تفاوت لهجه بریتیش و امریکن

نحوه ادای کلمات در کشورهایی که زبان آنها انگلیسی میباشد متفاوت است. مثلا ممکن است لهجه یک فرد که متولد منطقه خاصی از کشور انگلیس است، متعلق به قشر بالای جامعه شناخته شود و لهجه دیگری برعکس. شتاخت تفاوت لهجه های بریتش و امریکن از اهمیت زیادی دارد. لازم است با هر دو گویش آشنا باشیم ولی باید یکی از آنها را برای انجام مکالمات خود انتخاب کنیم.

لهجه مردم کشور انگلیس را بریتانیایی (British) و لهجه مردم آمریکا را آمریکایی (American) میگویند. اگر تا به حال با دقت فیلم های انگلیسی زبان را تماشا کرده باشید حتما متوجه تفاوت های آشکار در نحوه تلفظ لغات و لهجه بازیگرها شده اید. دلیل این تفاوت لهجه، فاصله طولانی بین دو کشور انگستان و آمریکا و همچنین ورود اقوام گوناگون به آمریکای شمالی است. علاوه بر لهجه و طرز تلفظ لغات، تفاوت های گوناگون دیگری نیز میان انگلیسی بریتانیایی و آمریکایی وجود دارد که این دو زبان نسبتاً نزدیک را از هم جدا می نماید.

تفاوت لهجه بریتیش و امریکن - موسسه زبان ایران اروپا

چرا یادگیری تلفظ صحیح برای آموختن زبان لازم و مهم است؟

تفاوت لهجه های British و American اولین موردی که به در زمان صحبت کردن به آن توجه میشود، تلفظ شماست. اکثر افراد گمان می کنند برای صحبت کردن ، نیازی به تلفظ صحیح و مشابه تلفظ معیار نیست، و تنها استفاده از لغات و گرامر صحیح کافیست. در صورتیکه حتی اگر جملات شما از نظر گرامر و لغات صحیح باشد تا زمانی که روش بیان شما درست نباشد، ممکن است از صحبت های شما شما برداشت اشتباهی صورت گیرد.

در نظر داشته باشید که اگر اساتید و همکلاسی های شما متوجه صحبت های شما به زبان انگلیسی می شوند، به دلیل آن نیست که شما زبان انگلیسی را درست و روان صحبت می کنید.

حتماً این سوال برای شما به وجود می آید، پس چگونه استاد و دیگر همکلاسی های شما، متوجه مکالمات شما به زبان انگلیسی میشوند. دلیل اصلی آن عادت اساتید به اشتباهات رایج زبان آموزان است و دیگر زبان آموزان نیز از آن جهت که خود نیز همین اشتباهات را انجام می دهند، منظور شما را درک می کنند.

بیشتر فارسی زبان ها، کلمه های انگلیسی را به یک شکل تلفظ می کنند، اما باید همیشه به یاد داشته باشیم تلفظ یک حرف فارسی با حرف مشابه آن در زبان انگلیسی کاملاً متفاوت است.

تلفظ و بیان کلمات

دو لهجه بریتیش و امریکن در اکثر تلفظ‌ ها به صورت تقریبی شبیه به هم هستند. اما تفاوت لهجه بریتیش و امریکن این است که در بعضی کلمات نحوه ادای حروف صدادار و شدت‌گذاری روی حروف، تفاوت‌هایی وجود دارد. تفاوت‌های ظریفی که با گوش‌کردن فراوان و مراجعه به فونوتیک لغت‌ها در فرهنگ لغت، می‌توان آن‌ها از یکدیگر تشخیص داد. به عنوان مثال کلمه vase در بریتانیا بر وزن کلمه cars و در آمریکا بر وزن کلمه face خوانده می‌شود. حرف a کلمه tomato در لهجه آمریکایی به صورت اِی و در لهجه بریتانیایی به صورت آ خوانده می‌گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =