یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

باید و نبایدهای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

مهاجرت به یک کشور خارجی به قصد کار یا تحصیل، یکی از اصلی‌ترین انگیزه‌های بسیاری از افراد برای یادگیری زبان انگلیسی است.

طبیعتاً یادگیری هر زبان خارجی نیاز به تلاش و زمان گذاشتن دارد. واقعیت این است که افرادی که بدون هدف خاصی و صرفا به قصد یادگیری در کلاس‌ زبان انگلیسی شرکت می‌کنند، با آرامش و فراغ بال بیشتری به یادگیری پرداخته و درگیر مشکلات متقاضیان مهاجرت نمی‌شوند.

اما وقتی بحث مهاجرت مطرح می‌شود، محدودیت‌های زمانی و استرس ناشی از آن گاهی باعث کاهش راندمان و کیفیت یادگیری می‌شود.

ما از این مشکلات آگاهیم و برای رفع آنها راه حل‌هایی هم داریم.

اگر شما هم قصد یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت را دارید، با ما همراه باشید!

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

 پیش از آن‌که برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان اقدام کنید، باید به دنبال یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت باشید. با توجه نوع مهاجرت مورد نظر شما، سطح مهارت مورد نیاز در زبان انگلیسی متفاوت است. کسی که به هدف ادامهٔ تحصیل قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارد، باید به سطح پیشرفته‌ ای از زبان انگلیسی برسد و به همین خاطر باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا هزینه و زمان خود را به بهترین نحو استفاده کند. یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت ، نیازمند رعایت اصول و نکاتی است که در این مطلب به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت، ابتدا باید آرامش خود را حفظ کنید!

مهاجرت کردن اصلا کار آسانی نیست. جدا از سختی‌های دوری از خانواده و دوستان، باید کلی با استرس‌های مربوط به ددلاین‌های دانشگاه‌ها، مصاحبه با سفارتخانه، گرفتن نمره مورد نظر در آیلتس یا PTE و خیلی موارد دیگر دست و پنجه نرم کنید.

پس قبل از شروع به انجام هر کاری، بدانید این مشکلات جزئی از فرآیند مهاجرت هستند و باید با آرامش کامل با آنها مواجه شوید تا بتوانید از پس آنها بربیایید.

هر اتفاقی که افتاد، ناامید نشوید، به تلاش خود ادامه دهید و بدانید که فرصت‌های فراوان دیگری هم پیش روی شما هستند.

تا جایی که امکان دارد زبان انگلیسی را همینجا یاد بگیرید!

این موضوع واقعیت دارد که همه ما انگلیسی را در یک محیط کاملا انگلیسی زبان خیلی بهتر و سریع‌تر یاد می‌گیریم (چون مجبور هستیم!). به همین خاطر خیلی‌ها از امکان ادامه یادگیری زبان انگلیسی در کشور مقصد استقبال می‌کنند.

از طرف دیگر، مکالمه در کلاس‌ های زبان انگلیسی با مکالمه در کشورهای انگلیسی‌ زبان، بسیار متفاوت است. لهجه و آهنگ کلام صحبت در کشورهای انگلیسی‌زبان، حتی برای زبان‌آموزانی که مدرک تافل یا آیلتس خود را گرفته‌اند راحت نیست. حالا تصور کنید هیچ‌ دانشی از زبان انگلیسی نداشته باشید و بخواهید در کشور مقصد، شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید. در این صورت مسلماً به مشکل برخواهید خورد.

شاید مجبور شوید از شغل دلخواهتان صرف‌نظر کنید چون به زبان انگلیسی مسلط نیستید. بسیاری از کارفرماها از شما می‌خواهند حداقل بتوانید منظورتان را به زبان انگلیسی بیان کنید. چنانچه این مهارت را نداشته باشید، مجبورید در مغازه‌ها یا شرکت‌هایی مشغول به کار شوید که ایرانیان مقیم، متصدی آن‌ها هستند.

در این صورت، شما با دو مشکل مواجه می‌شوید. اولاً تعداد شرکت‌ها و مشاغلی که در کشور میزبان، توسط ایرانیان مقیم مدیریت می‌شوند، کم است و باید برای به دست آوردن شغل با افراد بیشتری رقابت کنید. در این صورت، واضح است افرادی اولویت‌ دارند که توانایی مکالمه به زبان انگلیسی را داشته باشند. درست است که آن شرکت‌ها توسط ایرانیان مقیم، دایر و اداره می‌شوند، اما ممکن است مشتریان یا همکاران بومی داشته و لازم باشد بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

مشکل دوم این است که چنانچه از انگلیسی‌زبان‌ها فاصله بگیرید، نمی‌توانید به سرعت به زبان انگلیسی مسلط شوید. چه‌ بسا ایرانیانی که سال‌هاست در یک کشور دیگر زندگی می‌کنند اما به همین خاطر هنوز به زبان انگلیسی مسلط نشده‌اند.

یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

شرکت در کلاس های زبان انگلیسی داخل ایران این مزیت را دارد که بتوانید همه چیز را با آرامش بیشتری یاد بگیرید. حس یادگیری در یک محیط دوستانه‌تر و صمیمی و اطمینان از اینکه استاد شما همزبان شماست و شما را بهتر درک می‌کند، چیزی است که در آن طرف مرز پیدا نخواهید کرد. پس تا آنجا که جا دارد یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت را همینجا تمام کنید!

راهی پیدا کنید که از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید.

چه دوست داشته باشیم چه نه، طبیعت ما آدم‌ها همین است: ما روی چیزی که از آن لذت نمی‌بریم وقت نگذاشته و به همین خاطر آن را یاد نمی‌گیریم. وقتی هم که بحث سر یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت باشد، دیگر لذت چندانی در کار نیست بلکه همه چیز حالت “اجباری و زورکی” به خود می‌گیرد و همین هم موجب خراب شدن انگیزه افراد می‌شود.

پس باید راهی پیدا کرد!

به چه چیزی علاقه دارید؟ موسیقی؟ فیلم و سریال؟ بازی‌های ویدیویی؟ تکنولوژی؟ سیاست؟ مد؟ مطمئن باشید موضوع دلخواه شما هر چه باشد خیلی بیشتر از آنچه تصور کنید درباره‌اش محتوا و ویدیو در اینترنت هست. علاقه‌تان را دنبال کنید و این کار را نه به قصد یادگیری، بلکه به هدف تفریح و وقت گذرانی انجام دهید. خودتان را بیش از حد درگیر دیکشنری نکنید و اجازه دهید کلمات و عبارت‌ها به صورت خودکار معنی خود را در ذهن شما پیدا کنند. قبلا مفصل درباره استفاده صحیح از دیکشنری و انگلیسی فکر کردن صحبت کرده‌ایم، پس توصیه می‌کنیم این مطالب را هم حتما مطالعه کنید!

به انگلیسی زیاد صحبت کنید.

قدم بعدی در یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت، مکالمه هرچه بیشتر است.

اصلی‌ترین دلیل اینکه زندگی در یک کشور انگلیسی زبان مهارت‌های کلامی شما را به شکل شگفت انگیزی تقویت می‌کند این است که برای رفع تک تک نیازهای خود مجبورید انگلیسی صحبت کنید.

با همکلاسی‌هایتان قرار بگذارید بیرون از کلاس هم به انگلیسی ارتباط برقرار کنید. البته واقعیت این است که خیلی از آنها این کار را ادامه نخواهند داد و بعد از مدتی احتمالا تنها خواهید شد. پس خودتان دست به کار شوید و فضاهای انگلیسی زبان را کشف کنید. اگر زبان آموز موسسه ایران اروپا هستید، این فرصت را دارید که در انواع کلاس‌های جانبی موسسه مثل بحث آزاد یا فیلم شرکت کرده و تاثیر عمیق آن را بر یادگیری خود ببینید!

برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت، باید واقع بین باشید!

اگر در یک موسسه معتبر زبان تعیین سطح شده‌اید و برای مثال به شما گفته شد که برای رسیدن به آیلتس 6.5 به یک سال زمان نیاز دارید، روی همین مدت برنامه ریزی کنید و گول شعارهای فریبکارانه کسانی را نخورید که ادعا می‌کنند با دوره‌های فوق فشرده منطبق با جدیدترین متد پروفسور بالتازار (!) شما را 3 ماهه به آنجا می‌رسانند. شما برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت به استراحت هم نیاز دارید و باید به همان اندازه که در محیط کلاس هستید تمرین در منزل هم داشته باشید. اکثر افراد طاقت کلاس‌های فوق فشرده را ندارند و بعد از مدتی کوتاه از یادگیری زده می‌شوند.

با توجه به انرژی و توانایی‌ خود برنامه ریزی کنید نه بر اساس تئوری و رویا!

و اما مهم‌ترین نکته: روی کارتان وقت بگذارید.

همه ما باید جایی در زندگی بین اهداف مختلفی که داریم یکی را انتخاب کرده و وقت و انرژی‌مان را روی آن بگذاریم.

اگر یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت اصلی‌ترین اولویت شماست، باید برایش زمان اختصاص دهید. پیشرفت در زبان انگلیسی به تلاش مستمر نیاز دارد و یک شبه به دست نمی‌آید. پس شاید لازم باشد از بعضی کارها یا تفریحات دست کشید تا زمان بیشتری برای مطالعه و تمرین فراهم شود.

یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

البته جدا از همه این موارد، باید در ابتدای کار بدانید به کدام مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید، چه زمانی به آن نیاز دارید و به دنبال چه نمره‌ای هستید. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم هم با وکیل و هم با کارشناسان آموزشی ما مشورت کنید. امیدواریم به خوبی به تمام اهداف خود برسید!

4.4/5 - (34 امتیاز)
43 پاسخ
 1. EasyWay
  EasyWay گفته:

  خدمات پرداخت دانشجویی با کمترین قیمت و در سریعترین زمان با EasyWay.ir

  ثبت نام کلیه آزمون های بین المللی از قبییل TOEFL،GRE,Duolingo و …
  انجام کلیه پرداخت های دانشجویی از قبیل اپلیکیشن فی دانشگاه ها، پرداخت های سفارت و ویزا، پرداخت هزینه پذیرش و پرداخت هزینه ورودیه کنفرانس ها و چاپ مقالات و …

  EasyWay.ir

  پاسخ
 2. زهرا یوسفی
  زهرا یوسفی گفته:

  هدف بندی هاتون و مراحل آموزش هاتون کاربردی و عالی هستند اینکه ابتدای کار بدونیم اصلا برای چه کاری میخوایم زبان رو یاد بگیریم هم به ما هم به نحوه تدریس استادا تو موسسه زبان کمک میکنه برای آموزش سریع تر و بهتر
  ممنون

  پاسخ
 3. علی مرتضوی
  علی مرتضوی گفته:

  سلام خسته نباشید مطالبتون مفید بودند یادگیری علمی هر زبانی میتونه خیلی از مشکلات رو حل کنه مشکلاتی که تو مدرسه معلما معمولا بخاطر کمبود وقت خیلی نمیتونستن بهش بپردازن ایران اروپا واقعا یکی از بهترین موسسه زبان هاست که آموزششون خیلی دقیق انجام میشه

  پاسخ
 4. دنیا
  دنیا گفته:

  تو گذشته و روش های قدیمی تر که توجه زیادی به گرامر میشد باعث میشد برای ما ها که علاقمند به صحبت کردن بودیم خیلی سخت دیده بشه و تو برقراری ارتباط مشکل برامون ایجاد کنه موسسه زبان شما مشکلات منو به حداقل رسوندن

  پاسخ
 5. Jina
  Jina گفته:

  اشتیاق داشتن به یاد گرفتن زبان یه مقوله جداست بنظرم هرکسی بعد کلاس هاش یه تایمی رو بذاره برا خودش که مورد علاقه خودش هم باشه مثلا آموزش زبان با ترانه آموزش زبان با بازی آموزش زبان با فیلم و خیلی موارد دیگه

  پاسخ
 6. Hoda bahmani
  Hoda bahmani گفته:

  صحبت کردن تو بحث های آزادتون بسیار پیشرفت خوبی رو برای من داشته برای دوستانی که وقت زیادی ندارن این یه راهکار عالیه که موسسه زبان ایران اروپا این ویژگی رو داره

  پاسخ
 7. زینلی
  زینلی گفته:

  سلام وقت بخیر من برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت دارم ولی انقدر استرسم زیاده که اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چطوری شروع کنم ؟

  پاسخ
 8. سونیا
  سونیا گفته:

  سلام من ی سوال داشتم برا تحصیل حدودا یک سال دیگ قراره به خارج مسافرت کنم توی این یک سال چقدر میتونم زبان انگلیسی ام رو تقویت کنم و با توجه به شرایط کرونا رفتن به موسسه زبان بهتره واسم یا کلإس های آنلاین ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام لطفا با موسسه تماس حاصل فرمایید تا تعیین سطح برای شما انجام شود تا زمان دقیق مشخص شود

   پاسخ
 9. هستی
  هستی گفته:

  اینکه مطالب رو طبقه بندی شده توی سایت موسسه زبان قرار دادین خیلی خوبه و راحت میتونیم سوالات هر بخش رو ذیل مطالب همون بخش مطرح کنیم و جواب بگیریم ممنون که بهترین هستید

  پاسخ
 10. سکینه
  سکینه گفته:

  سلام منم موافقم به نظر من یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسسه زبان در داخل کشور بسیار راحت تر از آن در خارج از کشور خواهد بود

  پاسخ
 11. رفیع
  رفیع گفته:

  سلام وقتتون بخیر میخواستم از مشاورین موسسه زبان ایران اروپا یک سوال داشته باشم من حدود شش ماه دیگه برای تحصیل قصد مسافرت به یکی از کشورهای اروپایی رو دارم میخواستم ببینم توی این وقت کم و با شرایط کرونا تا چه حد میتونم موفق باشم

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام
   شما باید اول تعیین سطح بشوید تا بر اساس سطح زبانی مدت زمان برای خواندن زبان مشخص شود

   پاسخ
 12. ندا سیفی
  ندا سیفی گفته:

  سلام ممنون از مطالب ارزنده سایت ایران اروپا
  به نکات خوبی اشاره کردید آدم برای یادگیری هر چیز علی الخصوص زبان انگلیسی باید آرامش خود را حفظ کند تا بتواند تمرکز خود را افزایش داده و به نتیجه برسد

  پاسخ
 13. روح الله حسینیان
  روح الله حسینیان گفته:

  یادگیری زبان انگلیسی آن هم برای. مکالمه صرفا از طریق کلاس های آموزشی می‌تواند نتیجه بخش باشد در غیر اینصورت از طریق خودخوان قدرت تمرین و تکرار و مکالمه های گروهی از دست خواهد رفت

  پاسخ
 14. عیسی بندانی
  عیسی بندانی گفته:

  برخی معتقدند که اگر چند سال در یکی از شهرهای انگلیسی زبان مقیم شویم و با شهروندان انگلیسی ارتباط برقرار کنیم خود به خود زبان انگلیسی را یاد میگیریم میخواستم از مشاورین ایران اروپا بپرسم که تا چه حد سنخیت دارد

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام
   صحبت کردن در محیط تاثیر زیادی در این جریان دارد که باید از قبل زمینه سازی شده باشد که مجموعه ما میتواند در این موضوع شما را کمک کند

   پاسخ
 15. معصومه بهشتی
  معصومه بهشتی گفته:

  من خیلی سایت هارو درمورد باید و نبایدهای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت دیدم، اما اطلاعات ساست شما بیشتر کمکم کرد.

  پاسخ
 16. مهشید آزاده
  مهشید آزاده گفته:

  باید و نبایدهای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت رو با توجه به اینکه من دنبال کارهای مهاجرت به انگلیس هستم، خیلی خوب توضیح دادین

  پاسخ
 17. ایدا خیری
  ایدا خیری گفته:

  من تصمیم دارم برای ادامه تحصیل از ایران برم و اموزش های شما برای مهاجرت کمکم کرد

  پاسخ
 18. نسرین عزیزی
  نسرین عزیزی گفته:

  باید و نبایدهایی که برای مهاجرت تحصیلی یا شغلی یا مسائل دیگر فرمودین، توضیحات خیلی خوب و کامل بود

  پاسخ
 19. بیرامی
  بیرامی گفته:

  من میخوام با مدرک پرستاری که دارم، از ایران مهاجرت کنم، ممنون از راهنمایی خوبی که داشتین

  پاسخ
 20. علی ماهینی
  علی ماهینی گفته:

  دوره های فشرده برای یادگیری زبان انگلیسی دارید؟ میخوام قبل از مهاجرت سطح مکالمه زبانم خوب بشه

  پاسخ
  • moradi
   moradi گفته:

   بله با موسسه تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش آموزش شما را راهنمایی کنند.
   02149109000

   پاسخ
 21. هستی مهدویان
  هستی مهدویان گفته:

  یادگیری زبان انگلیسی یک مهارت عالی و غیر قابل انکار هست

  پاسخ
  • moradi
   moradi گفته:

   شما ابتدا باید هدف خود را از مهاجرت مشخص نمایید سپس طبق آن ببینید چه سطح زبانی مورد نیاز است

   پاسخ
 22. آیدا مومن
  آیدا مومن گفته:

  من یک دوره فشرده که در حد متوسط بتونم برای مهاجرت مکالمه کنم، شرکت کردم

  پاسخ
 23. کامران ابراهیمیان
  کامران ابراهیمیان گفته:

  من تصمیم دارم با همسرم از ایران مهاجرت کنیم و اولین قدم این هست که زبانمون رو در حد متوسط تقویت کنیم

  پاسخ
 24. محمد محرمی
  محمد محرمی گفته:

  قبل از اینکه مهاجرت کنیم، دو سه دوره کلاس های اموزشی زبان بریم به نظرم کافی باشه

  پاسخ
 25. راحله سعیدی
  راحله سعیدی گفته:

  چند ماهی هست که دارم از دوره های فشرده شما برای یادگیری زبان در زمینه مهاجرت استفاده میکنم

  پاسخ
 26. ماهان
  ماهان گفته:

  به کمک شما دارم تمام تلاشمو میکنم تا برای یادگیری زبان بخاطر مهاجرتم موفق بشم.مرسی ازتون

  پاسخ
 27. مهران جاویدفر
  مهران جاویدفر گفته:

  من دوره های اموزشی زبانتون رو برای مهاجرت شرکت کردم و واقعا عالی بود

  پاسخ
 28. محمدعلی
  محمدعلی گفته:

  دقیقاً باید برای مهاجرت آمادگی و تسلط روی زبان داشته باشیم و خوشبختانه موسسه زبان ایران و اروپا خیلی کمک بزرگی برای این موضوع هست. من خیلی خوشحالم و راضیم از اینکه تو کلاسهاتون شرکت کردم.

  پاسخ
 29. شهروز
  شهروز گفته:

  اگه زمان کافی برای یادگیری نباشه و برنامه ی مهاجرت زودتر از زمان یادگیری کامل زبان پیش بیاد
  امکان آموزش آنلاین برای مهاجرین دارید؟

  پاسخ
 30. مهیار
  مهیار گفته:

  من تو دوره های زبان موسسه شرکت کردم و خیلی مفید بود برام…ممنون

  پاسخ
 31. Kazem
  Kazem گفته:

  نسبت به علاقه در هر حوزه ای که دارید سعی کنید وبسایت ها و مقالات مربوطه رو بخونید

  پاسخ
 32. تیام
  تیام گفته:

  چقدر حیف که هر روز عزیزانمون ازمون دور میشن و مهاجرت میکنند واقعا شلوغی این روزهای آموزشگاه ها غمناکه

  پاسخ
 33. امید مسگری
  امید مسگری گفته:

  سلام خدا قوت
  دمتون گرم که کارتون حرفه ای جلو میبرید من از بچه های آموزشگاه نیستم ولی کلی کیف میکنم میبینم حرفه ای کار میکنید

  پاسخ
 34. پانته آ
  پانته آ گفته:

  من وقتی ی جمله یا یک کلمه رو یاد میگیرم دائم با خودم مرور میکنم و حس اعتماد ب نفس میگیرم ک تونستم یاد بگیرم و یادگیری انگلیسی برام لذت بخش میشه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *