افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی - ایران اروپا

افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی

افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی چگونه ممکن می شود؟ مطمئنم که خیلی تلاش می‌کنید. ساعت ها درس می‌خوانید، در کلاس های گرامر شرکت می‌کنید، کتاب های کمک آموزشی مختلف خریداری کرده‌اید و تمام انرژی تان را گذاشته‌اید روی یادگیری زبان انگلیسی.

یعد از گذشتن یکی دو سال و تمام کردن چند کتاب، در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت می‌کنید و به شما می‌گویند از آن جایی که باید باشید خیلی فاصله دارید یا حداقل آن چیزی که تابحال خوانده‌اید را نمی‌توانید به کار ببرید. موقع صحبت کردن ذهنتان “قفل می‌کند” و رایتنیگ شما هم کلی اشکال ساختاری مرتبط با ترم های ابتدایی دارد.

انگار که هر تلاشی که در این مدت کرده‌اید برای هیچ بوده. این همه وقت و انرژی و پول صرف شد که بتوانید به سرعت مدرک آیلتس بگیرید و …

خب، مثل اینکه مشکل همینجاست: از ابتدا به قصد گرفتن آیلتس شروع کردید به کلاس رفتن و آنقدر به مدرک گرفتن و مهاجرت فکر کردید که دیگر تمرکز کافی روی خود فرایند یادگیری نداشتید.

متاسفانه بسیاری از زبان آموزان این گله را دارند که نمیتونم تمرکز کنم! بنابراین نداشتن تمرکز کافی گریبانگیر خیلی از زبان آموزان است و البته بابت این موضوع باید به آنها حق داد.

ما در این نوشته سعی می‌کنیم این موضوع را دقیق تر بررسی کرده و راهکارهایی هم برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی ارائه دهیم. اما قبل از هر چیز، دلایل:

دلایل عدم تمرکز در یادگیری زبان انگلیسی

یکی از چالش های زبان آموزان در پروسه یادگیری زبان انگلیسی این است که “برای یادگیری زبان چه کنیم” یا بعبارتی “افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی چگونه میسر می شود”، در اینجا چند مورد از دلایلی که ممکن است یادگیری زبان انگلیسی را با مشکل مواجه سازد بیان کرده و در ادامه به بررسی این روش‌ها خواهیم پرداخت.

اصولاً تمرکز برای درک صحیح هر مطلبی نیاز است. برای یادگیری زبان انگلیسی که به نوعی زبان دوم تلقی می‌شود به تمرکز بالایی نیاز داریم و بدون تمرکز، یادگیری زبان انگلیسی عملاً امکان‌پذیر نیست.

هنگام یادگیری یک زبان تازه بخشی از مغز که وظیفهٔ یادگیری و حفظ مطالب را بر عهده دارد شروع به فعالیت می‌کند. در همین حال بخش‌های درک زبانی نیز سعی می‌کنند چیزهایی را تجربه کنند. احساساتی که در حین مطالعه سعی در ابراز آنها داریم هم به همین شکل فعال شده‌اند.

اما چه مشکلاتی ممکن است مانع ایجاد تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی شود؟

افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی

۱. عدم رشد قشر یادگیری مغز و تازگی کارکرد آن

مغز انسان تا حد زیادی همانند یک ماهیچه کار می‌کند؛ ماهیچه‎‌ای که می‌تواند با تمرین و ورزش تقویت شود. هر وقت که هر چیزی یاد می‌گیرید در واقع یک بخش از مغز را به حرکت و ورزش وامی‌دارید. در حقیقت شما یک باشگاه بدنسازی داخل مغزتان دارید. هر چقدر که بتوانید از مغز خود کار بکشید مغز شما قوی‌تر شده و راحت‌تر می‌تواند روی موضوعات تمرکز کند که در نتیجه باعث افزایش قدرت یادگیری مغز می شود.

۲. استرس امتحان و مدرک

تقریبا همه زبان آموزان موسسه های زبان از همان اول کار و در سطوح بسیار ابتدایی یادگیری، از ما سوال می‌کنند که “تا گرفتن آیلتس 6.5 یا 7 چقدر طول می‌کشد؟”

این دیگر هدف داشتن نیست بلکه استرس و اضطراب است. درگیر بودن ذهن افراد با مهاجرت و مدرک در هنگام یادگیری زبان انگلیسی، تمرکز آنها را برای یادگیری تا حد زیادی پایین می‌آورد.

۳. محیط، زمان، شیوه و نوع مطالعه

بخش زیادی از عدم تمرکز برمی‌گردد به شرایط مطالعه. بدیهی است که درس خواندن در محیط های پر سر و صدا، موقع خواب یا هنگامی که باید به کارهای دیگر خود برسید، فایده چندانی نداشته و فقط افکار شما را مغشوش تر خواهد کرد.

راه های افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی:

در اینجا روش هایی ساده اما موثر را جهت افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی به شما معرفی خواهیم کرد. توجه کنید قرار نیست این روش ها در همان لحظه شروع معجزه کنند، اما تداوم استفاده از این روش ها قطعا تاثیر فراوانی بر بازده و کیفیت یادگیری شما خواهد داشت.

افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی

1. خواندن با موزیک مینیمال

موسیقی مینیمال ملایم حین مطالعه زبان انگلیسی بسیار بر قشر یادگیری مغز تأثیر می‌گذارد و باعث خلاقیت و نوآوری در این زمینه می‌شود. می‌توانید حین یادگیری زبان انگلیسی از این روش استفاده کنید تا مغز تمرکز بیشتری پیدا کند. توصیه می‌کنیم از موزیکی استفاده کنید که نسبتا برای شما ناآشنا باشد، وگرنه بخشی از توجه شما به سمت موسیقی رفته و تمرکز شما را پایین خواهد آورد.

2. تغییر محل مطالعه

این به این معنا است که اگر احساس می‌کنید با هر روشی که در حال حاضر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید احساس راحتی نمی‌کنید و نمی‌توانید خوب تمرکز کنید، بالافاصله آن را تغییر دهید. این یک اصل کلی است و در بیشتر مواقع می‌تواند کمک حال ما باشد.

3. زنگ تفریح

گاهی در هنگام مطالعه، خستگی فراوان عملا جلوی یادگیری را می‌گیرد. در این حالت، ادامه کار هیچ فایده‌ای برای شما نداشته و فقط شما را ناامیدتر خواهد کرد. در این حالت فقط یک راه دارید: قطع مطالعه!

برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی، با قطع مطالعه سعی کنید تمام آنچه در ذهن دارید را دور ریخته و دوباره شروع کنید.

افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی

4. طبقه بندی

ذهن انسان لایه لایه است، شما اگر ندانید هر چیزی را که یاد می‌گیرید در کدام بخش آن ذخیره کرده‌اید بعداً برای پیدا کردن آن به مشکل می‌خورید، این طبقه بندی را به روش‌های مختلف می‌توانید انجام دهید. یکی از این روش‌ها ساخت یک پوشه در مغز برای یادگیری زبان انگلیسی است.

سعی کنید اطلاعات درسی که هر روز در حال مطالعه هستید را نام گذاری کنید، به طور مثال اگر امروز مطلبی در مورد پزشکی خوانده‌اید سعی کنید اطلاعات را یک بار با خود مرور کنید و مثلاً اسم پزشکی روی آن بگذارید. روز بعد پوشهٔ پزشکی را مجدداً باز کنید و سعی کنید اطلاعات آن را به یاد آورید.

5. چند روش معمول:

 • مدیتیشن

یکی از این روش‌ها مدیتیشن بوده که با نفس‌های عمیق و تمرکز بر روی نقطه‌ای یا خیره شدن در حالت چشمان بسته می‌باشد. مدیتیشن از جملهٔ راه‌هایی است که پیشنهاد میکنیم اگر تصمیم به افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی دارید حتما آن را نه تنها به قصد یادگیری بلکه به عنوان بخشی از زندگی روزمره خود انجام دهید.

افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی

 • افزایش تمرکز از طریق راه های شخصی

روش‌های تمرکزی نظیر خودکار دست گرفتن در هنگام مطالعه، نفس عمیق در هر ۱۰ دقیقه، گوش دادن به موسیقی ملایم در زنگ تفریح نیز می‌توانند سودمند باشند.

 • ایجاد شوک و جلب توجه

روش درک موقعیت برای وقت‌هایی که احساس می‌کنید در حال خواندن با تمرکز هستید اما چیزی یاد نمی‌گیرید به کار می‌رود. به این صورت در حین خواندن در یک لحظه یک شوک ناگهانی نظیر ضربه به میز، ضربه به صورت یا شستن دست و صورت به خود وارد می‌کنید.

 • نکات کلی برای افزایش تمرکز

به طور کلی هر آنچه که خودتان می‌فهمید که برای تمرکز شما در آن لحظه سودمند است را انجام دهید، از خوردن بیش از حد مواد کافئین دار خودداری کنید، تنفس عمیق را فراموش نکنید، ورزش کنید و سعی کنید از این طریق مغز خود را نیز به ورزش کردن عادت دهید.

کلام آخر

افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی آن چیزی است که همهٔ ما می‌خواهیم، یاد گرفتن در کمترین زمان تنها با تمرکز بالا امکان پذیر است، تا کنون روش‌های زیادی برای تمرکز بیان شده است، اما ما در این مقاله به صورت اختصاصی تمرکز در مطالعه و یادگیری سریع زبان انگلیسی را بررسی کردیم.

عواملی نظیر مشکلات موقعیت، مشکلات ناشی از ضعف در شناخت زبان انگلیسی و… همگی راهی در درک عوامل به هم زنندهٔ تمرکز در مطالعهٔ زبان انگلیسی هستند. بعد از شناسایی این عوامل چندین روش برای بازگردانی تمرکز نیز پیشنهاد می‌شود.

در یادگیری زبان انگلیسی روش‌هایی نظیر ورودی خروجی سازی کارایی تمرکزی عجیبی را در مغز ایجاد می‌کنند، روش درک گرامر در متن یا شنیدن موسیقی مینیمال حین مطالعه و طبقه بندی نیز روش‌هایی کاملاً علمی در برگرداندن تمرکز به حالت عادی و افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی هستند.

4.5/5 - (75 امتیاز)
87 پاسخ
 1. سعیده
  سعیده گفته:

  کلاس های گرامر رو خیلی دوست دارم . واقعا ممنونم از اساتید موسسه زبان ایران اروپا

  پاسخ
 2. مریم
  مریم گفته:

  ممنونم از اطلاعات مفیدتون، من دقیقا از افرادی هستم که موقع مطالعه هر درسی نمیتونم تمرکز کنم ولی انجام مدیتیشن و استراحت بین مطالعه واقعا بر تمرکزم تاثیر داشت

  پاسخ
 3. محبوبه
  محبوبه گفته:

  یکی از پیشنهاداتی که موسسه ایران اروپا خیلی روش تاکید داره طبقه بندی مطالب آموزشی هست که باعث یادگیری سریع تر و درست تر هم شده
  ممنون از موسسه زبان ایران اروپا به خاطر مدیریت درست تدریس

  پاسخ
 4. سمیه جوادی
  سمیه جوادی گفته:

  همونطور که مغز طراحی شده تا ۲۱ روز یک کار رو مداوم انجام بده اگه ما کم کم شروع کنیم به یادگیری و پیوسته انجامش بدیم مطمئنا با وجود موسسات خوبی مثل شما جواب تلاش هامون رو خواهیم گرفت

  پاسخ
 5. Karami
  Karami گفته:

  البته که مطالب نوشته شده بسیار کارامد و مفید بودند به شرط اینکه فرد نیاز به یادگیری زبان رو تو خودش پیدا کرده باشه و آموزش خودش رو باتوجه به مطالبی ک گفتین شروع کنه

  پاسخ
 6. قنبری_شیما
  قنبری_شیما گفته:

  ساعت ها درس خوندن بدون توجه به اینکه مشکلاتمون رو حل کنیم هدر دادنه وقته حتما باید مشکلاتمون رو شناسایی و حلشون کنیم

  پاسخ
 7. علی بهرام زاده
  علی بهرام زاده گفته:

  من باید مدرک زبانم رو تا 1سال آینده بگیرم آموزشگاه زبان شما خیلی خیلی کمکم کرده از استرسم کم کرده خیلی متشکر موسسه زبان شما هستم

  پاسخ
 8. سارا
  سارا گفته:

  اینکه موسسه زبان ایران اروپا تإکید بیشتری روی یادگیری مفید داره تا یادگیری سریع میتونه جز بهترین آموزشگاه زبان باش

  پاسخ
 9. Mr. S
  Mr. S گفته:

  سلام ممنونم، مطالبتون در رابطه با افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی رو کامل مطلعه کردم. کانلا مطالب مفید و موثر بود. سپاسگذارم

  پاسخ
 10. قرائتی. م
  قرائتی. م گفته:

  سلام سپاسگذارم از اطلاعات جامع و کاملتون در رابطه با افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی، خیلی مطالبتون کمک کننده هستن

  پاسخ
 11. شیوا آشفته
  شیوا آشفته گفته:

  ایران اروپا با تیم قوی که داره، نوع اموزشش به شکلی که نگران امتحان و نمره نیسیتم و واقعا آموزش میبینیم و افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا میکنیم.

  پاسخ
 12. کیوان صادقی
  کیوان صادقی گفته:

  افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی به نظرم یک امر شخصی هست و هر شخصی با توجه به ویژگی های شخصیتیش باید افزایش تمرکز رو درونش افزایش بده.

  پاسخ
 13. نگین
  نگین گفته:

  در رابطه با افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی مطالب خوب بودن، فقط کاش امتحان کلا هیج کجا وجود نداشت. من با امتحان دادن مشکل دارم.

  پاسخ
 14. هدیه
  هدیه گفته:

  اینکه تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی رو افزایش بدیم، به نظرم همخوانی با موزیک های انگلیسی خیلی کمک کننده هست.

  پاسخ
 15. نیکو عباسی
  نیکو عباسی گفته:

  ممنونم از مطالبتون در مورد افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی. به نظرم مشکل عدم اعتماد به نفس در اینکه نتونیم چیزی رو یاد بگیریم.

  پاسخ
 16. زانیار
  زانیار گفته:

  یک جای مشخص در خونمون انتخاب کنیم و اونجا تمرین های زبانمون رو انجام بدیم . این یکی از راه های افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی هست.

  پاسخ
 17. صالح چاووشی
  صالح چاووشی گفته:

  ممنونم از بهترین موسسه زبان، ایران اروپا بابت اطلاعات کارشناسی شده در مورد افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی.

  پاسخ
 18. فائزه میرحسینی
  فائزه میرحسینی گفته:

  من روش های شمارو امتحان کردم و افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی ام عالی شد.

  پاسخ
 19. زهره علیاری
  زهره علیاری گفته:

  در حد فوق العاده بود، اطلاعات این صفحه درمورد افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی.

  پاسخ
 20. اعظم سیدی
  اعظم سیدی گفته:

  انقدر نظرات درمورد افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی مثبت بود که منم تمامی نظرات رو تایید میکنم.

  پاسخ
 21. ندا بیرانوند
  ندا بیرانوند گفته:

  من هرچقدر فکر کردم، درمورد اینکه آیا موردی درمورد افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی هست که نگفته باشید، پیدا نکردم و ممنونم که جامع و کامل توضیح دادید.

  پاسخ
 22. پریسا داوود آبادی
  پریسا داوود آبادی گفته:

  چقر برام لذت بخش که علاوه بر آموزش هایی که در موسسه بهمون میدید، داخل سایتتون هم در تلاشید که ما بهتر از قبلمون باشیم، مطالب برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی عالی بود.

  پاسخ
 23. پارمیس گلبیدی
  پارمیس گلبیدی گفته:

  روش های که موسسه ایران اروپا برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی گفتند واقعا عالی است من امتحان کردم

  پاسخ
 24. ترنم عسگری
  ترنم عسگری گفته:

  من واقعا خیلی تمرکزم کمه برای مطالعه و ممنونم از راهتماییتون برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی

  پاسخ
 25. طاها اکبری
  طاها اکبری گفته:

  ممنون از اموزشی که برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی میدید.

  پاسخ
 26. زهرامرادی
  زهرامرادی گفته:

  آموش های که موسسه ایران اروپا برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی در اختیار مون گذاشتن بسیار مفیدهستند

  پاسخ
 27. رضا خانی
  رضا خانی گفته:

  ممنون از روش های مختلفی که برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی دادید.

  پاسخ
 28. shiva
  shiva گفته:

  توضیحاتتون درمورد افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی خیلی خوب بودن، ممنون از موسسه ایران اروپا

  پاسخ
 29. Roya jalali
  Roya jalali گفته:

  این افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی که گفتید عالی بود.

  پاسخ
 30. نیما نوریان
  نیما نوریان گفته:

  توضیحات افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی برای زبان اموز ها واقعا عالی و متناسب هست.

  پاسخ
 31. حیدریان
  حیدریان گفته:

  ممنونم میشم اگر راهکار جدی ی درمورد افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا کردید بعدا به مطالب اضافه کنید.

  پاسخ
 32. جمشید بخشی
  جمشید بخشی گفته:

  خیلی جالب بود این روش هایی که برای افزایش تمرکز فرمودید واقعا خیلی خوبه روش های مختلفی رو امتحان کنیم.

  پاسخ
 33. هانی رعیتی
  هانی رعیتی گفته:

  من خیلی مطالبی که برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی نوشتید رو دوست داشتم

  پاسخ
 34. نگین
  نگین گفته:

  پیشنهاد میکنم همه زبان آموز ها همه ی این موارد رو با دقت مطالعه و اجرا کنن واقعا تاثیر معجره سازی در یادگیریشون میزاره.

  پاسخ
 35. شاکردوست
  شاکردوست گفته:

  مطالب برای شخص بنده خیلی مفید بودن. سپاس بیکران از شما

  پاسخ
 36. محدیث بیات
  محدیث بیات گفته:

  روش های مختلفی برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی وجود داره. خب شما مهمترین هارو معرفی کردید.

  پاسخ
 37. داوری
  داوری گفته:

  دلایل عدم تمرکز من در یادگیری زبان واقعا بی دقتی بود و با روش هایی که برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی فرمودید خیلی بهتر شدم..

  پاسخ
 38. یکتا
  یکتا گفته:

  دقیقا یکی از دلایلی که من همیشه عدم تمرکز دارم استرس امتحان هست که نگران نمره و امتحان هستم.

  پاسخ
 39. تارا رضایی
  تارا رضایی گفته:

  من خیلی تلاش میکنم این روش های افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی رو درست انجام بدم و امیدوارم نتیجه خوبی ببینم.

  پاسخ
 40. سحر بهمنی
  سحر بهمنی گفته:

  درمورد طبقه بندی اطلاعات من خیلی موافق این کار برای افزایش تمرکز و یادگیری هستم.

  پاسخ
 41. مینو خداداد
  مینو خداداد گفته:

  ممنون از موسسه ایران اروپا بابت راهکار های افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی که فرمودند.

  پاسخ
 42. محمدرضا صالحی
  محمدرضا صالحی گفته:

  من روش های شما رو برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی امتحان کردم واقعا مفید بودن.

  پاسخ
 43. نازنین فتحی
  نازنین فتحی گفته:

  ممنون بابت راه های افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی.

  پاسخ
 44. رامین
  رامین گفته:

  خیلی زیاد مطالب افزایش تمرکز زبان انگلیسی مفید و عالی بود

  پاسخ
 45. بابک
  بابک گفته:

  من متاستفانه حافظه ام کوتاه مدت و تمرکز خوبی ندارم. امیدوارم با روش های شما سطح تمرکز ام ارتقا پیدا کنه

  پاسخ
 46. حامد
  حامد گفته:

  سلام خسته نباشید میگم بابت این روش های افزایش تمرکز که فرمودید

  پاسخ
 47. محمد باقری
  محمد باقری گفته:

  راه های افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی اگر درست انجام بدیم نتیجه خوبی میبینیم.

  پاسخ
 48. ایزدی
  ایزدی گفته:

  برای من لذت بخش و در عین حال در افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی ام تاثیر به سزایی داره

  پاسخ
 49. ناهید
  ناهید گفته:

  امیدوارم با تلاش خودم و افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی بتونم در آینده در آزمون آیلتس نمره خوبی بگیرم

  پاسخ
 50. سجاد رحمانی
  سجاد رحمانی گفته:

  تمرکز من نسبت به چند سال پیش پیشرفت چشمگیری داشته و نتیجه کلاس های خوب ایران اروپا هست

  پاسخ
 51. مهیار
  مهیار گفته:

  افزایش تمرکز ی که گفتید، نه تنها برای یادگیری زبان بلکه برای یادگیری هر چیزی خوبه

  پاسخ
 52. احمدی نژاد
  احمدی نژاد گفته:

  من همیشه مطالعه دو ساعت که مطالعه میکردم ،بدون زنگ تفریح؛ اما زمانی که مثلا یک ساعت درس میخونم و به خودم یک ربع تایم استراحت میدم نتیجه مطالعه بهتری دیدم

  پاسخ
 53. هانیه عباسی
  هانیه عباسی گفته:

  راهکار های که برای افزایش تمرکز برای یادگیری زبان انگلیسی فرمودید برای یادگیر در همه چیز مفید است.

  پاسخ
 54. سپیده خزعلی
  سپیده خزعلی گفته:

  تا حالا ایجاد شوک و جلب توجه رو برای افزایش استفاده نکرده بودم

  پاسخ
 55. دلاوران
  دلاوران گفته:

  سلام و خسته نباشید، اطااعاتتون درمورد افزایش تمرکز خیلی چیزهارو به من اصافه کرد

  پاسخ
 56. رستگار
  رستگار گفته:

  من زمانی که در اتاقم مطالعه میکنم تمرکزم بیشتر از زمانی که کتابخونه میرم

  پاسخ
 57. Mohadeseh
  Mohadeseh گفته:

  من تونستم تمرکزم رو با روش هایی که شما پیشنهاد دادین، ارتقا بدم

  پاسخ
 58. سحر
  سحر گفته:

  بعضی ها توی سکوت برای مطالعه کردن تمرکز بیشتری دارن، بعضی ها هم ضبط کردن و گوش دادن صدای اساتیدشون باعث تمرکز میشه، هر کسی باید بهترین روشی ک کمکش میکنه رو پیدا کنه

  پاسخ
 59. مهرسام
  مهرسام گفته:

  عاااااالی بود و ممنون که همیشه بهترین هارو بهمون اموزش میدید

  پاسخ
 60. هادی سمیعی
  هادی سمیعی گفته:

  من صبح ها تمرکز یادگیریم خیلی بیشتر و تلاش میکنم مهمترین مبحث های درسی رو این تایم بخونم.

  پاسخ
 61. مینو
  مینو گفته:

  تمرکز توی یادگیری زبان خیلی خیلی کمک کنندس
  دلیلش هم اینه که هر چند میگن فراره اما با تمرکز میشه از فراموشیش جلوگیری کرد

  پاسخ
 62. هانی محمدی
  هانی محمدی گفته:

  تمرکز به هنگام یادگیری مهمترین نکته س که تمام تلاشم رو برای یادگیری به کار میگیرم تا موفق بشم.

  پاسخ
 63. هانی محمدی
  هانی محمدی گفته:

  تمرکز داشتن روی یادگیری خیلی به شرایط روحی بستگی داره.
  به نظرم جدا از تمام راههای امرکز یه کم آرامش تو مسائل شخصی لازمه

  پاسخ
 64. محمد موسوی
  محمد موسوی گفته:

  به نظر من با در نظر گرفتن تمام پیشنهادات عالیتون این نکته رو هم در نظر بگیریم که ذهن تو چه تایمی از شبانه روز آمادگی یادگیری داره. صرف اینکه کلاسها عصر برگزار میشه دلیل بر این نیست که حتماً تو اون تایم یادگیری وجود داره.

  پاسخ
 65. بهرام الهی
  بهرام الهی گفته:

  اگه راههای افزایش تمرکز رو به درستی انجام بدیم نتیجه بخش هست؟؟

  پاسخ
 66. Shahrzad
  Shahrzad گفته:

  تمرکز داشتن زمان یادگیری وقتی تو یه جمعی باشم که تسلط به زبانشون خوب باشه و دائم بخوان ازم ایراد بگیرن اعتماد به نفسم رو خیلی میاره پایین و خودش باعث عدم تمرکزم میشه. چکار باید بکنم تو اینجور مواقع؟

  پاسخ
 67. محسن
  محسن گفته:

  ممنون از اموزش های خوبی که برای تمرکز و ارتقای یادگیری ارائه میکنید

  پاسخ
 68. Vahid
  Vahid گفته:

  به نظرمن راهنماییها و مشاوره های شما تو مرحله به مرحله پیش رفتن در آموزش بزرگترین کمک به من بود
  ممنون از مشاوره و تدریس عالیتون

  پاسخ
 69. پانته آ
  پانته آ گفته:

  بنظر من هر آموزشی در درجه اول نیاز به تمرکز داره پس طبیعیه که برای یادگیری زبان هم باید به دستوراتی که راجع به افزایش تمرکز در این مقاله بهش پرداخته شده عمل بشه تا بتوان نتیجه ی بهتری گرفت.

  پاسخ
 70. فرزانه کابلی
  فرزانه کابلی گفته:

  من بدلیل علاقه ی زیادی که به یادگیری زبان دارم از هر توصیه ای که بتونه بهم کمک کنه که بهتر و راحتتر یادش بگیرم استقبال میکنم. از موسسه ایران اروپا هم بابت این مطالب آموزنده اش تشکر میکنم.

  پاسخ
 71. بیتا ارجمندی
  بیتا ارجمندی گفته:

  مطالبی که برای افزایش تمرکز عنوان شده فوق العاده ست سعی میکنم تک به تک انجام بدم 😊

  پاسخ
 72. نعیمه اشراقی
  نعیمه اشراقی گفته:

  زمانی که پشت کنکوری بودم طبق توصیه مشاور محل مطالعه رو برای تنوع و راحتی مطالعه تغییر میدادم که خیلی تاثیر گذار بود

  پاسخ
 73. لاله
  لاله گفته:

  ساعتها مطالعه باعث خستگی ذهن میشه که شما با ارائه روش های نوین کمک بزرگی به دانشجویان میکنید

  پاسخ
 74. دریا دل
  دریا دل گفته:

  مدیتیشن یکی از بهترین روشهاست برای یادگیری البته همه موارد کاربردیست ولی من بیشتر از طریق مدیتیشن و تمرکز خوب یاد میگیرم

  پاسخ
 75. Jalali
  Jalali گفته:

  تغییر محیط ، مراقبه ، پخش موزیک لایت از راه های شناخته شده برای افزایش تمرکز هست

  پاسخ
 76. هانیه سرمدی
  هانیه سرمدی گفته:

  یخورده استراحت کردن بین درس خوندن باعث تمرکز بهتر میشه من این روش رو همیشه امتحان میکنم

  پاسخ
 77. زاهدی
  زاهدی گفته:

  دائم نشستن یک جا آدمو خسته میکنه من ک حس میکنم واقعا تمرکزم بهم میریزه وقتی میخام درس بخونم کلا تو یک اتاق باشم

  پاسخ
 78. شاهرخ
  شاهرخ گفته:

  موفقیت در آزمون آیتلس یکی از آرزوهای دیرینه من بوده که امیدوارم به زودی بتونم به این آرزو برسم.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *