تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی

تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی

بین چهار مهارت زبان انگلیسی، مهارت نوشتاری (Writing) یکی از مهمترین مهارت ها در آموختن و تقویت زبان انگلیسی بوده که همیشه مورد توجه زبان آموزان و مدرسان قرار گرفته است. بنابراین برای یادگیری و تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی خود نکات زیر را فرا بگیرید.

1 – به نشانه های نوشتاری توجه کنید، به ویژه به «ویرگول» و «نقطه» چون این دو علامت جریان فکری شما را تنظیم و به آن جهت میدهند و همچنین به شما کمک میکنند تا روانتر و دقیق تر بنویسید.

2 – سعی کنید در زمان نوشتن متن از ویرایش و تصحیح خود دست بکشید. نوشتن و ویرایش دو مقوله جدا از هم هستند که هر کدام از نیمکره ی مخصوص خود در مغز استفاده میکند، و سعی در انجام همزمان هردو نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت. برای این کار بیشتر زمان بگذارید.

3 – حداقل روزی 20 دقیقه را به نوشتن اختصاص دهید. در زمانی کوتاه متوجه تغییرات قابل ملاحظه ای در مهارت نوشتاری خود می شوید. ایده های جدید همواره در زمان نوشتن متون جدید به سراغ شما می آیند نه زمانی که که گوشه ای نشسته و تنها به نوشتن فکر کنید. با نوشتن ایده های جدید رفته رفته ذهن شما به یک ذهن خلاق در امر نوشتن متون جدید مبدل می گردد.

4 – هرگز از اینکه متن شما مورد انتقاد افراد خواننده قرار بگیرد نهراسید و در هر فرصتی آن را در اختیار افراد دیگر قرار دهید تا عملکرد شما را در مهارت نوشتن متون بررسی کنند. حتی اگر انتقادی که به نوشته ی شما می شود سختگیرانه و یا غلط است، ناراحت نشوید بلکه از اشخاصی که وقتشان را صرف خواندن و نظر دادن در مورد آن کرده اند تشکر کنید و همواره سعی در اصلاح اشتباهات خود داشته باشید.

5 – برای نوشته های خود محدودیت لغات قرار دهید. به طور مثال پس از انتخاب یک موضوع برای نوشتن متن، سعی کنید حداکثر از 400 واژه برای انتقال مفاهیم متون خود به دیگران استفاده کنید. این کار دامنه ی فکری شما را هنگام نوشتن محدودتر کرده و تمرکز شما ره به نکات مهمتر امکانپذیر می کند. و همینطور شما باید سعی کنید با کوتاه تر کردن نوشته های خود خواننده های بیشتری را جذب کنید چرا که اگر نوشته های شما از حد استاندارد بیشتر باشد ممکن است خواننده خسته شود و نتواند متن های شما را تا انتها به طور دقیق مطالعه کند.

اکنون با یادگیری نکات ذکر شده در بالا شما می توانید به تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی بپردازید. این نکته را به یاد داشته باشید تداوم تمرین در امر نوشتن تاثیر مثبتی بر املای شما خواهد داشت به گونه ایی که حتی نوشتن کلمات سخت برای شما سهل آسان میشود.

برای پیشرفت در تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی کافیست تا هر چند وقت یکبار نوشته های قبلی خود را مرور کنید و ببینید آیا می توانید از ساختارهای دیگری برای رساندن مفاهیم مشابه استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نه =