دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان

دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی

دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان! بسیار برای ما پیش می‌آید که زبان آموزانی در ترم های نسبتا بالا ببینیم که در دانش و روان بودن در صحبت (Fluency) حرف چندانی برای گفتن نداشته و احساس شکست می‌کنند.

این افراد تا همین حالا هم کلی زمان، پول و انرژی روی این موضوع گذاشته‌اند و رسیده‌اند به همان نقطه‌ای که از آن شروع کرده‌ بودند.

امیدواریم این اتفاق برای شما نیفتاده باشد و در آینده هم تجربه‌اش نکنید. اما با خودمان که تعارف نداریم: این اتفاق بالاخره برای بعضی از زبان آموزان می‌افتد.

به همین خاطر است که باید اصلی ترین دلایل عدم یادگیری زبان انگلیسی را با هم مرور کنیم.

بخش اول دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان معمولا به خود زبان آموز برمی‌گردد:

بهانه‌ها و طرز فکرهای غلط در یادگیری زبان انگلیسی:

ببخشید که اینقدر رک صحبت می‌کنیم: تا خودتان طرز فکرتان را تغییر نداده و دست از بهانه‌گرفتن برندارید، هیچ کس نمی‌تواند به شما کمک کند. پس از همین حالا به جملات پایین دقت کرده و سپس همه را با هم از ذهنتان بریزید دور!

دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان

 • من استعداد یادگیری زبان ندارم.

چرا زبان انگلیسی یاد نمیگیریم!؟ چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است!؟ ممکن است برای بسیاری از زبان آموزان این سوال پیش آمده باشد که “چرا زبان یاد نمیگیرم”. درست است که افراد مختلف استعدادها و توانایی‌های گوناگون دارند. یکی ریاضی‌دان شده، یکی نقاش و دیگری هم یک بازیکن بسکتبال حرفه‌ای. این آدم‌ها نمی‌توانند جای یکدیگر را بگیرند.

این موضوع در یادگیری زبان هم تا حدی وجود دارد، بالاخره واقعیت این است که بعضی از شاگردان درس را سریع تر و با زحمت کمتری یاد می‌گیرند.

اما یادگیری زبان و یادگیری پیانو دو موضوع کاملا متفاوت هستند. در صورتی که به نارسایی‌های ذهنی و حرکتی شدید مبتلا نباشید، با هر نوع هوش و استعداد می‌توانید زبان انگلیسی را به خوبی بیاموزید.

بزرگ‌ترین لطفی که می‌توانید در حق خود کنید این است که برای یادگیری زبان انگیزه داشته باشید. پشتکار و علاقه به یادگیری همه چیز است، پس همین حالا تفکرات منفی را کنار گذاشته و تلاش کنید راه دیگری برای یادگیری پیدا کنید. در این راه‌، مشاوران آموزشی ما هم در کنار شما هستند!

 • اشتباهاتم خیلی زیاده، اگه حرف بزنم همه بهم می‌خندن.

بسیار خوب. اشتباه می‌کنید. اشتباهاتتان هم زیاد و وحشتناک هستند. هر چه می‌گویید قبول. اما کسی به خاطر اشتباه حرف زدنتان به شما نخواهد خندید.

در یک کلاس زبان انگلیسی خوب و استاندارد، معلم آنقدر در مدیریت کلاس (Classroom Management) توانایی و تبحر دارد که کار به این جاها نکشد. در ضمن، شما به این خاطر کلاس می‌آیید که اشتباه می‌کنید. اگر قرار بود اشتباه نداشته باشید، شاید می‌توانستید جای معلم را بگیرید.

حتی اگر چندین برابر بیشار از دیگر زبان آموزان اشتباه گرامری دارید، باید باز هم با آرامش به صحبت کردن ادامه بدهید و بگذارید معلم شما به تصحیح اشتباهات شما بپردازد. این قسمت ماجرا به عهده ماست! که در صورت بی توجهی به آن می تواند به یکی از دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان تبدیل شود.

 • برای یادگیری زبان پیر شده‌ام. باید وقتی بچه بودم کلاس می‌رفتم.

یادگیری زبان در خردسالی یک مزیت بزرگ دارد و آن هم این است که کودک خود را بیش از حد درگیر قوانین و ترجمه کردن عبارات نمی‌کند. به همین خاطر است که خردسالان زبان مادری خود را به سرعت و بدون زحمت خاصی می‌آموزند.

از طرف دیگر، یادگیری زبان انگلیسی در بزرگسالی یک مزیت بزرگ دارد: شما آگاهانه می‌آموزید، توانایی سوال پرسیدن و فکر کردن دارید، می‌دانید چه می‌خواهید و آنقدر معلومات عمومی دارید که به پیشرفت شما کمک کنند.

کلاس های زبان انگلیسی برای کودکان نمی‌توانند از سطح متوسط بالاتر بروند، چون کودکان معمولا دانش لازم برای رسیدن به سطوح پیشرفته را ندارند. اگر در کودکی هم کلاس رفته باشید، باز هم باید بیشتر بخوانید!

دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان

 • وقت ندارم.

یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان بهانه “وقت نداشتن” می باشد. با کمال احترام، با این صحبت شما مخالفیم. هر چقدر هم سرتان شلوغ باشد باز هم وقت دارید.

برای این حرف دلیل داریم. بسیاری از آدم های به شدت یرشلوغ (مخصوصا ما ایرانی‌ها) برای کاری که به آن علاقه دارند وقت دارند. چک کردن اینستاگرام، بازی Candy Crush یا دیدن اخبار.

آن چیزی که تعیین می‌کند برای کاری وقت داریم یا نه، اولویت های ماست. اگر کاری واقعا مورد علاقه ما باشد، در هر شرایطی برایش وقت پیدا می‌کنیم.

حالا می‌ماند ایجاد انگیزه. این قسمت کار را به ما بسپارید.

 • اینجا در ایران چیزی نمیشه یاد گرفت. اگه در یک کشور انگلیسی زبان باشم، سریع تر راه می‌افتم.

درست است که قرار گرفتن در یک محیط انگلیسی زبان به تقویت زبان شما کمک فراوانی می‌کند، اما در اینجا به دو نکته باید توجه کنید:

اول اینکه همینجا در ایران هم کلی آدم هست که بتوانید با آنها انگلیسی صحبت کنید. شرکت در کلاس های جانبی موسسه زبان ایران اروپا یکی از بهترین انتخاب های شماست که می توانید بصورت رایگان روی یادگیری زبان خود کار کنید.

دوم اینکه اگر زبان شما ضعیف باشد و ناگهان وسط یک کشور پر از انگلیسی زبان بومی (Native) قرار بگیرید، ممکن است این اتفاق نتیجه کاملا عکس داشته و باعث کم شدن اعتماد به نفس و منزوی شما از جامعه شود.

پس تا جایی که امکان دارد همینجا یادگیری را انجام داده و آن را به فردا موکول نکنید.

دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان

در این مسیر، موانعی هم در پیش روی شما قرار گرفته‌اند.

 • نداشتن هدف

یکی از اصلی ترین دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی خیلی از افراد نمی‌دانند چرا کلاس زبان می‌روند. اشتباه نکنید! خیلی ها می‌گویند “برای کارم نیاز دارم” یا “می‌خواهم مهاجرت کنم”. اما اینها هدف نیستند.

همانطور که قبلا هم گفته‌ایم، هدف شما باید مشخص، زمان دار و قابل دستیابی باشد. برای مثال، دو سال دیگر همین موقع، آیلتس 6.5.

 • نداشتن حس مسئولیت پذیری

یادگیری زبان چیزی نیست که بدون تلاش و پشتکار اتفاق بیفتد. به کاری که می‌کنید متعهد باشید، دست از تلاش برندارید و برای آن به صورت روزانه وقت بگذارید. این موضوع ربطی به هوش و استعداد شما هم ندارد. بنابراین به یاد داشته باشید که نداشتن احساس مسئولیت و پشتکار یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی می باشد.

 • عدم وجود یک برنامه یا روش مناسب

داشتن هدف و مسئولیت پذیری دو شرط لازم اما ناکافی برای یادگیری و موفقیت در زبان انگلیسی هستند. توصیه می‌کنیم در انتخاب روش، کتاب، آموزشگاه، استاد و … وسواس به خرج داده و به کمتر از بهترین ها راضی نشوید!

دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی

حالا باید چه کار کرد؟

احتمالا همین حالا هم می‌دانید چه کار باید بکنید. هر کار اشتباهی که تابحال انجام می‌دادید را کنار بگذارید و چند دقیقه به این فکر کنید اصلا چرا می‌خواهید انگلیسی یاد بگیرید و الان در چه جایگاهی قرار دارید.

تعارف را با خودتان کنار بگذارید و از همین حالا دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان را در خود شناسایی کرده و شیوه یادگیری تان را تغییر دهید!

4.4/5 - (71 امتیاز)
105 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  فکر می کردم که دلیل عدم موفقیت من در یادگیری اینه که استعداد ندارم ولی واقعا موسسه زبان ایران اروپا بهم ثابت کرد که اینطور نیست

  پاسخ
 2. افسانه
  افسانه گفته:

  سلام خسته نباشید
  من قبل از اینکه کلاس های شما رو شرکت کنم تو گفتارم خیلی مشکل و کمبود اعتماد به نفس داشتم ولی اونقدر کلاس های موسسه شما خوب برگزار میشدند که من پیشرفت خوبی داشتم
  ممنونم

  پاسخ
 3. هیربد
  هیربد گفته:

  اینکه ندونی برای چی زبان میخونی یا اینکه به چه مبحثی علاقه داری تا اون رو پیش ببری خب مسلم که یادگیری رو عقب میندازه

  پاسخ
  • نگار رضایی
   نگار رضایی گفته:

   سلام. من قبلاً کلاس میرفتم ولی اصلاً اعتماد بنفس صحبت کردن نداشتم. تا اینکه تو آموزشگاه شما ثبت نام کردم و الآن تسلط کامل دارم روی مکالمه.

   پاسخ
 4. فاطمه اعظمی
  فاطمه اعظمی گفته:

  من مدت هاست زبان میخونم و همینطور دخترم رو تو موسسه ایران اروپا ثبت نام کردم انقدر کلاساتون براش جذاب و خوبه که اصلا حرفی از اینکه نمیخواد ادامه بده نمیزنه
  مرسی از ایران اروپا

  پاسخ
 5. علی خسروی
  علی خسروی گفته:

  اولین راهکار برا یادگرفتن هرچیزی اینه که از اشتباهاتمون درس بگیریم میتونیم تو کلاسای بحث آزاد ک تو موسسه زبان برگزار میشه یه دفترچه داشته باشیم و اشتباهات خودمون رو بنویسیم و رفعش کنیم

  پاسخ
 6. الینا
  الینا گفته:

  سلام وقت بخیر
  من هیچوقت زمان کافی ندارم که به زبان اختصاص بدم اما حالا که مطالب سایتتون رو میخوندم ایده های زیادی پیدا کردم مثل ترانه گوش دادن
  ممنون از سایت خوب ایران اروپا

  پاسخ
 7. فریبا شفیع خانی
  فریبا شفیع خانی گفته:

  کاملا صحیح و درسته ممنونم از سایت خوبتون من ۲۰ سالم ولی واقعا عاشق زبان انگلیسی هستم اما موسسه زبان خوب هم شرطه

  پاسخ
 8. سراج
  سراج گفته:

  سلام
  مکالمه من تو مکالمه خیلی ضعیفم شما چه منابعی رو پیشنهاد میدید ؟

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام
   لطفا با کارشناسان مربطو صحبت فرمایید تا به صورت تخصصی در این زمینه شما را راهنمایی کنند

   پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   موسسه در تمامی موارد آموزش زبان شما را میتواند راهنمایی کند

   پاسخ
  • سمانه
   سمانه گفته:

   ۱۸ سالمه خیلی دوست داشتم زبان بلد بودم ولی حیف که نشد و وقتمم رفت…💔

   پاسخ
 9. صابر عبداللهی
  صابر عبداللهی گفته:

  سلام من ۱سال وقت دارم که مدرک زبانم رو بگیرم لطفا راهنماییم کنید چه سطحی و چه کلاسی باید شرکت کنم

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام
   لطفا با آموزشگاه تماس حاصل فرمایید تا در این موضوع کارشناسان مربوط شما را به صورت دقیق راهنمایی کنند

   پاسخ
 10. زر افشان
  زر افشان گفته:

  لطفا تست تعیین سطح آنلاین هم تو سایتتون برامون بذارید

  پاسخ
  • محمد جهان فر
   محمد جهان فر گفته:

   سلام
   حتما پیگیر این موضوع هستیم و گروه IT مجموعه روی این موضوع کار میکنند

   پاسخ
 11. Star
  Star گفته:

  زبانم اونقدری بد نیست ولی وقتی کلاسای شما رو شرکت کردم خیلی بهتر شدم ممنون

  پاسخ
 12. انصاری
  انصاری گفته:

  سلام
  من دانش آموز هستم و تازه شروع به یادگیری زبان کردم اطرافیانم بهم میگن که تمرین تمرین ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم

  پاسخ
 13. سعیدی
  سعیدی گفته:

  بعد یه مدت واقعا انگلیسی رو از یاد میبرم بخاطر همین اصلا فکرمیکنم نمیتونم یاد بگیرم

  پاسخ
 14. شکوهی
  شکوهی گفته:

  کلاس های آموزشگاه زبان ایران اروپا واقعا حرف ندارند از هر نظر بیست هستید

  پاسخ
 15. سجاد عزیزالهی
  سجاد عزیزالهی گفته:

  با سلام میخواستم بگم یکی از دلایل عدم موفقیت بنده نداشتن اعتماد به نفس هستش که با شرکت توی کلاسهای موسسه زبان درست میشه

  پاسخ
  • امیرعلی
   امیرعلی گفته:

   دقیقاً به نکاتی که اشاره کردید مربوط میشه و چقدر قشنگ توضیح میدید. ممنون برای سایت فوق العاده و آموزه های خوبتون

   پاسخ
 16. آیسا فرهنگ
  آیسا فرهنگ گفته:

  مطالبتون بسیار جامع و کامل بود ممنون از موسسه زبان ایران اروپا

  پاسخ
 17. فرشته
  فرشته گفته:

  یکی از موانع یادگیری نداشتن هزینه هستش که توی موسسه زبان ایران اروپا بسیاری از راه های رایگان هم در اختیار گذاشته شده فقط کاش یکم بیشتر بش

  پاسخ
 18. یوسفی سمانه
  یوسفی سمانه گفته:

  به نظر من یکی از مهمترین موانع نداشتن انگیزه برای رفتن به موسسه زبان هست یادگیری فردی و شرکت نکردن توی کلاس مسیر یادگیری رو دورتر میکنه

  پاسخ
 19. سونیا
  سونیا گفته:

  به نظرم انتخاب موسسه زبان خیلی میتونه توی یادگیری مؤثر باش..چون هر آموزشگاهی روش های مختلف به کار میگیره

  پاسخ
 20. مهران صفری
  مهران صفری گفته:

  به نظر من اگر هزینه شرکت در کلاسهای موسسه زبان پایین باشه افراد رغبت بیشتری نشون میدن

  پاسخ
 21. رضا
  رضا گفته:

  درمورد دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی واقعا من همیشه با خودم میگفتم که استعداد یادگیری ندارم اما از طریق آموزشگاه شما به این نتیجه رسیدم آموزش یادگیری زبان خیلی راحت تر از چیزی که فکرشو میکردم

  پاسخ
 22. احمدی
  احمدی گفته:

  دقیقا منم در تلفظ انگلیسی مشکل دارم و راه‌ هایی که فرمودید برای بهبود آن خیلی کمک کننده بود

  پاسخ
 23. رویا کیماسی
  رویا کیماسی گفته:

  علاوه بر دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی که فرمودید به نظر من یک مربی زبان خوب میتونه در امر یادگیری بیش از عوامل دیگه موثر باشه و ایران اروپا از بهترین های کشوری در این زمینه استفاده میکنه.

  پاسخ
 24. حقیقی. فائزه
  حقیقی. فائزه گفته:

  من اصلا علاقه ای نسبت به یادگیری زبان نداشتم. اما آموزشگاه ایران اروپا علاقه یادگیری زبان رو درون من زنده کرد

  پاسخ
 25. لیلا طاهری
  لیلا طاهری گفته:

  دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی که موسسه ایران اروپا به من آموزش داد باعث موفقیت من شد

  پاسخ
 26. کمال پارسا
  کمال پارسا گفته:

  در مورد دلایل اینکه چرا پیشرفت نمیکنیم به نظرم دلیل تراشی های بی موردی هست که مدام نسبت به پیشرفت در یادگیری زبان برای خودمون داریم

  پاسخ
 27. عقیلی
  عقیلی گفته:

  در ارتباط با دلایل عدم موفقیتی که در یادگیری زبان انگلیسی وجود دارن شما به موارد مهم این مساله اشاره داشتین

  پاسخ
 28. آلا سیاح
  آلا سیاح گفته:

  دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی بسیار زیادن که موارد مهمی رو مطرح کردین

  پاسخ
 29. رضا
  رضا گفته:

  از نظر من یکی از دلایل عدم‌موفقیت یادگیری زبان وقفه ای هست که بین دوره های یادگیری، زبان اموز میندازه و تخصصی اموزش نمیبینه

  پاسخ
 30. شهیدی
  شهیدی گفته:

  من ی مدت زبان رو مثلا شیش ماه کلاس میرفتم و یک سال قطع میکردم ، باعث شده بود درست یاد نگیرم و مدام چیز هایی که بلد بودم رو فراموش میکردم

  پاسخ
 31. جوادی
  جوادی گفته:

  خیلی لطف فرمودین که مطلب خوبی با عنوان دلایل عدم موفقیت در زبان انگلیسی رو داخل سایتتون قرار دادین

  پاسخ
 32. سعیده باستانی
  سعیده باستانی گفته:

  دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی برای من همین مواردی بود که فرمودین، باید روی خودم کار کنم تا به بهترین نتیجه برسم

  پاسخ
 33. نیلوفر
  نیلوفر گفته:

  در ارتباط با دلایل عدم موفقیتی که فرمودین کاملا درست و به جا توضیح دادین

  پاسخ
 34. شجریان
  شجریان گفته:

  سلام وقتتون بخیر، من خودم تحصیل کرده ام اما متاستفانه سطح زبان ضعیفی داشتم و از طرفی دوست هم نداشتم برم سر کلاس هایی بشینم که از نظر سنی از من کوچکترن اما خب الان که یادگیری رو مجددا شروع کردم خیلی خوشحالم

  پاسخ
 35. شریفی
  شریفی گفته:

  در مورد دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی مثل همیشه عالی راهنمایی کردین

  پاسخ
 36. ستاری
  ستاری گفته:

  به نظرم هر چقدر دوستانی داشته باشیم که به زبان علاقه بیشتری داشته باشند، انگیزه ماهم بیشتر میشه

  پاسخ
 37. گرشا
  گرشا گفته:

  من همیشه میگفتم استعداد اموزش زبان ندارم و دلیلش هم بی انگیزه بودن بود

  پاسخ
 38. مهدی صادقلو
  مهدی صادقلو گفته:

  انرژی منفی برای هر چیزی حکم سم رو داره و باید برای یادگیری به خودمون انرژی مثبت بدیم

  پاسخ
 39. گودرزی
  گودرزی گفته:

  دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی گسترده هستن و سپاس که به خوبی راهنمایی کردید

  پاسخ
 40. قریشی
  قریشی گفته:

  به نظر من هیچ زمانی برای یادگیری دیر نیست، چه پنج ساله باشیم و چه پنجاه ساله

  پاسخ
 41. کامران علیپور
  کامران علیپور گفته:

  هر چقدر انرژی منفی داشته باشیم این توی تصمیماتمون تاثیر داره و نتیجه معکوسی روی کارهامون میزاره

  پاسخ
 42. نهال عرب نژاد
  نهال عرب نژاد گفته:

  سلام و خسته نباشید، بابت تماس زحمت هایی که برامون میکشید تشکر ویژه میکنم

  پاسخ
 43. e.mohamadi
  e.mohamadi گفته:

  بهونه ها و تنبلی که حتما یادگیری زبان رو به تعویق میندازه . اما در دسترس بودن منابع آموزشی خیلی تاثیر میذاره.

  پاسخ
 44. هانی محمدی
  هانی محمدی گفته:

  سلام آیا امکان یادگیری مکالمه در کمتر از ۶ ماه هست؟

  پاسخ
  • moradi
   moradi گفته:

   با سلام
   میزان یادگیری شما در این بازه زمانی بستگی به سطح شما و مدت زمانی که برای یادگیری زبان اختصاص می دهید، دارد.

   پاسخ
 45. Dorsa teymuri
  Dorsa teymuri گفته:

  به نظر من عدم تمرکز و عدم اعتماد بنفس از دلایل مهم موفق نشدنه

  پاسخ
 46. سمیه زنگنه
  سمیه زنگنه گفته:

  به نظرم چون طی دوره مدرسه درس انگلیسی داریم خیلی ها فکر میکنن همون کفایت میکنه، درصورتی که اصلا اینطوری نیست

  پاسخ
 47. سونیا
  سونیا گفته:

  من همیشه از یادگیری زبان میترسیدم چون اعتماد بنفس نداشتم
  ولی به ترسم غلبه کردم و خداروشکر داره خوب پیش میره

  پاسخ
 48. Laleh
  Laleh گفته:

  یکی از دلایل عدم یادگیری این هست که ما به طور مداوم ازش استفاده نمی کنیم و فقط زمان کلاس یا تمرین به زبان انگلیسی صحبت میکنیم. بنظرم اگه پارتنر خوبی برای مصاحبت باشه به یادگیری بیشتر خیلی کمک میکنه

  پاسخ
 49. علیرضا حداد
  علیرضا حداد گفته:

  همیشه دلیل کلاس نرفتنم ترس از اشتباه کردن و کمبود اعتماد به نفسم بوده?

  پاسخ
 50. علیرضا
  علیرضا گفته:

  من چندین ترم کلاس رفتم. طوری که همه چیز رو متوجه میشم هر فیلم و آهنگی که میبینم و گوش میدم
  ولی اعتماد بنفس برای صحبت کردن ندارم
  چیکار کنم

  پاسخ
 51. ابراهیمی
  ابراهیمی گفته:

  ممنون از راهنمایی هاتون، به نظرم این موارد خیلی مهم هستند که باید بهشون دقت کنیم و سعی کنیم دنبال پیشرفت و موفقیت باشیم

  پاسخ
 52. امیررضا
  امیررضا گفته:

  همیشه نداشتن اعتماد بنفس برای حضور در کلاسهای زبان باعث میشد بهانه بیارم و بگم نمیتونم و وقت ندارم ولی بالاخره تونستم به ترسم غلبه کنم و تو کلاسهاتون شرکت کنم

  پاسخ
 53. امیرحسین بهادری
  امیرحسین بهادری گفته:

  دقیقاً تو دوره ای که من از یادگیری آموزش زبان فرار میکردم تمام بهانه هام همین مواردی بود که گفتید
  تا اینکه با سایت شما و موسسه ی زبان ایران و اروپا آشنا شدم و تونستم به ترسم و بهانه هام غلبه کنم

  پاسخ
 54. مونا
  مونا گفته:

  مواردی رو ک بهش اشاره کردین جالب بود و مفید… از دست اندرکاران موسسه ایران اروپا ممنونم?

  پاسخ
 55. الهام
  الهام گفته:

  یکی از مهمترین دلایل عدم موفقیت در یادگیری زبان که در این مقاله به ان اشاره کردید نداشتن اعتماد به نفس است که ریشه در تمام ناکامیهای انسان دارد.

  پاسخ
 56. حمیدرضا سلمی
  حمیدرضا سلمی گفته:

  بنده مطالبی که در مورد موفق نبودن در یادگیری زبان در این صفحه توضیح دادید رو مطالعه کردم، به نکات ظریفی اشاره کردید. سپاس

  پاسخ
 57. پریسا
  پریسا گفته:

  من فکر میکنم زبان انگلیسی چون فرّاره باید مدام در حال مرور کردن لغات گذشته باشیم تا فراموشمون نشه

  پاسخ
 58. رضا توحید
  رضا توحید گفته:

  اینکه ادم از ترس اشتباه گفتن کلمات و تصور خندیدن اطرافیان نخاد تو جمع speaking کنه ناشی از اعتماد بنفس پایینه و این روش فقط باعث عدم پیشرفت خودمون میشه.

  پاسخ
 59. ساغر
  ساغر گفته:

  بنطر من شرایط سنی تو یادگیری زبان هیچ تاثیری نداره کافیه ادم اراده بکنه که چیزی رو یاد بگیره

  پاسخ
 60. صبحی
  صبحی گفته:

  اگر برای یادگیری زبان انگیزه و هدف نداشته باشیم همین دوعامل برای عدم پیشرفت در یادگیریمون کافیه

  پاسخ
 61. حسنی
  حسنی گفته:

  دلایل مهمی رو برای عدم یادگیری زبان یادآور شدید که بسیار قابل تامله. احسنت

  پاسخ
 62. صیاح
  صیاح گفته:

  برای پیشرفت در یادگیری زبان ابتدا باید راه درست این نوع آموزش رو جستجو کرد و سپس با روش درست و کمک گرفتن از مشاور به آموزش پرداخت

  پاسخ
 63. رعنا
  رعنا گفته:

  استاد خوب نقش بسیار مهمی میتونه در یادگیری بهتر زبان انگلیسی ایفا بکنه

  پاسخ
 64. کیان
  کیان گفته:

  داشتن پشتکار و امید دو عامل بسیار موثر در یادگیری زبان هست

  پاسخ
 65. نسرین
  نسرین گفته:

  برای یادگیری زبان همونطور که شما هم در این مقاله یادآور شدید ثبت نام در یک آموزشگاه خوب مثل موسسه ایران اروپا که از هر نظر مورد تایید باشه از نان شب هم واجبتره

  پاسخ
 66. آرزو پریایی
  آرزو پریایی گفته:

  برنامه داشتن در امر یادگیری زبان یکی از اصول مهم و ابتداییه

  پاسخ
 67. Aidin
  Aidin گفته:

  من تا قبل از اینکه با موسسه ایران اروپا آشنا بشم اصلاً اعتماد بنفس مکالمه به زبان انگلسی رو نداشتم. ولی از زمانیکه تو کلاسهای شما شرکت کردم کاملا تو زمینه مکالمه قوی شدم.

  پاسخ
 68. فرزاد
  فرزاد گفته:

  چون زبان انگلیسی فرّاره پس باید مدام در حال تمرین و تکرار باشیم تا فراموشمون نشه

  پاسخ
 69. امیر علی
  امیر علی گفته:

  به نظر من اگر از آموزش زبان انگلیسی هدف نداشته باسی و انگیزه ای برای یاد گیری نداشته باشی به هیچ وجه پیشرفت نمیکنی وبا شکست مواجه میشی مسائل خیلی خوبی مطرح شده در این زمینه

  پاسخ
 70. Hooman
  Hooman گفته:

  علل شکست در یادگیری به خوبی اشاره شد و در انتها راه حل های ممکن نیز حائز اهمیت بود

  پاسخ
 71. Baniadam
  Baniadam گفته:

  سلام
  با توجه به تجربه خودم عرض میکنم که در قدم اول باید ذهن اروم باشه اگر در تشویش و اضطراب و خستگی به سر میبرید هم روند یادگیری کند تر خواهد شد و هم درصد پیشرفت کاهش پیدا میکنه

  پاسخ
 72. Moshtagh
  Moshtagh گفته:

  برای هیچکاری هیچوقت دیر نیست هر لحظه زندگی در جریان هست و اینکه دیگه از سن من گذشته یادگیری غلط اندر غلط است

  پاسخ
 73. مریم اشراقی
  مریم اشراقی گفته:

  مواردی که عنوان شد خیلی به حا و درست بود یه وقتایی با بهانه های واهی و عدم اعتماد به نفس مانع پیشرفت خودمون میشیم

  پاسخ
 74. مدگل
  مدگل گفته:

  سلام من ۱۳ سالمه و از وقتی کلاس اولی رو تموم کردم شروع به رفتن به کلاس زبان کردم اوایلش خیلی دوست داشتم برم اما وقتی بزرگ شدم دیگه علاقه ام از بین رفت و بزور خانواده ادامه دادم و الان سطحraech 3 هستم و متنفرم و دوست دارم به کلاس کره ایی بروم تا زبان چون علاقه ندارم و اون حسی که باید تمرین کنم رو ندارم معلمام هم درک نمی کنن
  من می خوام برم یاد بگیرم اما علاقمو از دست دادم و خیلی چیز هارو بلد نیست یکی بگه چی کار کنم خواهش می کنم

  پاسخ
  • moradi
   moradi گفته:

   شما بهتر است با یک مشاور صحبت کنید تا بتوانند در مسیر درست راهنمایی تان کنند.

   پاسخ
 75. علیرضا مرادی
  علیرضا مرادی گفته:

  من حس میکنم اگر بخوام انگلیسی صحبت کنم نتونم کلمات رو درست تلفظ کنم و بقیه مسخرم کنن و این یکی از بدترین نقطه ضعف من و ترسم از یادگیریه زبانه

  پاسخ
  • moradi
   moradi گفته:

   شما می توانید با تکرار و تمرین مداوم نقاط ضعف خود را برطرف نمایید تا بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری در حضور دیگران صحبت کنید.

   پاسخ
 76. رازقیان
  رازقیان گفته:

  برای یادگیریه زبان هیچوقت دیر نیست نباید ب این فکر کرد ک یادگیری زیان انگلیسی فقط برای کم سن و سال هاست و هوش یادگیریشون بهتره

  پاسخ
 77. امیری
  امیری گفته:

  سلام وقت بخیر برای یادگیری زبان نیازی به استعادا نیست شاید باشه اما کم ، بیشتر تلاشتون و علاقتون مهمه

  پاسخ
 78. کاویانی
  کاویانی گفته:

  در صحبت کردن به انگلیسی نترسید اگر بهتون خندیدن چون شما دارید یاد میگیرید

  پاسخ
 79. علی
  علی گفته:

  هستن کسانی که در سن بالا تازه زبان های مختلفی یاد گرفتن شماهم امتحان کنید

  پاسخ
 80. یاری
  یاری گفته:

  وقت نداشتن میتونه یک بهونه باشه . با کمی برنامه ریزی میشه به همه کارها رسید

  پاسخ
 81. یاوری
  یاوری گفته:

  سلام این نکاتی که گفتی خیلی مهم هستن و ممنون از اینکه اهمیت دادید

  پاسخ
 82. سکینه
  سکینه گفته:

  استفاده از روش های غلط برای یادگیری زبان انگلیسی به نظرم مهمترین عاملی هستش که موجب این میشه که زبان انگلیسی رو درست درمون یاد نگیریم.

  پاسخ
 83. ثریا
  ثریا گفته:

  من خیلی تو زبان انگلیسی ضعیف هستم هر چقدر هم تلاش میکنم اصلا نمیتونم در این زمینه پیشرفت کنم میشه راه حلی جلوم بزارین تا بتونم این زبان رو یاد بگیرم.

  پاسخ
 84. قادر
  قادر گفته:

  زبان انگلیسی چون خیلی جاها به درد آدم میخوره ارزش وقت گذاشتن و یادگیری داره به نظرم هیچ کسی از یادگیری زبان پشمیون نمیشه.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *