۱۰ نکته برای اینکه تلفظ زبان انگلیسی خود را به سطح عالی برسانید

یکی از مهمترین اصولی که در یادگیری زبان های خارجی من جمله زبان انگلیسی باید رعایت کنید، یادگیری تلفظ زبان انگلیسی است. تلفظ صحیح لغات جدید در کنار معنی آنها، جزء انکار ناپذیر یادگیری زبان خارجی است. توجه کنید که اگر تنها به معنی فارسی و مثالهای آن اکتفا نمایید و تلفظ صحیح لغت را نیاموزید، لغت جدید در مکالمه کاربرد چندانی نخواهد داشت. یکی از راه های تقویت و پیشرفت در تلفظ زبان انگلیسی ، صحبت کردن به انگلیسی است .

اگر با کسی که زبان مادری اش انگلیسی است نمی توانید هر روز صحبت کنید چه کار باید بکنید؟

راه های زیادی برای درگیر کردن تارهای صوتی تان وجود دارد:

 

۱- با دقت صحبت کردن و تلفظ زبان انگلیسی خود را بشنوید.

اگر نمی توانید به اشکالات تلفظی خود گوش کنید، برای اصلاحشان به مشکل می خورید. حتما صدای خود را ضبط کنید وبا صدای یک انگلیسی زبان مقایسه نمایید.

 

-1تلفظ زبان انگلیسی

 

۲– آرام و شمرده صحبت کنید

بسیاری از افرادی که انگلیسی یاد می گیرند بر

این باورند که تند صحبت کردن اشتباهاتشات را افزایش می دهد. چند نکته پایه ای را در روز تمرین کنید. اول با تک آواها شروع کنید و بعد با تلفظ لغت ها ادامه دهید و در آخر، چند لغت را به هم وصل نموده و بخوانید.

۳- قبل از اینکه کلمه ای را تلفظ کنید موقعیت دهان و صورتتان را به مجسم کنید.

چشمانتان را ببندید و قبل از اینکه لغتی را تلفظ کنید فکر کنید چطور باید آن صدا را تولید کنید. موقعیت دهان و صورتتان را تجسم کنید.

۴ – کار فیزیکی انجام دهید.

تلفظ یک کار فیزیکی عملی است. به دهانتان حرکت جدید و استفاده از ماهیچه های مختلف را یاد دهید. روزانه بر آواهای مختلف تمرکز نمایید. با تلفظ “th” مشکل دارید؟ زبانتان را پشت دندان هایتان بگذارید و هوا را به بیرون فوت کنید.

۵ – خودتان را ببینید.

در مقابل آینه بایستید تا حالت زبان، لب ها و شکل دهانتان را وقتی که آواهای خاصی را تلفظ می کنید ببینید. یک فیلم به زبان انگلیسی ببینید و تلفظ خود را با آن مقایسه نمایید.

۶ – از افراد ماهر تقلید کنید.

برای آموختن تلفظ، بهترین کار تقلید از افراد خبره است ، یعنی انگلیسی زبان مادرزاد. پس گوش کنید! برنامه های رادیویی را خو بشنوید و تلویزیون و فیلم ویدئو ها و صداهای انگلیسی ببینید و بشنوید. (زیرنویس ها را نخوانید) آنچه را که می شنوید تقلید کنید. حتی اگر اطمینان ندارید که چه می گویند.

۷ – حتما تنهایی تمرین کنید.

مشکلات تلفظی به خاطر ترس از اشتباه باقی می مانند. برای خود داستان بسازید، مثلا کسی را برای اولین بار ملاقات می کنید، در یک رستوران می خواهید غذا سفارش دهید، آدرس جایی را می پرسید. بعد مکالمه را با خود تمرین کنید. اصلا هم خجالت نکشید!

۸ – یک دوست انگلیسی برای خود دست و پا کنید.

بهتر است از کسی که از بیرون شاهد تلفظ های شماست نظر بخواهید. دوستی که مثل شما مایل به پیشرفت در زبان انگلیسی است پیدا کنید. می توانید پیام های ضبط شده تان را رد و بدل کنید تا بتوانید با دقت به تلفظ های یکدیگر گوش دهید.

۹ – طبع شاعرانه داشته باشید

برای داشتن تلفظ خوب فقط مسلط شد بر آوا ها به صورت جداگانه کافی نیست. باید به آهنگ و لحن صدا (بالا و پایین رفتن صدا) و تکیه (بعضی آواها در لغات و بعضی لغات در جملات بلندتر و مشخص تر از بقیه هستند) هم توجه کنید. شعرها، سخنرانی و ترانه ها را بلند بخوانید و بر تکیه روی لغات (stress) و آهنگ صدا (intonation) تمرکز کنید.

۱۰ – ترانه بخوانید.

لغات ترانه های معروف انگلیسی را آموخته و هم زمان با آنها بخوانید. ترانه خواندن به شما کمک می کند آرامش داشته و لغات را از دهانتان خارج کنید. در عین حال برای آهنگ و ریتم صدایتان موثر است.

 

همه این موارد را می توانید در کانال تلگرام موسسه زبان ایران اروپا داشته باشید

27116-icon-telegram-app_max

لینک کانال

0 پاسخ

نظر خود را ثبت کنید

نظر شما مهم است!
همین حالا به ما بگویید درباره این نوشته چه فکر می‌کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *