده می‌گردد.

نکته ای که حائز اهمیت است این است که در زبان انگلیسی بریتیش و انگلیسی امریکن، درباره ی تفاوت لهجه بریتیش و امریکن بیشتر صحبت می شود ، اما، در معانی کلمات، گرامر ، املاء و اصطلاحات هم تفاوت هایی دیده می شود که به جای خود مفصل بحث خواهد شد.

 

کدام لهجه انگلیسی بهتر است ؟

انگلیسی آمریکایی و انگلیسی بریتانیایی و یا انواع لهجه های دیگر در زبان انگلیسی، زبان های متفاوتی از هم نیستند و نمی توان هیچ کدام را بر دیگری برتر دانست . اما لازم است برای تسلط بر مکالمه و درک بهتر معانی کلمات، نسبت به این تفاوت ها آگاه شویم.

برای مکالمه نیز، می بایست با هر دو گویش آشنا باشیم ولی یکی از آنها را برای انجام مکالمات خود انتخاب کنیم.

 

0 نظر

نظر شما مهم است!

شما درباره این نوشته چه فکر می‌کنید؟
مننظر نظرات شما هستیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *